neprihlásený Pondelok, 30. júna 2025, dnes má meniny Melánia
Vo webovom videu sa začne objavovať AdSense reklama

DSL.sk, 22.2.2008


Spoločnosť Google oznámila spustenie testovacej prevádzky novej služby, ktorá umožní webovým stránkam vkladať do webového videa reklamu.

Video reklama má byť rovnakého typu ako v prípade YouTube, kde zaberá spodných 20% videa, spot sa začína zobrazovať po 15 sekundách od začiatku prehrávania videa a zobrazuje sa po dobu 10 sekúnd, prehrávanie videa počas jeho zobrazovania nie je prerušené.

Reklamu je možné vypnúť kliknutím na malú ikonku zatvorenia ale tiež nechať, možné si je nechať zobraziť viac informácií priamo v okne videa. Pri prezeraní informácií sa prehrávanie videa pozastaví.

AdSense pre webové video umožní navyše okrem štandardnej video reklamy vkladať do videa aj reklamu textovú. V prípade tejto reklamy sa ale zrejme zobrazuje aspoň v minimalizovanej dobe reklama po celú dobu prehrávania videa, v takejto konfigurácii je nová forma AdSense reklamy nasadená napríklad na eHow.com. Po kliknutí na reklamu sa prehrávanie videa zastaví a stránka inzerenta sa zobrazí v novom okne respektíve tabe webového prehliadača.


Ukážka textovej AdSense reklamy vo videu na eHow.com



Textová reklama bude kontextová na základe obsahu stránky, na ktorej sa video zobrazuje, a podľa informácií Google aj na základe obsahu videa.

Reklamu vo webových videách začína testovať viacero partnerov, napríklad Revver, blip.tv, GodTube, BobVila.com, eHow, MyDamnChannel, ExpertVillage, PinkBike, TheNewsRoom.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Budúcoročné Intel CPU údajne zvýšia výkon až o 60%
Preskakovanie reklám žiada zakázať už aj Joj, o dva týždne
Vydaná aktualizácia OS pre routery OpenWrt 24.10, podporuje Raspberry Pi 5
Tesla prišla sama z továrne k zákazníkovi, ale s iným softvérom
Anker kvôli riziku požiaru vymieňa power banky aj v Európe
Predaje OLED monitorov výrazne rastú a majú ďalej rásť
Z-Boxy Packety budú mať cez víkend odstávku
Súkromná misia úspešne priletela k ISS a spojila sa s ňou
Formát obrázkov PNG má novú verziu, pridal výrazné novinky
Nebootujúci Windows 11 sa od leta bude vedieť automaticky opraviť cez Internet


Diskusia:
                               
 

No reklama by bola dávno už aj na toaletných papieroch keby si tým ľudia nevytreli zadky..

Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

...ze niekto spravi adblock do firefoxu, ktory bude blokovat aj tieto reklamy :P
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

No z hladiska realizovatelnosti to bude urcite narocnejsie ako blokovanie nejakej flash reklamy na strankach ... Aspon to takto vyzera, kedze vsetko to bude riesene cez flash (silverlight??? :)), cize bloknutim reklamy by bol blokovany cely flash na stranke
Odpovedať Známka: -2.4 Hodnotiť:
 

no mozno ze by to nebol problem rozkodovat flash a vytiahnut tu reklamu... uvidime
Odpovedať Hodnotiť:
 

No neviem neviem, mne sa to nejako nepozdava ... Uz ta reklama zacina byt viac ako otravna ... Aj ked vdaka nej vdacime Googlu za super sluzby, ktore by inak boli asi platene alebo by neboli vobec ... cize zatnut zuby alebo nepozerat webove video :(
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

preco. videa mozes pokojne pozerat dalej, len tu reklamu zavries (krizikom)
Odpovedať Hodnotiť:
 

No tym zatnut zuby som myslel bud to stale zatvarat alebo pozerat s reklamou :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaujimalo by ma ako budu realizovat to rozpoznavanie kontextu (podla tagov?). Si to predstavte: hlavne spravy na markize, manzel dobodal svoju zenu, podtym reklama na army shop :-). To bude srandy
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

heh vyššia známka ako 10 nejde sorry ..

Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

no to s tym armyshopom nema chybu tak som sauz davno nezasmial :D
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:

Pridať komentár