
neprihlásený
|
Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána |
|
|
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Značky:
Windows 10podporaMicrosoft
DSL.sk, 26.6.2026
|
|
Spoločnosť Microsoft zatiaľ bez väčšieho oznámenia predĺžila rozšírenú podporu operačného systému Windows 10, ktorého štandardná podpora skončila v októbri 2025.
Microsoft po skončení podpory ponúka predĺženú podporu ESU, Extended Security Updates. Pre firmy a iné organizácie, pre ktoré bola podobná predĺžená podpora k dispozícii aj pri predchádzajúcich verziách Windows, je k dispozícii platená trojročná predĺžená podpora.
Pri Windows 10 spoločnosť prvýkrát túto predĺženú podporu ponúka aj pre individiuálnych užívateľov, k dispozícii bola pôvodne na jeden rok do 12. októbra 2026.
Podpora je platená a jej cena je 30 dolárov plus DPH. Užívatelia z Európskeho hospodárskeho priestoru, ktorý zahŕňa aj krajiny EÚ, ju môžu získať aj bezplatne. Pri bezplatnej možnosti musia užívatelia na danom počítači na prihlasovanie do Windows používať Microsoft účet. Ak tak užívateľ nebude robiť, podľa popisu po 60 dňoch sa aktualizácie ESU ukončia.
Teraz Microsoft ale túto predĺženú podporu Windows 10 pre individuálnych užívateľov predĺžil o ďalší rok do 12. októbra 2027. Nový dátum sa už nachádza na stránke s informáciami o ESU a včera ho spoločnosť doplnila aj do pôvodného oznámenia detailov predĺženej podpory.
Aspoň podľa informácií na stránke o ESU je poplatok 30 dolárov jednorazový, po predĺžení podpory o rok by ho tak zrejme užívatelia nemali znovu platiť.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
mmmmmm
Od: lhx6205
|
Pridané:
26.6.2026 9:27
No ale.. to tu uz nigdo nic negarantuje? Tagto sa tej dvanastky nigdy nedockame..
|
| |
Re: mmmmmm
Od: Lokti brada
|
Pridané:
26.6.2026 9:43
Dvanástka je lepšia ako desina a hlavne chladená
|
| |
Re: mmmmmm
Od: Berg
|
Pridané:
26.6.2026 13:25
Pamatujeme tvrdenia MS, ze W10 budw posledny Windows.
|
| |
ESU bez MS account
Od: hehehe
|
Pridané:
26.6.2026 10:11
https://github.com/abbodi1406/ConsumerESU/
snad niekomu pomoze
|
| |
Re: ESU bez MS account
Od: frflee314159
|
Pridané:
26.6.2026 10:48
Vďaka
|
| |
nxnxncn c
Od: duiciiv
|
Pridané:
26.6.2026 10:40
takze s desinou na vecne casy? keby som vedel tak na 11 neprejdem
|
| |
Re: nxnxncn c
Od: monopol
|
Pridané:
26.6.2026 12:26
spravil si chybu :)
|
| |
ultraradikálny empaticizmus
Od: syntaxterrorXXX, . Y
|
Pridané:
26.6.2026 10:53
To je poriadna hamba, keď po toľkých rokoch systém priekazne ešte potrebuje podporu.
|
| |
Re: ultraradikálny empaticizmus
Od: Berg
|
Pridané:
26.6.2026 13:26
Potrebuje celozivotnu podporu ako nasi Indicki spoluobcania.
|
| |
Re: ultraradikálny empaticizmus
Od: Fek
|
Pridané:
26.6.2026 17:51
že ťa nebolí gamba, keď napíšeš hamba
|
| |
Stellaris 3.6.1 Orion - Gigastructural Engineering v. up to 3.25.x - Birch World ( genuine, powerful, still un-nerfed, yet )
Od: LytaRyta Hochbatnica 3-rybá
|
Pridané:
26.6.2026 12:56
Windows 7 SP2, a 11 - najlepšie edície !
všade ich dávam, všade inštalujem len tie.. ( a sú si aj dost, vizuálne, a UI, layouts, podobné.. )
win.10 - dost zle sa s ním robí, nvm mu príst na chut ani po 2 dekádach.. proste, OP, ktorý má být primárne na desktopy, príp. laptopy, ntbky, - a oni tam dajú, tlačia tam tie tiles, čo sa asi víc hodia asi len pre tablety, (možno tiež smarphony, too..
|
| |
Re: Stellaris 3.6.1 Orion - Gigastructural Engineering v. up to 3.25.x - Birch World ( genuine, powerful, still un-nerfed, yet )
Od: Berg
|
Pridané:
26.6.2026 13:31
Wow, ty nevies prist na chut W10 ani po dvoch dekadach.
A jasne W7 a W11 su si tak podobne.
To ci si z citania Jóbových zvestí načisto Jóbnutý nechám na posúdení ostatných.
|
| |
Re: Stellaris 3.6.1 Orion - Gigastructural Engineering v. up to 3.25.x - Birch World ( genuine, powerful, still un-nerfed, yet )
Od: to je hlupost
|
Pridané:
26.6.2026 16:08
najlepsie su win 3.11, na usb kluci ani nevies, ze to mas :D
|
| |
Staré je staré
Od: Ivan Paliesek
|
Pridané:
26.6.2026 14:59
To sa mi páči.Mám 18 ročný elektrónkovy počítač Intel.A win.10 na ňom funguje veľmi dobre.Len som sa musel prihlásiť do konta Microsoft.Ale aj tak mi nevyžiadanou aktualizáciou "poslali"modrú smrť.Pitom sa čudovali že do októbra 26 som chránený.Problém je v tom, že nemám inštalačku Windows 10 a tá stará mrcina sa cez USB nedá prinútiť k poslušnosti.Aj minulý rok má dvakrát zrušili aktualizáciami ktoré sa nedajú odinštalovať.Ešte že nie som závislý.
|
| |
Nič prekvapivé
Od: čitateľ originál
|
Pridané:
26.6.2026 18:36
Ešte je tam potenciál na ďalších 5 rokov. Podpora Windows Server 2022 končí v októbri 2026, predĺžená až v 2031.
|
Pridať komentár
|
|
|
|