neprihlásený Pondelok, 6. júla 2026, dnes má meniny Patrik, Patrícia
OLED v počítačových displejoch v 2009

DSL.sk, 30.10.2007


Samsung, popredný výrobca LCD panelov, počítačových displejov a televízorov, zverejnil svoj harmonogram výroby OLED panelov a uvádzania displejov s panelmi tejto technológie.

Výhodou OLED (organic light-emitting diode) panelov je výrazne nižšia spotreba, keď technológia používa aktívne emitujúce prvky a nie je tak vyžadované podsvietenie. Zároveň by mala byť nižšia aj cieľová cena pre nižšie náklady na výrobu.

Samsung odštartoval výrobu OLED displejov v septembri displejom s uhlopriečkou 2" s rozlíšením QVGA (240 x 320) pre mobilné telefóny.

Postupne plánuje zväčšovať uhlopriečku, v roku 2009 uvedie 14 až 15.4" displeje s rozlíšením WXGA (1280 × 720 až 800) pre notebooky a 21" až 23" displeje s rozlíšením UXGA (1600 x 1200) pre desktopové počítačové monitory.

V roku 2010 by mal Samsung uviesť prvé 40" až 42" OLED displeje pre TV s Full HD rozlíšením, 1920 x 1080.

V najbližšom období je v pláne postupné zväčšovanie OLED displejov. Ešte tento rok začne Samsung produkovať pre mobily 2.2", 2.4", 2.6" QVGA displeje, 2.5" QVGA 320 x 240, 2.6", 2.8" a 3.0" LQVGA a 3.1" WVGA displeje.

Tento rok odštartuje aj produkcia displejov pre internetové tablety a UMPC 4.1" WQVGA displejom. V roku 2008 sa postupne uhlopriečka takýchto displejov zväčší na 4.8" WVGA a neskôr 7" WSVGA.

O predstavení plánov Samsungu v oblasti OLED panelov informoval japonský Tech-on.



Najnovšie články:

4ka v noci plánovane odstaví hovory do iných sietí
V štvrtom reaktore Mochoviec je už všetko jadrové palivo
Rast cien RAM a flash podľa analytikov výrazne spomalí
V čase horúčav nemá v USA elektrinu viac ako milión domácností
Veľký výrobca LiFePO4 uviedol úložisko postavené na sodíkových článkoch
Začal postapokalyptický seriál od Apple
Pohybový senzor v lopte rozhodol o postupe na MS vo futbale
Intel výrazne zvýšil ceny najnovších desktopových procesorov
V Poľsku budú mať 2.4 GWh a v Nemecku 5.7 GWh batériové úložiská, na Slovensku máme 20 MWh
Konkurent Starlinku má už dosť satelitov pre spustenie služby


Diskusia:
                               
 

Myslim ze tato technologia ma buducnost pokial sa vyrobcom podari zvysit zivotnost LEDiek tak by sme o par rokov nemali ani vediet co to je ta LCD techologia :) Ale samozrejme ze je to ese beh na dlhu trat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty mas pocit ze LEDky maju malu zivotnost??? podla mna maju poriadne dlhu zivotnost. Ale dufam, ze to bude na trhu cim skor :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

pocul si nieco o vypalovani modrej farby po relativne kratkom case? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

modra ledka skoncila s dzurindouvou SDKU.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak cervena ledka tu svietila cez 50 rokov modra iba 8. A opat je tu RUZOVA? Dufam, ze coskoro sa vypali
Odpovedať Hodnotiť:
 

v porovnani s tym ze notas sa oplati vymenit cca kazde dva roky maju LED zivotnost nadpriemerne vyhovujucu :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak to si cawo ked vymienas notes kazdne dva roky ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja dufam ze na surfovanie po nete, mailovanie, pisanie apod vydzia sucasne NB aspon 7 rokov 8-o
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne laptop funguje uz 2 mesiace. dufam ze bude aj nadalej
Odpovedať Hodnotiť:
 

7-8 rokov nedozije ani 20% terajsich notebookov. Nie ani tak kvoli moralnej opotrebovanosti, ale proste su to shity so zivotnostou 3-4 roky (teda hlavne to co sa kupuje u nas). A microsoft sa novym os postara o to aby o 2 roky sucasne stroje nevyhovovali.
Odpovedať Hodnotiť:
 

modra sa este vrati, nebojte sa...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prave toho sa bojime...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nielen ja sa zase bojim toho, ze mozme byt naSMERovani do zlatych cias marxizmu-leninizmu, to jest cias spartakiad a sudruziek uciteliek... :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

chujko bledučko modrý... :-)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Odpovedať Hodnotiť:
 

Urcite ma vacsiu zivotnost ako elektronka :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tusim tu niekdo blaboli ..
Modru ledku uz mam zapnutu nonstop cca 3 roky a porad sviti !

Odpovedať Hodnotiť:
 

typci si tu mylia OLED a LED. myslim tych v diskusii ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne tak OLED a LED je dost velky rozdiel.
LCD s LED podsvietenim Samsung uz robi.
Tiez by ma zaujimalo, ci problem so zivotnostou uz vyriesili.
Pri mobiloch to je asi dostacujuce, ale pri monitoroch a TV je to problem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie ten porblem so zibotnostu stale trva.Vyrobcovia ale uvazuju nad alternativnym riesenim kedy by sa menila iba zobrazovacia casta ostatna elektronika by ostala zachovana.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Problem to vobec nieje, kedze zivotnost bielych LED pouzitych v monitoroch je cca 50.000 az 100.000 hodin, problem je cena, videl som asi pred rokom monitor co mal LED podsvietenie ale cena 60.000 CZK + DPH. Inak bezne sa LED podsvietenie pouziva v PDA, fotakoch, komunikatoroch... a uz aj SONY robi VAIO co ma LED podsvietenie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

OLED = Organic LED = kazdy farebny bod na displayi je svietiva dioda z organickeho materialu. Tieto modre bodiky sa im vypaluju velmi rychlo. Takze zabudni na podsvietenie. Okrem toho je to spomenut aj v clanku. :) btw Tesim sa na oledy :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jasne viem co je OLED a ako sa vypaluje ked svieti, to bola len moja reakcia na diskusiu predomnou...
Odpovedať Hodnotiť:
 

<a href=" "> hentai video world </a>

<a href=" "> see undies </a>

<a href=" "> rapper the game and girlfriend </a>

<a href=" "> gift for girlfriend </a>

<a href=" "> free cartoon hentai video </a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hello:

Does anyone know how to determining whether http://downloadmovies-now.com - movie downloads sites like these are legal or not? I know some movie companies out there that put movies on the net specifically for people to download. How do you know which is legal and which is not?

Thanks
Odpovedať Hodnotiť:
 

No, that site is illegal. Try mininova.org it is also illegal but it is FREE
:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

OLED ma ale omnoho sirsie vyuzitie, Osvetlenie ktore spotrebuje 1% energe klasickej ziarovky pri zachovani svietivosti, OLED na celnom skle auta vyuzitie ako HUD pri hrani hier. Monitory o hrubke par mm ..... a moznosti je neuveritelne mnozstvo ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak som zvedavy na OLED lebo "ploche" technologie ma zatial kvalitou zobrazovania za rozumnu cenu nepresvedcili - pri notebookoch, PDA a napr. v aute alternativa nie je, ale na stol som postavil starsi Dell P1130, ktory ma 21palcekov, neuveritelnu kvalitu a stal ma 3tis. Sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

pre novsiu generaciu :) - je to velka skatula podobna klasiskemu televizoru (ale CRT ku solovemu PC stale RULEZ)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Klasicky televizor? To je ten s oznacenim HD Ready? A ten klasicky sa neda zavesit na stenu vsak a tieto moderne sa uz daju :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ono to najvacsi problem nie je ani v zivotnosti modrych LED-iek, skor to, ze casom sa meni ich farebne podanie - svietivost a je tazke to korigovat.
Odpovedať Hodnotiť:
 


<a href= > cum swapping pic </a>
Odpovedať Hodnotiť:
 


<a href= > woman mating with animal </a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

hard face fucking
<a href= http://members.lycos.co.uk/freeporns > pokeporn </a>


<a href= > pornking </a>
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár