neprihlásený Piatok, 2. decembra 2022, dnes má meniny Bibiána
Podvodné USB kľúče z Číny klamú o svojej kapacite

V posledných mesiacoch podľa dostupných informácií veľký počet užívateľov doplatil na zdanlivo cenovo veľmi výhodné ponuky najmä USB kľúčov na aukčných serveroch a nakúpil kľúče so skutočnou kapacitou výrazne nižšou ako je udávaná kapacita kľúča. Keďže podvodné kľúče maskujú svoju skutočnú kapacitu, veľa užívateľov pravdepodobne považuje svoje kľúče skôr za chybné ako podvodné respektíve sa o probléme dozvie až po nejakom čase. Medzi krajinami s najväčšími počtami obetí je aj Slovensko.

DSL.sk, 29.12.2009


V posledných mesiacoch podľa dostupných informácií veľký počet užívateľov doplatil na zdanlivo cenovo veľmi výhodné ponuky najmä USB kľúčov na aukčných serveroch a nakúpil kľúče so skutočnou kapacitou výrazne nižšou ako je ich udávaná kapacita.

Podvodné USB kľúče, na ktoré nás upozornil jeden z čitateľov, predávajú najmä predajcovia z Číny formou aukcií najmä cez eBay.

Hoci podvodné USB kľúče sa v aukciách objavujú už niekoľko rokov, podľa dostupných informácií sú predajcovia takýchto kľúčov mimoriadne aktívni najmä v posledných mesiacoch, keď sa u USB kľúčov stávajú bežnými aj vyššie kapacity 32 GB, 64 GB a viac.

Podvodné USB kľúče súčasnej generácie, ktoré sme mali možnosť otestovať, vykazujú operačnému systému vyššiu kapacitu ako v skutočnosti majú. Pri zápise dát na pozície nad reálnu kapacitu ale nevykazujú chyby, kľúč je tak možné naformátovať na ním udávanú kapacitu, zapisovať dáta kamkoľvek na disku a úspešne čítať dáta zapísané na začiatok kľúča po skutočnú kapacitu disku.

Keďže hlavné štruktúry súborových systémov a napríklad obsah adresárov sa u súborových systémov používaných u USB kľúčov nachádzajú na ich začiatku, kľúče s vysokou pravdepodobnosťou fungujú bez problémov pokiaľ užívateľ neuloží na kľúč viac dát ako je jeho skutočná kapacita.

Problém nastáva až v čase, keď sa z kľúča čítajú dáta zapísané na pozície nad reálnu kapacitu. Keďže tieto na kľúči reálne nie sú uložené, pri čítaní z kľúča sa v takomto prípade vracajú iné dáta ako tam boli zapísané. U nami testovaného kľúča boli vracané náhodné dáta neznámeho pôvodu.

K dispozícii sme mali dva takéto kľúče. Jeden s označenou aj vykazovanou kapacitou 32 GB a jeden s kapacitou 16 GB.


32 GB otvorený podvodný USB kľúč, s jedným 4 GB flash čipom32 GB kľúč používal preprogramovaný USB radič MW6208E podľa dostupných informácií často využívaný u takýchto podvodných kľúčov. V kľúči sa nachádzal jeden flash čip s takmer neviditeľným označením modelu FBNL 63A5IK3WG. Podľa dostupných informácií je kapacita tohto čipu 4 GB.


Podvodný 16 GB USB kľúčU 16 GB kľúča sme otestovali jeho skutočnú kapacitu pomocou nástroja H2testw, ktorý dátami zaplní celý USB kľúč a následne spätným čítaním overí, koľko z dát sa zapísalo správne. Podľa tohto testu má 16 GB kľúč skutočnú kapacitu iba 2 GB.


Zisťovanie reálnej kapacity u 16 GB podvodného kľúča, nameraných cca 2 GBPodvodné USB kľúče s nižšou skutočnou kapacitou majú rozličnú vonkajšiu podobu, často sa vydávajú za značkové USB kľúče. Zvyčajne sú podvodné kľúče predávané s realistickými parametrami, objavili sa napríklad ale aj ponuky na USB kľúče v kapacitách stoviek GB. Pri preverovaní ponuky sa oplatí skontrolovať, či výrobca vyrába ponúkaný model aj v ponúkanej kapacite a napríklad farbe.

Pri podozrení na problémy s už zakúpeným USB kľúčom je odporúčané overiť skutočnú kapacitu kľúča nástrojom H2testw, ktorý overuje chyby ale samozrejme zároveň skutočnú použiteľnú kapacitu.

V prípade kúpy podvodného USB kľúča stránky venované podvodným USB kľúčom odporúčajú požiadať predajcu o vrátanie zaplatenej sumy, v prípade kúpy cez eBay a zaplatenia pomocou PayPal oznámenie podvodného predaja prevádzkovateľovi eBay a PayPal a nárokovanie si vrátenia peňazí. Posielať najskôr podvodný USB kľúč späť sa zvyčajne neoplatí pre vysoké poplatky a pre absenciu garancie vrátenia peňazí.

Užívateľom je v každom prípade odporúčané upozorniť ostatných potenciálnych zákazníkov na falošné kľúče napríklad nahlásením ich predajcu na sosfakeflash.wordpress.com. Na tejto stránke je možné nájsť aj databázu podvodných predajcov na eBay, v ktorej je v súčasnosti už viac ako 800 predajcov.

Podvodné kľúče je možné teoreticky používať pri vytvorení logického oddielu s kapacitou menšou ako je skutočná fyzická kapacitu kľúča. K dispozícii sú zároveň nástroje umožňujúce kľúč preprogramovať na jeho skutočnú kapacitu, čím sa používanie takéhoto kľúča stane bezpečnejším.

Koľko podvodných USB kľúčov bolo predaných nie je známe, podľa dostupných informácií ale jeden predajca predá cez eBay typicky minimálne tisícky podvodných USB kľúčov skôr ako je zablokovaný. Problém sa zároveň netýka len USB kľúčov ale v menšej miere aj rozličných produktov s flash pamäťou, napríklad MP3 prehrávačov.

Podľa zoznamu krajín s najviac obeťami nahlásenými sosfakeflash.wordpress.com vydaným v nedeľu patrí Slovensko medzi 25 krajín s najviac obeťami.


      Zdieľaj na Twitteri


Aký najväčší USB kľúč máte? (hlasov: 2013)

Menej ako 1 GB      2%
1 GB      6%
2 GB      9%
4 GB      24%
8 GB      28%
16 GB      18%
32 GB      5%
Viac ako 32 GB      6%


Najnovšie články:

Súd schválil odškodnenie zákazníkov MacBookov s problematickou klávesnicou
Orion dnes opustí orbitu Mesiaca a začne sa vracať na Zem
Doterajšie eID sa budú dať na podpis používať asi iba pol roka, podpora bude zrejme slabá
Stanica Trojka skončila
Smartfóny komunikujúce aj cez satelity budú bežnejšie, ďalší avizovaný na prvý štvrťrok
Smartfóny s novým ochranným sklom Gorilla majú prežiť pád na betón
UPC vo vianočnej akcii sprístupní všetkým zákazníkom 45 staníc
Let's Encrypt vydala tri miliardy SSL / TLS certifikátov
Nový satelit rozložil veľkú anténu pre mobilnú sieť z vesmíru, astronómovia protestujú
Skylink cez Vianoce sprístupní všetkým zákazníkom päť staníc


Diskusia:
                               
 

Možno pred pol rokom som videl na hej.sk kluč z kapacitou 128gb v koženom puzdre za niečo okolo 40€ ... kedže v tom čase bol na dsl.sk prispevok o prvom 128gb kluci Kingston za 395€.. hned sa mi niečo zdalo čudne.. a este aby som nezabudol predajca v popise uvadzal upozornenie že kluč sa NESMIE FORMATOVAŤ...takže tu to bolo už davno
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

To je nic - tu na dsl.sk jeden chuj pred vyse rokom sa rozpisoval ze on ma 256 ci 512 GB USB kluc (kt. samozrejme "vyhodne kupil" na eBay), ked este len v tom case sa na alze objavil prvy 64 GB kusok. A do krvi tu kazdemu nadaval do kktov a hadal sa, lebo on ma 256 GB USB kluc ...
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

A v skutočnosti mal len 256 MB :D
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

nj niekto si mysli ze ci tam je G alebo B tak je to jedno :) a potom to takto dopadne
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

*G alebo M :)
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

PRE REDAKCIU: Ak idete písať o podvodných klúčoch, očakávam že uvediete aj minimalnu hĺbku vodotesnosti v metroch. Podobne ako pri hodinkách! inak som s článkom v celku spokojný.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Co si maly? Hentie USB kluce to maju v dlzkovych jednotkach miungťu zo 6. dinastie čang-chang-ming.

pozn.: 1 miungťu = 7,254 985 894 cm presne
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

LUDIAAAAAAAAAAAAAAAA

Kecate hovadiny!

To je 16 Gb a 32 Gb kluc... Kamarat take objednal a nechapal preco nefunguju korektne. (znacky Kingsnot) :)

Maju vzdy 1/8 ocakavanej kapacity a nie je to ziaden povod. Na plaste to malo jasne napisane 8 Gb a bol to realne 1 GB :)

Nikto nikoho nepodvadza. A najma Rakosni-Fickovci-Maovia by si nikdy nic take nedovolili.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Dobre... Beriem spat ze nepodvadzaju.

Tie kingsnoty nesli naformatovat nad realnu kapacitu, cize nestracali data. Toto uz je o level vyssie :)
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

ale prosimta kazdy vie ze usb kluce funguju do hlbky 100 metrov ako na hladine. ja taky jeden doma z ciny mal, fungoval rovnako dobre ked som ho mal v pocitaci a aj po tom co som ho okupal vo vode. teda vobec.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

nie, mal 256 GB takyto fake (skutocna kapacita mozno 8-16 GB miesto 2-4 GB, aby rychlo neprisiel na podvod) ... iste dal zato peknych par tisic - nechapem ako moze byt niekto tak blby a kupit to
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

256 Gb ;)
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Nie, mal 500GB. Hadal som sa s nim o tom, ze 500GB kapacit ani nebude, ked tak 512.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

heh no ja som si tiez taky kupil uz asi pred 1,5 rokom na ebay. nebolo to z ciny ale z hong-kongu a nebolo to USBcko ale MP3 Player. Malo to mat 4GB a malo 2GB...
nuz stava sa
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

hong-kong je v akej krajine ked nie v cine ?
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Hong Kong bol veľmi dlho samostatný. Neviem či štát, alebo aké to malo zriadenie. Bol pod správou Britov.
A myslím si stále, že je dostatočne odcudzený od Číny, rovnako ako Taiwan.
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

tak tak, 99 rokov "prenajmu" uplynulo a sup, uz je pod cinou
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Patri sice Cine, ale na politickej aj ekonomickej urovni je dost samostatny a nepodriaduje sa Pekingu absolutne.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Riža ako ryža, nie? :))
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

mylis si to so Singapurom, Singapur bol pod Britmi
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

HK je samostatný štát, podobne ako Singapore
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

HK je asi tak samostatný štát, ako Záhorie :D
http://dennik.sme.sk/c/1861664/ briti-odovzdavali-cin e-bohaty-a-slobodny-hongkong- len-neradi.html
(medzery odstrániť)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

preco je slovensko najviac postihnutou krajinou? no??? no predsa preto ze sme najchmativejsi narod ...ked je zdarma nech aj creva trha !
Odpovedať Známka: 5.5 Hodnotiť:
 

Asi tak nejako..., na Slovensku skoro vzdy rozhoduje najnizsia cena - a potom to tak vyzera.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

podla mna je Slovensko najpostihnutejšou krajinou pretože tu máme vysoké percento postihnutých spoluobčanov
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Tak veru, staci si pozriet volebne preferencie :-)))
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

takmer vzdy....okrem statnych tendrov :D
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Pri nízkej kúpyschopnosti rozhoduje cena, tak to býva. Keď Američan/Nemec/neviemkto zarába lepšie, elektronika je preňho len spotrebný tovar, ktorý o rok vyhodí do koša.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

a chcel si povedat ze najnizsia kupyschopnost na SVETE je na SK ??? ... nie je to tym, ale BLBOSTOU toho naroda, sa normalne hambim ze som slovak ... tolko demetov pokope ... ani v Cine nenajdes ... zial, taka je realita dnesnych dni
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

Najnižšia kúpyschopnosť určite nie, ale ak nerátam západné SK, asi to nebude nič moc. A snáď nemyslíš, že najlacnejšie veci sa vyrábajú len pre SK. S tou blbosťou máš pravdu, ale to je aj dedičstvo minulosti, ktorá veľmi dôkladne udupala iniciatívnosť a pocit zodpovednosti za svoj blahobyt (nie žeby sa to modré, červené, fialové vlády snažili nejako zásadne zmeniť).
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

mno zapadne nezpadne je to suma fuck ... ide o blbost ludi a nie kupyschopnost, a neboj sa ze nie len na zapade sa maju ludia dobre, aj na vychode to nie je take zle (aj bez blbeho dochadzania do BA) aj ked v priemere to mozno tak nevyzera, nema zmysel riesit tu BA vs. zbytok SK - a kto na koho doplaca

A si myslim, ze nie je to ani minulostoum ale je to zadubenostou, blbostou, hlupostou, nenazranostou, chamtivostou - staci si len porovnat vsetky staty byvalej "Varsavskej zmluvy" nachadzajuce sa v europe... nie vsade maju kauzy ako BMG Invest, Drukos a nie vsetky aj ked casto znich chudobnejsie ako SK a nie su na vrchole rebicka ojebabranych ... to len SLOVACI su taki chudaci co to nemaju v hlave komplet :-) ... to hovori samo za seba


Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ono ta blbost naroda a jednotlivcov vychadza v priemere okolo 30% ... co je podobne ako to v poslednej dobe vyzera vo volbach ... cize ta vzorka 30% je taka ukazkova ... potom urcite su aj dalsi ale zase nie su az taki zufalci :-D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Slovaci sa hanbia za teba. Takych uboziakov ako ty je tu stale dost. Zradite Slovensko za 30 striebornych a hned su z vas madari. Trochu zakokces po anglicky a hned si anglican... Hnat vas odtialto zasranou palicou. Ohovarate Slovensko kde sa len da.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

no ozval sa hejslovak :-) cakal som, chvilu ti to trvalo ... ty sa hambit za mna nemusis, ty mongol ... ja som nikoho nezradil len opisujem realitu naokolo, zial pre takych ako ty je to velmi kruta a neprijemna vec ktoru nie si chopny prezut a nie to este pochopit ... preco su asi slovaci vyhravaju v tom rebricku odrbanych ??? na to mi odpovedz ty trdlo a ked nepoznas odpoved, tak drz hubu

a ked uz chces pindat, nauc sa najprv citat, pisem o skupine slovakov (a ci uz su to hejslovaci alebo madaroni nic na veci nemeni) na ktoru, to co som napisal sedi ako rit na serbel, a nie o slovensku ... to za svojich obyvatelov nemoze :-) a ohovaram prave tuto skupinu a prave tu na slovensku a nie, kde sa len da, ty morho telacieho povodu
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

mongol ta robil. vsade kde som bol - chorvatsko, belgicko, francuzsko, skotsko, irsko aj v obycajnej krcme su ludia hrdy na svoj narod iba tu na slovensku ste zebraci co vkuse ohovarate slovensko kamkolvek idete.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

tak potom teba robil madar cez ponozku :-)

... nauc sa citat a potom treb nezmysly, skus odpovedat k veci, preco asi slovaci vedu v rebricku odbanych ??? snad si naivne nemyslis ze je to kupyschopnostou, ved ako inak by si si to vedel so svojim IQ vysvetlit ... na to odpoved k veci nemas, len sa trebes do hrude ze aky si ty slovak, ale v hlave prazdno ... vsakano

... ja sa vsade v zahranici snazim byt hrdy a obhajujem slovensko a aj dokonca v krcme v Dubline si predstav, ale ked dojdem domov, tak ma ide slak trafit ... mal by si pochopit jednu vec, ak bbudem vidiet nieco zle na mojej rodine tak sa to nehambim nahlas pomenovat ... ALEBO podla tvojej logiky budem pokrytecky drzat hubu a tvarit sa akoze vsetko je u nas doma v poriadku ??? a to iste plati aj na vsetko okolo mna, ja nebudem drhat hubu ... sice nie raz mi to vytykali ze by som mal byt taktnejsi ... a co do predele sa takto vyriesi ??? NIC !!!

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

.. takze pre teba "uboziaka mrdnika":
U NAS NA SLOVENSKU JE NAJLEPSIE
SLOVACI SU NAJ YNTELYGENTNEJSI NAROD NA SVETE
CEST PRACI, SUDRUH !!!
tomuto rozumiet budes ? to ze je to blbost nevadi ... hlavne ze si TY hrdy
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Obavam sa ze ked pises taketo hovadiny robis v Dubline zo seba najacsiu opicu zo slovenska. musia sa tam na tebe dobre bavit. xD
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

a ty nmoj o com tocis ?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Vsetci Cinania su hajzli, neverte im!!!.. staci ,ze u nas sa im obchody rozmahaju..
Odpovedať Známka: 0.3 Hodnotiť:
 

:D A hneď mám lepšiu náladu takto zrána. Díky. :)
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

az na to ze u nas su to Vietnamci a nie Cinania.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Tenisky u ťamanov nekupujte. Aj keby mali 20 prúžkov, sú to stále len aidididasky.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

...ale ved to je jedno.. Vietnamec ci Cinan..
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

vies ako to hovoria cim viac ciarok tymlebši adidas :D
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

viac prúžok, viac Adidas ;-)
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Chalan som prave v portugalsku a mozme byt radi ze sa u nas este nerozmohli tak ako tu. som asi v 60 000 tisicovom meste a cinanov je tu tak 25 obchodov. predavaju uuuuplne vsetko, od hraciek, cez elektroniku po spodne pradlo...som zvedavy ci sa aj takto rozmozu na SVK.
napriklad v takej prahe su niektori super, lebo otvaraju 24hod/denne potraviny na sidliskach, to sa obcas aj zide
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

ty bud iba rad, ze ti cinania vymysleli papier, lebo doteraz by si si rit utieral do kosele.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

keby sme na Slovensku zarábali 2000 Eur mesačne iste by sme nemali problémy takéhoto pôvodu a nevypisovali by ste blbosti o nízkych cenách, veď keď niekto je chudobný tak sa teší, že mu niekto za lacný peniaz niečo predá a to nie je chyba kupujúceho ale predávajúceho, že ho oklamal
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

Presne tak. Klamstvo je to bezohľadu na to či sme chudobní alebo bohatí. Na druhú stranu treba trochu pouvažovať pred kúpou, nepravé výrobky sa zväčša dajú rozoznať už podľa vzhľadu na prvý pohľad. Len treba trochu šikovnosti.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Ja objednavam hlavne z Quelle a mozem povedat, ze tie cinske veci su niekedy kvalitnejsie a pritom su lacnejsie asi 2-3x. Napr. take dzinsy od cinana za 400 som nosil 5 rokov a stale boli v pohode, len trochu vyblednute, v Quelle som kupil dzinsy za 1200 a do 3 mesiacov sa zacali parat a skrz blednutie na roznych miestach vyzeraju ako 100 rocne.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Tak takí Nemci už v Quelle nenakupujú a bohvie, dokedy budeš v Quelle môcť na Slovensku nakupovať aj ty...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Seruste ja som tiez kupil 1 kusok, znacka nijak ale malo mat 32 GB tak nekupis za 45 ecok :D som kupil a tiez som zacal zistovat po roznych americkych forach a takisto som sa dostal k tomu programu...otestoval som a vykazovalo okolo 4GB nuz co ale hra to ide 4GB nie je moc ale postacuje :)
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

no co, dobry si :-) 4 GB USB kluc za 1356 Sk ...

situation dnes, heute, sivodna:
existujuce usb kluce, ktorym by zavidel aj legendarny slc 4-8 GB (nie 16-32-64 GB mlc) corsair gt, napr. ako:

http://www.alza.sk/ ocz-flashdrive-atv-turbo-8gb-d92262.htm (existuje aj OCZ ATV bez privlastku turbo)
http://www.alza.sk/ ocz-flashdrive-rally-turbo-8gb-d92255.htm (opat exsituju OCZ Rally2 bez privlastku turbo az do 64 GB, Turbo len do 8 GB)

pravdive udaje su aj pri 64 GB mostre: http://www.alza.sk/ patriot-xporter-magnum-64gb-d134737.htm , 32-33 MB/s citanie a 18-19 MB/s zapis su realitou, ako ukazuje benchmark : http://www.dvhardware.net/ review153_2_patriot_magnum_64gb.html (obr. HD Tach a ATTO Disk Benchmark) ... schvalne si otestuj svoju usb klucovu atrapu, ci bude dosahovat 33-35 MB/s citanie a 19, alebo nebodaj 28-30 MB/s zapis ako prve dva usb kluce v tomto prispevku
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Mensia oprave pre cervene Corsair GT: modely 4 a 8 GB boli rychle SLC legendy, 16, 32 a 64 GB GTcka (aj ked su akoze GTcka) sa svojim slavnym 4 a 8 GB predkom nemohli rovnat. Az kym nevysiel 128 GB mamut: http://www.alza.sk/ corsair-voyager-gt-128gb-d134559.htm ... opat je treba si vsminut, ze udaje o rychlsoti su NESPRAVNE, tentoraz podhodnotene (sak stoji 11 tisic Sk!) ... podla benchmarku: http://news.cnet.com/ 8301-17938_105-10312688-1.html je to absolutna bozska nadhera narabajuca na samej hranici realneho vyuzitia USB2 (NIC NICOVATE NIC na USB2 nedosiahne raelnu prenosovu rychlost uzitocnych dat viac ako 37 MB/s) a ako vidno tento kusok ma REALNE takmer 34 MB/s citanie a 28,5 MB/s zapis
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Tiež mám už dávnejšie jeden kus 4BG Corsair Voyager GT USB kľúčik, červený...
Číta v priemere 40-55MB a zapisuje cca >20MB/sec.
Ale ako čo...

Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

4-8 GB cervene Corsair GT:

zapis: 19 MB/s (modre bez GT 13 MB/s)
citanie: 33 MB/s (modre bez GT 23 MB/s)

je absolutne vylucene aby cital 40-55 MB/s, zamysli sa trocha: pri prvom naraze na progress bare v total cmd vidim obcas aj 100 MB/s, nielen 50 MB/s - trva to ale 1-2 sekundy ci hoci aj cele kopirovanie a potom coze nevidim? 15 sekund tam svieti progress bar 100% a kluc blika jak besny = ziadny zapis ci citanie okolo 50 MB/s sa nekona. stopni si cas ked progress bar zmizne a USB kluc UPLNE DOBLIKA a extremne tazkou matikou prides na veeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi prekvapujuce zavery :-)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

55MB cez USB2? dovoľ mi sa zasmiať
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

teoreticka rychlost USB2.0 je 480Mbps, čiže 60MB/s takže to zas až taká kravina nemusí byť...je jasné že daný čip tolko nedokáže dať ale kebyže sa pripojí napr SATAII disk cez USB pomocou dostatočne rýchleho prevodníku,neni problem...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Obavam sa ze je problem, opakujem: NIC, NICOVATE NIC na USB2 neda realnu prenosovu rychlost uzitocnych dat viac ako 37 MB/s.

Testik: v USB2 boxe a USB2 porte mali pichnuty intelacky SSD, dal 37 MB/s, ked ho pichli do USB3 krabice a USB3 portu, zazrakom ozil na 170 MB/s ...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Total Šmejd Commander nepoužívam, najrýchlejšie si to Windows skopíruje sám, vlastnými prostriedkami...
Píšem cca max. rýchlosť čítania a kedykoľvek ju mám možnosť preveriť. Samozrejme že sa líši kompom a jeho ištaláciou. Napr. aj od typu súborov a nastavenie AV programu...
Je to najrýchleší kľúčik aký som kedy mal. Dnešné majú nevýhodu najmä v tom, že nemajú malý spínač na zabránenie zmazaniu obsahu. Kvôli tomuto používam na "špécie" najmä staršie 64/128/256MB kľúčiky. Všetky mám s HW zámkom...
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Takýto dôkaz? :D
http://i49.tinypic.com/2mchl5w.jpg
Odpovedať Hodnotiť:
 

no len sa chlapci nenatahujte ze kto ma vacsieho :-)

taketo rychlosti su len fiktivne, a nezabudnite vynechat z tej rychlosti aj cache ... na realny test ake prenosy zvlada vas kluc si treba spustit hocktory kvalitny hw-benchmarkovy softik

alebo si zober stopky spusti kopirovanie sucasne so stopkami a potom ale stopky nevypni kym ti neprestane blikat tvoj klucik t.j. kym sa neda ten kluc odmontovat bez straty dat :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si ale riadny puk, ked mi ide o max. rychlost citania/zapisu na usb kluc, tak ma nahodny pristup nezaujima, zaujimaju ma len velke subory, radovo stovky MB ci zopar GB

s nahodnym pristupom nie je problem z dnesneho usk kluca spravit traktor s rychlostou 1 MB/s
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som podobny klucik kupil na aukre od predajcu top-shop

islo o "32GB" klucik s kozenom obale
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

http://bit.ly/6FuiDn
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Počúvaj, ty si asi taký istý chuj ako tí čo nakúpili tie fake kľúče, ja mám ten Voyager GT doma a nad 30 MB čítanie nikdy nedal. Buď máš zapnuté cashovanie, ale o tom silne pochybujem keďže je to hodnota čítania, alebo si blbec na n-tú. 55MB/s ti v živote nedá ani keby si sa posral, tu máš nejaké testy, aby si nevravel, že klamem:
techgage.com/article/corsair_voyager_gt_8gb/

Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

uz som to osvetlil
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

hej hej ja píšem trocha pomalšie, ale vytočil ma pekne
Odpovedať Hodnotiť:
 

No preco by to ludia nekupili, ked je to LACNE (alebo v akcii) :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

skusenejsi poradte prosim, co so da este robit, ak som kupil takyto kluc, ale na ebay som uz presvihol cas na otvorenie kauzi.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Minule som čítal o ľuďoch z Oravy, ktorí kúpili od poliakov lacné uhlie. Chlapík z Poľska Vám na nákladiaku privezie lacné uhlie až do dvora, babičky sa tešia aký výhodný nákup spravili. Problém je v tom, že to uhlie nehorí. Je to hlušina ktorá začne horieť až pri vysokých teplotách, ktoré dosiahne len priemyselná vysokoteplotná pec pri výrobe železa. Kachle nemajú šancu. Teraz sa prehrabávajú tou kopou nepoužiteľného uhlia a vyberajú to pôvodné ktoré sa dá použiť. Komu niet rady tomu niet pomoci. Život ma naučil, že nie som taký bohatý aby som kupoval lacné veci. Vždy po zakúpení výrobku za fantastickú cenu nastalo bolenie hlavy. Jednoducho tie problémy a nervy za to nestoja.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Toto je dobre :D....to fakt?
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

staci pozerat spravy
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Problem je ze aj ked si dnes kupis nieco drahe tak je ti to prd platne. Drahe znackove topanky v drahom obchode.. a zacnu sa po mesiaci dvoch rozpadavat. Drahy mobil.. a kazi sa ti dokolecka. Drahy notebook.. a vadny, alebo sa ti o par tyzdnov nieco ulomi. Hold, to je taka doba.. kup, vyhod, kup, vyhod.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ale tym,ze kupujes davas pracu...to je ako ta kravina so setrenim papieru... ber tak..,ze tym davas pracu ludom v papierni,v lese,v doprave,obchode... treba myslet hlavne na seba.. ale zasa....
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Práve predvčerom som strávil vyše dvoch hodín vyberaním čo najlepšieho kľúču za čo najlepšiu cenu (ako darček) a samozrejme, neobišiel som ani Ebay. Chvalabohu, kľúče z Hongkongu sa mi zdali viac než podozrivé a predovšetkým desivo pomalé, tak som sa nakoniec rozhodol pre Super Talent, ktorému som dal prednosť pred Patriotom.

Skutočne, príliš lacné veci sa (väčšinou) neoplatia.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

napriklad take ext3 uklada data tak aby boli co najoptimalnejsie, napriklad mam 16GB kluc, co naformatujem na ext3 32GB (lebo je podvodny) a zapisem 1GB, urcite velka cast z toho 1GB nebude citatelna pretoze sa zapise nad hranicu 16GB, dokonca su filesystemy, co ukladaju vzdy do polivice z aktualneho volneho miesta. Priklad: mam 32GB (podvodny disk s realnou kapacitou 16GB), ulozim subor velkosti 4KB, ono to ulozi presne do stredu volneho miesta, cize na 16GB - 16GB+4KB - cize necitatelne, takto statisticka polovica dat nebude citatelna. Dalsi zapis by smeroval bud na hranicu 8GB alebo na hranicu 24GB atd... take usb kluce su prakticky nepouzitelne a to, ze niekomu sa nestratia data je len nahoda ze subor ma presne tolko blokov kolko ma :)
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Ak by to predajca uvadzal v bitoch, tak neklame, lebo:
32Gbit = 4Gbyt a 16Gbit = 2Gbyt. Nevidel som, ako boli tie inzeraty pisane, ale takto by to sedelo.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

no co uvadza vyrobca tu a co v zahranici ale prvy usb kluc s kapacitou 128gb som videl v auguste 2008 a kapacitu taku urcite mal lebo som z neho tahal asi 70 filmov v dvd formate bol to dovoz z ciny znamy tam bol rok na sluzobke a cena sa pohybovala okolo 10 usd
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

kludne...predavaju aj normalne...nie su vsetky fake.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

cece pises tak NENORMALNE CHUJINY ze si musim na tebe zgustnut

1) august 2008 a 128 GB USB kluc - horko-tazko mooooze byt pravda, aj ked neviem co myslis tym divnym gb, mozno gigabajty

2) 70 filmov v DVD na 128 GB? junacik ked je film v DVD formate, tak ma casto cca 4,67-4,68 GB (mierne pod 4,7 GB) a to mame 70x4,7 GB = 329 GB .. t.j. veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi tazko to mohli byt filmy v DVD formate. to som spominal DVD SL a nie DVD DL
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

3) lebo som z neho tahal asi 70 filmov - junacik aj si si ich vsetky pozrel ci su spravne skopirovane? nemusis pozerat, staci binarnym ockom v total cmd (F3) nakuknut, preseekovat subory do 1-20-50-80-99% obsahu. ked tam uvidis veeeeelmi nehomogenne pole salenych hieroglyfov (medzi ITckamirmi ASCII znakov), moze to byt OK, ked tam uvidis prazdnotu, alebo same bodky ci stvorceky (podla toho ci kukas ANSI ci ASCII), ked si davno v prdeli bez toho aby si o to tusil

4) bez prepacenia iba kktovi mozes rozpravat, ze a v auguste 2008 bol bezne dostupny 128 GB USB kluc (a nebol v tom ziadny hacik) za 10 USD = 200 Sk
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Neviem, ci bol dostupny...,ale si treba uvedomit,ze predali povedzme 100 kusov a z toho bol jeden s normalnou kapacitou, ostatne boli fake!...Je to kvoli rate na Ebay...staci ak niekto da max. a uz mu vyskoci...Maju to presne rozratane,nebojte sa..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Neklamal[aj ked jednotka G neexistuje ] aspon na kluci ktoreho foto je v clanku - napisane je 32G - a uz je na kupujucom nech si domysli ci 32Gb alebo GB :-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

presne ten z foto je na aukre :DDD cislo aukcie 863702453, berte kym maju
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Dik za clanok....som si aspon opravil moj 16 Gb na 4Gb...a funguje uz ako ma...lebo pred tym ako som zaplnil aj iba 4Gb fungovalo,ale ked som vymazal a znova nahral tak uz nefungoval,takze som ho musel za kazdym formatovat...ale uz ide ako ma...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

daj postup, ako zreparovat takyto faj´ke usb, mam 32GB...ale ma velkost len 2GB...ako ho flashnut???
Odpovedať Hodnotiť:
 

Alcor tools
Odpovedať Hodnotiť:
 

Z toho vyplyva,ze nekupujte uz USB kluce, ale rovno 2.5'' HDD....
Odpovedať Hodnotiť:
 

zdravím,ešte že som našiel túto tému,práve dnes som uvažoval že objednám toto
Odpovedať Hodnotiť:
 

kupil som z ebayu 8GB kluc z hong kongu, na skusku, pocital som s tym ze je to fake.

s pomocou AlcorTools sa z neho stal krasny a funkcny 1GB :))

a kedze predajca vratil peniaze, bol zadarmo :))
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jo...a jedna vec...ak chcete od paypalu vratenie penazi,

nesmiete napisat ze ste dostali fake usb, ale ze ste ho nedostali vobec.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to by si takto mohol ojebavat vo vsetkom (ze si nic nedostal), preco mi nevratia peniaze ked som nedostal to zaco som zaplatil
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kupujem z dealextreme, co jo obchod v HongKongu a ziadny taky podvod sa mi doteraz nestal. Kto by to povedal ,ze na tak vychyrenom Ebay oyebajavaju ako svine.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

hehe na DX a EB su ti isti :))

daj si svoj USB skontrolovat a budes prekvapkany :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

To tazko, pretoze uz teraz tie flashky mam komplet zaplnene na max. kapacitu. :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ty debko...o to ide...data tam "nakopirujes"...

ale skus ich odtial neposkodene dostat naspat :))
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Debko je ten, co Ta kazde rano umyva. Myslel som ze to pochopi aj kokot,ale ako vidim, miestny pubertaci maju ten vred na krku iba na nosenie. Ty debil, ja ten kluc pouzivam denno denne a a prazdny a zaplneny bol uz desiatky krat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kupujte len overene a funkčne ja mam 16GB plne FULL.žiaden problem Ebay je na fuck!KUPOVAL SOM SOM skoro cez Agem!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

stal vtej dobe dosť vela ale ...40€
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale ako čitam su tu chuji niesme taky bohaty aby sme kupovali lacne veci HEH debilkovia podaktory ak pišeeš o GB aKB tak si preratjate ! uff ako možete byť tajky naivny !! čitam študujem !! a potom špekulujem! kurva aj ja taky chuj s učnovkov a s nadstavbovôu maturitou taky Velkych intelektualov akjo ste niektorý blee to je cela naša politika ,naše zakonodarstvo atd. maznačikovia vyjebany
Na čo sem chodim pozerať a čitať Fuj hnus uboha spoločnosť
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Tvoj pisomny prejav je absolutne katastrofalny, je neporovnatelne horsi ako prejav mentalne retardovaneho a ozrateho cigana este pod vplyvom toluenu. Verbalny prejav bude na tom tak isto. Nikde radsej nic neposielaj, ziadne CVka do firmy pre ziadost o pracu ... o hlavne sa nemnoz !!!
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

debily dosť ak nemaš na to nekupuj a potom nepiš tu hovadiny že si kupil na hovvno škoda reči ,,,..Na ibnu tenu Prčajem AALLL Happy new year 2010.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Presne tak ako Fico o svojich "úspechoch" a víťazstve nad krízou...

Blééééééééééééééééééé

HOWGH
Odpovedať Hodnotiť:
 

"U nami testovaného kľúča boli vracané náhodné dáta neznámeho pôvodu."

Bomba, staci citat za 4GB a mam nahodny generator... Moze sa to zist. Este by bolo potrebne preverit nahodnost dat (mozno je vnutri pseudo-rng, Cinania su sikovni ;-)) a nemusim kupovat drahe generatory ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

chcel by som vidieť toho machra, čo si kúpi také tutové USB s kapacitou 320 GB, "zazálohuje" naň svoje disky a potom sa pustí do ich formátovania kvôli preinštalovaniu OS.

Mohla by to byť celkom slušná tragikomédia :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je všetko nič.
Kamarat si doniesol z číny 900GB USB SONY VAIO za par šupov.
Neviem aku mal skutocnu kapacitu, ale v XP sa tvaril ozaj ako 900GB.
To som teda zíral.

PS. Okrom tohto USB si vsak doniesol aj origanalne ROLEXky za 20€ :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj moj znamy doniesol SONY 880GB USB z Ciny, potom mi rozpraval ze to nejde, lebo ma vraj asi moc stary pocitac a ze to ide asi len na novych .. ja som medzitym lahol smiechom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zabudol som pridat odkaz:
anappleaday.konceptus.net/posts/900gb-usb-drive/
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://pc.bazos.sk/inzerat/2825765/ Novy-USB-20-flash-s-kapacitou-256GB.php
Odpovedať Hodnotiť:
 

nema nekdo zajem? Levne prodam :)

http://sklad.obrazku.cz/obr450134_IMAG0162.jpg

http://sklad.obrazku.cz/obr450136_IMAG0164.jpg
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja si taky kluc idem objednat z ameriky od jedneho predajcu co ma normalnu stranku a predava vselico kluc ma ma 256GB a ma stat 28dolacov a inak od toho dotycneho uz som objednaval oblecenie a je to fakt kvalita Nike tenisky co ma vysli 150eciek v obchode bolo za velkoobchodne okolo33eciek a poviem vam ze lepsie ako co mam tu zo slovenska co sa mi za rok rozpadli takze som zvedavy na ten Fake
Odpovedať Hodnotiť:
 

...Jo a já mám doma motorku, je to hektolitr. Vy Slováci jste fakt banda tupých hnidopichů.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nadpis hovorí za všetko =D, kurvy
Odpovedať Hodnotiť:
 

dobrý deň ,ako spravím usb klúč znova do normálnej velikosti piše samsung 2TB kupený na vove
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár