neprihlásený Pondelok, 15. júla 2024, dnes má meniny Henrich
Aj MediaTek vyvíja ARM CPU pre osobné počítače

Značky: ARMPCCPU

DSL.sk, 12.6.2024


Procesor architektúry ARM pre osobné počítače vyvíja aj spoločnosť MediaTek, v poslednej dobe už najväčší dodávateľ CPU pre smartfóny podľa počtu dodaných procesorov.

Na základe informácií troch ľudí oboznámených so situáciou o tom informuje agentúra Reuters.

O procesore avizuje len niekoľko informácií. Má byť postavený na štandardných ARM jadrách vyvinutých spoločnosťou Arm a má byť uvedený až v druhej polovici respektíve ku koncu budúceho roka.

K výraznejšiemu nástupu ARM v osobných počítačoch od iných výrobcov ako Apple prichádza po tom, ako Apple úspešne u svojich PC kompletne prešla na vlastné ARM procesory.

Aktuálne prichádza na trh nový procesor Qualcommu Snapdragon X Elite postavený na nových vlastných jadrách Qualcommu s označením Oryon. Ide o prvý ARM procesor okrem procesorov Apple s dostatočnými parametrami výkonu a efektivity schopný dostatočne konkurovať x86 konkurencii v osobných počítačoch a notebooky postavené na tomto procesore predstavili v máji prakticky všetci najväčší výrobcovia notebookov, samozrejme okrem Apple. Prvé z nich budú dostupné od budúceho týždňa.

Podľa Reuters má Qualcomm, ktorého skoršie procesory boli použité v niektorých skorších nie príliš úspešných Windows notebookoch, exkluzivitu na podporu Windows pre ARM končiacu tento rok. Podľa informácií Reuters z minulého októbra plánujú ARM procesory pre PC aj spoločnosti AMD a Nvidia, pričom v posledných týždňoch sa objavili viaceré neoficiálne informácie o údajnej príprave takéhoto procesora Nvidiou s plánovaným uvedením v budúcom roku.

Podľa Reuters Nvidia spolupracuje pri vývoji svojho procesora aj so spoločnosťou MediaTek, aktuálne avizovaný procesor MediaTeku je inou vlastnou iniciatívou tejto spoločnosti.

Prípravu viacerých nových ARM CPU pre PC avizoval v máji aj CEO spoločnosti Arm Rene Haas, podľa informácií ktorého má ARM procesory pre PC uviesť viacero výrobcov v nasledujúcich 12 až 36 mesiacoch.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Raketa SpaceX zlyhala pre únik kyslíka, prišla o satelity a úrady jej zákazali lietať
Búrky spôsobili masívne výpadky elektriny, postihli stovky tisíc ľudí
Raketa SpaceX zlyhala prvýkrát po dlhých rokoch
Intel uvedie ešte nový CPU pre desktopy len s dvomi jadrami
Boeing zostane na ISS zrejme až do augusta, problémy spôsobilo prehriatie trysiek
V nových desktopových Intel CPU bude NPU, ale s pomerne nízkym výkonom
V Nemecku odstránia čínske komponenty z existujúcich mobilných 5G sietí
Po oficiálnom linuxovom jadre sa skráti podpora aj jadrám pre Android
Predaje PC opäť narástli
V desiatke najpredávanejších mobilov v Telekome iba dve značky


Diskusia:
                               
 

Všetci len vyvíjajú a poctivú robotu robiť nemá kto. Keby vláde záležalo na strádajúcich zamestnávateľoch, tak by takéto firmičky pokúpila a nechala pokrachovať, aby šikovný absolventi ostávali pracovať ako šoféri kamiónov, výhybkári či pomocný pracovníci v poľnohospodárstve priekazne na rodnej hrude.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Práve som dnes čítal článok z ktorého vyplynulo, že napríklad bryndzu by všetci chceli žrať, ale o ovce sa nemá kto starať.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Práve na takýchto príkladoch je jasne vidieť úplné zlyhávanie vzdelávacieho systému na tak obrovskej výzve, akou je žiakom vysvetliť, že podojiť je možné iba priekazne domestifikovanú ovcu.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

No dobre, vyhybkari este ako tak, ale kto nahradi blahu po odchode z
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ešte by bolo dobré spomenúť moderné, progresívne zamestnania: vodič elektrickej kolobežky a pič tekvicového laté.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pri progresívnych zamestnaniach je ale mimoriadne dôležité nenaznačovanie genderových sterotypov, preto ani piči nesmú mať ostentatívne prednosť, aby sa nejaká zručná liberálna pička priekazne právom neurazila.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Asi je to drvivej väčšine u predele...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Vraj ORYON ... sakra to si akoze dali sakra pozor aby tie procesory priekazne nemali nazov ako cesky vyrobca cokolady Orion?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár