neprihlásený Štvrtok, 29. februára 2024, dnes má meniny Radomír
Akcionármi Arm majú byť Apple, Samsung, Nvidia aj Intel

Značky: ARMITbiznis

DSL.sk, 8.8.2023


Medzi počiatočnými investormi do spoločnosti Arm pri jej opätovnom uvedení na burzu budú viacerí významní výrobcovia čipov, ktorí navrhujú vlastné čipy a prípadne ich aj fyzicky vyrábajú, Apple, Samsung, Nvidia a Intel.

Tvrdia to noviny Nikkei Asia.

V predchádzajúcich mesiacoch sa už objavili informácie o spoločnostiach, s ktorými Arm rokuje o tom, že nakúpia jej akcie pri uvedení na burzu. Okrem vyššie uvedených spoločností malo ísť tiež aj o Google respektíve Alphabet, Microsoft a TSMC.

Nikkei Asia teraz informujú, že minimálne Apple, Samsung, Nvidia a Intel sa naozaj stanú akcionármi pri vstupe Arm na burzu. Veľkí výrobcovia čipov majú každý vlastniť niekoľko percent a cieľom Arm je, aby sa stali dlhodobejšími akcionármi. Krok má okrem iného stabilizovať cenu akcií spoločnosti.

Akcie majú byť podľa novín uvedené v druhej polovici septembra na burzu Nasdaq, pričom cena má zodpovedať oceneniu celej spoločnosti Arm na viac ako 60 miliárd dolárov.

Spoločnosť Arm stojí za mimoriadne dôležitou procesorovou architektúrou ARM, vyvíja a licencuje samotnú architektúru, zároveň vyvíja a licencuje vlastné ARM jadrá označené Cortex a Neoverse a tiež grafiky Mali.

Arm je od roku 2016 vlastnená spoločnosťou SoftBank, SoftBank ju kúpila za 24.3 miliardy libier. Predtým sa akcie Arm obchodovali na burze. SoftBank v septembri 2020 oznámila plán predať Arm spoločnosti Nvidia za celkovú sumu do 40 miliárd dolárov. Akvizícia mala ale problém so schválením regulačnými úradmi kvôli obavám z dopadov na konkurenčné prostredie, proti akvizícii namietali aj viaceré veľké IT spoločnosti a vo februári minulého roka bolo oznámené zrušenie akvizície. Následne SoftBank oznámila zámer uviesť spoločnosť na burzu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Spustená výroba rýchlejšej rýchlej HBM pamäte
Orange má výpadok 4G siete, zákazníci bez 5G sú tak odkázaní na 2G
Telekom má zrejme problém s 1000 GB balíčkom, užívateľom účtuje aj denný balíček - aktualizácia 1
Windows 11 sa bude aktualizovať bez potreby reštartu
Apple zrušila vývoj samojazdiaceho elektromobilu
Vydaný nový Tails 6.0
Vo vlakoch do Prahy sa výrazne zlepší WiFi
Digi TV zdražuje, najmä pri káblovej TV
Intel tento rok uvedie procesor až s 288 jadrami
Ministerstvo školstva chce údajne zakázať v školách mobily


Diskusia:
                               
 

Vyspelý investor z okolia Oravského Podzámku si radšej počká na emisiu akcií Tachyum Prodigy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To čo vyrábajú za chrobáčiky? Nejaké uletené...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď už sa tak pekne dohodli, si to mohli ohodnotiť i na 500 miliárd dolárov či 20 centov. Stejnak to za tých podmienok priekazne nik iný kupovať nebude.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Intel? Kua Kua a AMD čo? NVIDIA to je budúcnosť
Odpovedať Hodnotiť:
 

Intelu by som to nepredaval. V ich zaujme je tlacit ich architekturu, nie ARM. Ake zakernosti robili voci malickemu AMD, ved dostali za to aj mastnu pokutu.

Co take hodnotne ARM priniesla ze od 2016teho, ked to kupili za 24 to teraz chcu predat za 60? Pri pozvolnom nastupe RISC-V mi to pride ako bublina.

Radsej nech daju ten balik penazi na vyvoj RISC-V.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zákernosti??? Že im aj priposratá TESLA ukradla kadečo aby sme čosi ako 8080 radu CPU a podporných obvodov mohli vyrábať. Všetci si brali ako zo svojho, však len 286-ky koľko výrobcov vyrábalo! Čo tu aké nezmysly trepeš?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prečo sa Samsung serie do všetkého?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď si raz najmúdrejší, tak ti to namiesto vyzvedania priekazne jednoducho nedá.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Finančné istiny. Ber to jak dlhopisy pre priekazne najhoršie časy.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár