Po Parallels podporuje beh aplikácií z virtualizovaného OS vo VM v oknách hostiteľského operačného systému už aj produkt spoločnosti VMware.
Funkcia sa objavila v novej beta verzii VMware Fusion 4 pre operačný systém Mac OS X.
Funkcia s názvom Unity umožňuje prepnúť VMware do režimu, kedy sa jednotlivé okná aplikácií vo VM stávajú samostatnými oknami hostiteľského operačného systému a pôvodný desktop virtualizovaného OS nie je naďalej zobrazovaný.
Kedy sa funkcia objaví vo verziách pre Windows a Linux, ktoré sú hlavnými platformami VMware, zatiaľ nie je známe.
Rovnakú funkciu pod názvom Coherence má konkurenčný softvér Parallels, ktorý sa naopak špecializuje najmä na Mac OS X, od verzie 2.5 z 27. februára tohto roka.
VMware Unity (video: VMWare)
V aktuálnej verzii Parallels 3.0 sa objavila nová funkcia SmartSelect, ktorá dokonca umožňuje nastaviť ako štandardnú aplikáciu pre typ súboru v hostiteľskom Mac OS X aj aplikáciu z virtuálnych Windows, napríklad Word pre .doc súbory.
Vizuálne sú funkcie Unity a Coherence rovnaké ako funkčnost emulátora Wine, vďaka emulácii kompletného PC a OS sú ale výrazne robustnejšie, keď u nich nie je potrebné riešiť napríklad rozličné problémy s kompatibilitou.
Perfekt ficura. Len dodam, ze nieco podobne bude podporovat Remote Desktop (Terminal Server) na Windows Server Longhorn. Aplikacia tak moze bezat na inom stroji (a byt nainstalovana iba na nom) ale uzivatel ma pocit, ze ju spusta lokalne. Dokonca vdaka specialnym zastupcom ani nemusi vediet, ze Remote Desktop pouziva.
ani nie ... tato technologia vo VM totiz pracuje tiez na tom principe, ze operacie na prezentacnej vrstve prenasa na kvazi terminalovy server, ktory zabezpecuju VM additions na virtualnej stanici ... cize technologia je takmer rovnaka ...
inak ked som pisal ten koment, presne v tomto duchu som zapochyboval, ze toto vyzera ako jedine realizovatelne riesenie. nemas odkaz na nejake blizsie info potvrdzujuce, ze to takto funguje?
staci si vsimnut, ze ked v tom videu minimalizoval Outlook, tak sa na mieste okna objavil na chvilu vysek pracovnej plochy s kosom a tento vysek sa zobrazil aj ako ikona v docku ;) ... cize je to len prenos vyseku na plochu Mac OS a povedal by som, ze to prenasa cely canvas a teda to dokonca ani nie je tak optimalizovane ako terminalove sluzby Windows Server 2008, kde sa prenasa len info o objektoch a tie sa na canvas cmaraju uz na hostitelskej stanici ... samozrejme pri lokalnej sluzbe, kde nie sme prakticky obmedzeni prenosovou rychlostou, je dobre pouzitelne aj riesenie pouzite v tomto VM Ware ...