| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
ultraradikálny špecifikácionalizmus
Od: syntaxterrorXXX, . Y
|
Pridané:
23.6.2026 9:23
Tesla musela prejsť priekazne heavy tuningom, keď mala plynový pedál.
|
| |
Re: ultraradikálny špecifikácionalizmus
Od: pluha_pluhava1
|
Pridané:
23.6.2026 10:06
presne tak, elektricke auto malo pedal na plyn (tzv. plynovy pedal) a ze vraj ekologicke auto CO2 free
|
| |
Re: ultraradikálny špecifikácionalizmus
Od: pluha_pluhava9
|
Pridané:
23.6.2026 13:41
kera kurva mi tu dala minus
|
| |
Re: ultraradikálny špecifikácionalizmus
Od: Sloniik
|
Pridané:
23.6.2026 11:17
Tzv LPG Tesla
|
| |
Re: ultraradikálny špecifikácionalizmus
Od: ultramaratonec1
|
Pridané:
23.6.2026 12:29
Ani v benzinovom ci dieslovom aute nie je plyn..
|
| |
Re: ultraradikálny špecifikácionalizmus
Od: info3
|
Pridané:
23.6.2026 12:47
už sa ani filmy netočia, svetlo nezapaľuje...
|
| |
Re: ultraradikálny špecifikácionalizmus
Od: asdfa
|
Pridané:
23.6.2026 14:58
dakujeme za vysvetlenie Captain Obvious
|
| |
a je to
Od reg.: HovorilSomVam
|
Pridané:
23.6.2026 10:00
Samojazdiaca Tesla vraj za nič nemôže, lebo vodič stlačil plyn na podlahu. To je asi ako keby som hodil tehlu cez okno a tvrdil, že za škodu môže gravitácia.
|
| |
Re: a je to
Od: Ondiak
|
Pridané:
23.6.2026 10:06
Ty dobre trepeš. Tak ten systém funguje. Proste keď stlačíš brzdu tak brzdíš a keď stlačíš accelerátor tak auto pôjde. Čo iné mal ten systém podľa teba urobiť? Nereagovať?
Keby ten vodič nechal FSD ďalej riadiť tak by sa nič nestalo.
Keď to bude autonómny taxík, potom môže byť možnosť zásahu do ridenia vypnutá a potom bude nehoda na triko systému FSD.
|
| |
Re: a je to
Od reg.: HovorilSomVam
|
Pridané:
23.6.2026 10:09
Aj obycajne audi rs6 mi zacne brzdit samo ako radar vpredu zdetekuje nebezpecenstvo....
Neviem o com pises ale zamysli sa nad sebou.
|
| |
Re: a je to
Od: jebem_mu_kurvu_mahagarsku
|
Pridané:
23.6.2026 10:09
Ty nevies citat s porozumenim? ved on pise ze za to nemoze Tesla ale vodic.
|
| |
Re: a je to
Od: truhlik3
|
Pridané:
23.6.2026 10:16
kto vymyslel tu frazu citania s porozumenim tomu by som dal nobelovu cenu za sprostost.
|
| |
Re: a je to
Od reg.: HovorilSomVam
|
Pridané:
23.6.2026 10:18
dal som plusko lebo si to pekne napisal, citanie s porozumenim mohlo byt tak na zakladke v Malzeniciach
|
| |
Re: a je to
Od: ja osobne
|
Pridané:
23.6.2026 10:38
Ono všeobecne porozumenie chýba na Slovensku priekazne aj bez čítania ...
|
| |
ultraradikálny konsenzualizmus
Od: syntaxterrorXXX, . Y
|
Pridané:
23.6.2026 11:48
Presne tak. Je to ako "čo tým chcel básnik povedať?" No však keď sa nedokáže ani jasne vyjadriť, jeb ho do účebných osnov aj s dátumom narodenia ako príklad, lebo kto sa nedokáže poučiť z minulosti, je priekazne nútený ju opakovať,čo je tiež dielo obdobného mudrca.
|
| |
Re: a je to
Od: info3
|
Pridané:
23.6.2026 12:19
Asi si nezažil reálny socializmus (nie tie retro blbosti na Markíze a Jojke). Plány, sľuby, heslá, heslá, heslá...
Teda čítajme s porozumením:
Ked´ vodič MAL stlačiť plynový(!!! :)) pedál, tak ho stlačil
|
| |
Re: a je to
Od reg.: HovorilSomVam
|
Pridané:
23.6.2026 14:48
Tesla vraj za nič nemôže, vodič držal plyn na podlahe. Ako by povedal Bohuš:
„Říkám 120! 120!“
Len tentoraz to nebol film, ale log z Tesly.
|
| |
Re: a je to
Od reg.: roob_
|
Pridané:
23.6.2026 15:17
system mal spravit to, ze sa mal vypnut hned, ako nastal zasah od sofera. Potom by nemohol sofer argumentovat tym ze v case narazu bol zapnuty autopilot, a "on za to moze". Napr. na mojom aute to funguje tak, ze ked idem s tempomatom, pridam, tak auto zrychli, ale tempomat sa nevypne - co defakto nieje spravne, mal by sa proste vypnut. Ked stlacim brzdu, alebo preradim, tak sa vypne...
|
| |
6h6luiiu
Od: hwh6w4h
|
Pridané:
23.6.2026 10:45
zaujimave riesenie. Ocakaval by som, ze po takom razantnom zasahu ako je vyrazne stlacenie akceleracneho pedalu system prejde do manualneho modu. najma ak vodic nuti vyrazne prekracovat maximalnu povolenu rychlost. popripade idealne zastavi, lebo to vyhodnoti ako medical emergency. to uz by ale ludia frflali, ze kontrola, fasizmus, obmedzovanie a stare dobre octafky 1.9, ktore naftu generovali...
|
| |
Re: 6h6luiiu
Od: 657435r
|
Pridané:
23.6.2026 10:48
Je to medical emergency lebo ti je zle alebo ze sa na teba vali z boku nakladiak? Pri prvej chces zastavit, pri druhej nie.
|
| |
Re: 6h6luiiu
Od: 45gg
|
Pridané:
23.6.2026 11:15
to ze sa zboku vali nakladiak by to auto malo vidiet. ale ano, jasne ze to rozhodovanie nie je take jednoduche.
|
| |
Re: 6h6luiiu
Od: OriginalnyKoumakSK
|
Pridané:
23.6.2026 15:01
Pri kvalite dnesnych programatorov a analytikov by som sa absolutne nedivil, ak by tam takuto situaciu ani len nebrali do uvahy pri navrhu riadiaceho programu.
Jednoducha podmienka - stlacenie plynoveho pedalu naplno, by mala okamzite vyhodnotit vystupy z okolitych senzorov a podla toho zvolit zrychlenie (predchadzanie krtickej situacii), alebo zastavenie (vodica klepla pepka, alebo ma zachvat).
|
| |
ultraradikálny optimalizatorizmus
Od: syntaxterrorXXX, . Y
|
Pridané:
23.6.2026 17:07
Načo vystupy z okolitych senzorov, keď priekazne treba tak či tak monitorovať zdravotný stav vodiča? Aby bol vyšší lag?
|
| |
Plyn? Metan?
Od: Cpx
|
Pridané:
23.6.2026 14:35
Na aky plyn sa jazdi na tesle? Ja som myslel ze je to elektricke auto bez PHM. O aky plyn sa jedna?
|
| |
Re: Plyn? Metan?
Od reg.: roob_
|
Pridané:
23.6.2026 15:18
ste tu kwa mudri jak salamunova papuca.. aj na TDI mam plynovy pedal, lebo sa to vola plynovy pedal a nie naftovy pedal!
|
| |
Re: Plyn? Metan?
Od: somktosom
|
Pridané:
23.6.2026 18:20
ja by som sa chcel postazovat na rucnu brzdu ktoru aktivujem prstom
|
| |
Christine 1983 jealiously ( žárlivá ) demonessée Plymouth Fury 1963 demoness
Od: LytaRyta Hochbatnica 3-rybá
|
Pridané:
23.6.2026 18:02
a v česku manévri, jak keby pátrali a nahánali šakala :o xD
|
| |
odchod do dochodku
Od: .vyborne
|
Pridané:
23.6.2026 19:06
kokotina
|