neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
Dosiahnutých 5 Gb/s u mobilného prenosu

DSL.sk, 12.2.2007


Japonská spoločnosť NTT DoCoMo informovala o dosiahnutí nového rýchlostného rekordu v testoch nových vyvíjaných 4G mobilných technológií.

Nová rekordná rýchlosť 5 Gb/s bola dosiahnutá v testoch ešte na konci decembra.

Mobilné zariadenie sa pri teste pohybovalo rýchlosťou 10 km/h.

Rekord bol vytvorený technológiou Variable Spreading Factor-Spread Orthogonal Frequency Division Multiplexing (VSF-Spread OFDM) pri použití 12 MIMO antén.

Komunikačné pásmo malo rovnako ako pri rekorde 2.5 Gb/s na konci roka 2005 šírku 100 MHz, efektivita využitia pásma tak bola zdvojnásobená na 50 bps/Hz.

Efektivita u 3G sietí sa pohybuje na úrovni 0.5 až 1 bps/Hz.

S prvým plným komerčným nasadením 4G technológií sa počíta okolo roku 2010, rýchlosti by sa mali pohybovať na úrovni stoviek Mb/s až 1 Gb/s.

O dosiahnutí novej rekordnej rýchlosti informovala spoločnosť v tlačovej správe.



Najnovšie články:

Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov


Diskusia:
                               
 

Tak tomu sa povie bomba a z operou superbomba
Odpovedať Hodnotiť:
 

A takym ako ty sa hovori magor, resp. s Operou supermagor.
Odpovedať Hodnotiť:
 

:DDDDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja taku rychlost dosahujem po ziedeni pokazenej kapusty, pri ceste smerom do tej malej miestnosti uz davno. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

.
myslis 5 Gb/s alebo 10 km/h?
.
;)
.
.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skor by som povedal 8 mp/h ( :D )

Odpovedať Hodnotiť:
 

viem co je mph ci m/h ale co je mp/h ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

mastne prdy za hodinu? (podla kontextu)
Odpovedať Hodnotiť:
 

som sa zlakol ze u nas ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

No kym sa to dostane k nam... tak budeme uz starci a starenky... :D LOL
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak to zase nie - mame jednu vyhodu ze to japonci vymyslia za nas
Odpovedať Hodnotiť:
 

seriem na japoncov dajte nieco o t-come ci budu nieco robit s netom..

Odpovedať Hodnotiť:
 

T-com nema s mobilnym internetom nic spolocne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

T-com nema s mobilnym internetom nic spolocne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

curinovia japocici mali by sa ist ucit k nashemu ;) nemeckemu T-comu /asi o tom este nevedia , ze my tu uz davno mame 4G internet ;) -aaaa co na tom ze nefrci tak ryxlo , ale mame 4G ;)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

na tuto temu bola rec uz v inom clanku, 4G od T-comu a 4G v mobilnych sietach je nieco uplne ine...
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslim ze on to vie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja už mám 4G internet uz teraz :D http://enet.sk/39

Odpovedať Hodnotiť:
 

pekne, to mas cez mobilnu siet? lebo ak nie tak to nie je 4. generacia mobilnych sieti cize 4G :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj, mobilna siet, ale bola to nejaka chyba merania
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som mal rekordnu ryxlost ked som sa pred 4 rokmy postavil na Zobor so swojou Nokia 3310 (!!!) a dosiahol som na WAP-e 10 GB/s !!! Ale nie... (hhho-hoahoa!)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ja som rad ze moj DSL dosiahne v piatok podvecer aspon tych 50kB/s....

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár