| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Tak nie?
Od: Tak nie?
|
Pridané:
30.7.2007 9:43
tym ze je aj nizsie bitrate tak aj mensia spotreba bateriek ze ano
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
30.7.2007 9:45
no ma to vply aj na vydrz baterie ale v zasade sa o výryzne nizsiu spotrebu nejedna.
|
| |
tono2204
Od: tono2204
|
Pridané:
30.7.2007 15:21
ked je mensii bitrate tak je mensia kvalita a aj hlasitost mam to vyskusane na mobile
|
| |
tono1551
Od: tono1551
|
Pridané:
30.7.2007 17:08
Používať v jednej vete výrazy mp3 a kvalita je nonsens!
Každá nereverzibilná (nevratná, stratová) kompresia je definitívna strata kvality!
Profesionálne štúdiá pracujú na úrovni 192kHz/24bit, profesionálne softy pracujú interne 32bitovo a potom to niekto/niečo okreše frekvenčne, dynamicky aj v báze na stotinu pôvodnej informácie?
Ďakujem!
A to nehovorím o tom ako aj tie mp3ky dokurvia v rádiách...
Pochopiteľne na mobile...
...údajne, pravdepodobne...
...naozaj iba hudobné skladby?
|
| |
gigalol
Od: gigalol
|
Pridané:
30.7.2007 17:41
niekto studoval celu noc :D:D
|
| |
tono1551
Od: tono1551
|
Pridané:
30.7.2007 17:53
nie, ja v tom robim cele roky :D
|
| |
gigalol
Od: gigalol
|
Pridané:
30.7.2007 18:10
jaj tak sry vyzeralo to akoze si nejake 15 rocne decko co si na wiki nieco nastuduje a pride machrovat :D ale ked je to takto nic som nepovedal :)
|
| |
tono1551
Od: tono1551
|
Pridané:
30.7.2007 18:41
;)
|
| |
brokokot
Od: brokokot
|
Pridané:
30.7.2007 21:01
mam doma domace kino z Lowe za 1299 eur a ked tam pustim mp3 v 192 alebo povodne original cd tak rozdiel nezbada ani KAREL GOTT .
|
| |
tono1551
Od: tono1551
|
Pridané:
30.7.2007 21:51
V tom veku počuje max. do 6kHz.
Všimneš si to aj ty, keď nebudeš počuť komára (cca 7.3kHz).
Domáce kino (z) Löwe za referenčný odposluch nepovažujem, ale pri čo len trochu inteligentnejšej muzike by si ten rozdiel počuť mal.
Ak nie si Karel Gott.
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
31.7.2007 9:35
sa nemyl... skus si pustit nieco od lucie v opere alebo nieco kde mas vela nastrojov...orchester a tak z kazdej casti spektra nieco... cez mp3 niektore nastroje ani nebudes pocut a dynamika basov tiez nic moc.. proste je to v detailoch, ale svet sa sklada z detailov :D
a to si este nepocul SACD alebo DVDaudio... to je uz fakt orchester
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
31.7.2007 15:16
Milý Pán Tónko ,
KEĎ ZRARUJEM MP3 A KED JU ZNOVA ROZBALIM STALE MA TAKY ISTY ZVUK TA ČO?!
CHCE2 POVEDA5 6E NASA JE NONSENS ?
|
| |
ProBezzional
Od: ProBezzional
|
Pridané:
31.7.2007 15:17
Kompresia a zmena kvality su dve odlišne veci
|
| |
null
Od: null
|
Pridané:
31.7.2007 20:58
rar - bezstratova kompresia, mp3 - stratova kompresia
|
| |
tono1551
Od: tono1551
|
Pridané:
31.7.2007 21:39
Milý PánBožžko,
hore-dolu ti odpovedali za mňa.
KUA, ČO ŤA ZMIJA UŠTIPLA ?!?!?
peace, please ;)
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
4.8.2007 18:45
Milý Pán Ing. Tónko , Csc
Je pravda že MP3 znižuje kvalitu , ale to je myslene tak , že si možeš určiť sam , aka kvalitna bude. 22100 44200 11400 kHz , mono/stereo , atď....To je tvoj imidž
O čom sme sa to hádali ?
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
4.8.2007 18:47
aha...
že mp3 nestraca kvalitu pri kompresii ale strati ju tak ako budeš chcieť aby bola kvalitna
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
4.8.2007 18:49
keď podumaš pochopíš...
(*11200,22400,44800 -toto nieje pomôcka)
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
4.8.2007 18:52
Ešte to môže zformovať kvalitu podľa bitrate a kontajnera.
|
| |
tono1551
Od: tono1551
|
Pridané:
5.8.2007 2:22
My sme sa hádali?
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
5.8.2007 12:21
hmm
|
| |
fafo
Od: fafo
|
Pridané:
30.7.2007 9:57
na spotrebu sa mozes tak vies co, ale to chrastenie by som zaazit nexel =)
|
| |
meff
Od: meff
|
Pridané:
30.7.2007 10:48
ked sa bude procesor viac namahat aby to dekodoval, tak bude skor spotreba vacsia.
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
30.7.2007 16:09
to ze je algorimus lepsy, neznamena ze je zlozitejsy, alebo narocnejsy na CPU
ale asi mas pravdu...
|
| |
jebnuty
Od: jebnuty
|
Pridané:
30.7.2007 20:24
Kokot sprosty hnusny vyjebany sa nauc pisat !
|
| |
jebnuty
Od: jebnuty
|
Pridané:
31.7.2007 15:18
A ja Kokot sprosty hnusny vyjebany sa musim naucit pisat makcene a dlzne !
|
| |
nikto
Od: nikto
|
Pridané:
30.7.2007 11:29
nie, bitrate nema velky vplyv na vydrz baterie. to skor vyzarovany vykon v sluchatkach.
|
| |
mario
Od: mario
|
Pridané:
1.8.2007 12:25
LOL, to su suvislosti, Ale povedal by som, ze v tomto pripade bude treba na dekodovanie zlozitejsieho algoritmu viac energie...
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
30.7.2007 9:43
idealne do mobilov, ale rad by som to pocul. Ja mam citlive ucho rozpoznam bez problemov wav a mp3 :)
|
| |
genitalny genius
Od: genitalny genius
|
Pridané:
30.7.2007 9:48
no a? ja mam w3c validator priamo v hlave :D
|
| |
mma
Od: mma
|
Pridané:
30.7.2007 9:52
ja mam citlivy jazyk a rozpoznam bravcove stehno od kare. Pome setci, v com ste dobri?
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
30.7.2007 10:05
Ja sa viem kvalitne vysrat
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
30.7.2007 11:32
ja viem kvalitne imitovat
|
| |
Bohh
Od: Bohh
|
Pridané:
30.7.2007 19:08
wav alebo mp3?
|
| |
Hehe
Od: Hehe
|
Pridané:
3.8.2007 16:19
A sa viem bicyklovať !!! :-)
|
| |
Haha
Od: Haha
|
Pridané:
3.8.2007 19:41
Ty si myš?
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
4.8.2007 18:54
Ja som traktor.
|
| |
hoho
Od: hoho
|
Pridané:
5.8.2007 2:21
Ty si MortarMan a nevieš sa bicyklovať.
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
5.8.2007 12:21
Bicyklovať sa viem. Ale nepotrebujem to.
|
| |
hihihi
Od: hihihi
|
Pridané:
5.8.2007 23:54
Bicyklovať sa možno vieš, ale tvoja babka sa nevedela korčuľovať!!!!!
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
30.7.2007 10:06
ja viem rozoznat oliz psa od priatelky
|
| |
lolo
Od: lolo
|
Pridané:
30.7.2007 14:15
Heh, ty si asi bezne davas francuzaka so psom :DDD
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
31.7.2007 15:19
On si da so psom riadneho bozzaka
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
30.7.2007 16:10
no nechcem velmi vidiet tvoju holku, ked toto davas ako talent...
|
| |
Mario
Od: Mario
|
Pridané:
30.7.2007 9:49
Tak to si potom nejaky iny...a ja si zjem topanky ked rozoznas 320Kbps MP3 od WAVu.
|
| |
Peto_MiG
Od: Peto_MiG
|
Pridané:
30.7.2007 10:28
Divil by si sa, ale na niektorých konkrétnych zvukoch aj toto počuť. Hlavne akustické perkusie, keď nie sú veľmi komprimované (alebo vôbec), pri mp3 výrazne stratie dynamiku nábehu.
|
| |
siri
Od: siri
|
Pridané:
30.7.2007 15:32
Suhlasim, da sa to, ja mam vyskusanu orchestrialnu hudbu.
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
30.7.2007 20:16
Skus si to iste s WMA
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
30.7.2007 14:09
mozes si ich ist rovno ocistit !
|
| |
Stork
Od: Stork
|
Pridané:
30.7.2007 22:14
Dufam, ze kanady...
|
| |
presne tak!
Od: presne tak!
|
Pridané:
30.7.2007 11:23
aj ja a dost my vadi pri MP3kach ten divny sound (ako keby hral plechac), ale na druhu stranu, kedze su zadara to dako prezijem!
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
30.7.2007 14:20
Ja rozoznam podla zvuku staru S 120 od noveho BMW M3
|
| |
hmmm
Od: hmmm
|
Pridané:
30.7.2007 9:54
a teraz si polozme otazku> Naco nam budu tie 100GB mp3 prehravace? No asi len na prenos suborov.
|
| |
nikto
Od: nikto
|
Pridané:
30.7.2007 11:30
takto ti vznikne USB kluc schopny prehravat hudbu :-B super nie? :-)
|
| |
Jano Palo Belmondo
Od: Jano Palo Belmondo
|
Pridané:
30.7.2007 11:31
aby som si tam nafukal celu zbierku mp3jek , a kym najdem to oc chcem pocuvat tri krat absolvujem cestu dom - skola :)
|
| |
hamo
Od: hamo
|
Pridané:
8.9.2007 10:02
si doma na nabijacke budes hladat pokial prejdes zoznam tak sa ti baterka vybije
|
| |
: )
Od: : )
|
Pridané:
30.7.2007 11:32
na 1 vistu a milion mp3jek
|
| |
: )
Od: : )
|
Pridané:
30.7.2007 11:48
na 1 vistu a milion mp3jek
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
30.7.2007 12:13
Naco? na take dobre domace zuvanie...
|
| |
ericco
Od: ericco
|
Pridané:
31.7.2007 22:16
alebo aj na to, ked ti niekolkokrat drbne na zem, tak v lepsom pripade si mozes kupit novy 100 GB disk alebo v horsom pripade mozes prispiet dalsou zbierkou do recyklacky... :-)
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
30.7.2007 11:38
49 ka mp3 ka moze byt dostatocna kvalita akurat pre sluchovo postihnutych.Cokolvek pod 192 je bieda a neda sa pocuvat.Aspon 256 co sa mna tyka.Zo psa nebude slanina a do takeho maleho bitrate hudbu nikto nevtrepe lebo tam nevojde.
|
| |
qaws
Od: qaws
|
Pridané:
30.7.2007 12:44
Co mam na pesnicke pocuvat, aby som spoznal rozdiel medzi mp3 128 a wav? Napiste to pls hudobne amatersky, lebo ja ziadny hudobnik nie som.
Pytal som sa uz vela ludi, ze som im pustil dvakrat jednu pesnicku (vzdy v mp3 128 a wav) a nikto nepoznal rozdiel.
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
30.7.2007 13:37
zalezi od toho,na com to pocuvas.skus si skladbu pustit cez kvalitny zosilnovac a poriadne repraky v mp3 128 a original z cdcka,samozrejme v tichej miestnosti a sustred sa na hudbu.ak nepoznas rozdiel,zostan kludne pri tej mp3ke.ved nemame vsetci rovnaky sluch,to je normalne.
|
| |
roob
Od: roob
|
Pridané:
30.7.2007 13:42
to len niektori chcu byt mudri, tak frajeria ze to rozoznaju, ale prd mackin. Na beznych reprakoch co ma k pc 90% ludi (tie 2 male plastove skatulky) mp3_128 vs wav rozozna max tak dirigent alebo nejaky profi hudobnik, ale myslim ze ani ti nie. Na slusnejsich pc reprakoch to uz snad rozozna zbehlejsi posluchac, ktory ma napocuvanu danu pesnicku xkrat z cdcka, ak pocuje danu pesnicku po prvy krat tak to nerozozna. A na kvalitnej hudobnej zostave za cenu ojazdeneho auta to rozoznas aj ty. Mp3_128 je postacujuca na bezne pocuvanie hudby pre 99% svetovej populacie, preto sa tak rychlo a masovo rozsirilo.
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
30.7.2007 20:21
TAk Durko - to by si cumel... Prave napriklad na 49-korunovych "sluchaatkach" to pocut este vyraznejsie, nez na kvalitnych repro... Ono - ja mam viac rokov a 15 khz uz pocujem poslabsie no zaznam a spracovanie (LP platni - svojich na archivaciu aj pocuvanie) som si robil skoro 4 roky - pochopitelne do .wma, nie .mp3 ... Ale aj tam na urcitych zvukoch postrehnem rozdiel - pri priamom porovnani. Ono este zalezi aj od toho akym (softwarovym) prehravacom si to pustis...
|
| |
tono1551
Od: tono1551
|
Pridané:
30.7.2007 22:20
A ešte aj aký prevodník použiješ, či ten v internej zvukovke, alebo RME či Apogee.
Inak - 4ročná robota a výsledok WMA?
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
30.7.2007 13:50
na to treba bohuzial Reprase alebo Sluchatka, nie sunty z tesca. Ale je fakt za 99% ludom to staci (mna vratane)
|
| |
siri
Od: siri
|
Pridané:
30.7.2007 15:38
Pre mna je najviac pocut znizena dynamika a artefakty v pozadi (take cvrlikanie). Pri elektronickej hudbe je komprimacia velmi slabo pocutelna a pokial tam nie je spev, tak si vypocujem aj 128kbps. Pri klasickom rocku, metale je to uz horsie a orchester sa stratovo komprimovat ani neoplati.
|
| |
PeSa
Od: PeSa
|
Pridané:
30.7.2007 16:22
no tak odkedy som si kupil Kossy Porta Pro, tak by som sa neodvazil dat do prehravaca slabsiu mp3 ako 192.
|
| |
mario
Od: mario
|
Pridané:
1.8.2007 12:31
nielen co mas pocvat, ale hlavne na com to mas pocuvat
Bol si uz niekedy na koncerte? Nemyslim horkyze slize alebo podobnych delostrelcov...
Repro od pocitaca za 349 SKK rozhodne nieje vhodne medium
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
4.8.2007 18:57
Ja som skusal mp3 a wav na subwoferi ale 15 a viac kHz rozdiely som nepocul.
totokk vyjeb riadny , co ? xD
|
| |
Bohh
Od: Bohh
|
Pridané:
5.8.2007 2:24
To si celý ty!
|
| |
ericco
Od: ericco
|
Pridané:
31.7.2007 22:24
myslim si, ze pravdu mas len ciastocne, moj nazor je taky, ze to zalezi aj od hudobneho zanru, napr. na elektronicku hudbu v pohode postaci aj takych 96-160 kbps, kdezto na zlozitejsiu hudbu s vecsim poctom nastrojov (napr. vazna hudba, soul a jazz) je najlepsie vyuzivat bestratove kompresie...
|
| |
mario
Od: mario
|
Pridané:
1.8.2007 12:33
na elektronicku hudbu? POdobne ako orchester by som povedal...
|
| |
kokos
Od: kokos
|
Pridané:
30.7.2007 12:50
mp3 ma potlacenu dynamiku zvuku.to znamena ze zvuk sa pri dlhsom pocuvani zmeni na rovnomerne hucanie z vecsim alebo mensim kmitoctom.ak bude nova verzia skratena bude to este horsie.
|
| |
kokos
Od: kokos
|
Pridané:
30.7.2007 13:33
dam priklad .saxsafon ma svoju farbu zvuku ,hlasitost, kmitocet.mp3 odmeria kmitocet saxsafonu napr 12.034 hz.to necha a uberie farbu saxsafonu.to je to cim sa sax lisi od obycajneho kmitoctu 12.034.a urovna hlasitost vsetkych nastrojov do priemeru.takze ked sax zahra hlasnejsie tak to nespoznas.
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
30.7.2007 13:55
mp3:
bitrate 192 kbps, dlzka 5:42, velkost 7.8 MB
ta ista mp3 po znizeni bitrate cez GoldWave:
bitrate 48 kbps, dlzka 5:42, velkost 1.9 MB
nepostrehol som vyznam tohto celeho, ked znizenim bitrate sa da aj teraz rapidne znizit velkost MP3. A tiez znizenim bitrate sa VZDY znizi aj kvalita, takze si tym vobec nepomozu nech pouziju enkoder aky chcu...
|
| |
peto
Od: peto
|
Pridané:
30.7.2007 14:39
Pouzitim ineho algoritmu mozes zachovat kvalitu pri nizsom bitrate, ale oni deklaruju kompatibilitu, tak neviem.
Existuje bezstratova kompresia pre wavy (tusim flac) a tam znizis bitrate a zachovas kvalitu.
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
30.7.2007 15:13
nerealne...znizenie bitrate -> znizenie kvality....iba ak by nejakym algoritmom vedeli potlacit frekvencie a zvuky nasim uchom nezaregistrovatelne, ale to uz sa robi ked sa konvertuje na mp3
|
| |
siri
Od: siri
|
Pridané:
30.7.2007 15:55
Nechcem nikoho urazit, ale dnes su tu sami experti. Nerealne? A rar, zip, gzip, atd... je podla Teba co? Uz len ked tym skomprimujes wav, tak je to mensie. A bezstratove kodeky su specialne optimalizovane na zvuk. Cista matika.
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
30.7.2007 16:49
Skus zrarovat MP3ku kolko sa zmensi
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
30.7.2007 18:59
lenze mp3 je uz skomprimovane. skus skomprimovat rar do rar. o kolko sa zmensi???
|
| |
forcer
Od: forcer
|
Pridané:
30.7.2007 19:00
dovolim si tvrdit ze sa zvacsi o header raru ;)
|
| |
Giany
Od: Giany
|
Pridané:
30.7.2007 20:01
Presne na to som narazal
|
| |
Piany
Od: Piany
|
Pridané:
31.7.2007 1:37
Takisto mam rad, ked vidim zrarovane jpg
|
| |
peto
Od: peto
|
Pridané:
30.7.2007 16:10
Nie nutne. Bitrate znamena datovy tok - mnozstvo dat prenesenych za jednotku casu. Predstav si, ze potrebujes preniest textovy subor cez siet - vacsina uvedomelych ludi ho skomprimuje napr. zipom. Znamena to, ze prenesies ten subor rychlejsie (ak sa dobre skomprimoval), keby si ten subor prenasal po nejakych davkach (alebo obmedzil pasmo), potrebujes mensie pasmo na jeho prenos pri rovnako rychlom prisune (rozzipovanych) dat. Ale vies zrekonstruovat originalny subor. Toto robi ten flac (lepsie zakoduje atd.). Mp3 robi to, ze rozanalyzuje frekvencne pasmo (zjednodusene) a oreze iste frekvencie, aby sa to dobre "zipovalo". Keby si nasiel algoritmus, ktory to bude vediet ovela lepsie (napr. pouzitim fraktalov, alebo inteligentnejsou analyzou frekvencii), mozes znizit tok, ale zachovat kvalitu. Btw. nie je jasne, o akej kvalite hovorime, lebo moze byt subjektivna a objektivna - napr. SNR.
Ale opat pripominam, ze oni hovoria o mp3, takze nejake ine algoritmy pouzili asi tazko.
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
30.7.2007 18:25
sice mas pravdu, ale mp3ku skomprimovat je tvrdy oriesok hlavne ak nechces znizit aj vzorkovaciu frekvenciu ktora je velmi dolezita pre kvalitu zvuku...
|
| |
kopossoft
Od: kopossoft
|
Pridané:
30.7.2007 14:39
ale v texte pisu ze pri znizeni bitrate a za nezmenenej kvality, pricom ked znizis bitrate cez goldwave tak sa to neda pocuvat. Teda da sa ale je to ako z akvarka :)
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
30.7.2007 18:33
v clanku pisu "pri zachovaní dostatočnej kvality" a trochu dalej "a výsledná kvalita je tak otázna a veľmi pravdepodobne nedostatočná."
neverim ze sa im podari niekolkonasobne znizit bitrate a zachovat kvalitu, to by museli prist s novou komprimacnou metodou, cim by sa zrejme stratila kompatibilita s formatom MP3 (pisu ze sa zachova kompatibilita s MP3).
mimo to je mozne znizit bitrate dvoma sposobmi, bud sa znizi vzorkovacia frekvencia, co ma velky vplyv na kvalitu zvuku, alebo sa znizi rozsah moznych stavov v danom okamihu (sorry, ale nepamatam si na toto odborne vyrazy), co ma za nasledok taktiez znizenie kvality. V pripade ze sa rozsah znizi na 2 stavy, jedine co ostane pocut je jeden ton (piskanie)... tretia moznost je kompresia o ktorej som uz pisal...
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
30.7.2007 20:25
tym prvym odstavcom som chcel povedat, ze "zachovanie kvality" a "zachovanie dostatocnej kvality" je rozdiel...
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
30.7.2007 16:17
Ludia to nie je clanok o programe ktory dokaze znizit bitrate a velkost, ale programe
ktory dokaze znizit bitrate,velkost a zochovat kvalitu!
tak prestante s tym ze to bude nekvalitne...
mna by zaujimal aky nazov to bude mat..
|
| |
jajaja
Od: jajaja
|
Pridané:
30.7.2007 17:17
Preco ides nato takto obklukou? Mna by zaujimal link na torrent :-).
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
30.7.2007 18:35
prave o tom zachovani kvality sa tu bavime... je velmi nepravdepodobne ze pri takom znizeni bitrate sa dokaze zachovat primerana kvalita na pocuvatelnej urovni...
|
| |
thriler
Od: thriler
|
Pridané:
30.7.2007 16:24
Do hudby sa moc nevyznam, ale zivot ma naucil, ze vzdy ked som takto drasticky znizil bitrate tak to bolo aj pocut.
|
| |
xyz
Od: xyz
|
Pridané:
30.7.2007 16:49
a co ogg vorbis tiez je to dobry format a je open source :)
|
| |
Bogus
Od: Bogus
|
Pridané:
30.7.2007 17:31
ogg je OK..
..lenze moje autoradio, MP3 prehravac, telefon, DVD prehravac, "HiFi" veza, mikrovlnka, budik atd. ten format nepodporuju :-/
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
31.7.2007 15:20
Existuju veci , ktore ti prehraju aj ogg... len treba hladat tu spravnu mašinu
|
| |
KocuR
Od: KocuR
|
Pridané:
31.7.2007 19:10
je to dobrý formát, ale je náročnejší na kódovanie a dekódovanie ako mp3 a ja osobne som veľký rozdiel nepostrehol (ja som to vlastne ani veľmi neskúšal, len mi kedysi ktosi tvrdil že 96kbps ogg je v lepšej kvalite ako 192kbps mp3, ja som sa presvedčil o tom že je to blbosť). Ak sa štvornásobne zníži bitrate, kvalita nemôže ostať zachovaná, bude to tak ako to je vždy, minimálne prídete o detaily a o priestor... A práve priestorovosť a podanie sterea + podanie detailov je to čo si ja všímam a podľa čoho rozpoznám mp3 od cda
|
| |
Hehe
Od: Hehe
|
Pridané:
30.7.2007 20:31
No ono staci pouzivat pri komprimaci VBR. Kvalita neklesne, velkost je mensia...
|
| |
Gyrxiur
Od: Gyrxiur
|
Pridané:
2.8.2007 22:08
To nie je pravda, tiez som si to myslel, kym som to neurobil s jednou pesnickou v ktorej boli v melodii take kratucke tuknutia, ono ich to pri VBR uplne odstranilo aj pri najvacsej kvalite alebo pouziti mp3PRO.
|
| |
banjolover
Od: banjolover
|
Pridané:
31.7.2007 19:10
ja pouzivam OGG - davam mu 1. miesto 2. AAC 3. WMA 4. MP3
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
4.8.2007 18:58
Opera je aj tak najlepšia !
|
| |
Bohh
Od: Bohh
|
Pridané:
5.8.2007 2:25
Opereta tiež nie je na zahodenie !
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
7.9.2007 16:12
Aj Pavarotti hovori...
|
| |
banjolover
Od: banjolover
|
Pridané:
31.7.2007 19:13
Inac aj môj mp3 prehravac podporuje OGG a dokonca aj Win. media player; kto chce pracovat s OGG - nech sa páči - je tu freeware Audiograber
|
| |
luke
Od: luke
|
Pridané:
2.8.2007 15:16
dokaze zmensit mp3 4x na postacujucu kvalitu, ved mp3 sama o sebe nema postacujucu kvalitu :-)
|
| |
BOZZ
Od: BOZZ
|
Pridané:
2.8.2007 22:45
BOZZ
|
| |
Cookie
Od: Cookie
|
Pridané:
5.8.2007 21:21
ludia je to uplna pakovina nieze zato dakto vysolite 20 libier :D ak sa chystate tak si radsej kuknite tuto recenziu:
www.playerbites.com/130/z-groups-shrinkmytunes
-compression-software-review.html
te program je proste SNAHA ZAROBIT NA CVOKOCH.
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
7.9.2007 16:19
Ja neviem ci vies po anglicky, ale v tom clanku ten program dostal velmi dobre hodnotenie pre mp3 players...
"there is no noticeable difference between the two (2) tracks unless you conduct a comparison - even then the differences are not noticeable (only in certain spots)."
Tak sa tu prestante vsetci tvarit ako velky odbornici do hudby.. a ako vam strasne zalezi na kvalite...
aj tak mate na stole 2 plastikove repraky za 2 kila, a mp3 nejaky lacny shit o ktorom tvrdite ze je 4xlepsy ako ipod...
|