neprihlásený Sobota, 17. mája 2025, dnes má meniny Gizela
Firefox Home pre iPhone na ceste do App Store

DSL.sk, 1.7.2010


Spoločnosť Mozilla v stredu požiadala spoločnosť Apple o odštartovanie distribúcie jej aplikácie Firefox Home pre iOS a jej zaradenie do App Storu.

Firefox Home užívateľom umožňuje pristupovať k dátam z desktopovej verzie Firefoxu. Aplikácia ale nie je plnohodnotným webovým prehliadačom, samotné stránky zobrazuje s využitím jadra natívneho prehliadača na iPhone OS, mobilného Safari.

Po prihlásení účtom synchronizačnej služby Weave Sync označovanej po novom Firefox Sync sa na iPhone zosynchronizujú bookmarky, história otvorených stránok a aktuálne otvorené stránky v jednotlivých taboch synchronizované na rovnaký Firefox Sync účet z počítača alebo smartphonu s natívnym Firefox klientom.

Firefox Home následne umožňuje tieto taby, stránky z histórie a bookmarky otvárať na iPhone. Navyše je k dispozícii vyhľadávacie políčko, tzv. awesome bar, s podobnou funkčnosťou ako u Firefoxu pre PC navrhujúcou užívateľovi položky z histórie a bookmarkov.

Firefox Home dáta nesynchronizuje nepretržite, k synchronizácii prichádza po každom spustení aplikácie. Zároveň verzia 1.0 zatiaľ nepodporuje na iOS 4 mutitasking.


Demonštrácia testovacej verzie Firefox Home pre iPhone (video: Mozilla)



Kedy by sa aplikácia mohla objaviť v App Store nie je zatiaľ známe, kompletný prehliadač Opera Mini sa objavil v App Store tri týždne od požiadavky spoločnosti Opera na jeho zaradenie.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Podiel ARM stúpa v PC aj serveroch, presiahol 13%
Železnice zaviedli poplatok nútiaci na elektronický nákup lístkov, opäť má ďalší výpadok
Robot zloží Rubikovu kocku za desatinu sekundy, potrebuje odolnejšiu kocku
Odštartoval ďalší sci-fi seriál Apple
Nový radič umožní lacnejšie SSD pre PCI Express 5.0 s nižšou spotrebou
Prvý deň hackerskej súťaže Windows 11 hackli trikrát, padol aj Red Hat Linux
Qualcomm uvedie aj CPU pre servery, potvrdila spoločnosť
NASA na sonde Voyager 1 sfunkčnila dávno nepoužívané trysky
Netflix s reklamami sleduje už takmer 100 miliónov užívateľov
Astronómovia potvrdili ľad v inej hviezdnej sústave


Diskusia:
                               
 

Lepsi by bol firefox ako taky :) i ked ani mini nieje oproti safari na zahodenie
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

podla mna je opera na iphone slabucka, vyuzitelna akurat tak pri pomalom pripojeni.safari je urcite lepsie a hlavne stranky vyzeraju ako maju a nie ako v opere su casto rozbite a este zle poformatovane koli tej feature na lepsie citanie na sirku displayu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

no opera mini je slabá náhražka opera mobile neviem prečo na iPhone neprišli rovno s mobile ale to bude asi nejakými podmienkami lebo to je už plnohodnotný prehliadač
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ako vzdy APLE ani teraz nesklamala a predava co sa len da. Aj free softver ako je Firefox. Preto ani zadarmo nic od Aple!!!
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

dobra nalepka na tom iphone
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

vobec nevyzera gicovo :)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Gýč sa píše s "y" = s tvrdým ý.

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

trochu mi to pripada ako zbytocnost, len dalsi obchodny tah firefoxu...safari je podla mna uplne v pohode co sa tyka pouzitia na iOS
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

firefox len potrebuje na iOS dostať svoju ikonku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Veď nech na to ide cez európsku komisiu. Tam má úspech zaručený. A možno by mohol požadovať aplikáciu, ktorá by pri každom použití internetu navrhovala náhodný výber prehliadača :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

som sice pouzivatelom firefoxu, ale tiez si myslim, ze nativny prehliadac safari v iPhone a iPade je v pohode a nepotrebujem si insalovat dalsi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nastastie to je len Akoze prehliadac ... keby sa spusti tak to aby sme mali externu ram pripojenu :) Heh
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár