neprihlásený Utorok, 25. augusta 2026, dnes má meniny Ľudovít
NASA posunula let posádky na ISS kvôli počasiu

Značky: NASAISS

DSL.sk, 10.2.2026


Americká vesmírna agentúra NASA a SpaceX posunuli termín štartu misie Crew-12 na medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS z 11. februára na najskôr štvrtok 12. februára.

Dôvodom je nepriaznivé počasie v smere letu lode Dragon.

NASA o tom informuje v tomto oznámení.

V súčasnosti je tak najskorším plánovaným termínom štartu štvrtok 12. februára o 11:38 nášho času. Loď Dragon samozrejme vynesie raketa Falcon 9, ktorá bude štartovať z Mysu Canaveral na Floride.

Ak misia odštartuje v tomto termíne vo štvrtok, na ISS dorazí v piatok 13. februára o 16:30 nášho času.

Misie NASA sa tradične na ISS časovo prekrývajú. Predchádzajúca misia Crew-11 sa mala pôvodne vrátiť v marci, pre zdravotné problémy jedného člena posádky sa ale predčasne vrátila v polovici januára. Odvtedy je na ISS iba trojčlenná posádka ruskej misie Sojuz MS-28.

NASA pôvodne avizovala zámer vyslať kvôli tomu ďalšiu misiu Crew-12, ktorá mala pôvodne letieť 15. februára, skôr. Nakoniec to bude teda maximálne o pár dní.



Najnovšie články:

IBM predstavila ARM procesor pre mainframy
Astronauti na ISS majú dnes nainštalovať novú vysokorýchlostnú anténu
Firefox zapne štandardnú podporu JPEG XL, za výhodu označuje progresívne renderovanie
Známy výrobca minipočítačov a linuxových mobilov kvôli pamätiam prerušuje výrobu
Maďarská jadrová elektráreň už beží na tri štvrtiny plného výkonu
Humanoidní roboti sú už rýchlejší ako Usain Bolt
Samsung ukázal 300 Hz OLED displej pre notebooky
Zmena koryta Dunaja pomohla, maďarská jadrová elektráreň už beží na polovičný výkon
Motoroly nebudú lacnejším riešením pre GrapheneOS, budú drahšie ako Pixely
V TV posilnili štyri najväčšie značky, presadzuje sa RGB Mini LED


Diskusia:
                               
 

To je blbosť, veď vo vesmíre nie je počasie
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár