neprihlásený Streda, 8. júla 2026, dnes má meniny Ivan
Kapacita 2.5" diskov sa posunie na 320 GB

DSL.sk, 27.6.2007


Hneď dvaja poprední výrobcovia záznamových platní pre pevné disky, Showa Denko K.K. a Fuji Electric Group, oznámili tento týždeň začiatok dodávok 334 GB 3.5" platní a už prebiehajúce dodávky 160 GB 2.5" platní.

334 GB platne umožnia 3.5" disky s kapacitou 1 TB pri použití iba troch platní, čo oproti štyrom alebo dokonca piatim platniam znižuje spotrebu, generované teplo a zvyšuje spoľahlivosť.

Samsung zatiaľ ako jediný ohlásil 1 TB disky s použitím troch platní. Prvý 1 TB disk od Hitachi využíva dokonca päť 200 GB platní a 1 TB disk od Seagate štyri 250 GB platne.

Obaja výrobcovia podľa svojich tlačových správ zároveň dodávajú už viac ako mesiac 160 GB 2.5" platne.

Tieto umožnia zvýšiť kapacitu notebookových pevných diskov z dnešného maxima 250 GB na 320 GB. Uvedenie takýchto diskov viacerými výrobcami sa očakáva v blízkej budúcnosti.



Najnovšie články:

Slovensko.sk má technické problémy
Na Slovensko.sk sa zle overovali elektronické podpisy, dopady nejasné
Na Slovensku sa začína vyhadzovať veľké množstvo starých fotovoltaických panelov
SpaceX žiada o povolenie vypustiť ďalších 100-tisíc satelitov
Voyo opäť zdražuje
Intel potvrdil zdraženie CPU, aj kvôli vysokému dopytu
Loď na záchranu vesmírneho teleskopu Swift úspešne odštartovala
OpenSSH pridal postkvantový algoritmus už aj pre autentifikáciu
Tesla zvýšila množstvo vyrobených elektromobilov
4ka v noci plánovane odstaví hovory do iných sietí


Diskusia:
                               
 

diskova kapacita bude aspon akotak pripravena na prichod blu ray a HDDVR diskov :)
PS: Oprava: 334 GB platne umožnia 3.5" disky s kapacitou 1 TB
Odpovedať Hodnotiť:
 

len by ma zaujimalo, ci ten 1TB bude 2^40 alebo 10^12
Odpovedať Hodnotiť:
 

no to vies ... bude sa to ratat tak ako sa to ratalo vzdy .. cize aby na tom ziskala spolocnost. cize 1 000 000 000 000. :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pokial uvadzaju velkost v X KB/MB/GB/TB, tak to bude nasobok 1000 a nie 1024. Pokial by uvadzali celkost v X KiB/MiB/GiB/TiB, tak by to bol nasobok 1024.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano a ja si vymyslim jednotku KlB, MlB, GlB a TlB a prehlasim ze to je ta jedina spravna... Neviem ako moze niekto pouzivat tento horzny vymysel, ze MiB...
Odpovedať Hodnotiť:
 

MiB = men in black, ale ostatné neviem čo je.
Odpovedať Hodnotiť:
 

GiB = girl in black
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kelly In Bikiny
Odpovedať Hodnotiť:
 

Timberly In Bikiny
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vymysleli to vo Francuzku v takom institute, pred neviem kolko rokmi, tak ich nehan...
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz sa tesim ako sa na nasom trhu objavia 1TB disky a dufam ze ich cena bude rychlo klesat ... ako byva zvykom 100sk/mesiac :)))) aspon to potlaci cenu zvysnych diskov viac dole ... ajked 320gb za 2 litre je uz teraz genialna cena :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi by bolo dosť trápne keby teraz spomeniem že za 40GB disk som dal 5 litrov... síce je to už pár rokov dozadu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No to som zvedavy kedy bude ta nablizsia buducnost, ma uz stvu ti vyrobcovia. Pred asi pol rokom oznamili 250 GB 5400-otackove disky a 200 GB 7200-otackove, zacal som sa tesit ako maly fagan, ale kdeze su? Nejako sa s ich vyrobou neponahlaju. Tak na tieto 320 GB si pockame aspon do noveho roka, ale teraz by mi uplne stacilo keby sa konecne uz zacali predavat 200 GB 7200-otackove.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár