neprihlásený Utorok, 7. mája 2024, dnes má meniny Monika
SSD disk pre PC s desaťročnou zárukou

Značky: SSDPCSanDisk

DSL.sk, 9.6.2014


Spoločnosť SanDisk, známy výrobca flashových produktov, uplynulý týždeň predstavila nový modelový rad svojich 2.5" SSD diskov pre PC SanDisk Extreme Pro.

Extreme Pro sú zaujímavé najmä zárukou, ktorá dosahuje až desať rokov. Podľa výrobcu ide o prvé SSD disky pre osobné počítače s takto dlhou zárukou. Záruka na SSD pre PC dosahuje typicky tri až päť rokov.

Použitou flash pamäťou je 19-nm MLC NAND. Radič spoločnosť neuvádza, predchádzajúci modelový rád Extreme používal Marvell.

K dispozícii sú 240 GB, 480 GB a 960 GB model, podporovaným rozhraním je samozrejme SATA 6.0 Gbps. Rýchlosť sekvenčného čítania všetkých modelov dosahuje 550 MB/s, rýchlosť zápisu u najmenšieho modelu 520 MB/s a u vyšších 515 MB/s. Výkon v podobe množstva operácií so 4 KB blokmi na náhodných adresách dosahuje do 100 tisíc IO/s pri čítaní a do 90 tisíc IO/s pri zápise.

Spotreba najmenšieho modelu v činnosti je 0.13 W, vyšších modelov 0.15 W.

SanDisk v oficiálnej špecifikácii žiadnym spôsobom nelimituje množstvo dát zapísateľných na disk počas jeho životnosti a záruka je tak zrejme limitovaná len uplynutím záručnej doby. Presné podmienky záruky zisťujeme.


SanDisk Extreme Pro (foto: SanDisk)



SSD majú ale samozrejme technické limity na množstvo zapísateľných dát, keď použitá flash pamäť má limitovanú životnosť v počte prepisov. SanDisk presné hodnoty ani informačne neudáva a iba informoval, že garantovaná výdrž je vyššia ako 80 TB zapísaných dát. Priamo táto hodnota je relatívne nízka a viacero existujúcich modelov má udávané viacnásobne vyššie hodnoty.

Nové disky sa začínajú predávať v júni, odporúčaná cena pre USA dosahuje 189 dolárov za 240 GB model, 369 USD za 480 GB a 599 dolárov za 960 GB model.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Avizované 150 TB a 300 TB flashové SSD
Okamžité medzibankové platby začala podporovať ďalšia banka, Fio banka
Apple zajtra predstaví nové iPady, očakáva sa prvý s OLED displejom
TSMC spustí výrobu 2-nm čipov v 2025, 1.6-nm v 2026
Nový trailer ďalšieho nového Star Wars seriálu
Prvý let vesmírneho Boeingu sa zrejme konečne uskutoční o tri dni
Spotify zrejme pripravuje uvedenie bezstratovej kvality audia
Seriál Fallout podľa počítačovej hry si za 2 týždne pozrelo 65 miliónov ľudí
Železnice opäť aktualizujú systémy, v noci na nedeľu nebude fungovať internetový predaj lístkov
Satelit so solárnou plachtou je úspešne na orbite


Diskusia:
                               
 

Jediny ssd co je teraz zaujimavy je crucial mx100

MLC, takza dobra vydrz, kondiky proti strate udajov pri nahlej strate napajania, hw encryption, hw parity check, crucial reputacia

256GB za ~95€
128GB za ~70€

a to su uvadzacie ceny na trh...

Inak sandisk nie je hlupy, vacsina beznych pouzivatelov proste nevycerpa nand erase cycles. pri 80TB je to 40GB zapisat kazdy jeden den po dobu 5 rokov!
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

ja tu mam za 2 roky zapisane 1TB, precitane 1,91TB. Intel 330 180GB.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

čítanie nevadí. na SSD by sa nemalo len moc často zapisovať a mazať. trvá to dlho a tie disky na to nie sú stavané. SSD by mal v dobre vybalancovanom systéme slúžia hlavne na zavádzanie aplikácií a tak podobne. Je to teda dobrý disk pre aplikácie, hry a OS, ale veľmi neefektívny ako Media storage.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ja mam ocz vertex4 256gb zapisane nad 7TB, dalej ocz vertex ex 60gb a tam mam dojem je to do 2TB
Odpovedať Hodnotiť:
 

kde to zistim?
Odpovedať Hodnotiť:
 

napr tu: http://dopice.sk/9En a vyzera to tako nejak: http://dopice.sk/9Eo niektore disky o tom informuju inak napr vertex4: http://dopice.sk/9Ep tam treba pouzit nieco ako: http://dopice.sk/9Eq
Odpovedať Hodnotiť:
 

už skoro všetky (ak nie všetky) disky budú mať SMART, takže stačí len niečo čo tie smart údaje prečíta :).
Odpovedať Hodnotiť:
 

tu doma mam na intel 330 120GB od januara 2013 zapisane 1,29TB a precitane 1,31TB.
Dovod preco "by sa nemalo casto zapisovat" je prosty, asice bunky maju z nejakeho dovodu obmedzeny pocet zapisov. Na tom stoji a pada vsetko ostatne, a to je dovod, preco je tato technologia zla a bude ju musiet nahradit nejaka ina. Dalsi dost velky problem je v tom, ze cim mensi vyrobny proces pouziju, tym ma bunka mensiu zivotnost. Kompenzuje sa to ale velkostou a zapisom na bunky s co najmensim prepisom.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Len by som doplnil pre zvedavých, bunky majú nižšiu životnosť, pretože zápis a mazanie dát potrebuje pri NAND FLASH pamäti veľké napätia. a čím je väčšie napätie a čím menšia bunka, tím viac sa kazí. Takže doslova bunke v SSD disku ubližuje každý jeden zápis a mazanie. Je to dosť deštruktívna technológia. Realita je taká, že aby nedošlo k spomaľovaniu a rýchlemu kazeniu, SSD disky dosť klamú používateľa o ich veľkosti. Môžete si napríklad kúpiť povedzme 64GB SSD disk, ale reálne ma asi 70GB pamäte. Túto však užívateľ nevidí. Tá zvyšná (transparentná) pamäť slúži na alokáciu náhradných stránok a ako taký "zásobník" keď je už disk "plný" aby nedochádzalo k spomaleniam.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vzdy lepsie take "klamanie" ako cinsky 8GB flash disk s 2GB realnej pamate a cinknutym firmware :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

No neviem si predstaviť, akým mechanizmom by si nahrádzal milión vadných buniek...
Odpovedať Hodnotiť:
 

To máme podobné ssd, ja mám Intel 335, tiež 180 GB, za rok a mesiac zapísané 6,49 TB.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pokial viem MLC neznamena dobru vydrz, prave naopak
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

120GB za 60euro dobra cena ne?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano, MLC majú horšiu životnosť.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ak zijes v roku 2008 alebo kedy tak ano
Ked to bolo SLC vs MLC, tak MLC bolo to horsie
Ale najvacsi predajca sa teraz zda samsung s 840 evo, a on ma TLC ktore ma horsiu nand endurance ako MLC

SLC - single level cell
MLC - multi level cell
TLC - tripple level cell

hustota na bunku sa zvysuje, co znizuje ceny, ale aj pocet zapisov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To je pravda. Ale dnes uz SLC SSDcko NEZOZENIES, pretoze sa v podstate NEVYRABAJU. Takze ide uz len o porovnanie kvality MLC. Pri MLC bol za posl. 6 rokov urobeny pokrok, bez ktoreho by nase 19 nm MLC cipy vydrzali doslova par stoviek prepisov, lebo 34 nm a 50 nm na tom boli v podstate rovnako. Lenze so snizovanim vyrobneho procesu sa vydrz NAND cipov znizuje. Kedze pocet zapisov ostal defacto rovnaky na niekolkych tisickach (3-5 tisic), museli sa MLC zdokonalit. Okrem toho existuju eMLC cipy, ktore maju vraj az desiatky tisic prepisov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale zoženieš... Myslím, že Kingfast ich stále vyrába/ponúka.

Na druhej strane, eMLC čipy majú tiež veľmi slušnú výdrž... Napr. Intel v DC-3700 dáva na ne tuším záruku 5 rokov pri 5-násobnom úplnom prepísaní denne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a potom su tu atrapy ako TLC. Obavam sa ze ako vymyzli SLC cipy a takmer uplne ich nahradili MLC, tak za par rokov vymyznu MLC a nahradia ich TLC. Pocet prepisov nebude ani tisic, ale to vadit nebude. Optimalizacny absábl zabezpeci rovnomerne opotrebovanie a hlavne mamutie kapacity od 0.5 TB po nejake 2,3,4 TB to tiez budu istit. Napr. na OS a programy sa bude kupovat ta 0.5tka s TLC cipmi s tym, ze tam bude bezne 50% free. A na nejakych par 100gigovych virtualnych imidzov virtualnych masin ta 2jka s tym, ze opat tam bude rezerva na desiatky % volneho miesta. V smere SLC->MLC->TLC je SSDcko narocnejsie na rezervne volne miesto, cim ho ma menej, tym horsie. SLC to znasa najlepsie, MLC jak-tak, TLC katastrofalne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

inak teraz ma napadla taka vec, po nadmernom opotrebeni TLC bunky sa prepne do MLC, kapacita sa znizi o tretinu a vsetko fici dalej. hadam by to nebol neprekonatelny inziniersky problem a ako by disk ostarol tak by sa z 240 GB postupne stal 160 GB, pripadne aj 80GB SLC
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sakra... každý je dnes inžinier, každý kto má dieru do zadku...
:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

to nie je o tom, ze ked z tych 3 bitov ti 1 odide, tak sa este pouziju tie zvysne 2. Ide o to, ze ta bunka dokaze rozlisit namiesto 4 urovni napatia az 8 urovni napatia, co su prave tie 3 bity, ale ked uz raz bunka nedokaze zmenit svoj stav uchovaneho napatia (co je prave princip odidenej bunky) tak s tym uz nezmozes nic ... mozno tak nudzovo nacitat jej aktualnu hodnotu - pre ucel zalohy
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem si to predstavit. NAND pamatova bnka straca schopnost rozlisovat jemne rozdiely v napati. TCL so stavmi napatia 0,1,2,3,4,5,6,7 zabazpeci ulozenie troch bitov. Ked sa bunka opotrebovava, uz je posahana a rozlisi napr, len tychto 5 stavov 0,1,2,4,6 ... ina bunka tychto 6 stavov: 1,2,3,4,6,7 ... atd. Aj keby kazdy bunka rozlisila presne 4 stavy napatia, nemusia to byt tie iste stavy...
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ako funguje SSD, ked Jozko Mrkvicka na svoj novy SSD preklopi zo stareho HDD 250GB vsetky svoje data a SSD bude mat ako predtym HDD len 15 GB volneho miesta.
a) Kolko suvislych dat s ich mazanim dokaze zapisat?
b) System a aplikacie vzdy vytvaraju logove subory, alebo zapisuju do eventlogu: nech 10 beziacich systemovych sluzieb a 5 pouzivanych aplikacii urobi 2000 jednoriadkovych zapisov za hodinu.
c) Ako dlho bude fungovat SSD ak sucasne v a) a b) uzivatel s malom miesta tyzdenne nahra a zmaze 20 GB dat, a okrem toho sa vykona 2000 zapisov za hodinu.


Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

no to bude v prdeli, kedze sa mu to zrejme spomali koli prepisovaniu obsahu na bunky s viac prepismi. Zrejme z toho bude reklamacia a strata dat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A nebude to nahodou joskoooo mrkviska? :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V takom pripade Jozkovi jednoznacne odporucam kupit 480-500-512 GB SSD a nechavat aspon 20% volneho.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Suhlasim, ale problem vidim v tych "teoretickych testoch". Ako vsade tvrdia, ze dokazu na takmer prazdny SSD zapisat desiatky TB a aj vtedy je este mala sanca zlyhania.

Takmer nikde som nevidel test na enormny pocet drobnych zapisov, pri napr. 20% volnom mieste.

Alebo nikde neuvadzaju test, pri zapnutom swape (co vacsina beznych uzivatelov ani nemeni), pri 20% volnom mieste (co vacsine uzivatelov obvykle po par mesiacoch zostava), a popri pustenom automatizovanom browsovani, a este nahravat nahodne bloky dat od 512 B po 10 GB.
Odpovedať Hodnotiť:
 

SSD Vertex 4 128 GB mam rok a pol pricom odhadovana jeho zivotnost pri doterajsom pouzivani (PC mam zapnuty minimálne 16 hodin denne, niekedy aj cez noc)je este okolo 10 rokov...teda viac ako priemer ktorehoklvek klasickeho HDD..MLC je ta najlepšia voľba, TLC nepoznam, no mali by mať nižšiu výdrž...ale podľa testov v tomto clánku, kde sa snazili znicit Intel SSD, tak sa im to nepodarilo, hoci SMART hlasil ze ho totalne znicili...SSD fungovalo bez problemov aj nadalej http://diit.cz/clanek/ssd-deep-in-hell

Odpovedať Hodnotiť:
 

jozko mrkvicka by v prvom rade mal mysliet na to, že ak nemá notebook, tak starý disk mu v PC zostane a nemusí kopírovať na nové SSD nič...dokonca zo starého disku odstráni windows a programy (program files), čo mu ušetrí 20-50 GB miesta ak nie aj viac..ak má jožko notebook, odporúčam mu externý box, do ktorého dá pôvodný disk (box stojí 10-15 eur, odporúčam USB 3.0) na ktorom bude mať filmy/hry (u týchto dvoch kategórií nieje s SSD diskom žiadne zrýchlenie, až na spúšťanie/loading hier, logicky si tým FPS nezvýši)

Odpovedať Hodnotiť:
 


a)u kazderho disku to je iné, no su to odhadované papierové informácie, terajšie disky (okrem samsungu s TLC) vydržia 8-12 rokov v priemere, čo poráža akýkoľvek klasický HDD disk
b)system a aplikacie su to čo má byť na SSD, nestrachuj sa o zápis/čítanie, zbytočne z toho ľudia robia veľké "haló"..SSD ti vydrží dooosť dlho..
c)ako hore pišem, SSD je na to určený a robí to efektívnejšie ako HDD takže vydrží DOSŤ...možno prežije aj teba :) samozrejme pokiaľ ho nevyradí elektrický výboj ako akúkoľvek technickú súčiastku
PS: sry za rozdeleny text ale prekrocil som max dlzku komentaru :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

povodny HDD da Jozko miesto optickej mechaniky, ktora je v roku 2014 uuuuuuuplne zbytocna, a ak, tak tu da do externeho usb2/3 suflika...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj Ty si zbytočný...
Ako si mladý človek dovolí napísať takú obludnú myšlienku, že je v roku 2014 optická mechanika zbytočná???
Hádam nebudú výrobcovia distribuovať softvér na nebezpečnom médiu akým je USB?!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keby sa taký disk pripojil ku hocijakej aj "bučorke" satelitnému príjímaču so zapnutým Timeshift, kde neustále ukladá a maže sa kvantum dát, tak sa nedožije ani tých 5 rokov.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

blbosť
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam do STB pichnuty 8GB usb kluc. Ide tak 4 roky s trvalo zapnutym timeshift (asi tak cca 60min). Nemozem povedat, ze po 4 rokoch funguje na 100%, ale na 99% ano. Obcas ked nieco pretocim spat, vidim/pocujem nejaky blby frame.

Takze SSD by to malo dat uplne v pohode. Nie su tam velke datove toky ale su sustavne.

V druhom STB mam USB uSD reader (tiez som sa bal ci to kluc vydrzi) a 8GB kartu. Ta ale nema Tolko nabehane, takze zatial tiez ide.
Odpovedať Hodnotiť:
 

blbost a blbost. Poprve dat SSD k setopboxu, po druhe neodisiel by.. Na to su urcene napr. fialove WD. Alebo kludne cervene/cierne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaujímavé však je aj intelovské SSD-čko 80 GB s čipom radu SF-12xx.

Nie je to síce nič pre používateľov intelovského Hajzela, ale inak je to za ~ 40 € s DPH dnes zďaleka najvýhodnejšie SSD-čko na trhu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No sprava je velmi dobra v kazdom smere. Jednak, ze vyvoj napreduje nesmiernym tempom, druha dobra vec je konkurencny boj na poli SSD/zaruk a to najdolezitejsie je, ze cena za 1MB pojde pravdepodobne dole. Sandisk to robi chytro. Ak by sa ich SSD vdaka zaruke zacalo predavat lepsie ako konkurencne, tak by to mohlo priniest znizenie cien u konkurencie, nakolko modely s 3 rocnou zarukou by cenovo podla mna poklesli z obavy, ze si zakaznik kvoli zaruke radsej priplati. Cenova vojna na poli SSD je pre nas ako koncovych zakaznikov klucova, pretoze firmy, ktore nebudu ponukat vysoke zaruky budu musiet navysovat kapacity diskov aby drzali krok v predajoch. Este dodam, ze pokial na SSD nemam dolezite data, tak je dlha zaruka velmi dobra vec, pretoze v pripade poskodenia mam po celu dobu zaruky garantovanu vymenu za druhy disk. V PC s viacerymi SSD je tato vec podla mna dost vitana.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ale co sa nepise je ze 10rokov a XYTB zapisanych/precitanych dat
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

žerie iba 150mW alebo to má byť 1,5 W ??
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Čítať hádam vieš.
0.15W je oných 150mW.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

to hej, ale ta hodnota ja znacne nizka, aj u mna vyvolala mierne pochybnosti....
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

sandisk to ma aj na stranke: Power Consumption (active): 0.13w (240 GB), 0.15w (480 GB, 960 GB)

http://dopice.sk/9Ey

jedine, ze by podla sandisku platilo 1w = 10W, neviem
Odpovedať Hodnotiť:
 

ze asi ide o vyfabrikovane hodnoty hovori aj test na http://is.gd/D6uzn2 (posledny graf, takmer na spodku)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

150mW je dosť.
Aj keď v minulosti mala maličká RAM aj vyššiu spotrebu pre pár bitov údajov...
Odpovedať Hodnotiť:
 

jej, prave som si spomenul na ScanDisk z windows 95.. a uvodnu zvucku http://www.youtube.com/watch?v=miZHa7ZC6Z0 ktora v tej dobe bola pre mna cosi ako symbol vstupu do inej, virtualnej dimenzie.. :D to bola este doba ked komunita gamerov bola uplny underground a excalibur, score ci neskor level poznali len vyvoleni
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ked zacali u nas vychadzat casopisy tak to som uz bral ako novovek. Co takto hry na 8bit pocitacoch? Sinclair ZX spectrum 48kB RAM hry ako Sabre, Atic Atack, Elite...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kedy konečne vyrobí niekto konkurencie schopné SSD? Jediné použiteľné SSDčka na trhu vyrába Intel. 520/530/330/7xx. Všetky ostatné, kľudne aj high-endové od Corsairu, Crucialu, Samsungu, či iného výrobcu sú hrozne problematické, čo sa týka rýchlosti zápisov na rôznych chipsetoch, zostavách, OS a pod. akurát Intel si ide stále to svoje, správne, spoľahlivo a rýchlo. Trochu zúfalé, ale tak čo už.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

nejake zdroje pre tvoje tvrdenia? zaujimalo by ma to...
co som videl ja rozne testy, tak praveze Intel v rychlostiach nahodneho citania a zapisu (IOPS) za konkurenciou miestami celkom vyrazne zaostaval...

samozrejme verim, ze co sa tyka kvality su cislo jedna, ale to nie je vzdy najrozhodujucejsi parameter... taky Crucial MX100 ma veru laka viac ako Intel 530... a to si na kvalitu potrpim ;)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

btw: storagereview.com/crucial_mx100_ssd_review (hoci s Intelom ho tam neporovnavaju...)
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Spotreba najmenšieho modelu v činnosti je 0.13 W, vyšších modelov 0.15 W"

Vsetky rebríčky testovania a nielen rok nazad (goo.gl/nWF3Je), ale aj ten spred par dni (goo.gl/tfjNnC) uvadzaju realnu spotreba v cinnosti asi 10x vyssiu., nez vyrobcom udavanu. SanDisk nie je vynimkou.
Takze tych 0,13 a 0,15W je kravina. Nasobte 10timi a priblizite sa realite.
Odpovedať Hodnotiť:
 

takže dobre sa mi zdalo že ten disk bude mať aspo 1W spotrebu,však tie čipy nie sú zasa tak úsporné aby to pri tej rýchlosti "nič nežralo"
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi tak. pripadá mi to, ako keby tých 0,13-0,15W bolo na každý jednotlivý pamäťový čip disku, nie celý disk. potom to aj dáva zmysel.;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čaute chlapi. Rozmýšľam nad kúpou ssd do notebooku a mám pár favoritov, ale keďže nemám nikoho v okolí, kto by mi vedel na túto tému poradiť, tak sa obraciam na vás.
Celkom sa mi pozdáva Crucial M550 1TB alebo M500 960GB, prípadne SAMSUNG 750GB SSD 840 EVO.
V notebooku mám teraz 750GB toshibu 5400rpm, voľné miesto mám stále okolo 100GB, tak práve preto rozmýšľam nad tými ssd s väčšou kapacitou. viete mi poradiť, na čo si mám dať pozor pri kúpe?
Dík za odpovede
Odpovedať Hodnotiť:
 

stary disk z nb strcit do usb3boxu a objemne veci drzat tam ... na system v nb a tych 5 a pol softu ti postaci aj: http://dopice.sk/9Fj pripadne tu uz spominany http://dopice.sk/9Fk
Odpovedať Hodnotiť:
 

250GB je pre mňa žalostne málo, tej mx100 sa mi páči cena, vieš mi povedať rozdiel medzi M550 a MX100, rozdiel v cene je len nejakých 50€,prečo je M550 drahšia? jeden box už s 80GB diskom mám, kde mám nejaké inšalačky programov/hier.
Túto 750GB som mal v pláne použiť na zálohu a nerád ťahám s notebookom ďalšie veci ako napr. ext box. Proste šupnem notebook do tašky a idem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

na system si kup 250GB samsung pro/intel 530 podla rozpoctu. Kup si za 20€ set na HDD miesto cdromky, dnu das HDD/SSD a cdromku das do externeho boxu z toho setu. Kupovat velke drahe SSD lebo tam budes skladovat filmy je nezmysel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

80TB je dosť málo.

Napríklad taký Samsung 830 zvládol až 6PB (6000TB) - http://dopice.sk/9G0

Prípadne už starý Kingston SSDNow 40GB zvládol 1800TB.

Môj Vertex 4 za 2 roky (13645 hodín zapnuté) má zatiaľ iba 9TB.

Myslím že je jedno aký SSD si kúpite, každý jeden vydrží aspoň 10 rokov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hej, lenže ak bude mať 10-ročnú záruku, tak bude mať aj nejaké nechutne prísne nastavené „FUP“ obmedzenie – obmedzenie zápisov, aby SSD-čko vydržalo.

Kam sme sa to dostali, ke+d v tomto zasranom kapitalizme, je už FUP aj pre úložné zariadenia – a to všetko preto, aby kapitalisti ľudí ojebabrávali a namotávali...!
>:(
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár