neprihlásený Utorok, 8. júla 2025, dnes má meniny Ivan
2 GB SD karta s vlastným WiFi v predaji

DSL.sk, 31.10.2007


Spoločnosť Eye-Fi uviedla tento týždeň na trh avizovanú pamäťovú SD kartu s vlastnou podporou WiFi.

Eye-Fi dokáže samostatne nové napríklad fotoaparátom na kartu pridávané súbory online v reálnom čase cez WiFi zasielať na PC alebo priamo na niektorú z online služieb uchovávania a zdieľania fotografií.

Karta tak umožňuje veľmi pohodlne a plne automaticky prenášať fotografie z digitálneho fotoaparátu do PC alebo najrýchlejšie ako je to možné v reálnom čase automaticky nahrávať nafotené fotografie na Internet.

V súčasnosti je karta cielená špeciálne na digitálne fotoaparáty, firmvér karty môže byť nakonfigurovaný len na automatické nahrávanie JPEG súborov.

Karta sa konfiguruje v PC pomocou dodávaného softvéru cez dodávanú minimalistickú USB čítačku. Podporuje 802.11b a 802.11g WiFi siete zabezpečené 40, 104 alebo 128-bitovým WEP, WPA-PSK aj WPA2-PSK.

Ako vyplýva z informácií výrobcu, na webové služby zasiela karta súbory samostatne cez WiFi prístupový bod a nie za asistencie softvéru na PC. Podporovaná je viac ako desiatka webových služieb vrátane všetkých najpoužívanejších, v prípade potreby a podľa nastavení sú fotografie pred zaslaním zmenšené.

Udávaný dosah je ale bohužial len približne 27 metrov na voľnom priestranstve a 13.5 m vo vnútorných priestoroch. Presné navýšenie spotreby oproti bežnej SD karte výrobca neudáva.

Cena karty je pochopiteľne viacnásobne vyššia v porovnaní s najlacnejšími SD kartami rovnakej kapacity, odporúčaná koncová predajná cena je 99 dolárov. Karta sa zatiaľ predáva len v USA, viac informácií je možné nájsť na stránke výrobcu.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Zem zaznamená tri veľmi krátke dni, prvý v stredu
Predaj serverov narástol o 134%
Packeta pridala do aplikácie menšiu novinku pri vyzdvihovaní zo Z-Boxov
V Nemecku sa stále zvyšuje podiel fotovoltaiky a pribúda množstvo nových zdrojov
Predaj zariadení nositeľných na zápästí výrazne rastie
V Česku boli bez elektriny milióny ľudí, pretrhnutie 400 kV vedenia spôsobilo ďalšie udalosti
Používanosť Windows 11 sa údajne dotiahla na Windows 10
Česko zasiahol rozsiahly výpadok elektrickej energie
Let’s Encrypt vydala prvý certifikát pre IP adresu
97% nových áut v Nórsku je čistých elektromobilov, dominuje Tesla


Diskusia:
                               
 

velmi dobre riesenie a asi nielen podla mna..
Odpovedať Hodnotiť:
 

suhlasim, na take domace pouzitie tych 20 metrov je super
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

<a href= http://rpz3zmr75a.com >Google</a>
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

"Cena karty je pochopiteľne viacnásobne vyššia v porovnaní s najlacnejšími SD kartami rovnakej kapacity, odporúčaná koncová predajná cena je 99 dolárov" - za tu cenu uz to radsej spojim kablom a budem mat menej prace s nabijanim baterii
Odpovedať Známka: -0.3 Hodnotiť:
 

vsak ked chces poslat na domace kino alebo vezu nejake mp3 alebo filmy tak budes kupovat kable vsak alebo na mobilny telefon budes kupovat bluetoth , ja by som si z mojho wifi pekne posielal aj na ostatne zariadenia a tak by som ho neviuzival len na internet ale aj na tuto kartu .
Odpovedať Známka: 3.1 Hodnotiť:
 

wow, ty mas domace kino, vezu, mobil atd s wifi a nema ani usb ani bluetooth.... skus nastavit siet a aplikacie v tychto zariadeniach aby spolupracovali a daj mi vediet ako fajn ti to ide :p
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

nemyslim..dosah iba 27 metrou..realne vyuzitie akurat tak 2GB pamete..cena je adekvatna s porovnanim samotnej karty a usb wificka, ale parametre nie..nevhodne ani na "taketo domace zuvanie" som sklamany. fnuk;((
Odpovedať Hodnotiť:
 

dobra vec . mozes mat na stole fotak ani knemu nemusis ist a mozes si z neho stahovat subori a to celkom pohodlne a to iste aj z telefonom alebo si predstav dvd alebo hifi vezu ze tam kludne posielas mp3alebo filmi bez vselijakych kablou a napalovania cd/dvd . moj nazor.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

suhlasim keby to bolo na to vsetko co si napisal..ale asi si to cele necital.. je tam napisane "len na automatické nahrávanie JPEG súborov"

Odpovedať Hodnotiť:
 

ale trocha zomyslania a mas to . za par mesiacou alebo rok to na 100% bude na vsetky subory :)
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

<a href= http://rpz3zmr75a.com >Google</a>
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Slovenský jazyk ti nehovorí nič?
Nekaz tento náš pekný jazyk.
Odpovedať Známka: 0.6 Hodnotiť:
 

dobre píšes...
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

hm, to by sa zislo na tlacenie fotiek z pda vo velkom kancli, ak viete co tym myslim ;)
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

PDAcka maju uz vacsinou wifi zabudovane
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

:o))))))) ...
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:

Pridať komentár