neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Windows XP SP3 a Vista SP1 sa už testujú

DSL.sk, 7.8.2007


Spoločnosť Microsoft v predchádzajúcich dňoch sprístupnila vybranej skupine testerov testovacie verzie hneď dvoch očakávaných aktualizácií, Windows XP SP3 a Windows Vista SP1.

Informuje o tom server Winbeta.org.

Windows XP SP3 je niečo menej ako 350 MB balíkom, ktorý obsahuje opravy pre celkovo 900 chýb a problémov. Sprístupnená verzia je buildom číslo 5.1.2600.3180.

Windows Vista SP1 bola testerom zatiaľ sprístupnená nie ako aktualizačný balík ale ako kompletné inštalačné ISO o veľkosti 3.07 GB pre 32-bitovú a 4.3 GB pre 64-bitovú verziu.

Väčšina komponentov systému a knižníc má hlavné číslo buildu 6001.

Najväčšou zmenou Vista SP1 má byť zmena v zabudovanom desktopovom vyhľadávaní, na ktorej sa Microsoft dohodol s Ministerstvom spravodlivosti USA po sťažnosti Google.

Opravou týkajúcou sa najväčšieho počtu zákazníkov má byť zrýchlenie kopírovania súborov, na problémy s ktorým upozorňovalo viacero užívateľov.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

3 giga zaplat??? pekne derave :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

KEby si vedel čítať, tak je to kompletná inštalácia.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

pako, citaj poriadne...
"sprístupnená NIE ako aktualizačný balík ALE ako KOMPLETNÉ INŠTALAČNÉ ISO o veľkosti 3.07 GB"
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

zedols. ti dam paka.. ;p

Odpovedať Hodnotiť:
 

y0g a co si mislis ze popredny pc klient je amater? Ja mam xp prof. oficional a mam tu cest to vyskusat v sk ale aby som bol realny v madarskom jazyku!
Odpovedať Hodnotiť:
 

...to co si tu vyhatlal ROFL
Odpovedať Hodnotiť:
 

no mozno cela vista je jedna velka zaplata :-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

kedy ma byt final?
Odpovedať Hodnotiť:
 

We'll let you know if we hear of a more solid release date.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dufam v to ze SP3 ma byt DX10 je len prisne strazene majkrosoftom, a dostane sa to von tesne pred vydanim...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to aj ja dúfam
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vzhladom na to, ze MS chce, aby sa Vista poriadne predavala a kupovali si ju aj hraci, silne pochybujem o tom, ze DX 10 uvidis na XP.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

tiež by som videl prinos SP3 najme keby obsahoval aj DX10. Ale nestalo sa :(
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ak o tom neviete spolocnst microsoft nepripravuje pre win XP DX 10 ale nejaka skupina nadsencov ktory povazuju za XP lepsie ako vista cize bude dx 10 pre XP ale nie od microsoftu
Odpovedať Hodnotiť:
 

No poznam take. Nainstalujes to a nepadne ti system ale len BIOS. Pripade ti nepojde spustit ani graficke rozhranie okien.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

A možno pomôže WINE, rozhranie pre spúšťanie Win32 programov pod Linuxom. Chlapíci implementujú aj rozhranie DX, a ak sa im podarí DX10 pre Linux, tak sa to bude dať použiť aj pre DX10 pre WinXP!
Odpovedať Hodnotiť:
 

DX10 nam na XP nedaju, ak len podporu DX10 niekto nehackne dakym sposobom a urobi sa to nacierno :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

daj sa do toho hackovania,mohol by si na tom zarobit :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo by ho zavreli :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

zarobiť a zavreť
Odpovedať Hodnotiť:
 

zavru ale love ostanu skryte v zemi a ked vyjde tak ich vyhrabe :D

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

nie , má dve možnosti :
1; za peniaze co zarobi zaplati kauciu
2; odsedi si v base x rokov a vyjde z nej ako bohač
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

DX10 is do-able on Windows XP
http://www.theinquirer.net/?article=40913

Download DirectX 10 for Windows XP from Alky Project
www.technospot.net/blogs/download-directx-10- for-windows-xp-from-alky-project
Odpovedať Hodnotiť:
 

dost trapne...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Preco?
Odpovedať Hodnotiť:
 

lebo zatial je to sračka
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsetko bolo najprv sracka. Aj ty.
Odpovedať Hodnotiť:
 

:DDDDDDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

vies ako to myslim, do kompu si to nikdy nedam....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Snad ta niekto nuti?
Odpovedať Hodnotiť:
 

a 95% ludi tiez
Odpovedať Hodnotiť:
 

Snad ich niekto nuti?
Odpovedať Hodnotiť:
 

a nacierno niekto bude robit aj ovladace ku vsetkym DX10 grafickym kartam pre XP? Lebo XP ovladace neobsahuju tiez podporu pre DX10...

vela stastia prajem :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne to som chcel napisat...ze vraj DX10 v XP...hehe a draivre od grafiky si vycucate
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prinesie SP3 pre XP okrem oprav chyb a problemov aj nejake ine vychytavky?
Odpovedať Hodnotiť:
 

je menšia šanca že prerobia protipiratsku ochranu po tom čo im to kompletne hekli
Odpovedať Hodnotiť:
 

je menšia šanca že prerobia protipiratsku ochranu po tom čo im to kompletne hekli
Odpovedať Hodnotiť:
 

mozno ze tym co realne by malo vyhadzovat ze maju piratsku verziu sa to ani nenainstaluje
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL a, ze nema byt pra Vistu ziadny service pack... :D konec
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ja som čítal niečo o DX 9+ pre XPčko....
Odpovedať Hodnotiť:
 

nebolo za 9 Cečko?

:D:D:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chlapček má asi na mysli SDK update
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najlepsi OS sucastnosti bude este lepsi...Neuveritelne :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zarabajte na nete jednoduchym klikanim, Potrebujete len ucet na Paypal. :)

http://tiny.sk/a52fv3k7
http://tiny.sk/9ig642fh
http://tiny.sk/3nrcvus4
http://tiny.sk/zsbovzkr
http://tiny.sk/trwtbxr5
http://tiny.sk/uo5qsatj
http://tiny.sk/fe3ir7th
http://tiny.sk/6wihxaju
http://tiny.sk/idavbrhz
http://tiny.sk/x44e5hmt
http://tiny.sk/e99qya9u
http://tiny.sk/k0v24mib
http://tiny.sk/awiet2nn
http://tiny.sk/z46hp4k5
Odpovedať Hodnotiť:
 

poyebali kone voz, poyebali kone voz a teraz si moja mila na pici si seno voz. kazajku na teba
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj dve kazajky
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja testujem SP3 a nepridáva žiadne nové funkcie iba opravuje chyby... to je len tak pre info...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár