neprihlásený Sobota, 9. decembra 2023, dnes má meniny Izabela
Od januára stránky zabezpečené "zelenými" certifikátmi

DSL.sk, 27.12.2006


V priebehu januára príde po viacerých rokoch k zmene u bezpečných stránok zabezpečených protokolom SSL, keď pribudne nový druh bezpečnostných certifikátov pre overovanie ich autenticity.

Nový typ Extended Validation (EV) certifikátov, za ktorými stojí Certification Authority/Browser fórum, má byť bezpečnejším typom certifikátov zabezpečujúcich webové stránky, garantujúcim detailné preverenie vlastníka stránky.

Technické požiadavky na EV certifikáty sa nebudú odlišovať od súčasných používaných technológií, certifikačné autority budú musieť ale dôkladne preveriť žiadateľa o certifikát napríklad v podobe overenia sídla na fyzickej adrese, ktorá bude uvedená v údajoch v certifikáte.

V súčasnosti je možné získať dôveryhodné certifikáty pre webové stránky aj bez dostatočnej kontroly a tak sa čoraz viac množia prípady phishingových útokov s použitím zabezpečených stránok.

V dôsledku prísnejších pravidiel ale nebudú môcť byť nové certifikáty udelované menším začínajúcim spoločnostiam.


Označenie EV certifikátov v Opere a IE 7Pre užívateľa bude stránka s EV certifikátom vizuálne odlíšená vo všetkých webových prehliadačoch výrazným zeleným označením, u takto označených stránok tak užívateľ nemusí bližšie overovať napríklad doménu alebo vlastníka uvedeného v certifikáte.

Ako prvý prehliadač plnú podporu pre EV certifikáty bude mať Internet Explorer 7 a to podľa údajov CA/Browser fórum od konca januára, neskôr v roku 2007 pridajú podporu aj Opera a Firefox.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Zatiaľ jediný radič pre SSD pre PCI Express 5.0 bude mať výkonnejšiu verziu
Apple bude mať nový konšpiračný sci-fi seriál
NASA vyriešila problém s gyroskopom, Hubblov teleskop pokračuje s tromi
Česko aj kvôli bezpečnosti presúva weby úradov pod jednotnú doménu, zabudlo na certifikát
Medzinárodná vesmírna stanica má 25 rokov


inzerciaDiskusia:
                               
 

dobry napad
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem kto to pisal, ale v 2. odstavci su 2 slova zle vysklonovane tak si to prosim opravte ....
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Na jednej strane dobre, na druhej hroza pre zacinajuce a male IT firmy alebo internetove obchody, ale to ukaze az cas a za peniaze ide vsetko...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár