neprihlásený Sobota, 28. novembra 2020, dnes má meniny Henrieta
O2 zrejme limituje celý internet okrem základných protokolov pod 50 Kbps

Mobilný operátor O2 Telefónica zrejme limituje rýchlosť sťahovania dát u svojho dátovo neobmedzeného pripojenia k Internetu O2 Data Neobmedzene, okrem niekoľkých vybraných základných protokolov a prípadných iných výnimiek, na rýchlosť na úrovni pod 50 kilobitov za sekundu. Vyplýva to z testov, ktoré uskutočnil server DSL.sk. Limitované sú podľa testov okrem iného ľubovoľné SSL spojenia, SSH spojenia, FTP a celkovo všetky TCP a UDP spojenia okrem spojení vybranými protokolmi.

DSL.sk, 30.8.2010


Mobilný operátor O2 Telefónica zrejme limituje rýchlosť sťahovania svojho dátovo neobmedzeného pripojenia k Internetu O2 Data Neobmedzene okrem niekoľkých vybraných protokolov na rýchlosť na úrovni pod 50 kilobitov za sekundu.

Vyplýva to z testov, ktoré uskutočnil server DSL.sk.

Operátor doteraz tvrdil, že limituje rýchlosť niektorých protokolov často využívaných k prenosom veľkého množstva dát, napríklad protokolu FTP a rôznych P2P protokolov, a sťahovanie zo stránok RapidShare.

Z testov ale vyplýva, že operátor v skutočnosti v sieti aplikuje úplne opačný spôsob limitovania rýchlostí. Limitovaná je rýchlosť akýchkoľvek dát prichádzajúcich smerom k užívateľovi okrem niekoľkých vybraných protokolov.

Limitované nie sú napríklad HTTP protokol používaný k browsovaniu a protokoly POP3 a IMAP používané k sťahovaniu pošty. Operátora sme požiadali o kompletný zoznam nelimitovaných protokolov a prípadných iných výnimiek z limitovania, zatiaľ ho neposkytol.

Naopak podľa testov servera DSL.sk bolo pri využívaní O2 Data Neobmedzene limitované v smere k užívateľovi akékoľvek spojenie protokolom SSL, SSH, FTP a ľubovoľné TCP spojenia respektíve zasielané UDP pakety nevyužívajúce žiadny vyšší protokol.

Podľa testu sa zároveň limitovanie aplikuje na základe zisteného protokolu spojenia a nie na základe portov. Potvrdzuje to skutočnosť, že napríklad prenos SSL bol z testovaných portov 80, 443, 5678, 5679 testovaného servera limitovaný, naopak prenos HTTP nebol limitovaný z portu 80 ani z ostatných portov.

Limit sa podľa testov aplikuje spolu na všetky prichádzajúce dáta okrem dát nelimitovaných protokolov. Ak teda napríklad prebieha súčasne sťahovanie z HTTPS stránky protokolom SSL a sťahovanie cez SFTP protokolom SSH, ich celková rýchlosť spolu je limitovaná pod aplikovaný limit cca 50 Kbps.

Pre potvrdenie zrejme paušálneho limitovania rýchlosti sme vyvinuli vlastný softvér architektúry klient-server posielajúci zo servera na klienta pripojeného cez O2 Data Neobmedzene dáta cez TCP spojenie respektíve UDP paketmi. Softvér zasielal priamo náhodné dáta bez ďalšieho vyššieho protokolu nad TCP respektíve UDP.

Zväčšiť
Rýchlosť sťahovania HTTP v čase meraní, kliknite pre zväčšenieRýchlosť prichádzajúcich dát, na ktoré sa aplikuje limitovanie, bola podľa merania softvérom NetPerSec limitovaná na maximálne tesne pod 50 Kbps a priemerná rýchlosť sa typicky pohybovala okolo 45 Kbps. Merania boli uskutočňované v neskorších večerných hodinách, kedy sa rýchlosť pripojenia testovaná pomocou sťahovania cez HTTP pohybovala na úrovni 200 Kbps.

Zväčšiť Zväčšiť
Nameraná rýchlosť SSL a SSH, kliknite pre zväčšenieRýchlosť SSL spojení bola testovaná ich najčastejšou aplikáciou využívanou bežnými užívateľmi, sťahovaním zabezpečených HTTPS stránok respektíve súborov. Keďže analýzou prenášaných dát SSL spojenia nie je možné zistiť prenášaný vyšší protokol a obsah, je vysoko pravdepodobné limitovanie úplne každého SSL spojenia pri ľubovoľných aplikáciách, napríklad pri bezpečnom sťahovaní emailov, SSL VPN, atď. Výnimky môžu byť aplikované len podľa IP adresy servera a portu.

Rýchlosť SSH bola testovaná pomocou sťahovania súboru cez SFTP ale tiež tunelovaným sťahovaním HTTP cez SSH. Samozrejme aj v druhom prípade bolo aplikované limitovanie.

Zväčšiť Zväčšiť
Rýchlosť TCP a UDP dát prenášaných vlastným softvérom, kliknite pre zväčšenieTesty zároveň potvrdili, že rýchlosť odchádzajúcich dát u iných protokolov ako HTTP pravdepodobne nie je limitovaná vôbec prípadne je limitovaná len minimálne.

Zväčšiť Zväčšiť
Rýchlosť odchádzajúcich SSH a vlastných TCP dát, kliknite pre zväčšenieRýchlosť odchádzajúcich dát cez SSH a vlastným TCP protokolom bola totiž len o niečo nižšia ako rýchlosť odosielania dát pomocou HTTP testovaná nahrávaním súboru cez formulár na webovej stránke pomocou prehliadača.

Limitovanie podľa testov aplikované O2 ovplyvňuje rýchlosť dát smerujúcich k užívateľovi u veľkého množstvo legitímnych a regulárnych internetových služieb. Užívatelia ho najčastejšie pocítia pri návšteve zabezpečených HTTPS stránok ale tiež pri akejkoľvek aplikácii zabezpečujúcej prenos dát pomocou SSL a zároveň pri akejkoľvek aplikácii nevyužívajúcej na prenos dát niektorý z nelimitovaných protokolov.

Stanovisko operátora O2 k zisteniam servera DSL.sk a vyjadrenie k podľa testov plošnému limitovaniu rýchlosti zisťujeme.


      Zdieľaj na Twitteri


Považujete takýto spôsob limitovania rýchlosti u mobilného pripojenia v súčasnosti za akceptovateľný? (hlasov: 1062)

Áno      8%
Nie      92%


Najnovšie články:

Prvý väčší let SpaceX Starship budúci týždeň
HAMR má umožniť aj lacnejšie menšie disky
Prvá väčšia vzorka z asteroidu sa blíži k Zemi, pristane budúci týždeň
TSMC postavila továreň na 3-nm čipy
Najnovšia verzia Windows 10 má po mesiaci podiel 9%


inzerciaDiskusia:
                               
 

tak toto ma trochu stvu. reklama jak svina (bola) ze neobmedzeni net do mobilu, a oni to takto pokaslu.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Komu sa to nepaci alebo nie je spokojny nech si da t-mobile a je vyriesene.
Odpovedať Známka: -7.0 Hodnotiť:
 

T-Buzeranti robia to isté, mnoho protokolov nejde vôbec a keď už nájdeš nejakú dieru tak ťa krásne zlimitujú podľa FUP.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Problem bude v "hladani" dier...
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

No vieš, Tý-Debil to má zase brutálne limitované svojimi tarifami. Tie ti rýchlo zožerú kredit, a potom už môžeš akurát tak sťahovať rolety a zhasínať svetlo, lebo už sa ani nepripojíš...
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Ja neviem teda. Len pre priklad uvediem aky program vyuzivam. Za 10eur mesacne mam 1500MB dat a 40 minut mesacne a k tomu Nokia 6303 za akciovu cenu 30e. Prave teraz som meral rychlost s podmienkami: dážd, panelový dom - 3/5 "paliciek" signalu a relativne pomaly telefon (ajfon 3G) a rychlost sa pohybuje medzi 1Mbit/s - 2,5Mbit/s. Ano, je datovo limitovany, ale jeho hodnota je pre mna vyssia ako niekolko nasobne pomalsi internet "bez obmedzenia". Za cele obdobie co mam tento program som ani raz nepreniesol viac dat ako je tych 1500MB, jedna sa o bezne surfovanie o nete plus stahovanie aplikacii z appstoru. Pri uzivani tohto netu sa vobec nijak neobmedzujem, vyuzivam ho stale ked potrebujem (nuda, hladnost po info, video z YT a tak).
Odpovedať Známka: -0.3 Hodnotiť:
 

naco by mi bol preboha 1mbit net ked mozem stiahnut iba 1500mb to nechapem a nokia 6303 za "akciovu" cenu 30e nie je bohvie aka vyhra
co som videl ceny toho mobilneho internetu od t-mobilu tie ceny su fakt extremne vsak dat 50e za 2632mb je tragedia
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

moja rec. chudoba tu na slovensku ohladne m operatorov. T-mobile chorvatsko 25 kun net na 10 dni .. bez ohladu nato ci ho vyuzivas bo ci nie. a rychlost netu pocas 8 dni nekleslo pod 2 Mbit/s. okolie Rieka
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Ach, musim sa udrzat. Ked tu davali porovnanie slovenskeho a rakuskeho operatora a zverejnovali tu prepocty podobne tvojim, tak tu padlo nespocetne mnozstvo nadavok na ich adresu. Clovek si vzdy napise to, co mu najviac padne.

Pre tvoju informaciu:
Keby si chcel mat trafic tych tvojich 2632MB (aspon myslim, ze si mal na mysli MB a nie mb, teda aspon tvoje pocty takto sedia) tak si vyskladam pausal 1500MB+1500MB a nie 1500MB a 40 minut. Cize by som mal 3GB za 10 eur mesacne. A spominanu nokiu som po polroku predal za 60e, cize "30e do vacku". Myslim, lepsia ponuka momentalne neexistuje.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Niekto zrejme nepochopil kam som na to narazal.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

tento net je na mobilne pouzitie..

A nie aby nejaky nevyzrety fagani pretazovali edge cez RS !!!!

-
Pochopte to konecne

ked chces stahovat - tak si zaplat riadny net !!
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

A ty už konečne začni chápať významu slov. Keď sa povie neobmedzený ma to znamenať neobmedzený. Tebe chýba pravdepodobne základná znalosť slovenčiny a mobilným operátorom podstivosť (naschvál klamú). Mňa reklamy od nich vôbec nezaujmú, lebo viem, že všetko čo sa tam povie je kktina. Robia to tak už niekoľko rokov a ja sa divím, že im na to vôbec niekto skočí. Kto by aj veril nekonečným volaniam do všetkých sietí a podobným hovadinám, ale nanešťastie sa taký ľudia nájdu a je ich dosť.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

neobmedzený = žiadny dátový limit.
a suhlasim s nim. Pouzit 3G mobilny internet ako hlavny domaci internet v meste je totalne odveci. Napriek tomu to mnoho ludi robi.

Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

no to ma poser, neobmedzeny internet ;-) neobmedzeny v rychlosti ? neobmedzeny v prenesenych datach ?
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

V tejto dobe každý pochopí že keď sa povie neobmedzený internet tak to bude v prenose dát a nie v rýchlosti. Ako sa už vravelo je to mobilný internet(na blbosti, na pozrenie spojov napr na cp.sk a ine veci) Nie na pozeranie 1080p videa na youtube alebo stahovanie torentov po noci. Na mobil to uplne staci. Inak chcel by som vidiel ako niekto nemoze za 1 mesiac minut 1,5GB dat ked pozera aj videa z youtube ono sa to nezda ale za 1 den minies 200mb ako nic takze to by mal za mesiac 6GB.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A co takto zacat ho vyuzivat na stahovanie mailov bez toho, aby ich obsah videli vsetci po ceste (IMAP cez SSL), inet bankovnictvo (HTTPS) a dalsich X realnych potrebnych uzitocnych sluzieb, ktore cez tento net pojdu neuveritelne pomaly.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Alebo si moze vyliezt na svoj vlastny hrb
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Keby všetci využívali 02neobmedzene iba v mobile, tak ako je to v popise služby a nie ako plnohodnotný internet, tak by neobmedzovali rýchlosti.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

tak nech to nevolaju neobmedzene ked aj tu ich trapnu o2 siet obmedzuju ked to obmedzuju automaticky ako keby si dal limit na data ktore mozes resp. dokazes natahat za mesiac co uz aj pri tom ich trapnom EDGE neni moc.
ale ty si pripeceny s O2 chlapec co to tu bude obhajovat.
Odpovedať Známka: -2.4 Hodnotiť:
 

A mimochodom http://www.sk.o2.com/pre-vas/nase-sluzby/ mobilne-bankovnictvo uz si skusal pri takom priskrtenom internete vyuzit ich propagovany internet banking skor ta j...e ako nieco nacitas

P.s. ten odkaz za lomitkom sluzby som musel dat medzeru treba si to spojit
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tym sa vysvetluje preco je internet banking )v lokalitach kde avizuju plne pokrytie no net ide len tak-tak) uplne nepouzitelny.
Ked prisli na nas trh, zacali vynikajuco. Ale dlho to nevydrzalo.

Asi si objednam ich balicek neobmedzenych web SMS a necham si maily preposielat cez SMS. A k tomu este minimalne nagios notifikacie :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Pripeceny je ten, kto sa na teba rano pozera do zrkadla.
Odpovedať Známka: -7.0 Hodnotiť:
 

Prave tymito obmedzeniami docielia to, ze internet bude vyuzivany prevazne ako nenarocny mobilny internet za "par korun".
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Tak jest. Ak si niekto kúpi EDGE pripojenie na sťahovanie torrentov, nie je kompletný.
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

100+ !


ale sproste decka nepochopia..
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Bohužiaľ aj takí sa nájdu, napr. adolescentní teenageri, občania lazov & dedín...
Odpovedať Známka: -7.4 Hodnotiť:
 

s tymi teen age suhlasim, ale zober si to z tejto strany. Byvas na dedine. Jediny normalny internet (teda datovo neobmedzeny) mas od O2. Ano, viem, cez edge je to samovrazda surfovat, ale surfovat neobmedzene. Zober si, ze mas decko, ktore je cely den na facebooku. Co myslis, ked si pozrie 100+ fotiek, niekolko videi, tak kolko MB to je? A to nehovorim o tom, ze nieco stahuje (napr aj cez torrenty, ak ho to nejaky chytrak naucil).
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Cez SmartSecurity sa to všetko dá pekne zakázať...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Kedysi som skúšal na tomto nete torrenty. Viac ako 4kB/s som z toho nedostal. Toto som navyše testoval niekedy v zime.
Odpovedať Známka: -2.8 Hodnotiť:
 

vrchol drzosti...
Odpovedať Známka: -4.4 Hodnotiť:
 

drzost vrchnosti
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

neobmedzeny = obmedzeny
dokaz ze P=NP :)
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

A mas milion dolarov...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

kamos pouziva gmail Iphone a o2 internet ... ja pouzivam webove rozhranie gmailu ..
od 19 augusta mu nemozem poslat mail na jeho gmail adresu ( z web gmail rozhrania ) predtym sme si pisali, no teraz dostanem stale error msg:

Technical details of permanent failure:
The email account that you tried to reach does not exist. Please try double-checking the recipient's email address for typos or unnecessary spaces. Learn more at http://mail.google.com/suppor t/bin/answer.py?answer=6596

adresu pisem dobre preklepy nemam neviete kde by mohol byt problem ? ani gmail help forum nepomohlo vraj adresa neexistuje ... moze v tom mat prsty o2 internet ?
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

urcite v tom ma prsty O2 a ich tajne hackerske oddelenie, ktore maze ludom ucty na gmaily .. ani google si s nimi nevie rady .. mam to z overeneho zdroja!!
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

ja len ze je to divne ... odrazu sa sprava neda poslat ... uz fakt neviem kde moze byt problem lebo si nemyslim ze ucet bol zmazany .. googlim tu hlasku asi tyzden citam vsetko mozne no bez uspechu
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Choď za sestričkou nech ti pichne ďalšiu injekciu na upokojenie lebo zase uvidíš biele myši a začneš rozbíjať psychiatrické oddelenie.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

pokial mas v mobile mail klienta cez pop3/imap tak si nastav to a nemal by byt problem...neaktualizoval si si browser v telefene na nejaky druhy ? mozno tam bude chyba...kedze si nenapisal cez co chodis na ten webmail...pokial ides z PC tak ti len poviem, tak ti treba...o2data neobm. nie je net pre PC proste...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

ja pouzivam firefox na gmail web rozhranie a nechodim cez o2 net, kamos pouziva O2 internet neobmedzeny na Iphone ( tam ma nakonfigurovany gmail ucet) a od 19 augusta mu neviem poslat spravu .. netusim co sa mohlo stat ... error hlaska je

The email account that you tried to reach does not exist.
a nejde to az doteraz .. iny kontakt nemam na neho


Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Uz ti nic ine neostava ako pridruzit sa k nejakej viere a dufat. O2 ani iphone s tym nema nic spolocne, dany clovek si zrejme zrusil gmail ucet.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nechce sa mi tomu verit ale vyzera to tak
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

No mozno je to tym, ze kamos si uz s tebou pisat nechce, tak si zmazal account:-D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dobra praca, dsl.sk!
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

veru tak :))
Odpovedať Známka: 1.3 Hodnotiť:
 

Tiez chvalim redakciu za ten test. Nech ludia vedia do coho idu pred kupou.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Co je to za soft, v com je to napisane. Date to na GitHub?
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Java
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

hmm existuju take veci ako tunelovanie cohokolvek cez http protokol http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_tunnel. lenze kolko ludi ma nejaky server vonku aby sa cez neho mohlo pripojit.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Ak tomu dobre rozumiem, tak O2 nielen ze brutalne obmedzuje neobmedzeny internet (na co sme si uz celkovo mohli na slovensku aj vo svete zvyknut, ze nazov produktu necharakterizuje jeho vlastnosti) ale, co je ovela horsie ba priam az nebezpecne, hrabu sa v uzivatelskych datach az na uroven aplikacnej vrstvy, pricom ISP si nema co dovolovat viac ako prezretie hlaviciek OSI Layer 2, 3, pripadne ak pouziva firewall, tak aj Layer 4.

kedze ISP ma iba "smerovat" packety, ktore ja prijimam alebo posielam, povazujem za zasah do sukromia, ak si pozrie cokolvek viac ako IP hlavicku!!!

Vazena redakcia, skuste ziskat ich nazor aj na tento fakt zasahu do sukromia a porusenia "listoveho tajomstva" zakotveneho v listine zakladnych prav a slobod, ktore sa vztahuje nielen na papierove listy, ale aj na elektronicku komuniikaciu... dakujem
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

co dodat. Zahraju mrtveho chrobaka. A vyhovoria sa, ze tento internet je na pouzivanie v mobile. Preco potom operatori na o2 linke nemaju problem poradit zakaznikom, ako spojazdnit toto pripojenie aj v pocitaci, resp. inom zariadeni ako mobil/smartphone?
A ked sa ozves na ich fore (bez vulgarizmov, zato velmi trefne), tak ta zabanuju za porusovanie pravidiel.
Myslim si, ze v tomto pripade ich netreba nechat hrat mrtveho chrobaka a treba podat staznost na telekomunikacny urad. Peniaze do rozpoctu sa urcite zidu.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

v zadani pre tvorcov protokolov (ako IP, TCP, UDP atd.) nebolo nic o zabezpeceni pred odpocutim, na to sluzia protokoly vyssich vrstiev (konkretne aplikacnej), aby si to kazdy urobil tak, ako potrebuje; ak clovek nechce, aby mu niekto zasahoval do sukromia pri prenose dat, nech si komunikaciu zasifruje a ma po probleme...prenasat nezasifrovane data pomocou IP a stazovat sa na to, ze to niekto odpocuva, je ako sa stazovat na to, ze ta niekto pocuje, ked kricis cez pol ulice;-)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Klobúk dole pred danou komplexnosťou testov.
Perfektná práca.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

skoda no ten internet mi na plno vyhovoval, splnal moje poziadavky mobilneho internetu a k danej cene 6e mesacne to bolo adekvatne ... no uvidime ci nepojdem zase papat pomaranc :)))
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Doteraz ti plne vyhovoval a akonahle sa objavila sprava o obmedzeni, tak uz ti nevyhovuje?
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

mne sa to limitovanie tiez nepaci,...mohli to dat do zmluvnych podmienok. ale....

kto pouziva v mobile nieco ine ako http? ten net je pre mobil, nie na notebook. takze mi to nejak nevadi.


Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

ine ako http?
bezne sa pouziva aj v mobile IMAP, SMTP (mail in/out), sync kalendara, https pre banikng a pod.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

imap smtp tusim tiez ide, HTTPS berem to by mohli nechat s plnou rychlostou.. ak niekto potrebuje.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Vsetky sifrovane spojenia v cetne https sa limituju preto, lebo je velmi tazko zistitelne aky protokol sa pouziva v zasifrovanom spojeni. Laicky povedane nevedia ci vyuzivas https alebo ssh, pop3s, imaps, alebo sifrovane torreny cez nejaky tunel. Pouzivat ale maily bez sifrovania sa mi osobne zda dost vtipne.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Len pre spresnenie:

- SSH nevyužíva SSL.

- Protokol používaný nad SSL nie je ťažko zistiteľný, je z kryptografického hľadiska nezistiteľný. S nejakou pravdepodobnosťou je ho možné odhadnúť, ak sa správa výnimočne oproti všetkým iným v tom koľko / ako rýchlo / ako posiela dáta v oboch smeroch.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

pocul som ze apple pre iphone vydal update a ten update sa tykal aj imapu vraj nejaku vlastnu implementaciu imapu pouzili co nieje uplne koser ci co ... k tomu SMTP .. nerobili tie zmeny nahodou v tyzdni 16-20 august? mam silne podozrenie ze problem bude niekde tam .. totizto neviem kamosovi poslat mail od 19.8.2010 ... vraj adresa bola zmazana a neexistuje .. takisto validator hovori ze jeho konto je zmazane ( problem som popisal vyssie aj z detailami)
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

som zvedavy kedy uz konecne pochopis, ze ten ucet je zmazany a prestanes spamovat :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

momentalne internet je posledny silny argument preco ostavam pri pomaranci. uspora je super vec, ale ja sa nebojim priznat ze strata komfortu (v tomto pripade rychlosti a pokrytia) je bolestnejsia ako tych par jurkov ktore by som usetril
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ved si to len predstavte idete s kamaratkami a kamaratmi na chatu . zoberiete si notebook a internet od o2 . zapnete notebook a hla internet nema signal . vy sa nedostanete na mail chat pokec a ani na facebook . co uz potom mate na takej chate robit ?
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

skús sex ... celkom príjemné ... len to prosím ťa nepchaj do dvd-rom-u :-DDD
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Neviem ako ty ale mi keď sme chodili s kamoškami na chatu tak nás nejak netrápilo niečo ako pripojenie na net a to už vôbec by nás netrápilo nejaké obmedzovanie netu. Horšie by to bolo s obmedzovaním alkoholu a sexu. Keď sme na chate tak nikoho nenapadne sa pripojiť na net to skôr rozmýšľame s ktorou sa spojím a zosieťujem. Priznávam že niekedy už človek ani nevie do ktorej siete sa pripojiť. A ver tomu je to lepšie ako nejaký net. Skús aj to a možno sa zbavíš závislosti na internete a pridáš sa k normálnym ľudom čo si občas aj zasunú.(nie kartu do ntb)
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

po precitani prispevku na ktory reagujes ti len doporucim si zistit co znamena "ironia"
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

hovno ironia, ale parta asexualov s notbukmi :)
Odpovedať Známka: -1.3 Hodnotiť:
 

podla mna ten prispevok na ktory reagujete umyselne vyvolava dojem absurdity, takze si myslim ze to autor myslel ironicky aby vzbudil presne take reakcie ake mate vy. to je ironia, jemny, zastrety vysmech ci posmech.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

bol som v UK a pouzival som O2 UK kartu,
tam som dosahoval rychlosti okolo 60-80kBit/s. Podla mna robia to iste
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Tak sú ozaj "férový", že vraj neobmedzený net a predsa je obmedzený. Fakt veľa providerov nechápe zmysel slova "neobmedzený net" ach jaj.... a to majú toľko reklám, že aký sú "férový" čo k tomu dodať?
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

maja babka hovori, ze pojdu do pekla :)

ak som niekomu vzal nick, napiste plz
Odpovedať Hodnotiť:
 

O2 je dobry net ja neviem kde meraju ale tu ide na mobil celkom fajne, a ked potrebujem prepojim kabel a mam aj na booku, ja ked citam niektore prispevky tak neviem pochopit niektorych ludi, neobmedzeny? ale co pisu, neobmedzeny pristup, neobmedzena rychlost, neobmedzene data, to su podla mna dost rozdielne veci, bo niekto to tu miesa jedno cez druhe, na mobil je dobry na stahovanie mam 6 megovy net, skuste si tu cez mobil dat dsl.sk, namerajte si rychlost a ak neklame tak 170 a viac, do mobilu aj tak netaha stranku o velkosti jak u pc. O2 je dobry, zeby poniektorym zo svadby roka hrabalo a ociernovali O2, a t-com ty co dostali k magiu mi mozu potvrdit jak to ide onic lepsie, no este kredit k tomu. su smiesny a tak aj skoncia.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ty si totalne blby, alebo si totalne vymlety?...precitaj si clanok najskor...lebo to co si teraz dal je absolutny OT...v clanku sa jasne pise, ze HTTP nie je limitovane a ty tu trepnes, ze ked si zmeras net tu na dsl.sk tak ti vyhodi dobru rychlost...sa uvedom...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Blby si akurat ty bo necitas clanok a necitas reakcie, a uz vobec necitas co som pisal ja, pointa je v tom ze O2 je na mobil dobry net, a pisem svoj nazor ze niekto sa ho snazi ociernit. a ze poniektory nevedia co je neobmedzena rychlost, ako maju vsetci ci uz 2Mb, 4Mb, 12Mb, 40Mb, 60Mb, 120, takze neobmedzena rychlost nieje nikde u nikoho, neobmedzeny pristup na net: je ked sa mozem pripojit kedy chcem a aj o kolkej chcem co uz teraz je u kazdeho poskytovatela, no a neobmedzene data tak kto nema? t-com ma? ma. orange ma? ma. O2 ma? nema. t-mobile ma? ma, no tak si pozrime kto jediny nema obmedzenia na data? jedine O2 takze sa mi to pekne sproste tu na nich nadavat.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

A to som si chcel od nich objednat internet, asi to este zvazim. 50kbps, je menej ako DialUp, ten mal 56kbps :-D. Je to smutne, ze to tak je, ale asi to robia kvoli tomu, aby nemali prilis vytazene servery, teda aby to im vobec fungovalo.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

za malo penazi, malo muziky..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

56 bola maximalna teoreticka rychlost. Realna bola 32-34.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zober radsej o orange, ved 50kbps je zalostne malo a aj latencie su vysoke, je to na smiech ze niekto v roku 2010 ponuka takyto net. Ich datova siet je poddimenzovana. Ked som bol este u nich a chcel som ist na nejaku wapovsku stranku, ktora mala asi 12kB tak ju nacitavalo minutu. Musel som sa prepnut to Tmobile siete, zaco mi samozrejme nauctovali dalsie poplatky. Absolutne neakceptovatelne. Oni mozu tak akurat poskytovat volania, smsky a mmsky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a?
Však o tom sú telefónne siete. Nie o Internete a o obrovskom sťahovní dát luftom...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najlepsi mobilny net ma podla mna Orange, velmi dobre pokrytie vysokorychlostnymi technologiami HSDPA a HSUPA,a akceptovatelne latencie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja si tiez myslim ze ked sa nieco vola neobmedzene tak potom nech je to naozaj neobmedzene. mna absolutne nezaujima to ze maju pretazenu siet, to nieje moj problem, nech teda neslubuju to co nemozu splnit. a vobec preco nepouzivat mobilny net ako primarny? ci kde sme. alebo sa potom vratme k dobam kedy sa prikladalo bakelitove sluchadlo k modemu.
uz sa vidim ako beham z kablom najlepsie optickym z notasom po meste. preco si nemozem sadnut do parku kupit si pivecko stiahnut si film a pozret si ho na cerstvom vzduchu? primarne musim sediet doma na riti? a chronicky stahovaci ked chcu stahovat tak nech. ale to by nemohli ojebavat mobilny operatori. hovno zabalene v pozlatku prezentovany ako bonbon. otvoris a zistis ze tam nieje slubeny bonbon ale hovno, dokonca riedke. potom chod rusit zazmluvneny net na dva roky, chod sa sudit 15 rokov nakoniec s tebou ajtak vyebu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ak si sadnes v parku, kupis pivecko a budes si chciet stiahnut film, tak to neurobis ani keby O2 ten EDGE nechalo v plnej parade :D... ani neobmedzena varianta nie je stavana na streaming videa :)....
Odpovedať Hodnotiť:
 

sa zamysli nad tym co si napisal. "sadnem do parku stiahnem si film" ... je to legalne? co si tak kupit v stanku dvd za cca 1-2€, strcit do booku a popozerat. pre takych ako ty nemoze byt rychlost neobmedzovana. vies ake su naklady na prenos dat k tvojmu mobilu ktory zdielas s bookom? co by si chcel za 6€? super rychlost? aby si mohol denne stiahnut aj 5 nelegalnych filmov? chces zabavu a este aby si sa neklepol po penazenke. kedy uz ludia pochopite ze za net sa neplati. platite len za prepojenie k nemu. vyvoj technologii a ich nasadenie, ci ich udrzba volaco stoji. tak zrealnite konecne pohlad na fakty. za malo penazi malo muziky.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

1. Vacsina ludi v mobile vyuziva mail, web a nejake doplnkove sluzby (google maps, geocaching, appstore). Na toto vsetko O2 Internet bezproblemovo staci (aj spomalovany)

2. Ak O2 chrani vacsinu svojich ucastnikov pred par ludmi, ktori sluzbu vyuzivaju na ucely normalneho internetu (ktory sa poskytuje za podstatne inych financnych podmienok), je to podla mna forma FUP a ako standardny uzivatel za to dakujem (na somariny si platim DSL).

3. O2 Internet je na rozdiel od ostatnych produktov sluzba neviazana, takze kazdy, komu sa nepaci moze okamzite bez akychkolvek postihov prestat sluzbu vyuzivat, pricom nebude nijako postihovany. Takze ak ma niekto nutkanie stiahnut vsetko co je na internete, moznosti mate plno.

4. Jedine, co by sa dalo vytknut je neexistujuca informacia o tejto skutocnosti na strankach O2.

ludia prosim, skuste sa nad tym zamysliet nesebecky a bez zbytocnych vulgarizmov...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

OT trosku pred rokom som sa nachadzal na vxchodnom slovensku s o2 nula bodov hlavicku mejlu mi ked tak stiahlo ak som si to chcel precitat nebodaj vytiahmut daku prilohu musel som ist do susednej dediny 5km cca... Tak pokrytie nula bodov... Ta ista situacia o rok neskor s Orange no problem...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Plne s tebou suhlasim.... Ja som si O2 data neobmedzene aktivoval nedavno a dom nadmieru spokojny. Na par kilo resp mega aplikacie to staci. Trosku mi vadi (co som pri orandzovych nemal problem) streaming. Je doet problem si nieco pozriet. Avsak napriklad pri pisani tohoto prispevku v pohode pocuvam radio (pochopitelne ze hovorim o streame) Co sa tyka ostatneho tak nemam problem. Mam telefon sparovany s nieolkymi mailovymi schrankami, rss sa mi tu melie tiez dost (vratane dsl.sk :-P ) prqvidelne vyzivam google maps ako som uz spominal android market a x dalsich aplikacii. Vsetko fahci ako ma a nemusim davat pozor kde kolko miniem. Pre chytrakov: skus si pustit streaming radia, g maps a cestuj tak niekolko hodin denne :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vela ludom sa to nepaci ale tento internet je vyhradne robený do mobilu tak si myslim ze pre tento ucel je rychlost postacujuca. Ale podla vlastnych skusenosti viem ze vatsina uzivatelov to pouzivaj aj ako hlavny zdroj internetu na doma. Kebyze zvýšia rychlost mnohe spolocnosti by prisli o zakaznikov pri ich cenach a pri cene O2 neobmedzene. Na bezne prezeranie stranok si myslim ze uplne staci :-) Komu sa nelubi nech si dá rychlejsi ale aj o dost drahsi internet ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dakujem redakci za vyborne spracovany test.

K O2 som presiel s rodinou pre ich fer pristup.

Obmedzovanie rychlosti v zavislosti na obsahu je nepripustne a nelogicke. Je to porusenie principu sietovej neutrality. Ide tu o internet ako taky.

Je to obdobne ako by pri telefonickom hovore bolo aplikovane rusenie v zavislosti od toho akym jazykom hovorite.


Nemam mobilny internet od O2. Taketo nezmyselne spomalovanie by som povazoval za zjavny podvod nakolko pouzivam casto ssh pri zalohach a nejde pritom o velke mnozstvo dat.

Absoultne nerozumiem co sa O2 stara do obsahu komunikacie, moze ich zaujimat samozrejme rychlost a objem dat, mozu aplikovat limity pokial o tom korektne informuju.

Odteraz ak sa ma opat "priatel opyta na O2" mu poviem, ze prast jak uhod.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár