neprihlásený Štvrtok, 30. novembra 2023, dnes má meniny Andrej, Ondrej
SpaceX nestihla ďalší avizovaný termín štartu Starship, avizuje ďalší čoskoro

Značky: StarshipSpaceX

DSL.sk, 9.4.2023


Spoločnosť SpaceX neuskutočnila prvý orbitálny let novej lode Starship ani v ďalšom termíne avizovanom Elonom Muskom, teraz oficiálne ale spoločnosť avizuje blízky plánovaný termín tohto štartu.

Na začiatku februára Musk avizoval, že ak zostávajúce testy pôjdu dobre, spoločnosť sa pokúsi o štart lode v marci. K štartu doteraz ale neprišlo.

Tento týždeň ale SpaceX avizovala, že loď je pripravená na štartovacej plošine na jej základni Starbase, pracuje na otestovaní štartu budúci týždeň a o približne týždeň neskôr sa má uskutočniť prvý integrovaný letový test ak bude mať potrebné povolenia.

Musk po tejto informácii dokonca avizoval ešte skorší možný termín, keď podľa neho je loď pripravená na štart už budúci týždeň.

Nie je jasné, aké všetky povolenia SpaceX ešte chýbajú.

SpaceX už v minulosti avizovala viacero termínov pre prvý orbitálny let, ktoré sa nenaplnili, a od prvého avizovaného termínu už uplynuli takmer dva roky. Prvým verejne avizovaným termínom pre stále neuskutočnený orbitálny let bol totiž už júl 2021, keď SpaceX v júni 2021 avizovala zámer uskutočniť prvý orbitálny let v takomto termíne. V máji 2021 podanie SpaceX na americký telekomunikačný úrad FCC kvôli povoleniu na využívanie komunikačných frekvencií popisovalo podobu prvého letu, či platí naďalej nie je jasné.

Podľa stručného podania má Starship už aj s prvým stupňom Super Heavy odštartovať zo základne SpaceX v Texase a letieť okolo Zeme smerom na východ. Prvý stupeň má pristáť v Mexickom zálive.

Starship má obletieť Zem a pristáť tiež v oceáne približne 100 km od Havajských ostrovov. Let má trvať hodinu a pol, v akej výške bude Starship letieť podanie neuvádzalo.

SpaceX už uskutočnila so Starship niekoľko úspešných nízkych letov a v máji 2021 aj prvý plne úspešný vyšší testovací let aj s plne úspešným pristátím. Prototyp s označením SN15 vtedy letel podobne ako prototypy pri predchádzajúcich vyšších letoch približne do výšky 10 km.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Aj Orange rozdáva zákazníkom predplatených kariet veľa dát, 25 GB
Hubblov vesmírny teleskop má opäť problémy s gyroskopmi
Vo Windows 11 pribudla podpora predĺženia výdrže na batériu
Štátne aplikácie pre koronavírus na konci roka skončia
Dátové centrá Google sú napájané elektrinou z nového typu geotermálnej elektrárne
Skylink zrušil jednu stanicu, do internetovej TV pridáva nové stanice
Aj v prípade Antiku dosiahla Markíza v prípade nových zákazníkov svoje požiadavky
Amazon si vyvinul nový ARM procesor a akcelerátor AI
Telekom má pre predplatené karty 100 GB balíček za 4 eurá
Projekt tabletov pre seniorov má ďalší problém, štát zverejnil ich osobné údaje


Diskusia:
                               
 

Avizovali mi cez sms, že na druhý deň príde balíček s negližé, čo som si objednala a neprišiel. Prišiel až na ďalší deň.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To sa stáva, keď sa neberie pri meraní prechodu medzi dvoma hladinami veľmi jemnej štruktúry základného stavu atómu cézia na oboch stranách priekazne ten istý atóm.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

pán kolega zaiste myslí asi 3.Landauov 3.Tretí Zvuk,
ktorého emanácia je logaritmicky, integrálne, derivatívne - diferenciálne, poly-sémanticky, auto-axiomaticky, mono-grupovo, semi-substitučne, konjunktívne kvasi-partialne,
podmienená objavením (sa) 4., a priekazne aj 5. Laundau - Kapricovho V.Piateho Zvuku
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ani jeden nemáte pravdu.. tu sa jedná o to, že z perspektívy kemalizmu, ide o bilaterálne arondácie chemotropizmu a futuristického materializmu, ktorý iradiáciou plebiscitu moralizuje futuristickú neurastéziu persifláže..
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Keď sme štrikovali s dievčatami, rozoberali sme perspektívne možnosti objavenia ostrova stability pre prvky, ktoré by boli superťažké a zároveň stabilné. Ruženka nám povedala tiež o odlišnej spin orbitálnej väzbe Oganessonu. Nakoniec sme prešli na domáce recepty a pohovorili o škodlivosti zariadení na nahrievanie tabaku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No tak tým sa to vysvetľuje. Jak ste prešli na domáce recepty, ste minuli práve ten prechod, ktorý trebalo céziu, takže sa namiesto bilaterálnych arondácií eradikáciou pretransformovala perspektíva priekazne na laterálne kongruencie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ľahko sa to povie, keď pilotovanie rakety je dopredu naplánované a čaká sa povedzme na nejaké okno, keď je to ekonomickejšie a práve z toho dôvodu to je celé riadené počítačmi a prešpikované všelijakou fyzikou, matematikou a exaktnými vedami a nielen NASA, ale aj iné firmičky si prídú na vedecké svoje(a potom ich SpaceX musí platiť).

Pritom raketové inžinierstvo, hoci je náročné, sa dá poňať aj trocha zvláštnejšie a hoci na vynesenie nákladu na orbitu je treba veľa materiálu, ktorý si nesie svoje palivo, dá sa to poňať povedzme aj tak, že máme pilota rakety a ten má na radare, lidare a nejakých iných volovinách, kam treba doručiť náklad v rámci neprekročenia istého G, aby nevykapali na preťaženie, ale netreba robiť až taký guláš s riadením letu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nedávno(minulý rok) bol na JOJke film ako sa snažili dostať na porúchanú space station Sovieti a nevedeli sa na to dostať. Pritom vyslanie lode, ktorá zahákne stanicu cez nejakú lodiarsku kotvu a potom remorkér potiahne po orbite stanicu, až sa jej chod nevyrovná(samozrejme treba trocha rátať s nejakým preťažením a kapacitou materiálu, aby to vydržal) akosi Sovietov nenapadlo...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Alebo bol film(tuším ten s Mattom na Marse, ale už neviem), kde musela nejaká experimentálna čínska lodička zachraňovať prdel americkým súdruhom, pretože bola v nejakom mini čase schopná vyslania... takéto vecičky sú proste s inžinierskeho pohľadu veľké no-no 007.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Kupaci odisli a bolo luto flasku odkladat?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ah nerob mi chute, na dobrý, chutný fernet, abo vaječný, mňam,
abo Jaegermeisster,
nj, to je vždy škoda nedopit, vyhodit, - a nedopit! úplne ajž na dno

a nesmej sa z ajtačky - je to dobrá baba, gúooúd friend, je to "dobrý a správný "muž" (resp.žena) na svém míste, jako očný, /neuro -chirurg, srdciar, /abo jako dispečer-RLP, Air Traffics, abo pilot velkých dopravných..ovšem, vo velkomeste, big city jobs & lifyes
..jen si proste musí dopriat tých svojich 2 - 3 pohárkov, šálok, a "lyyžžičiek" (so "zmesou" ) každodenných,
ten náš "chlieb každodenný"
Odpovedať Hodnotiť:
 

flaška sa odkladá až - prázdná!
Odpovedať Hodnotiť:
 

nestihli termin, ktory si sami navrhli optimisticky, aby ich to tlacilo k vykonu.

keby si dali termin o 10 rokov neskor, a stihli by to, bol by tu o 10 rokov clanok, aky su super, lebo hlavne ze ten termin stihli :)
akurat, ze by to bolo o 10 rokov neskor ako teraz..

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár