neprihlásený Streda, 1. júla 2026, dnes má meniny Diana
Torvalds sa stal občanom USA

DSL.sk, 14.9.2010


Linus Torvalds, tvorca prvej verzie Linuxu a stále jeho hlavný správca, získal minulý týždeň občianstvo Spojených štátov amerických.

Torvalds to spomenul vo včerajšom príspevku v gmane.linux.kernel.

Torvalds pochádza z Fínska, podľa dostupných informácií krajina umožňuje dvojité občianstvo a Torvalds si môže ponechať aj svoje pôvodné občianstvo.

Na linuxovom jadre začal Torvalds pracovať v roku 1991 počas štúdia na Helsinskej univerzite. Verzia 2.0 jadra bola vydaná zároveň s ukončením jeho štúdia v roku 1996.

Torvalds žije v USA od februára 1997, kedy sa stal zamestnancom kalifornskej spoločnosti Transmeta. Od roku 2003 sa presunul do Open Source Development Labs, z ktorých sa následne stala Linux Foundation. Náplňou jeho práce počas pôsobenia vo všetkých troch organizáciách bola naďalej správa linuxového jadra.



Najnovšie články:

Vo Veľkom hadrónovom urýchľovači sa zvýši množstvo zrážok, bude odstavený štyri roky
WhatsApp spúšťa používateľské mená namiesto zdieľania čísla, dajú sa rezervovať
Elektrárne začali štvrtý blok Mochoviec napĺňať jadrovým palivom
Na Slovensku namerané historické teploty, Slovenský hydrometeorologický ústav má rozsiahly IT výpadok
Cena elektriny v SR zajtra prekročí 75 centov za kWh
Telekom vypne 2G sieť, alarmy budú mať smolu
Maximálna spotreba nových Intel CPU má byť až 474 Wattov
SpaceX si postaví plynovod na tankovanie Starship
Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru


Diskusia:
                               
 

ziskat obcianstvo po 13tich rokoch.. to je docela dlha doba. Aj ked verim ze ty uradnici sa snazia co mozu :D
Odpovedať Známka: 6.1 Hodnotiť:
 

V SR to trva 15 rokov :D Ved obciasnky si kedy dostal?
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Obcan si uz bol, akurat zapisany u mamky/tatka.
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

a kde je napisane, ze to trvalo 13 rokov? Ved ziadost mohol podat aj pred rokom.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

dieťa šťasteny.
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

...ta tak aj vyzerá.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

CG ...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

mohol byt vecnym turistom
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

USA sú tá posledná krajina, ktorej občianstvo človek potrebuje.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Preco? Obcianstvo USA ma napr. tu vyhodu, ze ked spravis trestny cin mimo USA, tak ta zanho nemozu stihat a ani zadrziavat v tej krajine. Takze si mozes pachat trestnu cinnost aku chces, a nikto ti nic nemoze. Je to de facto celosvetova imunita (okrem USA). Pretoze USA ta zasa nemoze stihat za trestne ciny spachane mimo svojho uzemia (nedovoluju to medzinarodne dohody).

Druhe najlepsie obcianstvo pre zakerakov je zidovske, pretoze ak sa narodis ako zid, automaticky ho ziskavas (aj ked mas napr. obcianstvo SR). A Izrael zlocincov nevydava. Takze ked nieco spachas a podari sa ti ujst do Izraelu, mas pokoj.

Takze asi tak...
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

... ale ja som normálny ...
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Toto je len zdanlivy pravny problem, ktory prax uz davno vyriesila. V mnohych krajinach, ked sa medzi podozrivymi nachadza obcan USA, postupuju v jeho pripade podla paragrafu AK47, ostatnych vypocuju standardnym sposobom.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

To bolo dobré.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

bol by som zvedavy ci by ti take obcianstvo bolo na nieco dobre napriklad v bangkoku na letisku s kufrom plnym fetu
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a odteraz USA vlada bude mat pod palcom celu internetovu siet...
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

David Guetta je K*K*T! prečo ho nechajú robiť bordel do rána do tretej?!
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

tomu ver aj mne to liezlo na nervy cely vecer bubny pocuvat :/
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

vidim,ze sa tu stretlo pri-inchebacke ghetto :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Od rana j*be bubny!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:

Pridať komentár