| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
hajo
Od: hajo
|
Pridané:
2.10.2007 12:38
:D lacne budu....
|
| |
hajo
Od: hajo
|
Pridané:
2.10.2007 12:39
ale vykonovo oproti intelu na p... :( ja mam stale amd
|
| |
peet
Od: peet
|
Pridané:
2.10.2007 12:41
tiez mam AMD ... konkretne X2 3800 @ 2600Mhz a mozem ti povedat, ze 99% casu co mam zapnuty comp, sa jadra flakaju, takze je jedno ci mam C2D alebo X2 ... a takisto mi moze byt jedno, ci mi procak vypocit hodnotu Pi za 20 alebo 30 sekund LOL
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
2.10.2007 14:14
hej, 90% casu kazde normalne pccko flaka svoje jadro, lenze zaujmavych je tych 10%casu ze ci ti danu proceduru vykona za minutku, alebo 30s, ze ci sa pri zatazeni sprava ten stroj interaktivne, alebo ti staci trochu zatazit nejakym pustenym filmom/hrou/programom a uz to citis aj na ostatnych aplikaciach, nikoho nezaujma stav ked mas cisty win, nic na nom spustene a spustis si ff/ie a ide ti rovnako rychlo ako na 2x takom drahom prociku
|
| |
peet
Od: peet
|
Pridané:
3.10.2007 8:24
myslim si, ze dnes su tie procesory take vykonne, ze hocico co kupis teraz dvojjadrove, tak ti bohate postaci na vsetko co robis ... v dnesnej dobe ti komp brzdia iba disky, lebo ani SATA2 nie je vyhra ...
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
3.10.2007 16:58
A čo je potom podla teba vyhra ?
Na olympiadu treba ist ?
|
| |
Bozz-the real faker
Od: Bozz-the real faker
|
Pridané:
3.10.2007 19:06
vyhra je komp vyhodit von z okna a ist s holkou sa prejst do parku :)
|
| |
peet
Od: peet
|
Pridané:
4.10.2007 8:23
rad sa hras so slovickami? lebo podstata ti unikla LOL
|
| |
Megazord
Od: Megazord
|
Pridané:
2.10.2007 12:50
a pouzivas aj casto narocne aplikacie a hravas narocne hry ? ty LOL ...
|
| |
tomino
Od: tomino
|
Pridané:
2.10.2007 13:06
ochvilu to budu predavat pouličny gajovia
|
| |
hacker
Od: hacker
|
Pridané:
2.10.2007 13:30
no lool ze narocne hry pokial viem hra potrebuje najmpe pamet /ddr-ddr2-3/a grafu :)) jedine video ked grabuje je cpu v plnom prude ale ked si pozries najvykonnejsi amd za 6tis a petnik za 9 tis a zistis ze to video ti spravi pentik dajme tomu o min skorej tak je to jedno ci nie??no ja neviem to su len reklamne tahy aa 4jadrove cpu a som zvedavy kde ich bezny clovek vyuzije ... ziatial je toho strasne malooo
|
| |
Slavius
Od: Slavius
|
Pridané:
2.10.2007 14:01
No ja by som sa potesil keby som mal Gentoo nainstalovane namiesto 5 hodin za jednu... Aj developeri by vyskali od radosti ako by sa im kompilovali a linkovali projekty... Ale mne to za tie love nestoji... Staci HT, uz aj to pekne skratilo cas kompilacie...
|
| |
Miki
Od: Miki
|
Pridané:
2.10.2007 16:10
Jasne, ale kto ti spravi aplikaciu tak aby dokazala pracovat na 4 procesoroch sucastne... to je casto nadludsky ukol.
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
2.10.2007 16:59
Staci ked bude kazda aplikacia vyuzivat ine jadro, napr hra prve, Windows procesy druhe, atd. Viem si predstavit, ze ked budu 64-jadrove CPU, tak sa to asi bude riesit tak. :)
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
3.10.2007 16:59
Pokial mrkvosoft pojde svojou politikou na zatazenost hw ako doteraz tak bude treba naozaj jedno samostatne jadro na kazdy proces
|
| |
shadun
Od: shadun
|
Pridané:
2.10.2007 17:28
Co ja viem, ked dokazes spravit vypocet paralelne, spustit v 4 threadoch tak to nie je az taky problem. Si aspon myslim
|
| |
Loutka
Od: Loutka
|
Pridané:
2.10.2007 13:39
myslim ze po zlacneni bude AMD este atraktovnejsou volbou ako doteraz.... radsej usetrim 3 - 4 tisic za procesor nez mat navyse 3 - 4 fps v nejakej hre a pri grabbovani videa si tiez nejaku tu minutku navyse pockam :)
|
| |
hacker
Od: hacker
|
Pridané:
2.10.2007 13:41
vravim v hre fps urcuje Agp a ram ,CPu strasne malo ....
|
| |
Apexi
Od: Apexi
|
Pridané:
2.10.2007 15:32
nie, vela zavisi aj na procaku ,, co kukavam nejake rezcenzie na pctuning.cz napr tak ked testoali procaky nekedy to urcovalop hranicu medzi hratelnnostou a neehratelnsotu napr 4-5 fps rozdiel a neekdy aj viac
|
| |
:D :D
Od: :D :D
|
Pridané:
2.10.2007 13:52
dajte vyhladat takuto syntax:
<marquee><font
:D :D :D :D :D
dobre to vyzera :D
|
| |
Slavius
Od: Slavius
|
Pridané:
2.10.2007 14:03
LOL, pekny injection ;)
|
| |
AAAA
Od: AAAA
|
Pridané:
2.10.2007 13:58
Tak tie ceny su niake divne vsak Agem ich predava lacnejsie pre velkoobchod
|
| |
sodomagomora
Od: sodomagomora
|
Pridané:
4.10.2007 0:37
a agem je co
|
| |
sodom
Od: sodom
|
Pridané:
4.10.2007 0:38
myslim ze agem je priamy predajca AMD na slovensku... teda nemyslim, viem
|
| |
aaa
Od: aaa
|
Pridané:
2.10.2007 14:06
<!--
|
| |
aaa
Od: aaa
|
Pridané:
2.10.2007 14:07
do riti... nefunguje to :D
|
| |
asda
Od: asda
|
Pridané:
2.10.2007 14:07
-->
|
| |
Martin
Od: Martin
|
Pridané:
2.10.2007 14:54
Niektore diskusie mi fakt pripadaju trapne. Kazdy nech si kupi na co peniazky.
Cital som vela diskusii na porovnavanie Intel a AMD, a na konci bolo, kazdy nech si kupuje to co chce.
Okrem toho musim dat pravdu tomu, ze chcem vidiet toho frajera co vyuziva CPU na 100% aspon na 30 minut, neratam kompresiu videa.
Myslim ze kombinacia AMD X2 + 880 GTS je lepsia ako C2D + 8600GT
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
3.10.2007 17:02
Ja si myslim že konbinacia teba , počitača a stoličky je velmi nevhodna , pretože Štátny znak ČSR vznikol ešte počas prvej svetovej vojny, po roku 1915.
|
| |
dil
Od: dil
|
Pridané:
6.10.2007 10:41
no ja ti poviem ze su dni kedy mi bezi dovjjadrovy procak na 100% aj 8 hodin (renderi grafiky)
|
| |
StEvO
Od: StEvO
|
Pridané:
2.10.2007 15:05
Keby som teraz skladal pc, tak momentalne sa vyplati core 2 duo e6550, 2.33ghz, cena 5400sk,- Mam na pc e6300, 1.86ghz, dvd mi ripne v pohode za 90 min do divixu, 2gb ram 800 mhz.
|
| |
Asta-Killer®
Od: Asta-Killer®
|
Pridané:
2.10.2007 15:08
To ktory dement pisal tento clanok? Nepise sa zlacnit, ale zlacniet. Urovne gramatiky a casto aj obsahu je tu tragicky.To tu robia redaktorov skrachovanci, co boli vyrazeni s inych webov?
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
2.10.2007 17:05
http://www.forma.sk/onlines/ slex/index.asp?key=zlacnit
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
2.10.2007 22:09
killer sa zabil :)
|
| |
Masťo-killer?
Od: Masťo-killer?
|
Pridané:
3.10.2007 8:32
Urovne gramatiky a casto aj obsahu je tu tragicky.
-to uz co je za vetu ty skurvenec? ze sa tu odvazis ukazovat, po tom co si tu popisal
|
| |
Kiwi
Od: Kiwi
|
Pridané:
2.10.2007 15:35
Skuste si nahrat nejaku skladbu v 192 kHz / 32 bit - float,
stereo, dajme tomu 60 minutovu a potom celu upravit
pomocou nejakeho filtra v audioeditore.
Kolko to bude trvat na Q6700 a kolko na P4 ?
|
| |
hojko
Od: hojko
|
Pridané:
3.10.2007 2:32
rok
|
| |
Ramirez
Od: Ramirez
|
Pridané:
2.10.2007 18:44
Zas threed o ničom,didagtic gama forewer,a AMD zlacnuje lebo musi,treba neak predať tu kopu kremika..
|
| |
StEvO
Od: StEvO
|
Pridané:
2.10.2007 23:03
Ide zima, treba prikurovat domacnosti procakmi Amd.
|
| |
hmm
Od: hmm
|
Pridané:
3.10.2007 0:00
to skor opacne ;-)
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
3.10.2007 6:05
Ani neviem kedy tu vznikla taka nenavist k AMD.
Pozrite si pls nejake testy a zamyliste sa ci pouzivate aktualne informacie o spotrebe, zahrievani, vykone
napr tom\'s hardware
http://www.tomshardware.com/ 2005/06/03/dual_core_stress_test/
|
| |
hecker
Od: hecker
|
Pridané:
3.10.2007 14:19
99% pouzivatelov 2jadrovych a 4jadrovych ani nevedia ako to vyuzit :)).naco budem grabovat dvd do nejakeho ineho formatu?? a este k tym hram kolega tu hore napisal spravne radsej amd+8800gts ako C2 +8600gt :).
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
3.10.2007 15:23
We got a different picture, however, when we ran single applications on each system. Here, the AMD system performed distinctly better (by just about 30% on average) compared to the Intel system.
Thus, when making a purchasing decision, the question to ask is whether or not multiple applications will be running simultaneously. If the answer is yes, then the Intel Pentium 840 EE is your first choice. Otherwise, the AMD Athlon 64 X2 4800+ will give you much better performance for single applications.
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
3.10.2007 15:27
spotreba bez zataze intel zere 13% viac ako AMD
so zatazou zere intel 30% viac ako AMD
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
3.10.2007 15:31
Ak nebola doska s chipsetom Intel 955X ale nVidia tak stabilita Intelu bola pekne nizka... a doska s tymto chipsetom vylucuje SLI
AMD bol stabilny pocas celeho testu
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
3.10.2007 15:33
test nejakych aplikacii
Data compression with WinRAR: AMD system has 29.5% better performance;
MP3 encoding of the CD: AMD system has 4.7% better performance;
DivX encoding of the DVD: AMD system has 28.2% better performance;
3D game Farcry: AMD system has 21.4% better performance.
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
3.10.2007 15:45
Intelaci poslali technika kvoly maticnej, a zistil ze problem bol v pamatiach.. a dotrepal im aj nejaku novu dosku...
Zaver toho testu nie je ze AMD porazilo Intel aj ked vykonovo ak bezi jedna aplikacia tak AMD poraza INTEL.
Ale AMD ma problem s distribuciou aplikacii medzi jadra.. nerozklada ich uplne dokonale... Takze Intel vedie ak bezi viacero narocnych aplikacii naraz.
Ale zaver je ze AMD nie je nikde v srackach za intelom, tak sa tu prestante tvarit ako keby mal intel s technologiou 5 rocny naskok...
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
5.10.2007 13:59
SOaD ?
|