neprihlásený Utorok, 26. septembra 2023, dnes má meniny Edita
Predstavený radič pre výkonné SSD pre PCI Express 5.0

Značky: SSD

DSL.sk, 5.1.2023


Spoločnosť Phison, známy výrobca radičov pre SSD disky, aktuálne na výstave spotrebnej elektroniky CES oficiálne predstavila svoj očakávaný radič Phison PS5026-E26 určený pre SSD pre PCI Express 5.0.

Prvé SSD pre PCI Express 5.0 sa pre PC očakávali už v minulom roku, nakoniec zatiaľ nie sú dostupné. Na trhu sú už ale viaceré modely SSD s podporou PCI Express 5.0 pre serverové nasadenie.

Minimálne výrobca Gigabyte už v lete predstavil aj parametre svojho SSD postaveného na radiči E26, SSD ale zatiaľ reálne nie je dostupný. Podľa aktuálnych dostupných informácií majú byť SSD postavené na radiči E26 dostupné v tomto štvrťroku.

Podobne spoločnosť Phison avizovala predbežnú špecifikáciu E26 už v prvej polovici minulého roka, aktuálne zverejnená špecifikácia sa nakoniec mierne líši.

Radič bude umožňovať maximálnu sekvenčnú rýchlosť pri čítaní 14 GB/s a pri zápise 11.8 GB/s. Udávaný maximálny výkon pri prístupe k malým blokom na náhodných pozíciách bude pri čítaní 1.5 milióna IO/s a pri zápise 2 milióny IO/s.

E26 kompatibilný s NVMe 2.0 podporuje 8 kanálov flash pamäte s maximálne 2400 MT/s a rozhrania Toggle 5.0 a ONFi 5.0. Podporovaná je TLC aj QLC flash pamäť.

Radič má dve jadrá ARM Cortex-R5 a vyrábaný je 12-nm procesom TSMC.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Kuriózna kauza v Česku, ministra žiadajú odvolať za používanie šifrovanej komunikácie
Google o pár mesiacov zruší jednoduchú webovú HTML verziu Gmailu
Samsung vyvinul pamäťový modul nového menšieho formátu LPCAMM
Google si natiahne ďalší optický kábel medzi USA a Európou
Tretí blok Mochoviec už beží na plný výkon, spúšťanie ale ešte neskončilo


inzerciaDiskusia:
                               
 

Ako mám rozmeniť toto číslo 2400 MT/s na Gbps, alebo GB/s?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Záleží od použitého kódovania a error correction. Nebude to 1:1, ale väčšinou je to relatívne blízko, napr. PCI-E používa 128b/130b. Takže 2400 MT/s je zhruba 2400 Mbps.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To musí byť PCI Express 5.0 riadne šlendriánsky navrhnutá keď na jednom konci treba 24 jadrové CPU aj v ntb a na opačnom ešte jeden dvojjadrový procesor, aby to celé priekazne aspoň ako-tak fungovalo podľa špecifikácie.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

To nieje o PCIe 5.0 ale o objeme dat, ktore je potrebne spracovat. A aj o tom aby to bolo v pohode uchladitelne a to vsetko za rozmumnu cenu.
Bezny smrtelnik nepotrebuje taky vykon, nevie ho vyuzit. Tak aj preto sa nijak vyrobcovia nepretrhaju v uvadzani takychto SSD.
Intelacke super vykonne(a drahe) Optane SSD skoncili prave preto. Nebola tu potreba po takomto vykone. Predbehli dobu.

Davnejsie som videl zaujimavy test vykonu SSD v zavislosti od vykonu CPU. Bolo zaujimave vidiet aky CPU vykon je potrebny spracovanie takeho objemu dat.


Odpovedať Hodnotiť:
 

A k čomu je podpora ECC, keď voľajaký mukel bez nainštalovaného antivírusu na konci linky priekazne ešte manipuluje s dátami?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Phison radic, dakujem, neprosim.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ale, vieš, čísla...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár