| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
príklad
Od: Twixie_
|
Pridané:
24.6.2026 20:21
Tu by to asi chcelo nejaký príklad zariadení, kde DDR2 stále postačuje.
|
| |
Re: príklad
Od: fjdjfk
|
Pridané:
24.6.2026 20:53
podla shitovosti, telefony ksiaomi
|
| |
Re: príklad
Od: [Jooky]
|
Pridané:
24.6.2026 21:30
Televizor, STB, Router, termostat, pregravac medii, terminal na platobne karty, pokladnica, kavovar ... prakticky akekolvek zariadenie s nejakou logikou potrebuje udaje ukladat do RAM. Na vela veci netreba nejaku raketovu rychlost. Hlavne ked ide o spracovanie mensieho mnozstva dat, alebo dat ktore neprichadzaju rychlo ...
|
| |
Re: príklad
Od: Twixie_
|
Pridané:
24.6.2026 22:08
To je ale čisto tvoja špekulácia. Ja chcem vedieť, kto a v čom dnes prešiel späť na ddr2.
|
| |
Re: príklad
Od: fluida
|
Pridané:
25.6.2026 6:50
Áno, aj ja by som to rád vedel!
|
| |
Re: príklad
Od: Berg
|
Pridané:
25.6.2026 7:04
Rozdiel vykonu napr. v Passmark medzi DDR4 @ 2400 a @ 3833 EXPO je 1,5%.
Pokial nevykonavas cinnost vyslovene zavislu na objeme spracuvanych dat, tak je bandwidth pamati marginalny.
Uplne presne apo ked ludia onanovali nad SATA3 u HDD. Uplne jedno, ak fyzicky ten disk neda nad 150MB/s.
|
| |
Re: príklad
Od: rudooo
|
Pridané:
25.6.2026 6:48
Fakt? A v takom:
"Televizor, STB, Router, termostat, pregravac medii, terminal na platobne karty, pokladnica, kavovar"
sa minie pre boha kolko tej RAM ze to sposobi vyznanmny cenovy narast RAM modulu a pouzije sa o dost starsi, pomalejsi, davno vybehovy model...
|
| |
Re: príklad
Od: mif
|
Pridané:
25.6.2026 7:20
Lebo kazdy vyraba iba 1 kus ze :D
|
| |
Re: príklad
Od: miro0000000
|
Pridané:
25.6.2026 8:28
hňupe, aj pár centov pri milónových sériách ti ušetrí dosť peňazí, zvyšok bludu ani nemá cenu nejako komentovať...
|
| |
Re: príklad
Od: Jaaasom
|
Pridané:
24.6.2026 21:49
Napríklad v mojom Core2Duo je DDR2 4 GB, ktoré som mal v podstate zadarmo.
|
| |
Re: príklad
Od: Berg
|
Pridané:
25.6.2026 6:57
Skoro vsade.
Este tak 5-6 rokov dozadu mali OKI MFP DDR2.
S 2-core 800MHz ARM-om je to uplne jedno.
|
| |
sdfsdfsdf
Od: sdfsdfdsfsdfsd
|
Pridané:
24.6.2026 20:40
tak nech zije AI, (rozumej rychlejsi google ktory sa moze mylit)
a nech zije inflacia
a nech ziju povinne appcicky na smartfonoch, kde ziju DDRAMky
a taky cely kolobeh nech zije
tu aspon vidno, ako extremna konzumna spolocst ludi sme, a ako rychlo by zariadenia upadli do elektro-neba ak by sa prestali hned vyrabat.
|
| |
nielen ceny
Od: zyx
|
Pridané:
24.6.2026 21:47
Zhodnotim to nasledovne: dobre uz bolo !
|
| |
FPM DRAM
Od reg.: Andor Mizdoš - profesný pijak
|
Pridané:
24.6.2026 21:59
Tak sa treba preorientovať na FPM DRAM!
|
| |
tak nejako
Od: bruntales9
|
Pridané:
24.6.2026 22:03
udajne v rimavskej sobote rastie fabrika na pamete RAM. fico dal dotaciu 500 mega, po dokonceni bude 1000 pracovnych miest a slovaci budu mat uz len 15% DPH a nizsie dane lebo ficoram fabrika vsetko isti. i chleba lacnejsi bude. a zevraj ani kradnut sa nebude bo cipy budu ocipovane
|
| |
Re: tak nejako
Od: babushka
|
Pridané:
25.6.2026 6:53
To je dobré, to je moderné, ro budem voliť
|
| |
Re: tak nejako
Od: miro0000000
|
Pridané:
25.6.2026 8:30
hlupákom libtardom už pripekajú mozočky z toho tepla
|
| |
Postaviť sa do radu a počúvať, odpovedá AI
Od: Nie som robot
|
Pridané:
24.6.2026 23:24
predchádzajú alebo prechádzajú?
|
| |
prejdi na analog a bud in
Od: aaaaooo
|
Pridané:
25.6.2026 0:07
Ja som prešiel na vinyl. Aj tak tieto internety a umelé inteligencie každého iba otravujú.
|
| |
Re: prejdi na analog a bud in
Od: flatulentka
|
Pridané:
25.6.2026 5:40
Presne tak, vymanit za s digitalneh9 sveta, zqhodit mikrocipy... a uzivat mozgovy freedom.
|
| |
Stellaris 3.6.1 Orion - Gigastructural Engineering v. up to 3.25.x - Birch World ( genuine, powerful, still un-nerfed, yet )
Od: LytaRyta Hochbatnica 3-rybá
|
Pridané:
25.6.2026 1:46
V Rimavskéj Sobóóte
tam bude robóóteé!
zástupy inženýru,
tiahnú sa cez osadú
hlavy promované
super-E-EUV photo-litography
vodka, čučo, patkan, aj cely hady
decká, chyža, aj 3-paragraphy!
|
| |
:)))))))
Od: gramar-prudic
|
Pridané:
25.6.2026 8:07
predchadzat si pamat/e je sakra dolezite, najma s prichadzajucim vekom ;)
|