neprihlásený Utorok, 25. júna 2024, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Telekom začal ponúkať nové programy Swipe pre mladých s veľkým objemom dát

Značky: Slovak Telekommobilní operátori

DSL.sk, 2.5.2024


Telekomunikačný operátor Slovak Telekom dnes začal ponúkať úplne nové skôr avizované programy mobilných služieb Swipe, ktoré sú určené pre mladých užívateľov.

Nové programy sa dajú objednať na diaľku cez špeciálnu mobilnú aplikáciu Swipe pre tieto programy a využívať ich môžu iba zákazníci od 15 do 28 rokov.

Programy Swipe sa vlastnosťami radia medzi paušály a predplatené karty, keď si užívateľ volí program obsahujúci určité množstvo volaní a správ, objem dát a maximálnu rýchlosť dát ale má na výber rozličné kombinácie a po každom vypršaní programu po 30 dňoch si môže zvoliť inú kombináciu.

Konkrétne si môže do programu vybrať 0 predplatených minút a správ, 100, 200 alebo neobmedzene minút a správ, mobilných dát si môže na 30 dní predplatiť 0 GB, 15, 20, 50, 100 GB alebo tzv. neobmedzene dát a zvoliť si môže maximálnu rýchlosť dát 1 Mbps, 3, 10 Mbps alebo neobmedzenú rýchlosť.

V prípade neobmedzených dát sa aplikuje mesačný FUP limit 300 GB prenesených dát, po dosiahnutí ktorého sa pri vyššej zvolenej maximálnej rýchlosti zníži maximálna rýchlosť na 3 Mbps.

Programy Swipe obsahujú neobmedzené volania na čísla zákazníkov využívajúcich čísla Slovak Telekomu, predplatené minúty sa týkajú len volaní do iných sietí a volania na čísla Telekomu sa z nich neodčítavajú.

Zvoliť sa dá každá z možných kombinácií, pričom musia byť vybrané nejaké predplatené minúty alebo dáta. Najnižšia cena za 100 minút bez dát je 5 eur na 30 dní, cena za 15 GB s rýchlosťou 1 Mbps a 0 minútami dosahuje 7.7 eura. Tzv. nekonečné dáta bez predplatených volaní stoja od 14 do 20 eur podľa zvolenej maximálnej rýchlosti.

Po minutí predplatených jednotiek si môže užívateľ objednať nový program aj skôr ako po 30 dňoch alebo využívať doplnkové balíčky tzv. nekonečných dát na 24 hodín a nekonečných volaní a správ na 24 hodín, oba stoja po 2 eurá. V prípade volaní je po minutí predplatených minút možné uskutočňovať volania s jednotkovou cenou 10 centov za minútu v prípade volaní v SR a z EÚ do SR, EÚ a krajín tzv. zóny 1. Volania zo SR do EÚ a zóny 1 stoja 19 centov za minútu. Správy stoja 10 centov.

Dáta sa po minutí predplatených dát dajú zrejme využívať len po objednaní balíčka nekonečných dát na 24 hodín.

V roamingu v EÚ môžu zákazníci s predplatenými 15 a 20 GB všetky dáta bez príplatku vyčerpať aj v roamingu, s 50 GB dát môžu v roamingu vyčerpať bez príplatku 22 GB, v prípade 100 GB môžu vyčerpať 23 GB a v prípade neobmedzených dát 24 GB dát.

O niektorých ďalších parametroch Swipe sme informovali v tomto článku.

Swipe sa dá objednať na diaľku cez mobilnú aplikáciu, Telekom nepodporuje modernejší digitálny spôsob s využitím elektronických služieb eID a pre objednanie je potrebné odfotiť si občiansky a tvár, pričom Telekom biometricky porovná fotografiu tváre s občianskym.

Objednať si je možné klasickú fyzickú SIM alebo elektronickú eSIM. Celá aktivácia na diaľku by mala trvať v minútach a službu s eSIM je následne možné hneď začať využívať. Klasická SIM sa doručuje poštou, kuriérom alebo cez Packetu. Okrem toho si užívateľ môže SIM kúpiť aj v predajniach Telekomu a u niektorých partnerov a následne si ju aktivovať cez aplikáciu.

Viac informácií o Swipe je možné nájsť na telekom.sk/swipe/, odkaz na aktuálny cenník je možné nájsť na tejto stránke.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Zakladateľ WikiLeaks je po dlhých rokoch na slobode, odletel z Británie
App Store od Apple podľa EK protizákonne obmedzuje vývojárov, preveruje aj nový poplatok
Netflix údajne zvažuje bezplatný program s reklamami
Majitelia domu poškodeného odpadom z ISS žiadajú od NASA odškodné
Prvé Macy s M4 prídu až ku koncu roka


inzerciaDiskusia:
                               
 

aj to je sposob ako slusne povedat ze uz som stary
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

... starý ale jarý ... ;-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tiez to nechapem. To akoze peniaze od inych vekovych kategorii im smrdia?
Nieje to tak trochu diskriminacia na zaklade veku?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pre ostatnych maju tie pausaly, co su na "ch.j"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Od starších pracujúcich a teda bohatších si pýtajú za to isté viac peňazí. Že to nijakému kontrolnému orgánu nevadí...?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dvaja zamestnanci, pracujúci v jednej firme na rovnakej pozícii s čistým platom 1000€.
Jeden má 25 rokov, druhý 30 rokov.
Ten mladší zaplatí za neobmedzené mobilné služby 22€ a ten starší 50€.
Diskriminácia na základe veku jak vyšitá.
Kam treba dať podnet?
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Konkurenčnému mobilnému operátorovi. Volá sa to Zmluva o poskytovaní verejných služieb.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Aký podnet? Zákon predsa platí pre všetkých a teda i mladý a liberálne zmýšľajúci občania majú právo byť obvinený z diskriminačného konania a je povinnosťou štátu im takúto možnosť priekazne garantovať.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ak pri čistom plate 1000 € dá 50 € za toto, tak najskôr na psychiatriu, nech ho zbavia svojprávnosti...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kamionisti s 1500 v cistom take pausaly mavaju obvykle
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

A kam dáš tých, čo z neho platia 200 € za DPH? Len tak po vonku priekazne predsa nemôžu pobehovať, lebo by ich požrali medvede.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ako dostat rovnake sluzby, resp este lepsie?

Kupte si simkartu O2 Radost, dajte preniest cislo do O2 Radost a do 24h vola retencne centrum telekomu kde vam da 40-50% zlavu na pausal.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Jednoducho prídeš, a povieš, že:
- práve cítiš ako 18ročná blondína.
- nikomu sa diskriminovať na základe LGBTIQNSDAPxyz... nedáš
- jasne, ale veľmi dôrazne ich upozorníš, že:
- práve si dostal svoje prvé PMS
- v prípade odmietnutia ti ten paušál dať, nemôžeš za seba ručiť, ako to svoje prvé PSM, ktoré už teraz máš problém kontrolovať, a keďže je to po prvé tak už vôbec neručíš za to k akej intenzite hlasitosti pri požadovaní svojich práv môže dôjsť..

Ta mislím sy, že aj zľavu Ťy dajú :D
(Čumíš na to tvrdé i, ako kebi si neviedel sa sa píše mekké y!)
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

*ako sa..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som sa dnes identifikoval ako Mi-26.
Nemám kde zaparkovať.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

to ktoreho genia napadlo davat pausal 15rocnym detom priamo? A preco nie 13rocnym? Preco nie 11rocnym? Oni nechcu telefonovat? Takze ako prve treba spravit to, ze pausal zakupi rodic pre svoje dieta a to dieta ho nasledne pouziva. Idealne nech sa to da pridat k telekom fakture, co platis dalsie sluzby, aby si nemal 236 faktur ale len 1. Vsetko zle...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Kazdy den vymyslaju nove predplatenky a pausaly, kt. su aj tak na chuja. Ale ze by namiesto zmrdov co vymyslaju teplu vodu a reklamu zamestnali instalaterov optiky, to im ani nenapadne. Polovica roku 2024 a najlepsie co mi vie telekom ponuknut je ADSL bez akehokolvek planu na budovanie optiky. Pritom cez obec ide ich chrbticovy opticky kabel. Nech mi zjedia kokot, nedam im ani korunu. Mozu mat predplateniek aj 3300.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Problem tohoto naroda je, ze je vazne sprosty. Ked skylink vsetkych pomaly varil ludi zvysovanim cien skoro nikto nezrusil sluzbu. Mozno keby vsetci tak radi neplatili, fungovalo by tu aj DVBT normalne. Ked kazdy rad plati za debilne data v mobile, tak fakturuju a nestaraju sa o budovanie optiky.je dopyt po 300 produktoch od jedneho operatora, tak zamestnaju 300 managerov, co ich vymyslia, nech sa paci sprostac.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Normalnu kvalitnu sluzbu netreba reklamovat. Robi si reklamu sama.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozes si predplatit 0, 15, 20, 30MB s rychlostou 1, 2, 3 za 10, 15, 20... WTF? Akoze uz vazne tam fetuju ti chlapci a lgbti skoro dievcata co to vymyslaju?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Neprekvapilo by ma keby ta siet ide mizerne uz len preto, ze kazdemu nastavuju individualne podla databazy jeden z 300 moznych profilov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

čo ma lgbti s programom telekomu, drbni si neurol a chod spat radšej
Odpovedať Hodnotiť:
 

Okrem toho, ze sa citim byt diskriminovany, mi ten pausal a podmienky pripadaju ako to kocurkovo v celom T-... magentovom holdingu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak samozrejme,že nemôžu dať tie paušály Swipe pre každého. Pretože potom by sa ich predražené paušály stáli nepredajné.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár