neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
VMware podporuje aplikácie z VM v oknách OS

DSL.sk, 14.6.2007


Po Parallels podporuje beh aplikácií z virtualizovaného OS vo VM v oknách hostiteľského operačného systému už aj produkt spoločnosti VMware.

Funkcia sa objavila v novej beta verzii VMware Fusion 4 pre operačný systém Mac OS X.

Funkcia s názvom Unity umožňuje prepnúť VMware do režimu, kedy sa jednotlivé okná aplikácií vo VM stávajú samostatnými oknami hostiteľského operačného systému a pôvodný desktop virtualizovaného OS nie je naďalej zobrazovaný.

Kedy sa funkcia objaví vo verziách pre Windows a Linux, ktoré sú hlavnými platformami VMware, zatiaľ nie je známe.

Rovnakú funkciu pod názvom Coherence má konkurenčný softvér Parallels, ktorý sa naopak špecializuje najmä na Mac OS X, od verzie 2.5 z 27. februára tohto roka.



VMware Unity (video: VMWare)



V aktuálnej verzii Parallels 3.0 sa objavila nová funkcia SmartSelect, ktorá dokonca umožňuje nastaviť ako štandardnú aplikáciu pre typ súboru v hostiteľskom Mac OS X aj aplikáciu z virtuálnych Windows, napríklad Word pre .doc súbory.

Vizuálne sú funkcie Unity a Coherence rovnaké ako funkčnost emulátora Wine, vďaka emulácii kompletného PC a OS sú ale výrazne robustnejšie, keď u nich nie je potrebné riešiť napríklad rozličné problémy s kompatibilitou.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

jj brutalne videjko.. uz len zohnat 33 papierov na macbook..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Perfekt ficura. Len dodam, ze nieco podobne bude podporovat Remote Desktop (Terminal Server) na Windows Server Longhorn. Aplikacia tak moze bezat na inom stroji (a byt nainstalovana iba na nom) ale uzivatel ma pocit, ze ju spusta lokalne. Dokonca vdaka specialnym zastupcom ani nemusi vediet, ze Remote Desktop pouziva.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to co ty hovoris je podla mna velmi stare. to neni to iste
Odpovedať Hodnotiť:
 

svojim sposobom je to to iste, pretoze sa takto mozes pripojit aj na virtualizovany stroj na svojom PC ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

svojim sposobom je to odlisne, kedze to funguje na uplne inom principe... :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ani nie ... tato technologia vo VM totiz pracuje tiez na tom principe, ze operacie na prezentacnej vrstve prenasa na kvazi terminalovy server, ktory zabezpecuju VM additions na virtualnej stanici ... cize technologia je takmer rovnaka ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

inak ked som pisal ten koment, presne v tomto duchu som zapochyboval, ze toto vyzera ako jedine realizovatelne riesenie. nemas odkaz na nejake blizsie info potvrdzujuce, ze to takto funguje?
Odpovedať Hodnotiť:
 

staci si vsimnut, ze ked v tom videu minimalizoval Outlook, tak sa na mieste okna objavil na chvilu vysek pracovnej plochy s kosom a tento vysek sa zobrazil aj ako ikona v docku ;) ... cize je to len prenos vyseku na plochu Mac OS a povedal by som, ze to prenasa cely canvas a teda to dokonca ani nie je tak optimalizovane ako terminalove sluzby Windows Server 2008, kde sa prenasa len info o objektoch a tie sa na canvas cmaraju uz na hostitelskej stanici ... samozrejme pri lokalnej sluzbe, kde nie sme prakticky obmedzeni prenosovou rychlostou, je dobre pouzitelne aj riesenie pouzite v tomto VM Ware ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

wow! to ako dokazali! pecka!
Odpovedať Hodnotiť:
 

to bdue PIP , obraz v obraze :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie, hádže im to disk boot failure, insert system disk and press enter. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pardon ale som to hodil na zlý článok, sry sry. dúfam že sa tu za to zas nechytíte jak vždy...
Odpovedať Hodnotiť:
 

woow tak toto sa mi paci
Odpovedať Hodnotiť:
 

Musim to napisat :) Wine nieje emulator. Wine je prekladac Windows API. On nic neemuluje...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár