neprihlásený Piatok, 22. septembra 2023, dnes má meniny Móric
Intel predstaví prvé 7-nm CPU pre PC, majú mať tri typy jadier

Značky: IntelCPU

DSL.sk, 17.9.2023


Spoločnosť Intel na svojej akcii Intel Innovation nadchádzajúci týždeň očakávane predstaví nové generácie svojich procesorov vrátane očakávanej prvej generácie pre PC vyrábanej novým 7-nm procesom s kódovým označením Meteor Lake.

Podľa dostupných neoficiálnych informácií spoločnosť minimálne tento rok uvedie procesory Meteor Lake iba pre notebooky a nie pre desktopy, pre tie uvedie iba stále 10-nm procesory Raptor Lake Refresh.

Procesory Meteor Lake majú byť zložené až zo štyroch rozličných čipov. Procesory budú treťou generáciou hybridných procesorov Intelu s výkonnými tzv. P-jadrami a efektívnymi E-jadrami.

V predchádzajúcich mesiacoch sa objavili neoficiálne informácie, podľa ktorých by mali nové procesory obsahovať aj ďalší typ jadier označených LP E-jadrá, pričom LP má znamenať Low Power.

Aj podľa neoficiálnych informácií z posledného času budú v týchto procesoroch tri typy jadier, pričom tretí typ majú byť efektívne jadrá, ktorá sa nebudú ale nachádzať na čipe s CPU jadrami ale na tzv. SoC čipe.

Podľa neoficiálnych informácií na základe testovania nových procesorov by mal Intel uviesť minimálne štyri H modely Core Ultra 9 185H, Ultra 7 165H, Ultra 7 155H a Ultra 5 125H, informuje VideoCardz.

Všetky tieto modely majú mať tri typy jadier. Modely Ultra 7 a 9 majú mať 6 výkonných a Ultra 5 má mať 4 výkonné jadrá, všetky štyri modely majú mať 8 efektívnych jadier v CPU čipe a ďalšie 2 jadrá v SoC čipe.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Vývoj 5G modemov v Apple je zatiaľ veľkým zlyhaním, tvrdia noviny
Helikoptéra na Marse vyletela zatiaľ najvyššie
Sprístupnená beta verzia Fedory 39
Británia posunie zákaz spaľovacích áut na neskôr
Signal nasadil šifrovanie odolné kvantovým počítačom
VÚB sa umožňuje prihlasovať do IB pomocou občianskeho preukazu
Linuxové jadrá s dlhou podporou budú mať kratšiu podporu, zrejme iba 2-ročnú
Intel už budúci rok uvedie serverový CPU s 288 jadrami
Elektronická schránka na Slovensko.sk už umožňuje automatické preposielanie správ na email
Tesco mobile oddnes výrazne zdražil aj staršie karty


Diskusia:
                               
 

A aby tie tri rôzne jadrá mali čo drviť, plánovač bude potrebovať dvadsať percent ich výkonu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dvadsať percent nestačí ani na zloženie vlády
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Pan nema vobec predstavlivost. Staci, ze zvysnych povedzme 60% bude prejebanych a stratenych! Ale ak to nechces rizkovat, ostat sediet doma na riti a sleduj!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A čo je toten SoC typ? Pre Socky, či čo?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

To je ako keď niektorý troli spravujú dvojkilometrovú estakádu s trojúrovňovou križovatkou a iným priekazne neostáva než vyskakovať spopod desky skrzevá jarčok s odstátú močúvkú.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asi žartuješ ale keby nie tak to je v skratke system on chip. Kedysi si mal na matičnej doske northbridge a southbridge čipíky ktoré riadili komunikáciu medzi rôznym hw s doskou a cpu jadrom, dnes je northbridge priamo v procesore pre efektívnejšiu rýchlosť bo vyšperkovaný vývoj a kvázi lacnejšie dosky. Nerozumiem ale prečo top cpu radiče dnes viac ako 40 pcie liniek nie a nie prekročiť.
Toto k meteor lake
4x PCIe Gen4 and 20x PCIe Gen5 lanes. Of those 20 PCIe 5 lanes, 16 are dedicated to the GPU, and 4 are for storage. Compared to Raptor Lake-S, that's a 4x PCIe Gen5 lane increase.
Žalostné a katastrófa. Keď máš dve 3090 či 4090, môžeš si vieš čo. A ceny tých topiek tiež nie sú takže vlastne dnes platíš viac pengy za menej muziky.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Máš veľkú pravdu. Ale tupci ti dali mínusy. Nechápu potrebu počtu vyššieho PCIE liniek.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Díky za uznanie. Hlavne nechápu že sú verejné oiebovaný, majú to čierne na bielom a i tak sa vytešujú. Veď ja keď chcem dať m.2 na nvme rýchlosť tak je v brožúrke jasne udané, že deaktivujem jeden pciex4 slot na pcie x1 a ešte k tomu stratím dve sata III porty ktoré sú zväčša na platforme cez všetkých výrobcov dosák voči zvyšným šiestim také bledo sivé. Nech mi ukážu dosku pre súčasné komerčné i7 či 9 ktorá má dve plnohodnotné pcie x16 sloty. Staršie gen. procesorov a matičné to dokázali, dnes nie že ťažko ale rovno vôbec. Počet liniek u meteor lake je už fakt ale fuckt na hlavu.
Pluská mínuská mňa osobne nezaťažujú, z toho si nič nerob, je tu pár hejterov ktorí by mi negli aj keby som napísal že ich mám rád a že im posielam kvety. Nerieš lol
Odpovedať Hodnotiť:
 

Android 13
UniCredit Smart Banking verzia 4.38.22.0
Stále to padá už 5. deň - iba preblikne červena obrazovka.


Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

padá sniežik padá...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tebe pada mozno tak v lebeni. Zima udrie az o 97 dni. Dovtedy mas este kopec casu a niekolko povinnosti, tak sa tu neser a bez makat. Hlavne volit!
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Schýzoš, to som ja pôvodný Gádžuľo kerému si šľohol nick, malý update, od teraz vystupujem priekazne perma-kapitalizovane. Kvitujem ti že hnáš ľudí voliť, ty ešte nespĺňaš vek, navyše si mentálne tam, v prdeli, tak sa neser a choj si dať vitamínky od uja.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak ked mas Unicredit tak co cakas, daj si modernu banku.. Unicredit je pre penzistov.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

mas nejakeho cerva v telefone, restartuj ho do vyrobnych nastaveni, nahod APPku nanovo a raduj sa.
Ak to nepomoze, mal si aspon nachvilu o zabavku postarane.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Veľmi nás mrzí problémy, ktoré aplikácia spôsobuje. Naši kolegovia problém evidujú a už pracujú na oprave. Akonáhle bude oprava dostupná, napíšeme vám, aké krokdy podniknúť. S pozdravom UniCredit Bank.

Už to vraj riešia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Musí jebať! To je čo za oprava, spočívajúca v úkolovaní zákazmíka!? Si tam tie kroky priekazne sami nacvičujte namiesto vytvárania evidencie!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hhhhhh, veď to niekto tak či onak musí priekazne evidovať. Bez toho by to nebola banka, chápeš.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ešte aj chápať to treba? Šak to banky neznižujú náklady zavádzaním informačných technológií, ale tým, že všetko priekazne evidentne robí zákazník.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takze Cinania uz Intel predbehli. Nejako to tu nevidim rozpitvane.
.
https://tinyurl.com/2ewb6wys
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár