neprihlásený Pondelok, 24. augusta 2026, dnes má meniny Bartolomej
VMware vstúpi dnes na burzu, po 29 dolárov

DSL.sk, 14.8.2007


K najočakávanejšiemu uvedeniu akcií na burzu v technologickom sektore v tomto roku príde podľa oznámenia spoločnosti VMware z pondelka prekvapivo už dnes.

Spoločnosť vydá 33 miliónov akcií s cenou 29 dolárov za akciu. Obchodovať sa budú na New Yorkskej burze pod symbolom VMW.

Celkovo tak EMC, vlastník VMware, získa ponukou akcií na burze 957 miliónov dolárov. Vydanie akcií bude najväčším v technologickom sektore od vstupu Google na burzu v roku 2004.

V júli oznámili investície do VMware IT-giganti Intel a Cisco, ktorí získali podiely vo výške 1.5 až 2% a miesta v rade riaditeľov. Krok mal zrejme okrem iného zvýšiť dôveru a záujem investorov o virtualizáciu a spoločnosť VMware.

Dnes bude predaných len niečo menej ako 10% akcií celej spoločnosti, na základe ich ceny je hodnota VMware minimálne 10.9 miliardy dolárov. EMC odkúpila VMware v roku 2004 za 635 miliónov dolárov.

Prudký rast hodnoty firmy spôsobil enormný záujem o virtualizáciu v segmente serverov, kde pomáha zefektívňovať infraštruktúru a znižovať náklady optimálnejším vyťažovaním hardvéru.

V súčasnosti sa ale virtualizácia začína presadzovať aj na desktope, na konferencii LinuxWorld skôr tento mesiac dokonca Dell poodhalil plány na predaj PC s inštalovanými viacerými OS a bežiacimi súčasne pomocou virtualizácie.



Najnovšie články:

Zmena koryta Dunaja pomohla, maďarská jadrová elektráreň už beží na polovičný výkon
Motoroly nebudú lacnejším riešením pre GrapheneOS, budú drahšie ako Pixely
V TV posilnili štyri najväčšie značky, presadzuje sa RGB Mini LED
Slovenská F-16 opäť spôsobila intenzívny sonický tresk, armáda na ne systematicky neupozorňuje
Prvý zdroj pre PC s najvyššou efektívnosťou 80 Plus Ruby
Už štvrtá krajina kvôli stavu Dunaja a prítokov obmedzuje jadrovú elektráreň, Bulharsko
V Česku sa zrútila relatívne menšia turbína veternej elektrárne
Qualcomm odvolal niektoré tvrdenia o efektívnosti nového ARM CPU pre veľmi lacné notebooky
Zmena koryta Dunaja pomohla, Maďarsko v nedeľu začne zapínať reaktory jadrovej elektrárne
Záchrana misie na záchranu teleskopu Swift sa nepodarila, teleskop zhorí v atmosfére


Diskusia:
                               
 

kde mozem kupit akcie? Vyzera to, ze by mohli porast...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nevies citat? na New Yorkskej burze pod symbolom VMW
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nech sa paci, obchoduju sa nad 50 USD - bezny smrtelnici ich mozu kupit az v sekundarnom upise (malokedy za 29 USD}
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak tak ... a treba kupit aspon tri, nech sa oplati :D ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

tiez mmam zaujem
Odpovedať Hodnotiť:
 

pridavam sa. beriem aspon 100 :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo je to akcia ? Jedna tehla stavebnej budovy firmy ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak, vyhodenne peniaze, to skor kupit chipsy a colu :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

z cipsov a koly sa nenajes ,z akcii ano.
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne tak, minule som bol na jednej akcii a dobre som sa najedol, ci skor lepsie povedane napil... :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár