neprihlásený Štvrtok, 1. mája 2025, dnes je Sviatok práce
USA vyšetrujú TP-Link, či nepredáva routery príliš lacno

Značky: TP-LinkUSAceny

DSL.sk, 25.4.2025


Americké ministerstvo spravodlivosti údajne vedie trestné protimonopolné vyšetrovanie cenovej politiky spoločnosti TP-Link a konkrétne preveruje, či spoločnosť nepredáva svoje sieťové zariadenia za príliš nízke tzv. predátorské ceny.

Tvrdí to agentúra Bloomberg.

Predátorské ceny sú obchodná praktika, kedy výrobca so silným postavením používa príliš nízke ceny prípadne až pod výrobné náklady na posilnenie svojej trhovej pozície na úkor konkurencie.

Noviny The Wall Street Journal už v decembri informovali o preverovaní ministerstva spravodlivosti, či TP-Link nepredáva produkty pod výrobné náklady a neporušuje tým protimonopolnú legislatívu. Podľa vtedajších informácií novín spoločnosť mali preverovať aj ďalšie americké inštitúcie vrátane ministerstiev obchodu a obrany. USA mali preverovať, či routery od tejto spoločnosti nepredstavujú riziko pre národnú bezpečnosť, a jednym zo zvažovaných opatrení mal byť zákaz ich predaja v USA.

Dôvodom takéhoto zvažovania údajne malo byť, že zraniteľnosti v routeroch tejto spoločnosti boli využité v niektorých útokoch spájaných s Čínou.

TP-Link je pôvodne čínskou spoločnosťou ponúkajúcou najmä routery, ďalšie sieťové zariadenia a ďalšie produkty. Spoločnosť na svojich stránkach informuje, že v októbri minulého roka vytvorila v USA novú spoločnosť TP-Link Systems a tá teraz ako materská spoločnosť zastrešuje všetku globálnu činnosť spoločnosti. Routery a ďalšie produkty spoločnosti sa predpokladane ale ďalej vyrábajú a vyvíjajú najmä v Číne.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Počas MS v hokeji budú v DVB-T stanice Joj v HD bezplatne
UPC v Česku spustilo 2 Gbps pripojenie
Veľkému operátorovi unikli dáta o SIM. Vymieňa ich, nemá ich ale dostatok
Vydaný Firefox 138, širšie sprístupnil podporu skupín kariet
Skupina Markízy opäť zaradila kľúčový zápas na Nova Sport 6, dostupný takmer výlučne na Voyo
Elektrina na Pyrenejskom polostrove obnovená po takmer 20 hodinách, príčina výpadku stále neznáma
Prvé satelity Amazonu pre službu satelitného pripojenia úspešne vypustené
ARM má 40 rokov, ARM čipov sa dodalo už viac ako 300 miliárd
Telekom opäť výrazne zdražuje paušál Bez záväzkov
Južnú Európu zasiahol masívny výpadok elektrickej energie


Diskusia:
                               
 

Príliš draho môže? Príliš lacno už nie? Takže rozdávať ich už ani nemusia...
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Ano, a ono je to logicke.
Dumpingom cien dokazes znicit konkurenciu, a potom obsadis cely trh a zacnes si diktovat ceny. Samozrejme na zaciatku musis mat dost penazi na takuto vec.
Naopak, ked chces predavat router za milion, tak nikto ti branit nebude, ked najdes hlupaka co ti za to da milion tak jeho vec, nijako tym nenicis trh, lebo realne takeho hlupaka co ma tolko penazi najdes tak jedneho.

Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

No a? Kto takéto niečo niekedy riešil v Československu či na Slovensku?? Všetky odevne, výrobcovia obuvi... podniky TESLA... lebo nevedeli za lacný peniaz udržať krok s veľkými spoločnosťami ako napr. MOTOROLA a podobne. Onedlho si tu niekto bude kupovať červavú či červíkovú múku... no celé zle!
Podnik, ktorý vyrábal pomerne kvalitne mosadzné výrobky narazil v polovici 90-tych rokov na dodávateľov hotových "mosadzných" výrobkov lacnejších ako u nás surová mosadz vstupujúca do výroby.
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

SAM, hej, vyrábali vodovodné batérie a všeličo...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No tak to asi zle dumpujú ceny, keď sú aj lacnejšie brandy.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

to je mytus... skus si overit co pises
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak im dáme 1000-percentné clá. A už budú dostatočne drahí. Problem solved by agent orange.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

skor ostatni predavaju extra predrazene, router s 2.5Gbit portami a wifi7 za 300 eur je sialenstvo
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

ano, ale blikajucu tlieskajucu suronovu masku si kupi len onanista, bezne routre maju fakt za dobre ceny, mozno este mesh gerety by mohli zlacniet
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

V tejto spojitosti by sa bolo treba pozrieť na milodary. Určiť rozpätie mincí, ktoré je prípustné vhodiť do zvončeka, aby sa nesprítomnili tzv. predátorské dary.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Španielska inkvizícia prostredníctvom biblie stanovila aspoň nejaké štandardy, o odchýlke od ktorých mohli hriešnici v železnej panne priekazne nerušene rozjímať, ale takéto poňatie chlípnosti je v rámci trhovej ekonomiky bez zásad cenovej regulácie bežnými smrteľníkmi zmyslovo priekazne neuchopiteľné.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

neni sú normálni. podľa mňa majú ceny normálne aj lacné aj drahé routery majú, čo sa im nelúbi smradom?
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Roky nasadzujem iba unifi. Je to trochu drahsie, ale super kontrola nad vsetkym, podpora, aktualizacie. Za 10 rokov minimum problemov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a spravy necitas, s tou bezpecnostou to nebude az take super...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tiez som pred mesiacom kupil Wifi7 router od Mercusys co je low-cost znacka pod TPLink a som velmi spokojny, ano bolo to len za cca 100e co je uz prijatelna suma a ano kym mi niekto napise tak som si vedomy bezpecnostnych rizik podla USA ale kto mi zaruci ze podobne backdoors nie su aj v elektronike zapadnych znaciek?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nikdo. Dnes musis pocitat s tym, ze v kazdom digitalnom device su backdoory, 0-day, 7-days alebo hocico ine, zanesene ci uz vedome, alebo nevedome formou chatGpt programatorov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne tak, jedine riesenie je opensource router OS

a otvoreny bootloader.

Dalej je ajtak potrebne reformovat cele prookoly , no dneska najst odbornu skupinu ktora doveryhodne a nezavislo navrhne skutocne dobry standard je asi utopia

Dalej treba dat uzivatelom aj podstatne lepsie nastroje na kontrolu (kedy ako a hlavne naco sa dane zariadenie pripaja na siet)

Z rozmachom IoT je problem s DDOS a podobnymi utokmi (treba si to predstavit ako utok na regionalnu firmu, napr Markiza sk - ak by vsetky koncove stanice na slovensku utocili na Markiza sk tak ich dokazu zruinovat a podobne dokazes nicit aj inu konkurenciu), takze riesenie je posuvat viac zodpovednosti na koncoveho uzivatela, bez pomoci tretich stran (a neprenasat prehnane povinnosti na ISP - ten ma ponukat len plnohodnotne slobodne pripojenie, nema sluzit ako gestapo ).

ISP by mal mat iba automatizovanu moznost detailne informovat uzivatela ze z jeho siete je nadmerna nestandardna prevadzka .
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár