neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
V Londýne školám odporúčané nepoužívať WiFi

DSL.sk, 6.7.2007


Londýnskym školám v časti Tottenham plánuje radnica tejto časti mesta zaslať upozornenie, aby pre potenciálne zdravotné riziká z prevádzkovania WiFi pre deti úplne prestali používať alebo výrazne obmedzili používanie WiFi.

Radnici to odporučil výbor zriadený na tento účel, odporúčanie musí byť ešte schválené radou mestskej časti.

Školám by malo byť odporúčané úplne prestať používať WiFi a presadzovať siete a Internet zabezpečené cez káble. Minimálnym odporúčaním je konzultovať prípadné používanie s rodičmi a zapínať WiFi len v prípade potreby.

Výbor sa v odporúčaní odvoláva na zatiaľ s určitosťou nepreukázanú neškodnosť WiFi a vyjadrenia viacerých autorít, ktoré odporúčajú uskutočniť dlhodobé štúdie dopadu WiFi.

V Londýne je v súčasnosti WiFi inštalované na odhadovaných 70% škôl, informoval miestny Muswell Hill Journal.

Obavy zo škodlivosti WiFi sa objavili v minulosti najmä v Kanade. Na konci februára minulého roka prezident Univerzity v Lakehead v Ontariu rozhodol, že v areáli univerzity nepovolí zriadiť celoplošný bezdrôtový WiFi prístup k Internetu.

Hoci súčasné výskumy naznačujú, že vystavenie elektromagnetickému žiareniu v pásme a s výkonom WiFi nemá spojitosť s chorobami ako leukémia alebo mozgové nádory, prezident univerzity Fred Gilbert ich nepovažuje za dostatočne priekazné, keďže sú založené len na niekoľkoročných pozorovaniach.

Existujú totiž aj vplyvy prostredia, ktoré sa prejavia až o desiatky rokov a preto ich škodlivé účinky ľudstvo zistilo až príliš neskoro. Ako príklad Gilbert uvádzal azbest alebo pasívne fajčenie.



Najnovšie články:

Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI


Diskusia:
                               
 

ano zrusme wifi s vykonom 100mW a nechajme deti pouziva telfon pri uchu s vykonom 3W!(3W-podla prostreia)


ach jaj....

Odpovedať Hodnotiť:
 

ono to nie su az 3W, ale je tam najma jeden podstatny rozdiel. 12 hodin nepretrziteho WiFi v porovnani povedzme priemerne s 5 min GSM denne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ehe, cem vydiet take decko co telefonuej par minut denne :-P
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmm, to som napriklad ja....viac ako 5 minut netelefonujem denne...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prave si sa priznal, ze si decko :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si nikdy nebol decko, ze?
Aj z matere si vysiel fuzaty??
Odpovedať Hodnotiť:
 

sa chytas slovicok ako 12rocny fagan
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam 200pausal pretelefonujem NO problem
A MAM 17 Takze som decko A CO?
Odpovedať Hodnotiť:
 

niektore deti chodia aj sportovat a na prechadzky a tak... skus to
Odpovedať Hodnotiť:
 

12 hod wifi
24hod mobil a ten vykon je dost "menlivy" a clovek to ma zvycajne par mm od tela>> imho ovela vecsia skodlivost
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked netelefonujes, mobil ma zanedbatelny vyzarovaci vykon. velky je len pri telefonovani
Odpovedať Hodnotiť:
 

A to si neratal, ze telefonuju vsetci naokolo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kazdych par hodin sa vyhladava siet, vzdy pri prechode do pasma inej BTS sa tusim tiez cosika vyzaruje... ludia maju mobil furt vo vrecku pri vajkach a potom sa cuduju ze taka kocka na nom a jemu sa nepostavi ://
Odpovedať Hodnotiť:
 

Wi-Fi nikomu neskodi a ani nebude skor mobily. Toto robia len preto lebo vela ludi ma Wi-Fi a ostatnym poskytovatelom sa nedari
Odpovedať Hodnotiť:
 

hej hej malo kablov sa predava tak preto chcu zakazat wifi ...
sa zobud !
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dyk, jasné, že máme málo káblov. To poondiate WiFi nám a aj zberným surovinám berie kšeft. Preč s ním, dyk!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Med je drahaaa
Odpovedať Hodnotiť:
 

v Anglickych skolach maju WIFI a chcu ho zrusit?
Tu by dostalo skolstvo nakladacku kebyze chceli detom zrusit WIFI.
Im sa potom dobre zijes.. mat na skole WIFInu waw
Odpovedať Hodnotiť:
 

sranda, zakazu wifi v areali skoly, ale stavim sa ze vsade dookola su wifi vykryvace lokalnych providerov a hotspotov, urcite ich chytaju aj v skole... dosiahnu s tym naozaj vela... ale zase co sa cudujem ... na keru rit potrebuju robit infrastrukturu siete vo vnutri skoly cez wifi, slaba rychlost, zle zabezpecenie, nespolahlivost.... infrastruktura v budove ma byt pevna kabelaz VZDY!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ved si pockaj ked vyjde WIFI 2. Vraj to bude sleha
Odpovedať Hodnotiť:
 

"na keru rit potrebuju robit infrastrukturu siete vo vnutri skoly cez wifi"
na to aby sa decka pocas suplovanej hodiny mohli prist u*ebavat na niektorych komentaroch a clankoch na dsl.sk ^_^
Odpovedať Hodnotiť:
 

a hlavne nebudu moct tlacit z PDA cez wifi a nebudu si moct prist po hotovy papier :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Look At Us, We care"
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak do ceny WiFi zaratame naklady na siet aby bolo ake/take pokrytie, naklady na sietove karty, na procesorovy cas zabity sifrovanim, ine bezpecnostne opatrenia a ocakavane zdravotne vplyvy tak cena kablovej siete vychadza vyhodnejsie.
WiFi ma svoje pouzitie ale iba vynimocne je to vyhodnejsie.
Preto neviem naco vsade tlacime anteny. Potom po meste na lavickach vysedavaju "bezsietovci" a kazia dojem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

podla mňa je zakázať wifi dosť logicke predstavte si že nejaký študent genius sa napojí cez noťas na databazu školy a bez problémika zmení všetkým žiakom známky

Odpovedať Hodnotiť:
 

Mas pravdu... je to asi take logicke, ako by u nas bolo (z rovnakeho dovodu), ak by sa klasifikacne harky nosili v obrnenych pancierovych vozikoch :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ach jaj to su blazni nech si ho tam zrušia neviem či to nemaju jedno ved ked to porovnam s telefonom tak telefon maš pri uchu ked telefonuješ a wifi je na streche a dole je zvedene káblom len zbitočne plašia ludi a odradzaju ich od wifi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pokiaľ budú existovať TV, FM vysielače s výkonom 300kW, GSM mobil. vysielače 20W,.. a podobne, tak úvahy o škodlivosti wifi s výkonom 100mW (100-1000000x menší výkon) sú podivné. Taký mobil svýkonom okolo 1W sa drží pri telefonovaní rovno na uchu a wifi kľúčik, anténa k modemu je zvyčajne aspoň 1m od tela takže sú to neporovnateľné veci. Pokiaľ nemáte wifi rovno v notebooku tak sa dá umiestniť anténa k wifi modemom tak, že výkon ide do-z niekoľko metrov vzdialenej antény a je omnoho omnoho nižší ako okolité vf zdroje,...
a čo ešte bezdrótové slúchatká, bedne, bluetooth adaptéry, bezšnúrové telefóny, hračky na DO, bezdrótové zvonce,... prečo nebojovať tiež proti nim keď aj tam je vf výkon okolo 100mW!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak tak... zruste elektriku!!! minule ma kopla :(((
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ne ne nerušte...Skús žiť deň bez elektriny...Dobre deň dva aj tri sa to dá, ale potom ťa šľahne o zem...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dosť dôležitá, dokonca možno najdôležitejšia, je frekvencia. Wifi pracuje vo frekvenčnom pásme, ktoré je blíke oscilačnej frekvencii molekuly vody, takže má možno 100000x horší vplyv na telo než FM vysielač na blízkom kopci.
Odpovedať Hodnotiť:
 

boha im, tak wifi a mobil su urcite tie najzavaznejsie zdravotne rizika dnesnaj doby...
Odpovedať Hodnotiť:
 

REGISTRACIA!!!!
REGISTRACIA!!!!
REGISTRACIA!!!!
REGISTRACIA!!!!
REGISTRACIA!!!!
REGISTRACIA!!!!

Odpovedať Hodnotiť:
 

Nespamuj! Ja mam doma wifi a som spokojny. ziadna hrca v hlave. tlacim co chcem aj z PDA aj v zachode. a navyse ked si sadnem na lavicku s notasom a pripojim sa, zapalim si cigu a skodim okoliu viac ako ktokolvek iny. nevedel som, ze som taky nebezpecny. Asi si snupnem trocha azbestu a pojdem za panom Gilbertom a vsetko mu to vytlacim z PDA cez kabel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to bolo dobre :D :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

od kedy je spam napis REGISTRACIA!!! tak to potom aj to vase PDA cez WiFi/BT je spam.
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://cs.wikipedia.org/wiki/Spam - studuj!!! bol to spam!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pan Gilbert by sa cudoval keby vedel kolko ziarenia a s akym vykonom dopadne deckam na hlavu na skolskom dvore z kozmu... Hlavne cez den ked svieti slnko.. a to ma kazdych 11 rokov svoje dni ked vdaka nemu kolabuju cele siete vysokeho napatia po celom svete... kam sa hrabe nejake WiFi...
Inak predpokladam ze na skole alebo v jej blizkosti ma urcite niekolko mobilnych operatorov svoje GSM alebo UMTS anteny...
Odpovedať Hodnotiť:
 

jasne, rovno wifi mozme zakazat. hlavne, ze mame na bytovke orange vykryvac a FM anteny s obrovskym vykonom nam pecu na gebule. uzasne
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak preto si taky chrumkavy
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ano, kedze je to len niekolko rocne pozorovanie, tak to zakazme uplne a nikdy sa nedozvieme ci to skodilo alebo nie... nuz chlapci v radnici poberaju plat za taketo hovadiny len aby vyzerali ze nieco robia...
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ano, kedze je to len niekolko rocne pozorovanie, tak to zakazme uplne a nikdy sa nedozvieme ci to skodilo alebo nie... nuz chlapci v radnici poberaju plat za taketo hovadiny len aby vyzerali ze nieco robia...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Does anyone know of a way to find out the owner of a cell phone if you know their number? I see many sites for reverse lookups for cell phones but they charge almost 100 bucks.

All of the free reverse phone number sites have a fee after you put in the phone number. Anywho.com or whitepages.com or any of that stuff does not work since you have to pay to get a report.

Are there any ACTUAL free ones out there?


Odpovedať Hodnotiť:
 

Skodlivost wifi .....

Na jednom internate na slovensku majstri sietari chceli ozarit wifi signalom cely intrak - 4 sedemposchodove bloky ako klasicke bytovky a tak nam majstri hodili wifi do jednej prazdnej izby niekde uprostred a pustili na plny vykon...............
........ uz o dva dni sa vsetci ludia zo susednych izieb stazovali na silne bolesti hlavy (a z alkoholu to nebolo :-D)
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol to fakt ? ale je rozdiel mat vedla seba vysielac s velkym vykonom a WiFi prijimac s minimalnym vykonom a teda aj s minimalnym ozarovanim
Odpovedať Hodnotiť:
 

Blbost.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie blbost, ale skutocnost, na internate bola o tom burliva diskusia, na strankach www.intrak.sk, ale ty sa ku nej nedostanes, pretoze nie si clen ich siete.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to s tymi bolestami hlavy potvrdzujem. mal som antenu na dome a poviem vam do tyzdna sla prec. kto neveri nech si to odskusa na vlastnej kozi.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár