neprihlásený Nedeľa, 26. októbra 2025, dnes má meniny Demeter
O2 oznámilo zväčšenie pokrytia 5G, úroveň pokrytia znovu neudáva

Značky: O25G

DSL.sk, 9.8.2022


Mobilný operátor O2 dnes oznámil ďalšie rozšírenie pokrytia jeho 5G siete.

Od konca júna pribudlo ďalších 28 pokrytých lokalít a celkový počet pokrytých lokalít dosahuje 143. O2 ale za samostatné lokality považuje aj jednotlivé mestské časti v Bratislave a Košiciach, v Košiciach ich započítava viac ako desať.

Novými pokrytými lokalitami sú Bratislava – mestská časť Devínska Nová Ves, Bratislava – mestská časť Lamač, Bratislava – mestská časť Staré Mesto, Jakubany, Kalša, Košice - mestská časť Myslava, Lesíček, Levice, Liptovský Mikuláš, Luhyňa, Malá Domaša, Plechotice, Poľanovce, Pongrácovce, Ruská, Sirník, Slovenská Kajňa, Strážske, Svidník, Šemša, Šintava, Tročany, Tuhrina, Turčianska Štiavnička, Vrbov, Zvolen, Žalobín a Žehňa.

Na konci júna operátor uviedol približnú úroveň pokrytia a avizoval, že jeho 5G sieť je dostupná pre "takmer štvrtinu ľudí". Presnú úroveň pokrytia ale neuviedol a dnešné oznámenie už znovu neinformuje o úrovni pokrytia populácie alebo územia.

O2 má v každom prípade zatiaľ evidentne najväčšie pokrytie 5G siete spomedzi slovenských operátorov, nasleduje Telekom pokrývajúci Bratislavu, Nitru, Trnavu, časť Košíc, 25 obcí v blízkom a neďalekom okolí Bratislavy a niekoľko ďalších obcí.



Najnovšie články:

Štát vydal nový eID klient 5.2, rieši znefunkčnenie aplikácie Zoom
Praha zakázala zdieľané elektrické kolobežky
HDD od Western Digital s prekrývajúcimi sa stopami údajne začínajú mať veľké problémy
Druhý štátny veterný park má mať 45 veterných elektrární pri Michalovciach
Slovenská sporiteľňa bude mať ďalšie dve odstávky
Na hackerskej súťaži hackli Samsung Galaxy S25 ďalším spôsobom
Vydaná aktualizácia OS pre routery OpenWrt, opravuje pomerne vážne zraniteľnosti
Dotknuté mestá a obce nevedeli o plánovanom obrovskom štátnom veternom parku pri Hlohovci
eZdravie má opäť problémy
Na hackerskej súťaži hackli Samsung Galaxy S25


Diskusia:
                               
 

More to sú jaké osady v tom zozname...
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Len ja viem minimálne ďeveť prípadov, v ktorých zatiaľ evidentne priekazne najväčšie pokrytie 5G siete spomedzi slovenských operátorov nemá.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Pokryť Ruskú v súčasnej geopolitickej situácii vyvoláva mnohé otázniky. Aby z toho niečo nebolo.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

je to len "špeciálna pokrývacia operácia", všetko ide podľa plánu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Síce vždy môže byť aj horšie. Ale ak vidíme, že už teraz je zle, tak netreba čakať. Lebo ono to nakoniec horšie bude.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A tu ich 5g siet moze pouzivat bezny zakaznik alebo to maju ako Orange, ze za to musim platit? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

U špičkových operátorov bežný zákazníci neplatia za nič, nakoľko je zásluhou odborne udržiavaných IT systémov pre styk so zákazníkmi každý zákazník priekazne výnimočný.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

>A tu ich 5g siet moze pouzivat bezny zakaznik
Ano 5G siet od O2 ide normalne, bez nejakeho priplatku ako ma Orange, aj na predplatenej SIM to ide
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár