
neprihlásený
|
Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána |
|
|
Blu-ray poráža HD DVD na celej čiare
DSL.sk, 24.4.2007
|
|
Spomedzi nových vysokokapacitných optických formátov sa začína výrazne lepšie dariť formátu Blu-ray, tvrdí správa Home Media magazínu (HMM) založená na presných číslach predaja.
Podľa správy spomedzi filmov predávaných na Blu-ray a HD DVD v prvom štvrťroku 2007 až 70% médií tvorilo Blu-ray a 30% HD DVD.
Celkovo bolo predaných od 1. januára do 31. marca podľa HMM takmer 1.2 milióna HD diskov, z toho 832 530 bolo Blu-ray a 359 300 bolo HD DVD.
Náskok Blu-ray sa pritom zvyšuje, v marci už bol jeho podiel 75% s 335 980 predanými Blu-ray a iba 119 570 predanými HD DVD.
Štatistika sa týka len predaja filmov na nových formátoch, podpora HD DVD je silnejšia medzi výrobcami PC a IT spoločnosťami, tu sa predpokladá zatiaľ silnejšia pozícia HD DVD.
Blu-ray má ale naopak podporu medzi filmovými štúdiami, spomedzi ktorých viaceré vlastní priamo Sony, a samozrejme oveľa viac predaných Blu-ray prehrávačov v podobe PS3.
Prvenstvo Blu-ray v predaji filmov ale nie je podľa správy spôsobené len väčšou podporou štúdií. Napríklad film The Departed bol vydaný spoločne na Blu-ray a HD DVD 13. februára, do 31. marca sa predalo 53 460 Blu-ray verzií (63%) a 31 590 verzií (37%).
Celkovo sa od uvedenia formátov predalo 2.14 milióna filmov na nových médiách, 1.2 pripadá na Blu-ray a 937 500 na HD DVD.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
M!k3
Od: M!k3
|
Pridané:
24.4.2007 9:48
Napriek tomu, ze v poslednej dobe je pozicia BD lepsia ako HDDVD by som clanok nenazval natolko zavadzajuco ako ho redakcia nazvala. Nakoniec clanku myslim bolo aj spomenute,ze celkovo sa predalo 2.14 mil kusov HD medii a z toho je 1.2 mil BD, co je asi 56%. Teda to rozhodne na celej ciare nie je :)
PS: ja si tiez myslim, ze BD je lepsi format hlavne kvoli technickym parametrom, ale necham sa prekvapit, ktory to nakoniec vyhra...
|
| |
PH
Od: PH
|
Pridané:
24.4.2007 10:01
Ten celkový lepší podiel HD DVD je spôsobený tým, že reálne prišiel o takmer pol roka skôr - formálne síce iba o cca 3 mesiace, ale prehrávače nebolo dostať ešte 3 ďalšie mesiace...
Nadpis tak vychádza z posledných dostupných dát, ktoré by mali najreálnejšie odrážať pomer na trhu neskreslený neskorším štartom a pri 75% si myslím, že je celkom vhodný :)
Osobne nepreferujem špeciálne pre PC zatiaľ ani jeden z nich, každý má svoje výhody aj muchy, ukáže budúcnosť.
|
| |
tya
Od: tya
|
Pridané:
24.4.2007 13:13
pani tak ja osobne si myslim ze kde sa dvaja biju treti vyhrava a hned ako pridu na trh media s volumetrickym zapisom oba formaty padnu nenavratne do zabudnutia
tytylopa
|
| |
hmm
Od: hmm
|
Pridané:
24.4.2007 10:31
kolko ostane z predanych blue ray ak odratame od poctu predanych tie ktore boli prilozene zadara k ps3?
|
| |
matthew
Od: matthew
|
Pridané:
24.4.2007 12:16
"Štatistika sa týka len predaja filmov na nových formátoch, ..."
myslim ze to zodpovedalo tvoju pripomienku, citaj lepsie nabuduce
|
| |
tomas
Od: tomas
|
Pridané:
24.4.2007 12:50
drzim palce BD.. uz nech su tu Blu-ray mechaniky a nejake tie koncertiky na BD v obchodoch.. :))
|
| |
MLx
Od: MLx
|
Pridané:
24.4.2007 13:49
drzim palce HD-DMD - tych ~50 GB kapacita BD/HD-DVD je na smiech, to tu malo byt pred styrmi rokmi... takych 100/200GB, to sa mozme uz bavit... ale kedze za BD/HD-DVD stoja filmove kartely, nic si nepomozeme...
mimochodom by sa hodilo uviest aj predaj DVD v porovnani s HD mediami - ako to zhrnul server Ars Technica, hovorit o vitazstve jedneho formatu pri tak mizernych cislach je ako odhadnut vysledok volieb, ked mate udaje len z 2% okrskov. Pre predstavu: Len DVDciek Borat sa za prvy tyzden predalo viac ako vsetkych HD-DVD a BD dohromady od ich uvedenia na trh :D Nahodou sa objavi HD-DVD prehravac za 200-300 USD a hned bude predajnost medii ina...
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
24.4.2007 19:34
no zda sa mi ze si celkom nepochopil vyznam clanku.. toto je boj novych technologii, nie DVDciek co maju uz nejaky ten rocik za sebou... no celkovo si myslim ze rozsireniu BR prispela aj PS3ka
|
| |
gdfgdfg
Od: gdfgdfg
|
Pridané:
24.4.2007 20:19
vrat sa ku svojim 500mb divixom mudrlant.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
24.4.2007 17:20
ked sa dvaja biju treti vyhrava, ak sa sikmookym podari pretlacit na masovy trh ich HDEVD dovi dobo vase miliardove investicie do modrakov :o)
|
| |
tono
Od: tono
|
Pridané:
24.4.2007 22:37
ved si kup hd dvd prehravac na x360 zapoj do pc a mas za menej ako ps3 a este lepsie pretoze nepotrebujes plazmu alebo fiktivne hdtv lcd
|
Pridať komentár
|
|
|
|