neprihlásený Piatok, 6. marca 2026, dnes má meniny Radoslav, Radoslava
Nová verzia USB4 by mohla podporovať dokonca rýchlosť až 120 Gbps

Značky: USB

DSL.sk, 5.9.2022


Nová pripravovaná verzia štandardu USB s označením USB4 2.0 ohlásená minulý týždeň by mohla podporovať dokonca rýchlosť až 120 Gbps, teda trojnásobnú rýchlosť ako USB4.

Podľa Tom's Hardware totiž nie je vylúčené, že USB4 2.0 by mohla podporovať asymetrický režim s rýchlosťou 120 Gbps v jednom smere a 40 Gbps v druhom smere.

Takýto režim totiž podporuje testovací hardvér od spoločnosti Keysight určený aj pre pripravovanú novú generáciu USB. Skupina USB Promoter Group stojaca za štandardom to ale v stanovisku nepotvrdila ani nevyvrátila, keď špecifikácia je podľa nej stále ešte vo vývoji.

Doterajšia posledná verzie USB, USB4, je postavená na protokole vychádzajúcom z technológie Thunderbolt, ktorú jej tvorca Intel okrem uvoľnenia poskytol skupine USB Promoter Group. Využíva káble typu Type-C s dvomi linkami o rýchlosti 20 Gbps a umožňuje tak spolu prenášať dáta rýchlosťou 40 Gbps v oboch smeroch.

USB4 2.0 zvýši rýchlosť liniek na dvojnásobok, teda 40 Gbps, pričom zrýchlenie má byť údajne dosiahnuté moduláciou PAM-3. V štandardnom symetrickom režime to znamená rýchlosť 80 Gbps v oboch smeroch, v asymetrickom režime by to mohlo umožniť 120 Gbps v jednom smere a 40 Gbps v druhom.

Špecifikácia novej verzie bude zverejnená pred USB Developer Days 2022, ktoré sa budú konať v novembri. Nie je jasné, kedy by mali prísť na trh prvé zariadenia podporujúce USB4 2.0.



Najnovšie články:

Železnice idú zlepšiť WiFi v stovkách vozňov
Vesmírnu komunikáciu laserom testuje aj európska ESA, ale iba z orbity Zeme
Android smartfóny môžu po pripojení monitora fungovať ako desktopové PC
NASA o pokazenej sonde pri Marse zrejme stále nič nezistila
Apple uviedla očakávaný výrazne lacnejší MacBook
NASA našla problém na rakete SLS, ľudia by mohli letieť k Mesiacu v apríli
Seagate dodáva už 44 TB disky
Slovensko.sk bude opäť dva dni vypnuté
Chrome bude mať novú hlavnú verziu každé dva týždne
Ministerstvo vnútra má väčšie IT problémy, nefungujú mu evidencie a klientské centrá


Diskusia:
                               
 

To tie USBcka chcu predavat aj s sprejom tekuteho dusika ? A triedy budu v spotrebe ? Liter dusika na 1TB continualneho transferu dat...Konecne uvidime tag ECO BIO okrem mrkvi aj u USB.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

mrkvi.. tá kaňka, Hujere.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

neboj, pribudnu aj tagy raw, 3D, natural a podobne. A aj na mrkve take pribudnu mozno casom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

už sa teším na USB5 v4.0 rev 3.0
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To bude USB 4.0 V2.0 REV1.5
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

2.005.146
Odpovedať Hodnotiť:
 

zle, presne oznacenie najnovsej verzie usb v roku 2027 bude taketo:

usb5 ver4 rev3 gen2.1
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja sa teším skôr na USA vo verzii 2.0
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Bude aj dalsia verzia unisex usb konektoru?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie "unisex"

https://en.wikipedia.org/wiki/Gender_of_connectors _and_fasteners#Genderless_(hermaphroditic)

(bez medzery samozrejme)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A konektor bude ako Centronics kedysi na tlačiarňach. A všetka výhoda 45-pinové USB konektora je už dávno v dyme.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

...4-pinového USB...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár