neprihlásený Štvrtok, 21. augusta 2025, dnes má meniny Jana
iTunes v Európe predalo za rok 50 miliónov skladieb

DSL.sk, 23.6.2005


Spoločnosť Apple predala cez iTunes v Európe za prvý rok 50 miliónov skladieb podľa informácií Apple.

Prvé oficiálne iTunes stránky v Európe boli otvorené 15. júna 2004 vo Veľkej Británii, Nemecku a Francúzsku. Neskôr iTunes pribudli v ďaľších štátoch, najnovšie v máji a tak momentálne majú iTunes aj tieto krajiny - Rakúsko, Belgicko, Dánsko, Fínsko, Grécko, Írsko, Taliansko, Luxembursko, Holandsko, Nórsko, Portugalsko, Španielsko, Švédsko a Švajčiarsko.

Podľa informácií Apple do júna 2004 sa cez iTunes predalo na celom svete 100 miliónov skladieb, momentálne číslo všetkých doteraz predaných skladieb je 430 miliónov. Za posledný rok sa teda predalo spolu 330 miliónov skladieb. Na Severnú Ameriku z toho teda pripadá 280 miliónov skladieb, veľká väčšina na USA, hoci iTunes sú už aj v Kanade od decembra 2004.

V USA sa teda iTunes tešia viacnásobne väčšej popularite ako v Európe pri porovnateľnom počte obyvateľov. iTunes v USA navyše ponúka viac skladieb - približne 1.5 milióna na rozdiel od 1 milióna v iTunes v jednotlivých krajinách Európy.

iTunes podľa posledných prieskumov v USA vážne konkuruje aj P2P sieťam, kde sa zdieľa hudba zdarma. iTunes zatiaľ neposkytuje model neobmedzeného prenájmu skladieb za pevný mesačný poplatok, aký má Napster, Rhapsody a Yahoo.



Najnovšie články:

Vydaný LibreOffice 25.8, má byť výrazne rýchlejší a viac kompatibilný
Webbov teleskop objavil malý mesiac Uránu, ktorý si Voyager 2 nevšimol ani z blízkosti
Obchodník so zraniteľnosťami ponúka za zraniteľnosť 20 miliónov dolárov
Medúzy odstavili veľkú jadrovú elektráreň na viac ako týždeň, ešte stále kompletne nebeží
8 TB SSD pre PC od Samsungu bude dostupný o dva týždne, bude drahý
Ukážka druhej série sci-fi Fallout podľa počítačovej hry
Štát zaplatí desiatkam tisícov znevýhodnených žiakov rýchle pripojenie na Internet
Po aktualizácii Windows 11 sa niektoré SSD po intenzívnom zápise znefunkčnia
Operátori majú povinnosť zverejňovať reálnu rýchlosť pripojenia do Internetu
Štandardizácia pántov a skladateľný iPhone majú výrazne zvýšiť predaje skladateľných telefónov


Diskusia:

Pridať komentár