neprihlásený Nedeľa, 12. júla 2026, dnes má meniny Nina
Študenti majú od pondelka hudbu zadarmo

DSL.sk, 23.1.2007


Vysokoškolskí študenti v Spojených štátoch amerických majú od pondelka k dispozícii zdarma digitálnu hudbu z katalógu viac ako 2.1 milióna skladieb.

Podmienkou pre využívanie služby Ruckus Networks je emailová adresa v doméne .edu, ktorú majú k dispozícii práve študenti vysokých škôl.

Služba je podporovaná inzerciou v programe určenom na sťahovanie a prehrávanie hudby, stiahnuté skladby sú chránené DRM a ich prehrávanie obmedzené na PC.

Skladby si je možné prehrávať aj na prenosnom prehrávači kompatibilnom s Microsoft PlaysForSure štandardom za mesačný poplatok 5 dolárov.

Keďže emailovú adresu .edu majú aj zamestnanci univerzít, užívateľ musí pri registrácii uviesť, či je študentom. V prípade, že nie, služba mu bude dostupná za 8.95 dolára za mesiac.

Ruckus Networks pôvodne ponúkal spoluprácu priamo univerzitám, ktoré mohli zakúpiť za zvýhodnených podmienok hudbu pre svojich študentov.

Podľa servera Arstechnica ale o túto službu nebol dostatočný záujem medzi univerzitami.



Najnovšie články:

V routeroch čínskej značky predávanej aj v SR majú byť údajne zadné vrátka
Lidlu unikli dáta slovenských zákazníkov
Slovensko má oficiálny nový rekord najvyššej teploty
Počet platieb cez QR kódy sa v júni výrazne zvýšil
Qualcomm oznámil prípravu ARM procesorov pre servery
Dodávky PC sa kvôli pamätiam už výrazne znížili
Prevádzkovateľ virtuálneho operátora a najväčšieho rozvozu potravín má zvažovať odchod zo Slovenska
Samsung spustil výrobu SSD pre PCI Express 6.0
Apple TV sa v nomináciách na TV ceny Emmy doťahuje na HBO a Netflix
Slovensko.sk má technické problémy


Diskusia:
                               
 

pytat sa ci su studentmi alebo budu platit je ako pytat sa na pornostrankach ci maju viac ako 18 rokov...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie, nie je. clovek tam uvedie svoju univerzitnu adresu, ktoru si moze ktokolvek kedykolvek preverit a zistit, komu patri, respektive minimalne zistit, ak patri niekomu inemu ako studentovi
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj,ale za ten cas "ukradne" niekolko TB hudby :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

to hej, ale kym dotaha poslednych 100 MB, tak prvych 946176MB sa kvoli casovemu obmedzeniu DRM nebude dat prehrat XD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak sa v univerzitnom prostredi "v normalnom svete" zisti o pedagogovi (profesor,docent,etc) ze klamal, tak to moze byt jeho koniec, resp. kazdopadne mu to narobi velke problemy. NIKTO TROCHU ROZUMNY SI TO NEDOVOLI. Skoro ako u nas...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kto povedal, že to bude ťahať cez univerzitnu adresu...Ak chcem ťahať piratsky tak to stiahnem z pohodila domova.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co si necital clanok? Univerzitnou adresou mysli email a ten je rovnaky vsade na svete.
Odpovedať Hodnotiť:
 

da sa to prehrat aj v niecom inom ako vo windows / microsoft kompatibilnom formate?

ak ano, je to super. ak nie, tusim, odkial vietor fuka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tusis spravne, vietor fuka z analneho otvoru uja Billa.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Srandovny prispevok aj som sa zasmial... ale KURVA PIS SI VLASTNE MENO
Odpovedať Hodnotiť:
 

no to chcu dat hudbu "zadarmo" tym najvecsim piratom
Odpovedať Hodnotiť:
 

vymenili straty za charitu :) ...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár