neprihlásený Sobota, 3. decembra 2022, dnes má meniny Oldrich
Známy údajný termín príchodu ďalšej generácie Intel CPU

Značky: IntelCPU

DSL.sk, 22.7.2022


Prvé desktopové procesory ďalšej trinástej generácie procesorov Intel Core s kódovým označením Raptor Lake majú byť údajne dostupné od 17. októbra.

Tvrdí to Enthusiastic Citizen, procesory majú byť predstavené 28. septembra.

V októbri budú dostupné pretaktovateľné modely K, ostatné modely majú byť uvedené až v januári na výstave spotrebnej elektroniky CES 2023.

Podľa skorších informácií Intelu prinesú procesory Raptor Lake oproti súčasným procesorom Alder Lake dvojciferné percentuálne zvýšenie výkonu a zlepšené možnosti pretaktovania. Procesory budú hybridnej architektúry a budú mať maximálne 24 jadier a 32 vlákien, čo zrejme znamená 8 výkonných jadier a 16 úsporných jadier.

Procesory budú vyrábané rovnakým 10-nm procesom s označením Intel 7 ako procesory Alder Lake a desktopové modely budú určené pre rovnakú päticu.

V druhom polroku má byť uvedená aj nová generácia procesorov Ryzen 7000 od AMD. Podľa skorších neoficiálnych informácií by mali byť tieto procesory dostupné od 15. septembra.

Ryzeny 7000 budú postavené na nových jadrách Zen 4 vyrábaných 5-nm výrobným procesom, budú mať vyšší takt, dvojnásobnú kapacitu L2 cache 1 MB na jadro, ako prvé výkonné desktopové Ryzeny budú mať integrovanú grafiku a budú podporovať PCI Express 5.0 a tiež novú generáciu pamäte DDR5. Určené budú pre novú päticu AM5.

Podľa informácií AMD budú mať nové procesory oproti predchádzajúcej generácii vyšší jednovláknový výkon o viac ako 15% a IPC výkon na takt vyšší o 8% až 10%. Pomer výkonu a spotreby sa zvýši o viac ako 25% a celkový výkon o viac ako 35%. Tieto výsledky sú dosahované v prípade 16-jadrového procesora v multivláknovom teste benchmarku Cinebench a samozrejme nemusia zodpovedať zvýšeniu výkonu iných modelov a v iných testoch.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Ďalší veľký webhosting mal dlhý výpadok, kvôli diskovému poľu
VLC začalo podporovať architektúru RISC-V
Helikoptéra na Marse má s novým softvérom letieť v sobotu
Zverejnený trailer Guardians of the Galaxy 3, oznámený termín tretej série The Mandalorian
USA povolili SpaceX iba 7.5 z 30 tisíc Starlink satelitov druhej generácie
Súd schválil odškodnenie zákazníkov MacBookov s problematickou klávesnicou
Orion dnes opustí orbitu Mesiaca a začne sa vracať na Zem
Doterajšie eID sa budú dať na podpis používať asi iba pol roka, podpora bude zrejme slabá
Stanica Trojka skončila
Smartfóny komunikujúce aj cez satelity budú bežnejšie, ďalší avizovaný na prvý štvrťrok


Diskusia:
                               
 

Už aj na tých parametroch je vidieť, že to len tak improvizovane látajú, lebo smrtnosť na kovid počas pandémie ani zďaleka nedosiahla projektované hodnoty a prežilo príliš veľa tých, čo sa nedajú opiť rožkom, a nový začiatok pod blahosklonnou vládou postapokalyptickej oligarchie, pri ktorom sú v spoločnom zomknutí sa úľavy na kvalite priekazne tolerované, sa nekoná.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Davam ti plusku. Nie za tie sracky co si vyprodukoval, ale za tu dlzku - tvoja ucitelka slovenciny v pomocnej skole by na teba bola hrda.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Neviem, neviem, či je dobré Synťáka takto povzbudzovať. Prekročí svoj tieň a nageneruje tu textu ako Tomáš Akvinský ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pises nejako neskoro. Nemozes zaspat koli zazitkom z pochodu za rodinu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

To vieš, tie nočné mory ... ;))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kokot vie a prognózuje...všetci headhunteri zbystrili pozornosť priekazne úmerne provízii za obsadenie pozície CEO Overseers Lead v Master Global Enterprise Prognosting & Consulting, Ltd.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty vieš toho hodne ;-)))
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár