neprihlásený Nedeľa, 28. mája 2023, dnes má meniny Viliam
NASA plánuje obletieť Mesiac s posádkou v novembri 2024

Značky: NASAMesiac

DSL.sk, 8.3.2023


Americká vesmírna agentúra NASA plánuje uskutočniť misiu Artemis 2, v rámci ktorej štvorčlenná posádka obletí v lodi Orion Mesiac, v novembri budúceho roka.

Predstavitelia NASA to uviedli v utorok.

Podľa plánu pri predstavení programu Artemis sa mala misia Artemis 2 uskutočniť v roku 2023, neskôr bola posunutá na máj 2024.

Ďalšie posunutie na koniec roka 2024 znamená, že v prípade neoptimálneho priebehu NASA nemusí stihnúť ani naposledy avizovaný termín misie Artemis 3. Pri misii Artemis 3 má ľudská posádka už pristáť na povrchu Mesiaca.

NASA pôvodne plánovala pristáť na Mesiaci v roku 2024, následne termín posunula na rok 2025. Podľa aktuálnych informácií sa misia Artemis 3 môže uskutočniť približne 12 mesiacov od Artemis 2. Pri optimálnom priebehu sa tak Artemis 3 uskutoční na konci roka 2025, ak príde k prípadným posunom tak zrejme najskôr až v roku 2026.

Program má za sebou prvú úspešnú misiu Artemis 1, pri ktorej nová výkonná raketa SLS pri svojom prvom štarte 16. novembra minulého roka vyniesla loď Orion a tá bez posádky letela k Mesiacu, uskutočnila približne len pol obehu na vzdialenej tzv. DRO, Distant Retrograde Orbit, orbite, vrátila sa k Zemi a 11. decembra pristála na Zemi.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Helikoptéra na Marse už mesiac neletela, NASA v zvláštnej informácii o stave neinformuje o aktuálnom stave
Starship by sa znovu mala pokúsiť o orbitálny let o dva mesiaca, tvrdí Musk
Trailer druhej série Star Trek: Strange New Worlds
Elektromobil od Tesly sa stal prvýkrát svetovo najpredávanejším modelom
Avizovaný ďalší SSD s rýchlosťou 14 GB/s


inzerciaDiskusia:
                               
 

Ako len mohli "Braunovci" pristáť v 69-om(pekné číslo, však?) na Mesiaci, keď teraz si ho v podstate ešte len idú obletieť??
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Artemis nie je space program. Je to "jobs program".
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

jobs - pre negrov!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Šak normálny vedecký prístup. Kontrolná skupina na hulváta a progresívny vedci so všetkými dodatočnými povoleniami a certifikáciami dodávateľov, ktoré sú medzičasom priekazne nevyhnutne potrebné.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

progresívni! mn.č.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V rámci ochrany vlastného duševného zdravia mi dáva ústava plné právo v takom prípade priekazne vždy všetkých až na jedného vybiť, a tým predchádzať neustálemu psychickému stresu z neistoty, koľko ich je.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prečo ma kopíruješ to som ja vymyslel písať y v nominatíve množného čísla.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemali TikTok
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Mali logaritmické pravítko. Takže si svoje sny splnili oveľa rýchlejšie ako dnes pri toľkom p.čku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tolko vydanej energie aby sa nejaky pajaci kukli na druhu stranu mesaca a polka sveta pomali nema co do huby dat. Dufam ze ich reptici poriesia na tej druhej strane ked sa nikto kukat nebude :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár