
neprihlásený
|
Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta |
|
|
Spam pre dospelých na historických minimách
DSL.sk, 7.3.2007
|
|
Spam propagujúci obsah pre dospelých dosiahol vo februári nové historické minimá, keď prvýkrát v histórii existencie spamu klesol jeho podiel na všetkom spame iba na 3%.
Tvrdí to v utorok vydaná správa Symantecu o stave spamu, na ktorú upozornil server Security Pro News.
Za neustále znižovanie podielu spamu pre dospelých môže podľa Symantecu vyššia ziskovosť z iných druhov spamov.
24% spamu vo februári propagovalo rozličné lieky, 24% predaj iných produktov, 21% bolo finančnej povahy vrátane známeho akciového spamu snažiaceho sa zvýšiť hodnotu niektorých akcií ich propagáciou.
8% spamu bolo vo februári podvodného, napríklad ako súčasť phishingu alebo scamu.
Obrázkový spam tvoril 38% všetkého spamu, podľa Symantecu ale prichádza u spammerov k zmene taktiky a čoraz viac do obrázkového spamu prikladajú okrem obrázku nesúceho spamovú informáciu aj dodatočný text pre čo najefektívnejšie obchádzanie protispamových filtrov.
Spam podľa Symantecu celkovo tvoril 70% všetkých emailových správ. Vo februári zverejnená správa IT-bezpečnostnej spoločnosti Marshal odhadla podiel spamu na všetkých emailových správach až na 85%.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
7.3.2007 9:09
konečneeeeee, aj u mna klesa vyrazne Spam, len tak dalej a bude po probleme :). Moc velky optimizmus čo ?
|
| |
qaws
Od: qaws
|
Pridané:
7.3.2007 12:14
U mna pocet spamov neklesa, stale sa to drzi na urovni 1 spam za dva roky, vsetky maily, co mi maju prist mi pridu.
Je pravda, ze obrazkovy spam s texton je najucinnejsi, lebo iny typ spamu mi este neprisiel.
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
7.3.2007 12:54
daj si svoj email na nejaky volne pristupny forum, alebo ho nechaj dostupny v irc a potom uvidis nakolko je tvoja antispamova ochrana dobra
|
| |
MLx
Od: MLx
|
Pridané:
7.3.2007 22:10
keby len fora! ja som raz pisal na tech support nemenovaneho monopolneho telefonneho operatora a odvtedy mi chodi denne 15-20 spamov uz asi druhy rok :( to vidno jak maju zamestnanci zabezpecene svoje pocitace...
|
| |
palino
Od: palino
|
Pridané:
8.3.2007 4:54
ok tak mu pride 1 spam za mesiac, ale ajtak mu nepride do Inboxu ale Antispam filtre mu to odfiltruju..
|
| |
pepo
Od: pepo
|
Pridané:
7.3.2007 17:59
Sucastou mojej protispamovej ochrany je nedavat mail na forum
|
| |
dod
Od: dod
|
Pridané:
7.3.2007 18:13
preco rovno nenapisali PORNO
|
Pridať komentár
|
|
|
|