neprihlásený Pondelok, 20. mája 2024, dnes má meniny Bernard
NASA plánuje obletieť Mesiac s posádkou v novembri 2024

Značky: NASAMesiac

DSL.sk, 8.3.2023


Americká vesmírna agentúra NASA plánuje uskutočniť misiu Artemis 2, v rámci ktorej štvorčlenná posádka obletí v lodi Orion Mesiac, v novembri budúceho roka.

Predstavitelia NASA to uviedli v utorok.

Podľa plánu pri predstavení programu Artemis sa mala misia Artemis 2 uskutočniť v roku 2023, neskôr bola posunutá na máj 2024.

Ďalšie posunutie na koniec roka 2024 znamená, že v prípade neoptimálneho priebehu NASA nemusí stihnúť ani naposledy avizovaný termín misie Artemis 3. Pri misii Artemis 3 má ľudská posádka už pristáť na povrchu Mesiaca.

NASA pôvodne plánovala pristáť na Mesiaci v roku 2024, následne termín posunula na rok 2025. Podľa aktuálnych informácií sa misia Artemis 3 môže uskutočniť približne 12 mesiacov od Artemis 2. Pri optimálnom priebehu sa tak Artemis 3 uskutoční na konci roka 2025, ak príde k prípadným posunom tak zrejme najskôr až v roku 2026.

Program má za sebou prvú úspešnú misiu Artemis 1, pri ktorej nová výkonná raketa SLS pri svojom prvom štarte 16. novembra minulého roka vyniesla loď Orion a tá bez posádky letela k Mesiacu, uskutočnila približne len pol obehu na vzdialenej tzv. DRO, Distant Retrograde Orbit, orbite, vrátila sa k Zemi a 11. decembra pristála na Zemi.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

ARM razantne vstupuje do PC iných ako Apple
Android 15 predĺži výdrž smartfónov na batériu
Nové .sk domény sú oddnes dočasne lacnejšie
NASA oznámila ďalšie posunutie prvého letu vesmírneho Boeingu
Starlink zdvojnásobuje cenu globálneho programu pripojenia


inzerciaDiskusia:
                               
 

Ako len mohli "Braunovci" pristáť v 69-om(pekné číslo, však?) na Mesiaci, keď teraz si ho v podstate ešte len idú obletieť??
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Artemis nie je space program. Je to "jobs program".
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

jobs - pre negrov!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Šak normálny vedecký prístup. Kontrolná skupina na hulváta a progresívny vedci so všetkými dodatočnými povoleniami a certifikáciami dodávateľov, ktoré sú medzičasom priekazne nevyhnutne potrebné.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

progresívni! mn.č.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V rámci ochrany vlastného duševného zdravia mi dáva ústava plné právo v takom prípade priekazne vždy všetkých až na jedného vybiť, a tým predchádzať neustálemu psychickému stresu z neistoty, koľko ich je.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prečo ma kopíruješ to som ja vymyslel písať y v nominatíve množného čísla.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemali TikTok
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Mali logaritmické pravítko. Takže si svoje sny splnili oveľa rýchlejšie ako dnes pri toľkom p.čku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tolko vydanej energie aby sa nejaky pajaci kukli na druhu stranu mesaca a polka sveta pomali nema co do huby dat. Dufam ze ich reptici poriesia na tej druhej strane ked sa nikto kukat nebude :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár