neprihlásený Piatok, 24. septembra 2021, dnes má meniny Ľubor
Kompletný zoznam zmien vo Windows Vista SP1

Spoločnosť Microsoft aktuálne zverejnila kompletný zoznam všetkých významnejších zmien a zlepšení, ktoré prinesie do jej najnovšieho desktopového operačného systému Windows Vista Service Pack 1. Microsoft sprístupní očakávaný SP1 v testovacej release candidate verzii tento týždeň, finálna verzia bude vydaná v prvom štvrťroku 2008.

DSL.sk, 11.12.2007


Spoločnosť Microsoft aktuálne zverejnila zoznam všetkých významnejších zmien a zlepšení, ktoré má priniesť Service Pack 1 pre Windows Vista.

SP1 je veľkou časťou užívateľov nového operačného systému mimoriadne očakávaný, keď v súčasnosti ešte vo veľa hardvérových a softvérových konfiguráciách zaznamenáva Vista problémy so stabilitou, kompatibilitou aj výkonom.

Avizované zlepšenia a opravy zlepšujú výkon, znižujú spotrebu, zvyšujú stabilitu a kompatibilitu, prinášajú podporu nového hardvéru a technológií, prinášajú bezpečnostné a ďalšie zlepšenia.

Najdôležitejšie zmeny

Opravené boli najčastejšie príčiny padania aplikácií podľa reálnych štatistík zasielaných na servery Microsoftu pomocou Windows Error Reporting. Zvýšená bola stabilita napríklad u Windows Media Player, Windows Calendar a viacerých ovládačov.

Sľubované je ďalšie zlepšenie SuperFetch, ktoré umožní dosahovať Viste ešte lepšiu odozvu. Po inštalácii SP1 príde k vymazaniu naučených dát používaných pri prednačítavaní súborov pomocou SuperFetch, na rovnaký a prípadne lepší výkon sa inštalácia Visty vráti typicky za niekoľko dní.

Optimalizovaná bola funkčnosť ReadyBoost špeciálne pre prebúdzanie zo standby a hibernate stavov, ktoré by pri použití ReadyBoost malo byť v SP1 rýchlejšie.

Znížená má byť spotreba notebookov, keď bola opravená chyba, pre ktorú sa v niektorých prípadoch nezastavil pevný disk, hoci ho bolo možné zastaviť. Spotreba má byť znížená aj dlhším pobytom procesora v sleep stave, ak na obrazovke neprišlo k žiadnym zmenám a nie je reálne potrebné prekreslenie.

Zrýchlené má byť browsovanie po zdieľaných sieťových Windows adresároch optimalizáciou množstva prenášaných dát SMB / CIFS protokolom.

Výrazne má byť zrýchlených viacero operácií so súbormi. Zrýchliť má presúvanie adresárov s veľkým množstvom položiek, rýchlosť načítavania veľkých obrázkov sa má zdvojnásobiť. Kopírovanie pomocou API Windows sa má zrýchliť na rovnakom PC o 25%, cez sieť na PC s Vista SP1 o 45 až 50%.

Zlepšená by mala byť odozva pri súčasnom vykonávaní viacerých operácií so súbormi a v neposlednom rade by mal byť spresnený odhad doby kopírovania cez Windows Explorer.

V niektorých prípadoch sa skráti čas vypínanie Visty pri úplnom shutdowne. Doba zobudenia zo standby stavu by sa mala u niektorých USB hubov znížiť o približne 18%, čo umožní celkové zrýchlenie zobudenia zo standby stavu. Zníži sa aj oneskorenie po odomknutí zamknutého desktopu.

Windows Vista SP1 obsahuje podporu nového komprimačného algoritmu v protokole RDP pre vzdialený prístup k pracovnej ploche, ktorý môže lepšou úsporou u bitmáp a obrázkov ušetriť až 25 až 60% dátovej prevádzky a výrazne tak zrýchliť vzdialený prístup.

Objaví sa podpora tzv. hotpatchingu, možnosti aktualizovať viaceré systémové komponenty bez potreby reštartu operačného systému. Hotpatching tak umožní dlhší beh aktualizovaného OS bez potreby pomalého reštartu. Inštalovanie záplat by malo byť celkovo odolnejšie proti viacerým obvyklým chybám a počet prípadov, keď sa najmä na starších systémoch záplatu nepodarí nainštalovať, by sa mal minimalizovať.

V niektorých prípadoch sa zníži počet potvrdení, ktoré vyžaduje pre vykonanie operácie User Account Control. Napríklad pri premenovávaní alebo vytváraní adresára v chránenom adresári sa počet potvrdení zníži zo štyroch na jedno. V niektorých prípadoch budú môcť aplikácie požiadať o potvrdenie pohodlnejším spôsobom, nie štandardným modálnym UAC dialógom.

V SP1 je k dispozícii API, ktoré na 64-bitových verziách umožňuje napríklad bezpečnostným softvérom obísť Kernel Patch Protection a do jadra nahrať aj priamo Microsoftom nepodpísané moduly.

V SP1 príde aj k zmenám v overovaní pravosti a následného obmedzovania funkčnosti Windows Vista. Ako sme podrobne informovali v tomto článku, inštalácie neoverené ako pravé už nebudú obmedzovať funkčnosť napríklad v podobe deaktivácie Aero rozhrania. SP1 zároveň prinesie ochranu proti dvom najčastejším spôsobom cracknutia Visty. Ani jedna z týchto zmien ale nebude súčasťou tento týždeň uvoľnenej RC verzie.

SP1 prinesie možnosť zmeny štandardného desktopového vyhľadávača namiesto zabudovaného Windows Desktop Search. Nastavený vyhľadávač bude používaný aj u vyhľadávaní v štartovacom menu aj v oknách Windows Explorera.

Užívateľ môže určiť, ktoré disky sa majú automaticky defragmentovať.

Pridaná bola plná podpora aktuálnej verzie návrhu štandardu 802.11n WiFi.

Výkon audio a video subsystému by sa mal celkovo zlepšiť po opravení viacerých chýb a problémov. SP1 umožňuje užívateľom nastaviť parametre obmedzenia sieťovej prevádzky pri spustenom prehrávaní multimediálnych súborov, čo má odstrániť známy problém s výrazným obmedzením rýchlostí dosahovaných na lokálnom ethernete pri prehrávaní multimédií. Situácia tak zatiaľ nebola vyriešená plne dynamickým riešením.

Niektoré ďalšie zmeny

Vista SP1 obsahuje DirectX 10.1 respektíve Direct3D 10.1, ktoré umožňuje využiť niektoré pridané funkcie zatiaľ dostupné iba v nových AMD Radeon HD 38x0 grafických kartách.

V implementácii IPsec boli pridané viaceré silnejšie algoritmy, SHA-256, AES-GCM a AES-GMAC pre ESP a AH, ECDSA, SHA-256 a SHA-384 pre IKE a AuthIP.

Pridaný bol generátor pseudonáhodných čísiel s využitím eliptických kriviek v súlade so štandardom NIST navrhnutým NSA, ktorý ale skôr tento rok kritizoval renomovaný bezpečnostný expert Bruce Schneier pre netransparentné stanovenie konštánt. Autor štandardu totiž potenciálne môže disponovať sadou tajných číselných hodnôt, ktoré umožňujú bezpečnosť tohto PRNG prekonať.

Mierne kontroverznou je zmena, po ktorej bude Vista zobrazovať na viacerých miestach celkové množstvo inštalovanej pamäte a nie množstvo operačnému systému reálne dostupnej pamäte. Na 32-bitovej Viste a PC so 4 GB tak bude zobrazovať 4 GB namiesto 3.2 GB, ktoré reálne využíva.

BitLocker umožňuje šifrovať aj iné ako bootovateľné partície.

Zlepšený nástroj Startup Repair Tool dokáže priamo opraviť inštaláciu, ktorá nebootuje z dôvodu niektorých chýbajúcich systémových súborov.

Pridaná bola podpora nového súborového systému exFAT navrhnutého špeciálne pre pamäťové karty, ktorý umožňuje dosahovať lepšie rýchlosti a odozvu pri práci s pamäťovými kartami, otázna je zatiaľ ale podpora výrobcov hardvérových zariadení pre tento formát. exFAT sme sa venovali v tomto článku.

Funkčnosť Windows Media Center pridáva podporu pre niektoré Windows Media Center Extenders zariadenia ako napríklad digitálne televízie a sieťové DVD prehrávače. Zlepšená bola podpora chráneného MPEG-2 pre použite na systémoch s digitálnymi káblovými tunermi.


Kompletnú dokumentáciu zmien, zoznam zahrnutých aktualizácií a ďalšie detailné informácie o SP1 je možné stiahnuť tu.


      Zdieľaj na Twitteri


Plánujete prejsť na Windows Vista? (hlasov: 1242)

Vistu už používam      44%
Áno, v najbližších 3 mesiacoch      7%
Áno, v najbližších 6 mesiacoch      6%
Áno, v najbližších 12 mesiacoch      7%
V najbližších 12 mesiacoch nie      38%


Najnovšie články:

SSD pre PCI Express 5.0 už vo štvrtom štvrťroku, prototyp dosahuje 14 GB/s
Všetky smartfóny budú mať USB Type-C port a rovnakú technológiu rýchleho nabíjania
V poslednom štvrťroku majú pamäte skoro všetkých typov zlacniť
Seagate vyvíja 30 TB pevný disk
Prima zvažuje v DVB-T prechod na SD rozlíšenie
FBI týždne obetiam ransomvéru neposkytla dešifrovací kľúč
Operátor avizuje pokrytie celej Trnavy gigabitovou optikou
Litovské ministerstvo odporúča občanom nekupovať čínske telefóny
Smartfóny v EÚ majú mať rovnaký nabíjací port, legislatíva príde tento týždeň
Google si kupuje za 2.1 miliardy budovu na Manhattane


Diskusia:
                               
 

live free or die : UNIX
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Nechapem co ludia na tej Viste vidia...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ja osobne lepsiu podporu pre vistu ako pre XP x64
plus kopu drobnosti bez ktorych sa da zit
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dnes detom v kuse mrzne Vista uz mam nervy stale ma volaju k ich pocitacu. Boa. Dam im tam Mandrake ked budem mat cas
Odpovedať Hodnotiť:
 

Daj im tam linux, daku verziu, bez grafickeho prostredia len z prikazovym priadkom, to by nemali rozdrbat. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

A nech si hru sami naprogramuju aku chcu a basta :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ak im nedas heslo na superusera :D a nenapisu tam nahodou rm -rf /
Odpovedať Hodnotiť:
 

najlepsie ked im nechas iba BIOS
alebo nejaku rusku kalkulacku
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pred mesiacom som kupil Laptop pre fotra do kamionu,a zakazal som v obchode predinstalovat na nu Vistu!!! co este dodat
Odpovedať Hodnotiť:
 

a co vidis Ty na xp?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No moze to bit dobre ale pochybujem aj tak nepresvecia ludi tak rychlo aby presli na vistu sak xp je 100 x lepsie a je stabilnejsie nez vista
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

no vidis, skoda, ze ta tvoja gramatika za vsetkym zaostava... :))
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To maju ludia z tych bIt torrentov ;) ... Asi napisem do bittorrentu mail nech to premenuju na bYt torrent, lebo nam tu kazia mladez ... ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pouzivam aj XP aj Vistu aj Linux, sice Linux je najstabilnejsi, ale Vista je podla mojho pozorovania na tom lepsie ako XP.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam ATI graficku kartu. Chces sa so mnou porospravat o stabilite mojho UBUNTU? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vista je na prd...Strasne pomala je.XP je fakt brutalne rychlejsie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako je ta reklama: Ja viem ako vam je...Nie neviete...ALe viem, aj ja som ju mal... XD
Odpovedať Hodnotiť:
 

to mas asi len z pocutia
Odpovedať Hodnotiť:
 

z pozutia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tu sa prejavuje to, že netreba veriť rôznym reklamným rečiam o tom, že sa jedná o najlepší OS v histórii (ako to tvrdili po vydaní Visty). Po SP1, 2, 3, atď. sa vlastne zistí, čo za šmejd to vydali, že musia toľko vecí doťahovať a opravovať. A tak je to so všetkým. Už si ani nepamätám, kedy som sa stretol s fungujúcim programom, z ktorého bola vydaná len jedna verzia - plne funkčná. A platí to aj pre hry!
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ty si jaky mudry chlapec krasny... Keby to tak malo byt, tak sa tych operacnych systemov nedockame. Doba ide dopredu a vzdy sa najde diera, cez ktoru sa da prejst. :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si trosku hlupy bez urazky ci nie ? ved vyvoj ide stale dopredu a ludia o rok su dalej ako pred rokom sto tisic ... to uz hadam od z cias kolesa plati ze vsetk osa da vylepsit. koleso bol dokonaly vynalez ale neviem ci mas tiez na svojom aute take ako bolo na masinkach z roku 1900 alebo ako mali koce s konikmi z roku ferencjožka. a tetris tiez bol zlt program ked sa mu pridalo ine graficke rozhranie ? to je tiez chyba ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

adresovane prispevku od Vista
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vy, co stale kritizujete Vistu, pracovali ste s nou realne??! Na novom hardware s 4GB RAM ide urcite rychlejsie ako XP. Aj stabilita je OK, mam ju uz 3/4 roka a nepadla. A to PC vobec nevypinam a ani sa mi nestalo ze by som nieco nerozbehal co mi na XP islo. Staci mat aktualny software a nie verzie z roku 2000. Dokonca mam 64bit system a ten je o dost prisnejsi v kompatibilite.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nieco na tom bude... ja mam inac tez 64bit ale stve ma to ze mi nejdze skener :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

xp mam uz nainstalovane 7 rokov a bez problemov
Odpovedať Hodnotiť:
 

chudak...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty uz si ho mal asi predym nez ho vydali .. aha betatester co sa pozabudol ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

plny suhlas.. asi pol rocna instalacia a chodi presne tak rychlo ako po nainstalovani a ovela lepsie ako XP.
tiez pouzivam x64
ovladace bez problemov, programy OK.. staci len pouzivat aktualne veci.. nie predpotopny hardware
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ok, skus mi bez problemov a hlavne s OFICIALNYMI drivermi nainstalovat Wistu x64 na notebooku ASUS F3T :) Mal som ju tam nainstalenu, ale kym som sa dopatral k vsetkym driverom... no zbohom rodina :) A ta rychlost, musim pvoedat ze na XP mi to facha podstatne lepsie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skus si kupit nieco ine ako Aušus a uvidis, ze podpora ovladacov a utilit je uuuplne o niecom inom (napr. IBM/Lenovo, HP, Dell... jaaaaaaaaaj sorry, to su tie znacky, ktore neuznavate tssssssssssssssss)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak niekto vyvyja OS, myslim ze je zrejme ze ho musi vyvijat na vsetok mozny HW.. Co je to za OS ked je specificky len na ten ktory hardware ? Aj ked uznavam ze toto je asi aj starost samotneho vyrobcu(ASUS) no aj MS v tom ma nemale percento. Tvoj argument ze "kup si daco ine" teda nemoze obstat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ovladace vyrabaju seriozny vyrobci hardwaru, nie vyrobci OS. Este som necital, ze by niekto kritizoval Linux, ze neurobil poriadne ovladace pre ATI. ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hej, preto som tam spomenul ten ASUS :) Kazdopadne na obranu XP musim povedat to ze mi nezozerie 4 GB na disku len instalacia samotneho OS, a nech si vravi kto xce co xce, Vista nebola taka svizna a rychla ako XP. Ale to je uz len o spekulaciach, iste by sa naslo dalsich XY ludi ktory proti mne vystupia, a preto to nebudem dalej rozvadzat :) Howgh
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mas doma 200GB disk a places kvoli 4GB co zabere Vista...trepes kraviny
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dalsia hovadina, nie kazdy ma doma 200 GB disk... A nie kazdemu sa chce updatovat HW ked si MS daco zmysli. Otazka je, preco by som mal zapratat 4 GB s Vistou ked mozem 500-1GB s XP ?? Vista mi nepriniesla nic nove, tot vsjo. Myslim ze to tu aj dakto spominal, je to len XP + nove farbicky, + 4 GB miesta na disku + zbytocne spomalenie :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

preco by si zaprataval 500-1G s XP ked mozes mat 98 na 100MB :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslim ze 98 je uplne o dacom inom :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a co tak DOS 3.30 ? :-))
Odpovedať Hodnotiť:
 

a co tak DOS 3.30 ? :-))
Odpovedať Hodnotiť:
 

cooo? mne zozrala 13gb z 15 xDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aha, tak potom linux nie je OS. Co ani nie je :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

pocuvaj lolo.kamos ma hp paviana s predinstal. hlistou a len na nu nadava chce dat xp ale nema nan ovladace tak nep1cuj. a este k tym tvojim znackam dell este ako tak beriem ale ibm/lenovo , hp a acer ako komplet pocitac notas alebo desktop nikdy , ono totiz niesu tak znackove ako myslis pre tieto 3 firmy vyraba desktop verzie pre celu strednu europu + vychod podnik foxconn pardubice a o tej kvalite by som pomlcal.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam presne F3T notebook akurat som daval 2gb ram, a isla mi v pohode, co sa neda povedat o niektorych programoch. Tak som urobil downgrade.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsetky drivery na Vistu su na ASUS stranke, dokonca maju lepsiu podporu (asi preco) pre Vistu ako pre XPcka.

Testoval som Vistu na F3T a keby sa mi z nicoho nic "nevypla" sietovka tak ju mam asi doteraz.

Stabilnejsia je viac ako XP. Dlhsie vydrzi, je viac blbuvzdorna, ale to kopirovanie je fakt strasna otrava, treba pouzit iny soft.

Celkovo Vista vs. XP to je zatial stale v prospech XPciek.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie kazdemu este rodici kupuju komp ked ich rozmaznany fagan chce new HW. Niektori z nas si uz sami zarabaju a nebudu minat kazdeho pol roka HW aby boli IN.

Odpovedať Hodnotiť:
 

akoze sa uvedom kamarat ked nevies komu odpovedas.. na komp si zarabam uz 15 rokov sam (od svojich 14)
a ked nemas NEW HW tak si nedavaj vistu..
ja som len hovoil ze ked mas nove veci v kompe tak vista chodi o dost lepsie ako XP
taka sprava pamati je o niecom inom.. aplikacie mi startuju 2x rychlejsie (samozrejme ked kazdych 10min restartujes tak to neplati) aktualny beh systemu 32dni10hod a nejake drobne a aj to bol restart iba koli kablom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to o prioritach, niekto cpe cely zivot peniaze do PC, a niekto investuje inam... Kazdy sme nejaki...Myslim ze dotycny tym chcel povedat iba tolko, ze sa mu nechce a neoplati vrazat peniaze do updatu len aby mal Vistu. Podobny priklad moze byt s najnovsimi hrami. Niekomu sa do toho investovat chce, niekomu nie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam nove zelezo. A predsa musim v kuse restartovat. Predsa je to pomale... Male podpichnutie: pichol som USB mys logitech do PC s Vistou. Vista nenasla ovladace, za to mala kopec priblbych poznamok na odkliknutie, potom hrabanie sa na win update, tahanie aktualizacie, restart a po 10 minutach rachotenia s diskom vyskocilo, ze sa mys podarilo nainstalovat. To je fakt skvele zlepsenie oproti xp...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam tiez ako si to ty nazval nove zelezo, a laserovu mysku mi naslo bez problem, a hnet aj nainstalovalo, tak nefim o com trepes, jedine ze by si misku pripajal este cez ps2, vtedy by ti to nenaslo :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj ja mam mys logitech s USB konektorom a mne staci na viste len pichnut, dole pri hodinach mi zablika new hardwere a prakticky okamzite mozem pouzivat mys.

Mam notebook ASUS3100 ako dost sit na vistu ale vista slape ako ma a bez problemov.

Co sa tika ovladacov vista si vsetko potrebne spravila pri instalacii pouzivam ,,provizorne,, ovladace od MS a vsetko mi ide od systemu az po vsetky nove hry.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozem iba suhlasit, Amilo pro V3545 s 2Giga RAM Vista omnoho rychlejsia ako XP. Imho 4 roky som pouzival Linux, ani jedna verzia mi nesadla a ani Vista nie. Ale je fakt svizna.

OS X 10.5 :)) 1
Odpovedať Hodnotiť:
 

41 dní som spravil ešte s Win98SE (takmer 1000 hodín) a to som s tým aj denne robil. Ale zas aby som bol spravodlivý, tak tuším, že týždeň som mal voľno... :-) No a skončilo to samozrejme blue screen-om :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

32 dni 10 hod ? to mas vypnute aktualizacie co :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako to si ma chcel urazit predpotopny hardware? ako ma len rok ten scennerrrrrr
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tiez suhlasim, Vista je uplne v poho, to len MS hejteri maju teraz svoj rok...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pracoval som s Vistou realne. Na dvoj jadrovom CPU s 2GB RAM. Slo to fajn. Potom som pracoval s Vistou na Celerone 1.4 GHz s 512 MB RAM. Tam som uz viac cakal ako robil (Ber to ako pohlad bezneho uzivatela, ktory si to nevie optimalizovat), no a naposledy vcera s Celeronom 1.8 GHz s giga RAM. Male zlepsenie, ale stale pomalsie ako XP. Pokial si to kupi bezny user, tak na to musi dost nadavat... Ale inak je Vista fajn, ze? (A to uz nehovorim o soft podpore pre produkty starsieho data, ktore sa stale vyuzivaju vo firmach, hlavne, ze vsetko od roku 2000 ide... :(....)
Odpovedať Hodnotiť:
 

kokos, ukaz mi bezne pouzivany soft co nejde na novom hardvare s 4GB Ram rychlejsie ? ked tam dam linux, pojde rychlejsie, ked tam dam XP, pojde rychlejsie, ked tam dam Vistu, mam zivotne minimum ... fakt skvele ... som zvedavy kolko ludi pouziva 4GB ram ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi len tí, ktorí nevedia, že Vista aj tak využije len 3,2 GB :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

... keby si netrepal a zistil si, ze za to Vista nemoze, ze mas v sys prostriedkoch 3,2 GB k dispozicii z 4GB fyzickych, ale chipset od Intelu
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked si sadnes do ferrari tak dokazes ist aj ryxlostou 300km/h ! (vista)
xp na to aby islo 300km/h ferrari nepotrebuje, staci mu obycajne auto...
porovnavas neporovnatlne....
Odpovedať Hodnotiť:
 

tazko intelektualne prirovnanie
Odpovedať Hodnotiť:
 

suhlas...mne bezi Vista pol roka absolutne v pohode
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prestan trebat k0k0tiny ty baran.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mohly by prestat trepat a konecne to uz dat na stiahnutie a potom uvidime lebo MS slubuje slubuje a prd stoho
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://bigfoot.myminicity.com/ind dakujem za hlas,staci kliknut na link
Odpovedať Hodnotiť:
 

tohto by som hneď zmazal a keby bola registrácia tak doživotný BAN
Odpovedať Hodnotiť:
 

su tu aj horsi...
Odpovedať Hodnotiť:
 

-mna by celkom potesili keby spravili nieco zo startom visty-pretoze to je hotova katastrofa.System by mal sluzit na pracu nie by clovek nan len cumel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

akoze mne vista nabehne za par sekund ale ovladace od NB tam nabiehaju dost dlho...
Odpovedať Hodnotiť:
 

tu mate chybu "umožňuje napríklad bezpečnostných softvérom obísť"
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ďakujeme za upozornenie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vistu planujem dat az ked si upgradnem PC a nejako ma do toho nic nesuri aby som upgradoval. Mozno za 3 roky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol ani vam nejde stranka www.alza.sk alebo www.alza.cz? zadam do browsera a pyta to prihlasovacie udaje ako napriklad router alebo podobne a ked dam svoje prihlasovacie z mojho alza konta tak to nezozerie a ked dam storno tak napise ze unauthorized bla bla klasika ... :D :D zeby nieco podobne ako prednedavnom hacknuty agem? LOL
Odpovedať Hodnotiť:
 

aha tak uz to nerobi hmm asi nas len skusaju svine >:-]
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pravdepodobne len nieco nove skusali tak to na chvilu zaheslovali aby im tam nesarapatili chvilu uzivatelia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hmm , ja na viste nic zle nevidim ked mas masinu good tak to slape , a jedine take lamy s 512 ram a 1,4 ghz athlonom picuju , lebo im vista startuje dlhsie , podla mna je celkom v poho , az nato ze par programov ma problemy no to sa da vyriesit ked sa vie ako ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mam s Vistou tiez blbe skusenosti. Nastastie ju nemam doma, taku blbost by som nespravil, ale ked na nu nieco nahadzujem na cudzom pocitaci (nie je to ziadny srot, ale novo kupeny hp9600SE, alebo tak nejako v USA stoji necelych 1000$), je to neskonale utrpenie kym odkliknem tych 1000 hlasok co zakazdym vyhodi. Kym nacita jeden posraty priecinok tak to dakedy trva aj pol minuty, a takto by som mohol pokracovat aj dalej. Keby som si mal vybrat LEN medzi Vistou a XP, tak jednoznacne volim XP, Vista sa mi zda ako velky krok spat. Jedine co prinasa je ake-take graficke prostredie, az na tie pekne errory typu program musel neocakavane ukoncit svoju cinnost alebo tak nejako, ktore zacalo vyhadzovat 5 hned po obnoveni systemu z CD. Dalsia vec co ma riadne serie, ze ten system na tom pocitaci startuje aj 2 minuty.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ono si treba tu vistu nastavit
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslis, si ze ja sa mam kedy ucit novy operacny system na cudzom pocitaci? A kazduchvilu hladat, kde mam vypnut ktory program aby furt nehadzalo errory?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mam s Vistou vlastne skusenosti. Skusal som ju ked vysla na mojom starom PC s 1GB ram a procakom Athlon 2000+ a mozem povedat ze sla o dost pomalsie ako XP hlavne co sa týka práce so súbormy (hlavne mazanie a presúvanie) ale to opravili hned prvé aktualizácie a ptom za XP zaostávala len trochu. Teraz som ju skusal na mojom novom notebooku s Core 2 Duo 1.5Ghz a 2Gb ram a ide rovnako ako XP a co sa tyka startu systemu tak ten je minimalne o polovicu rýchlejsí a hlavne sa casom moc nespomaluje co sa o XP povedat nedá aj ked vnom cistim registre tak startuje stále pomalsie a pomalsie skoro 1 minutu ale vista nabehne tak za 25 sekund a to som este nemal spojazdnene intel turbo memory na ready boost takze to by to este zrychlilo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No vyborne. Pouzil si dve jadra? Tak to mame tzv. RECOMMENDED riesenie pre Vistu spolu s min. 2GB RAM. Vtedy ide ako XP. Inak sa s tym neda pracovat :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Deti nehadajte sa. Podme sa radsej chytit za ruky a sláviť vianočne sviatky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://bigfoot.myminicity.com/
Odpovedať Hodnotiť:
 

najlepšia je zmena že systém ukáže 4gb vo Viste 32bit a bude využívať v pohode 2,8gb ako u mňa napr. , BRAVO :D
Takýto prístup fakt pomôže užívateľom so 4gb a 32bit Windowsom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ja som si dal vistu pred asi 4 mesiacmi po dlhodobom používaní XP, mam lap Apple ten malý 1gb ram dual core 2ghz a Vista je fajn,len mi to príde od Microsoftu taká vec, že keď si kupite drahy lap (do 40 000,-sk, pre mňa drahý) a Vista na ňom ide len len, tak to nasere že by som potreboval asi 80tis sk lap nato aby som sa z nej mohol vytešovať a to sa nedá, keď si niekto potrpí na značkový HW. Osobne som s Vistou spokojný ale mám to len fake verziu tak som zvedavý na ako dlho. Je to môj prvý win čo mám NEORIGINÁL. Jedna vec mi na Viste vadí... pýta sa strašne veľa otázok keď inštalujete keď niečo robíte, stále samé okná.. to mi trochu vadí... Ale grafická stránka Visty, nemá chybu, je fakt super. animovanie štart standby sleep, to je fakt good. Ja som moj lap nevypal asi týždeň a nič.. s XP samé modré okná
Odpovedať Hodnotiť:
 

a kto má FAKE VISTU nech sa mi ozve mám pár otázok lebo neviem ako nato aby mi zmizlo z lišty tá ikona na ktorej sú kľučiky, ktorá mi pripomína, že som pirát. Ja viem že najlepšie je to kúpiť si ju, ale hľadám iné riešenie. Ďakujem
Odpovedať Hodnotiť:
 

nepotrebujes comp za 80000 ja mam notebook toshiba za 31 a ide vsetko super s velkou rezervou
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D ale mno... sak tie vistovske bezpecnostne hlasky sa daju vypnut.. vola sa to Kontrola pouzivatelskych kont... vypnes to cez ovladaci panel (control panel), uplne dole v nastaveniach svojho uctu... tam pod "zmenit obrazok" a "zmenit heslo"...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Windows JehoVista
Odpovedať Hodnotiť:
 

si trapny ty dement
Odpovedať Hodnotiť:
 

nechapem ako je mozne ze moze niekto odpisat novy system len koli tomu ze potrebuje viac ramky a viac miesta na hdd.keby vydali vistu pred 8 rokmi tak by som to pochopil ale v dnesnej dobe?
2GB ramky - 2 litre
500 GB hdd - 3500 Sk
ked si spomeniem ako vstci nadavali na xp-cko ked vyslo tak mi je az slabo ako ho zrazu vsetci chvalia.
a ten nazor ze os ktory potrebuje zaplaty je na nic mi vyrazil dych.mam laptop asus f3u s 2 GB ramkou a vista vali bez problemov.to iste na pc.horsie bolo ked som si chcel na ten laptop dat aj xp.asus uz na novych bookoch nepocita s xp.ale nakoniec som nasiel neoficialne ovladace a vsetko bezi ako ma.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mas K..a pravdu treba HW aby Vam slapalo vsetko mne ide a ma rezervy .Doba ide ddopredu kupili si PC v Tescu a xcu modre z neba debilkovia!!Alebo si ho zlozili ked nemali na to peniaze .Male motto Nie sme taky bohyty aby sme kupovali lacne veci!a keby mal niekto piču...g tak nemam 15 rokov.raz tolko a robim ako kazdy iny clovek 12 hodin denne.a nesedim na riti!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemozete hovorit ze XP je rchlejsie ked ti testujete na starej sunke to je ako keby ste XP testovali na PC kde je vhodna win98 proste mam CELERON 2800 s gigovou ramkou a tam ide fajn XP ale mam turiona64x2 2x1.9 Ghz a 2 GB RAM a ta Vista tam ide perfektne vsetky programy idu a to rychlea okrem toho kupte si legalny WIN a nedavajte tam pochybne cracky a uvidite ako to ma ist. Vista je rychla je super a XP ktory mam na desktope uz pouzivam s nechutou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zase tý istí kokotkovia loooooooooooooooool,Vista ešte ani nie je celkom funkčná a už je mrtva,veď to uznal sám microsoft keď začal dávať k viste XP.A Linux no fuj to už radšej russian calculator kiss me ass every body noobs
Odpovedať Hodnotiť:
 

MS týmto nič neuznal, keby si sa tomuto trošku povenoval, prišiel by si na to, prečo dávali k Viste XP, okrem toho to nebolo tak celkom plné XP-čko... bukva jedna...
Odpovedať Hodnotiť:
 

pani, vista je este len v rozbehu, niekto tu spomínal že už sa vydáva SP1ka a nepáči sa mu to, veď ale to je v poriadku, museli to dať medzi ľudí aby mali reporty, ináč by to vyvíjali ešte 5 rokov. A keď vyšlo XP, tiež všetci nadávali, že tam nič nejde a je to na prd (win 98 rulez:D). Takže asi tak. A čo sa týka hw, to sa tiež rozbehne, je jasne že nový systém nepôjde dobre na starom hw určenom pre XPčko. Takže ľudia keď nemáte postačujuci hw tak si to proste neinštalujte.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prosim skuste ktokolvek napisat co pouzivate Vistu na zaklade akych testov ktore ste urobili na vasom PC vam vysli lepsie vysledky ako v XP_SP2? Po viac ako 1 roku mam z pouzivania Visty dojem, ze je to kopa hnoja prekryta pozlatenou foliou a postriekana osviezovacom vzduchu. Skratka vacsine predajcov sa to dobre predava, v tom je jednoznacne rychlejsia ako vsetky MS OS v historii.
Odpovedať Hodnotiť:
 

suhlas
Odpovedať Hodnotiť:
 

až bude mať vista sp2,tak môžme hodiť reč....
Odpovedať Hodnotiť:
 

netesim sa na novu vistu
Odpovedať Hodnotiť:
 

diki moc za take sracky
Odpovedať Hodnotiť:
 

akurát somsám sp1 na vistu a dufam že nebude padat ako do teraz ... asi je to tým emulátorom biosu...lebo ked sa dodrbe tak naskoči modra obrazovka potom sa to zamrzne pri spustaný v msdose .....

som zistil že je to za WMP ked som počuval hudbu cez to tak sa do dokurvilo dal som winamp počuvam hodinku hudbu a zatial v pohode...na WMD stačilo 2min počuvat a koniec...

možno z tým SP1 bude v pohode má to vyse 850mb :DD

PS: stahujem z mrkvasoftu !

Odpovedať Hodnotiť:
 

debilnu jehowistu by som nechcel ani zadarmo,je to nepodareny komplikovany odpad,dufam ze coskoro dopadne ako win me
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na vašich starych črepoch Vista mrzzzzzzzzzne lebo nepozna nič čo vyšlo pred jej vyvojom!Aj ja som musel vyjeba..ť Comp.Kupil som NB:17" Procesor Intel Core 2 Duo T7250 (2.0GHz, 2MB, FSB 800MHz) pamäť 2048MB DDRII 667MHz +1GB Robson, 160GB SATA, GeForce 8600GT DX10 512 MB/1024MB TC,ak mi rozbehate posrane XP tak to budete bootovat iba externe a flashnut Bios.Neni som zastanca ale XP je už OLD!NIc s tym nerozbehate iba s problemami. Takze Vista je vo vyvoji ako kedysi Win98 ME,atd!! tak Bye
Odpovedať Hodnotiť:
 

Súhlasím z jedným názorom čo tu bol povedaný , proste ak nemáte HW na to, aby vám Vista nešlapala, tak si ju nedávajte, na čo, na XP víde posledný service pack a s tým si vystačí človek dosť dlho, ja tiež nemám nový komp a fičím na XP dosť dlho a som viac-menej spokojný, keď príde čas, že z mojho kompu bude muzeálny typ, tak si zostavím nový, a rozhodne odporúčam poskladať počítač a nie kupovať turbo tesco alebo podobné sračkovité zostavy... pekný deň
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmm..inak len par prispevkov v pohode :D
pouzivam vistu na hp dv6500 a vsetko ide jak ma..ked este rozsirim pamat o dalsiu 1Gb Ram pojde este lepsie
pouzivam aj xp a bez problemov..frci jak gula
pouzivam aj mandrake tiez bez problemov
vyvoj sa neda zastavit..takze tak :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

veru vyvoj sa neda zastavit. ja mam skvely notebook a vistu si tam necham, pretoze vzdy som nakoniec presiel na nove windows, aj ked som sa tomu akokolvek branil. a vzdy to bolo pozitivne. jedna obrovska vyhoda je, ze novy system podporuje vsetko nove. mne na notebooku bezi okamzite vsetko, ziadne doinstalacie directx a milion driverov, vsetko je krasne integrovane, napr. wifi sietovku uz vidno ako wifi a nie beznu sietovku, takze si je mozne navolit siet bez pomoci nejakeho trapneho externeho programu od vyrobcu. a takychto veci je tam milion. preto zostanem s vistou a tesim sa z jej fituriek.
a hlavne uz som dokazal vypnut "Kontrola pouzivatelskych kont", takze som kludnejsi:)) Spravil som obrovsku zmenu, ze som nainstaloval prvykrat slovensky jazyk (od Win3.1,DOS pouzivam iba anglictinu), takze vsetko musim hladat ovela dlhsie.. tie slovenske nazvy su tak odporne:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

srat vam na celou vistu je to ubohy OS radej si pockam win7 ale vistu nikdy
Odpovedať Hodnotiť:
 

..nadavate na vistu preto ze ju neviete nastavit a ovladať
..chvalite XP lebo ste lamery to iste bolo ked vislo to vase XP kazdy lamer suhlasne prykivoval ze Win98 4ever atd.
..chvalite Linux ale vätšina z vás ani nevie co to je len aby ste boli "cool"
...btw:otazočka "lamers of shame" ked neviete nastavit vistu tak ako nastavite linux??
...4ever die lamas
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár