neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
V desiatke svetovo najpredávanejších smartfónov iba iPhony a Samsungy

Značky: smartfónyiPhoneSamsungApple

DSL.sk, 8.12.2025


V prvej desiatke rebríčka najpredávanejších modelov smartfónov v treťom štvrťroku tohto roka boli iba modely od Apple a Samsungu.

Avizuje to analytická spoločnosť Counterpoint Research.

Obe značky mali v prvej desiatke po päť modelov. Prvými štyrmi boli iPhony, iPhone 16, 16 Pro, 16 Pro Max a 16e. Najpredávanejší iPhone 16 mal podiel 4%.

Nasledovalo päť modelov od Samsungu, Galaxy A16 5G, A06, A36, A56 a A16 4G.

Prvú desiatku uzatváral iPhone 17 Pro Max.

Podľa štatistík Counterpoint Research boli iPhony napríklad v septembri najpredávanejšími na viacerých veľkých trhoch, okrem iného v USA, Číne, Indii, Nemecku, Veľkej Británii a Japonsku.

Vo Francúzsku bol najpredávanejší Samsung Galaxy S25 a v Južnej Kórei boli dvomi najpredávanejšími modelmi skladateľné smartfóny od Samsungu, Galaxy Z Flip 7 mal až 17% a Galaxy Z Fold 7 mal 9%.



Najnovšie články:

Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s


Diskusia:
                               
 

Bohuzial, je to tak... Ani iOS, ani Android uz davno nie su to co predtym - teraz maju skaredy plochy a neprehladny design, neintuitivne a chaoticke ovladanie... Verzie aj Androidu aj iOS tak asi 10 rokov dozadu boli designovo pekne, nedrazdili oko, boli funkcne a dobre sa ovladali...
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

mame doma jeden 7 colovy tablet, 1-jadierkovy 900 MHz ARM CPU spred naseho letopoctu, 512 MiB RAM a Android 4
tiez sa to "pekne ovladalo"
dnes do uz nemoze sluzit ani ako doska na krajanie chleba ci rajcin


.... tak si to myslel?
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

takze nadalej dufam pouzivas devices s android 6.0 alebo ios 9.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ja som este nejaky cas dozadu pouzival android 2.3 ;)
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

pozri si required android version pre georga alebo tatarbanku a zaplac :P
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

j mama taky shitfon android 5... staci, nie ?
naco mi budu shit banking appcicky a lidl apcicky?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

V kuloaroch sa traduje, ze na takto stare androidy nejde ani pegasusko nasadit.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

asus zenfone <3
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ja stale bežím na android 1. Bol to najlepsi system co moze byt. Svizny rychly krasny andoid.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

U nas tusim masovo bezal az 1.6, tusim xperie, co je zaokruhlene android 2. Takze neklam.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Open Source FTW !!!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár