neprihlásený Utorok, 29. septembra 2020, dnes má meniny Michal, Michaela
V USA udelili patent na antigravitačné zariadenie

DSL.sk, 13.11.2005


Patentový úrad Spojených štátov amerických udelil na začiatku novembra patent na antigravitačné zariadenie, ako informoval magazín Nature.

Patent 6,960,975, ktorého plné znenie je možné nájsť tu, popisuje antigravitačný pohon na základe zmeny zakrivenia časopriestoru v okolí zariadenia pomocou supravodivého štítu.

Podľa fyzikov udelenie patentu porušilo pravidlo úradu o neudelení patentu, ktorý je v priamom rozpore s aktuálnymi vedeckými poznatkami o zákonoch prírody.

Skonštruovanie konkrétneho zariadenia popísaného v patente 6,960,975 by znamenalo, že je možné zkonštruovať tiež stroj označovaný ako perpetum mobile, čo súčasné znalosti o zákonoch prírody vylučujú.

Patent bol udelený 1. novembra Borisovi Volfsonovi z Huntingtonu v Indiane.

Podľa niektorých odporcov softvérových patentov aj tento prípad jasne potvrdil, že u niektorých druhov patentov si ich akceptovanie patentovými úradmi vyžaduje väčšie odborné zázemie.

V prípade softvérových patentov býva zvyčajným problémom patentovanie triviálnych patentov, u ktorých ich autor nepriniesol žiadnu inováciu. V USA sú softvérové patenty akceptované, v EÚ ich skôr tento rok hlasovaním zamietol Európsky parlament.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

LineageOS vydaný pre skoro všetky Pixely
USA uvalili sankcie aj na významného čínskeho výrobcu čipov
Český premiér vyzýva na zlacnenie smartfónov pre lepší boj s koronavírusom
SpaceX znížila výšku prvého väčšieho letu Starship
Slovensko získalo na informatickej olympiáde dve medaily


inzerciaDiskusia:
                               
 

bzuuuuuuuuuuuuum
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

antigravitacne zariadenie?
podla mna sa jedna o lod s warp-pohonom
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

prvé antigravitačné zariadenie je GRAVITY GUN z Half Life 2 :))))
Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

je tam toho. U nas zaregistrovali patent Margity Piriovej: Interplanetarna kozmicka lod na elektricky pohon s moznostou odbocenia v priestore v lubovolnom uhlu.

Kam sa na to hrabe nejaka antigravitacia? :)

Odpovedať Známka: -0.3 Hodnotiť:
 

Taketo srandy si rad citam ... No nebola by srada mat taku karu ?? ;-)
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

No nic vynimocne uz je nacase aby sa zacali udelovat taketo patenty.Uz zaciatkom 20stor niektory z nas vedeli viac ako dnesny najmudrejsi fyzici vid Nikolaj TeslaHacking is like having sex
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

a patent na rozum este nemaju?
Odpovedať Známka: -5.2 Hodnotiť:
 

Je jedno či je to pravda alebo nie, ale už je načase, aby patentové úrady začali uznávať aj vynálezi, ktoré síce porušujú v súčasnosti platné fyzikálne zákoni, ale zato fungujú. Veď teórie sa neustále upravujú a objavujú sa nové poznatki. Ešte pred pár storočiami sa upaľovalo zato, že Zem je guľatá. Apropo aj na slovensku máme podobného vynálezcu, ktorý pred pár rokmi zostrojil zariadenie podobné žeriavu, ktoré odoberá a spotrebúva gravitačnú energiu a vďaka tomu je úspora energie oproti žeriavu 85% (to zariadenie aj fungovalo!). Samozrejme, že na patentovom úrade mu patent neuznali, lebo porušoval gravitačné zákony a zákony dynamiky.
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

Prepáč Jano, ale porušovanie fyzikálnych zákonov neexistuje, je to iba slovná hračka pre laických (ak chceš "nevzdelaných") občanov. Vo fyzike môže ísť napríklad o spolupôsobenie (interakciu) s inými fyzikálnymi zákonmi, napríklad aj s takými, ktoré ešte nepoznáme.
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

da sa porusit fyzikalny zakon?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

BOHUZIAL TO NIEJE MOZNE
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

skusal si to vobec?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

SAMOZREJME A VELA KRAT. TAKMER SOM SI PRI TOM ZLOMIL NOHU
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

pri akej cinnosti?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

NECHCE SA MI
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pekne po tichy postupuje Amerika (o chvilu AMERO), tak ako to aj maju na plane. Ste velmi malo informovany o diani a planoch USA! Ani si neuvedomujeme, ze prebieha uz 3.svetova ale to nerozoberam lebo aj tak sa len nad tym usmejes a kyvnes rukou, ze je to blbost. Co uz, sme tupy ako poleno. Skuste si davat do kopy vsetky skutocnosti, co robi Amerika. Co sa nepodarilo Hitlerovi, tak chce dokoncit Amerika. Antigravitacne zariadenie uz maju vyse 40-50rokov (od 2.svetovej). Ked prelietali anglicky piloti nad nemeckom, tak ich obklopovali (odstrasovali) lietajuce objekty ovladane nemcami.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Americke vojsko ukradlo nemeckym vojenskym vedcom dokumenty o zostrojeni antigravitacnych lodi, ktory vsak nemci nestihli dokoncit prototyp tychto lietadiel. Amerika si zajala nemeckych vedcov, ktory na tom pracovali. Vsimli ste si meno toho co dostal za to patent? Vsak nieje nemecke?!
PS: Zem je preludnena a hadajte ako sa to bude riesit...
Na spravne fungovanie zeme, by nemala zit na zemi viac ako 500milionova populacia. Drzte sa a majte oci a mysel otvorene...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:

Pridať komentár