neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Prvý LCD monitor s DisplayPort rozhraním

DSL.sk, 25.7.2007


Spoločnosť Samsung dnes predstavila prvý LCD monitor s DisplayPort vstupom, ktorý má nahradiť DVI respektíve VGA rozhrania.

Predstavený monitor má uhlopriečku 30" a rozlíšenie 2 560 x 1 600 bodov. Grafické dáta sa do monitora prenášajú po štyroch 2.7 Gbps DisplayPort linkách s celkovou maximálnou rýchlosťou 10.8 Gbps.

To je podľa tlačovej správy Samsungu dvakrát viac ako u všetkých súčasných riešení.

Rozhranie umožňuje prenášať 10-bitovú farebnú hĺbku, použitý S-PVA panel podporuje ale len 8-bitových 16.7 milióna farieb. Panel má reakčnú dobu 6 ms, kontrast 1000 : 1 a jas 300 nitov.

Monitor zatiaľ bez produktového označenia by sa mal začať dodávať v druhom štvrťroku 2008, jeho cena nie je známa. Nevyhnutný komponent pre využívanie monitora s DisplayPort rozhraním, grafické karty s podporou tohto rozhrania, zatiaľ nie sú k dispozícii.

Nový štandard podporujú obaja poprední výrobcovia grafických kariet, AMD/ATI aj Nvidia. Nvidia spolu so Samsungom ale podporujú aj konkurenčný štandard a rozhranie UDI.



Najnovšie články:

NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL
Intel sa už údajne dohodol na výrobe čipov pre Apple
NASA si objednala misiu k Marsu od konkurenta SpaceX
Aj Apple zvýši ceny kvôli vysokým cenám RAM a flash


Diskusia:
                               
 

Nie je vhodnejsie udavat jas v IS jednotkach cd/m2?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Koktave prsty, SI jednotkach ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je jedno či to hodiš cez Kandela alebo cez onéé.. Aj tak tomu pomaly nikto nerozumie ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nelson Kandela - poznám, né?
Po ňom pomenovali sviečku, po jeho synovi (Nilson KandeLáber) pomenovali jednotku svetla.
Ak si dobre pamätám zo školy,
1 KandeLáber = 12 sviečok
a
1 Kluster = 47 KandeLábrov
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://bux.to/?r=Peptalkin

zaregistrujte sa a klikanim zarabajte.
Nie su to ziadne horibilne sumy, ale aspon je tato sluzba seriozna.
Zaregistrujte sa prosim vyuzitim mojho referalu, nic tym nestracate.

http://bux.to/?r=Peptalkin
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak by som uz bol taky debil ze by som sa tam registroval tak urcite nejdem cez teba aby si z toho nieco mal ty ********* SPAMER!
Odpovedať Hodnotiť:
 

typický Slovák...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty magor sprosty, ja som aspon napisal o referalovi, ale niekto to nevudenie vobec.


Presne, si typicky slovak, sebe vsetko a druhemu nic. Ty bblce, to ze sa regnes cez mna, nic nestracas, ale taki zavistlivi hlupaci ako si Ty este zavidia kazdemu aj 1 cent.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty inteligent vadny, nehovor ze s toho nic nebudes mat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale ved to ja nikde nepisem!!!! A taktiez ked sa niekto regne cez moj referal absolutne nic nestrati. Ci sa regne priamo alebo cezo mna, vzdy dostane to iste, len ja bude mmat o nieco viac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tu myslim nejde o zavist, ale o to ze spamujes diskusiu a otravujes.
Prestanes s tym v jednom z tychto pripadov:
1, uvedomis si ze sa spravas neeticky a prestanes s tym (moralne riesenie)
2. uvidis ze sa ti nevyplatit spamovat diskusiu, pretoze nikto neklika na tvoje odkazy lebo otravujes diskutujucich a prestanes spamovat (ekonomicke riesenie)
3. prides ze je to dalsi nefunkcni sposob ako zarabat (ekonomicko objavitelske rieseni)

Varianta zoradene podla vyhodnosti pre tvoj dalsi vyvoj: 1, 3, 2
Odpovedať Hodnotiť:
 

aspon netrep kokotiny. :-) Obetaval som asi 5 minut na to aby som to rozhodil po diskusiach a uz mam z toho 19 ulovkov.Takze tie Tvoje trapne kydy si nechaj pre deti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Šikovný
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dame ti na obed opticky kabel s kečupom :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj on nemá frajerku?
Odpovedať Hodnotiť:
 

takze varianta 3
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemam rad multilevel pyramidy .....
Odpovedať Hodnotiť:
 

pekny si ty spamko , urcite zas vsetci natom zarobia a hlavne ty ,drzim palce , budes bohaty
Odpovedať Hodnotiť:
 

rene?
Odpovedať Hodnotiť:
 

to bude arcanus
Odpovedať Hodnotiť:
 

naco tolko rozhrani a standardov? nestaci DVI? v com je toto lepsie, a konkurencne UDI? to budeme mat na grafikach zachvilu 4 vystupy len koli roznym rozhraniam? (VGA,DVI,UDI,DP, nejaky 9pin podla vyrobcu) viem ze vga spravis aj redukciou dvi, ale aj tak... zbytocnost. v com je to lepsie....
Odpovedať Hodnotiť:
 

mas tam vatsi prietok dat ci neco take jednoducho lepse ako stare porty:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nepaci sa mi ked tu KKTI Spamuju a otravuju s pi*ovinami...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokáž TO !
Odpovedať Hodnotiť:
 

ČO?
Tebe už naozaj treba všetko dokazovať?
To už si naozaj všetko zabudol?
Sčítanie zlomkov, trojčlenka, matrice...
Tak toto je výsledok 14-miliárd-ročnej evolúcie?
Bože môj!
kua, veď to som ja...
Odpovedať Hodnotiť:
 

...namiesto toho aby spamovali mna!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár