neprihlásený Sobota, 20. apríla 2024, dnes má meniny Marcel
Prvé dva 45-nm AMD majú byť taktované na 2.8 GHz a 3.0 GHz

DSL.sk, 6.10.2008


Prvá dva desktopové procesory spoločnosti AMD vyrobené 45-nm procesom majú byť dostupné v poslednom štvrťroku tohto roka a pracovať na frekvenciách 2.8 GHz a 3.0 GHz.

Tvrdí to hongkongský server HKEPC na základe informácií z prostredia taiwanských výrobcov základných dosiek.

Prvé dva 45-nm procesory, ktoré budú štvorjadrové, tak budú taktované na vyšších frekvenciách ako všetky súčasné štvorjadrové procesory AMD a výrazne vyšších frekvenciách ako prvé 65-nm štvorjadrové Phenomy, ktoré boli taktované len na 2.2 GHz a 2.3 GHz.

Prvé dva desktopové 45-nm procesory budú niesť označenie Phenom X4 20550 a Phenom X4 20350. Oba budú mať 2 MB L2 cache a 6 MB L3 cache a určené budú pre súčasný socket AM2+. Podporovať majú maximálne DDR2-1066 a ich TDP bude 125 W.

45-nm procesory určené pre socket AM3 majú byť uvedené na trh v januári 2009. Modelové rady 20000 a 16000 budú štvorjadrové, pričom Phenom X4 16000 bude bez L3 cache pamäte.

Modelové rady 14000 a 12000 budú trojjadrové, líšia sa absenciou L3 cache pamäti u Phenom X3 12000. Procesory Phenom X3 16000 by mali mať rovnako ako Phenom X4 procesory 6 MB L3 cache.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

NASA otestuje nový vesmírny pohon v podobe solárnej plachty
V najbližších dňoch bude spustený nový vysielač digitálneho rádia
Seriál Fallout podľa počítačovej hry bude mať pokračovanie
Budúci týždeň budú vydané dve dôležité linuxové distribúcie
Špehovacie satelity SpaceX už snímkujú Zem, s vyšším rozlíšením ako doterajšie
Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka


Diskusia:
                               
 

Velmi velmi zaujimave! Som rad ze AMD sa stale drzi a nie len to, ale dokonca takto napreduje. Myslim, ze dokaze ponuknut naozaj zaujimave produkty, len skoda ze vacsina ludi dnes sa skor rozhoduje podla marketingu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja tiez fandim AMD. Neznasam debilne monopoly. Akurat som si kupil AMD X2 a slape vynikajuco :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

amd 64 x2 5200+ a k tomu 4850ka :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mam athlon X2 a objednany je silnejsi (sak pri tych dnesnych cenach upgrade za par supov). Takze fandim AMD ale nezatracujem ani Intel. Ale platforma Spider je v dnesnej dobe urcite top cena/vykon
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mam AMD a som tiez velmi spokojny. Ostanem vzdy pri AMD pretoze skusenosti s INTEL-om su zle ...
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Ja som rodeny "Intelak" ale musim uznat ze ma to potesilo ako amd napreduje..len tak dalej

PS:ake zle skusenosti?

PS2: LINUX RULES!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chces tim povedat ze kupa C2D je cisto marketingova praca? Chyba ti pojem o testoch procesorov a ich porovnavanie v stovkach aplikacii. Marketing s vykonom nema nic spolocne. Ked si si kupoval AMD 64x2 3000+ tiez si len videl reklamu na ta3 a hned utekal do obchodu si jeden kupit? Mal si pojem o tom aky socket to vyuziva? Ci budes vobec moct pouzit DDR2 moduly? Prebud sa. Tie tvoje zvasty o naneseni spiny na intel nemaju ziaden podklad a uz vobec nie vedomost o technologii mikroprocesorov. Ale na AMD kydat nebudem, som rad ze sa takto vysplhali, len im neprajem aby to dopadlo rovnako ako prve slavne Phenomy revizii B2 ze?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nie je 125W nejak veľa pre štvorjadro na 45nm? Ak vedia na 65nm spraviť dvojjadro s 45W, tak tu by som čakal hodne menšiu spotrebu. Snáď to doladia a nakoniec to bude cca polovička.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

zaciatky su tazke ... ale 45 nm 4jadro na 95 W mozu dostat behom relativne kratkej doby, mozno za pol roka ... 65 W tak skoro necakaj, trocha reality do rozmyslania ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akoze .. OEM verzia 3800+ X2 EE existuje aj s 22W TDP takze ... je to vela ale to sa podda
Odpovedať Hodnotiť:
 

1) je to 2jadro
2) frekvencia je 2 GHz

Pocitajme: to ze je to 2jadro vs. 4jadro nam dava korficient 2. Dalej feekvencia 2 GHz vs 3 GHz nam dava koeficient 1,5. Tieto musime medzi sebou logicky vynasobit: 2*1,5 = 3 ... No a 3x22W = 66W ... Este nesmieme zabudnut podotknut, ze som sa dopustil chyby v predpoklade, podla ktorej TDP stupa s frekvenciou linearne. Takze 65 W 4jadro na 45 nm mozne je ... ale polozme si otazku kedy? Az ked bude u AMD 45 nm proces vypilovany k dokonalosti tak, ako je dnes 65 nm ... no a to skor ako za rok podla mna nebude ... najprv musi prist 95W 4jadro na 3 GHz a az potom 65 W ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

pri tych frekveciach sa vobec necudujem....
Odpovedať Hodnotiť:
 

podla mna je to uzasne drzim palce
Odpovedať Hodnotiť:
 

noo krasa ze konecne amd postupi .. skoda tych 125w .. ale nooo ta 6400 ka co mam teraz ma taku istu ... tak som len rad ze sa im nepodarilo viac ..)) .. mimochodom som velmi premyslal nad prechodom na intel bo to co vyvadzalo amd vedel intel spravit odst lepsie .. najme ta spotreba u intelov ma lakala .. napr 316 ghz c2d .. ale aj to malo tych 95 w ... este uvidime ake budu testy naa to 4 jadro ... a hlavne ked bude s dobrpou spotrebou uz bude mat aj lepsiu cenu difam ..)) ..
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD udava maximalnu spotrebu... teda 125w procesor spotrebuje len pri maximalnom vytazeni.

"TDP" u intelu znamena priemernu spotrebu.

Ak chcete porovnavat spotrebu, musite na zaklade testov, aj to ale nie je prilis objektivne, pretoze K10 ma narozdiel od C2D integrovany pamatovy radic... najobjektivnejsie testy su tie, u ktorych sa porovnava spotreba celej zostavy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

TDP nie je spotreba, pozor, je to maximalny mozny tepelne vyzarovany vykon a je to vlastne ukazatel, aky si mas dat chladic, aby ho uchladil, je jasne, ze cim nizsie TDP, tym nizsia spotreba, je to priamo umerne, ale nerovna sa to spotrebe.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mas pravdu, 99% el. sa zmeni na teplo takze to nieje 100% ;) kludne sa da napisat ze je to spotreba, rozdiel je minimalny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

aby som nekrivdil, zabudol som pripomenut, ze intel sa zobudil a po dobrych par rokoch integroval pamatovy radic... v architekture nehalem :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len do toho AMD treba im nakopat jednoznačne sa dá povedat že to nebude len také slabé ked začínajú na 2,8 to dacčo značí držím palce AMD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je sice pekne ze to ma "az" taku vysoku frekvenciu ale uvidime ako sa prejavy vykon v praxy a intel je stale pred amd:( ale drzim palce
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj mam x26000+ a msi 8800 gt zalman asus m2n deluxe

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár