neprihlásený Pondelok, 21. októbra 2019, dnes má meniny Uršuľa   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Twitter používa BitTorrent na distribúciu súborov medzi servermi

DSL.sk, 29.7.2010


Spoločnosť Twitter, prevádzkovateľ rovnomennej najpopulárnejšej mikroblogovacej služby, používa na aktualizáciu svojho softvéru na svojich serveroch špeciálne nakonfigurovaný BitTorrent.

Informoval o tom Larry Gadea z Twitteru.

Podľa Gadea časté aktualizácie serverového kódu Twitteru majú minimálne sto megabajtov a potrebné ich je čo najskôr dostať na tisícky serverov. Twitter v minulosti používal centrálnu distribúciu pomocou softvéru Git na správu verzií súborov, aktualizácia trvala až približne 40 minút.

V súčasnosti už používa vlastný softvér označený Murder, ktorý pre vlastný prenos využíva protokol BitTorrent a aktualizáciu všetkých serverov zvládne za 12 sekúnd.

BitTorrent je používaný kontrolovane tak, aby sa všetky servery zoradili do jedného radu a každý v štandardnom režime sťahoval iba od jedného ďalšieho serveru a poskytoval dáta práve jednému ďalšiemu. Keďže BitTorrent súbor delí a prenáša po malých blokoch, neprichádza k veľkému spomaleniu oproti optimálnemu prenosu BitTorrentom a zároveň je distribúcia výrazne deterministickejšia.

Murder využíva knižnicu BitTornado napísanú v Pythone, sťahovanie riadi pomocou trackera poskytujúceho serverom najskôr iba po jednom peere.

Pre neovplyvňovanie poskytovania webových stránok z týchto serverov počas aktualizácie je rýchlosť prenosu medzi dvomi servermi zvyčajne limitovaná na 10 MB/s.

Softvér Murder je open source a sťahovať je ho možné z github.com.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Galaxy Fold má byť populárny a Samsung plánuje predávať milióny
Štát chce zlepšiť výučbu matematiky
Nové Core i5 CPU majú dostať multithreading
Pre najrozšírenejší ransomvér zverejnený nástroj na dešifrovanie
Firefox chystá preklad stránok, lokálne pomocou umelej inteligencie
Známe termíny prvého Star Wars seriálu
Google začal v USA doručovať dronmi
Európska sonda Slnka dotestovaná, poletí do USA
SpaceX začala stavať ďalšie lode Starship
Po poslednej aktualizácii Windows 10 sa dokonca objavuje BSoD


Diskusia:
                               
 

no co uz
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Nieco podobne robi aj Facebook vid http://tiny.cc/s47uj
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

no hej, facebook tiez :D http://bit.ly/bsQrr1
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

deterministickejšia
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ako mozu stihnut vsetky servery za 12s, ked sa kopiruje sekvencne a rychlost je limitovana, takze len na prvy sa 100MB skopiruje za prvych 10sekund.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

BitTorrent prenáša dáta po blokoch, tzv. chunkoch, zvolenej veľkosti, napríklad 256 KB. Akonáhle je na prvom serveri prvý blok, už sa môže prenášať na ďalší, atď. Tie dáta aj pri obmedzení tak v podstate plynulo po blokoch tečú cez všetky servery rýchlosťou limitu napr. 10 MB/s s postupným malým oneskorením spôsobeným spracovaním na každom serveri, pri obmedzovaní zvyčajnými spôsobmi nesúvisiacim s rýchlostným limitom.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

skus liat vodu dolu po schodoch a zistis ze sa najprv nezleje vsetka na prvi schod a potom na dalsi a dalsi atd.. ale tecie v jednom prude az ku poslednemu a pritom kazdi jeden zostane rovnako mokri v kratkom case :D to iste plati aj pre tie servre data knim tecu v jednom prude az kym nepridu k poslednemu.
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

idem to hned vyskusat
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

na piatom schode mi to hlasi "tracker is not responding"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

RIAA by si mala nich torentakov posvietit! a SOZA tiez.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Na Teba by si mal posvietiť psychiater.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:

Pridať komentár