| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
rýchlosť
Od: monopol
|
Pridané:
26.6.2026 12:39
Naše vlaky idú aj viac ako 80km/h?
|
| |
Re: rýchlosť
Od: köstliche Kaiserbrötchen
|
Pridané:
26.6.2026 13:41
Keď ideš vlakom tak sa neponáhľaš. Vlak je o pohodlí, o kultúre cestovania a krásnych výhľadoch. Vo vlaku si prečítaš ako sa darí tvojim akciám a aké dividendy ti vyplatia. A tie s modrou ceduľkou sú naozaj moderné a pohodlné. Aj keď bagetu si zatiaľ radšej zabalím svoju.
|
| |
Re: rýchlosť
Od: ahhhahaa
|
Pridané:
26.6.2026 14:51
A keď sa ponáhľaš tak máš motorku. Tam stúpajúcou teplotou klesá počet nalepených múch, ktoré sa priekazne zvyšujúcou rýchlosťou lepia zasa viac
|
| |
Re: rýchlosť
Od: Berg
|
Pridané:
26.6.2026 13:43
To bola otázka ako na rádio Jerevan.
Odpoveď by bola asi: Samozrejme áno, sumárne.
|
| |
Re: rýchlosť
Od: asdasasfsd
|
Pridané:
27.6.2026 10:43
priemerna rychlost Kuty - Bratislava OS rano je cca 32km/h
Ak by tam bola vedal cyklotrasa v jednom celku s dobrym asfaltom, dal by som to skor, nez OS vlak.
|
| |
33231
Od: ____________
|
Pridané:
26.6.2026 12:42
je kapitalizmus aj kolajnice si mozu robit co chcu
|
| |
Re: 33231
Od: OriginalnyKoumakSK
|
Pridané:
26.6.2026 12:53
vidim, ze nerozoznavas, to co si napisal je anarchia.
To co robia kolajnice je demokracia - cez svoje ciny si vyslovuju svoj nazor a nesu si za to aj plnu zodpovednost.
|
| |
Re: 33231
Od: _____________
|
Pridané:
26.6.2026 12:59
v demokracii by kolajnice najprv poslali okolkovanu ziadost o roztahovanie
|
| |
Re: 33231
Od: pozorovatel
|
Pridané:
27.6.2026 6:08
Ty tu píšeš o EuroSojuze. Nejak vám mladším ročníkom sa to mieša. Dnes toto, čo dokazuje tunajší establišment, zďaleka nie je demokracia. Pomaličky systematicky sa to mení na demokratúru.
|
| |
Re: 33231
Od: ______________
|
Pridané:
27.6.2026 9:03
od 89 to tu vyzera skoro furt ako demo a my ako betatesteri
|
| |
Re: 33231
Od: monopol
|
Pridané:
26.6.2026 13:02
to nie je demokracia lebo nenesú za svoje činy zodpovednosť. Jednoducho sa pokryvia a spoločnosť sa prispôsobuje nižšou rýchlosťou a ešte ich z láskavosti aj natrú :(
|
| |
Re: 33231
Od: jaaaaaaa
|
Pridané:
26.6.2026 14:14
este som nevidel natrete kolajnice
|
| |
ultraradikálny objasňovačizmus
Od: syntaxterrorXXX, . Y
|
Pridané:
26.6.2026 16:10
V dávnych časoch, keď ešte boli toalety vo vozňoch iba dierou nad pražcami, nečakaný vír občas hodil nálož pod kolesá, ktoré pri následnom prekĺzavaní činili koľajnice priekazne natretými.
|
| |
Re: ultraradikálny objasňovačizmus
Od: ____________
|
Pridané:
26.6.2026 17:50
zachodohumoristi uz ovladaju aj zeleznice?
|
| |
Re: ultraradikálny objasňovačizmus
Od: truhlik3
|
Pridané:
27.6.2026 7:45
20rokov som nesiel vlakom. tozvazam si rit autom. to fakt uz nie su na na toaletach vo voznoch diery? vzdy som sa cez medzi stehna a tu dieru pozeral ako ubiehaju prazce, co budem teraz robit, ak sa dostanem do vlaku? knak, zdali sa mi tie prazce nejake cistejsie, ked som sa minule vedla trate bikoval.
|
| |
Re: 33231
Od: čitateľ originál
|
Pridané:
26.6.2026 18:31
Ako to ja vidím, tak tie nové kapitalistické koľajnice sa správajú rovnako ako tie staré socialistické. Kapitalizmus nie je o koľajniciach, ale len o tom kto na nich zarobí.
|
| |
Lajdák
Od: Lajdák
|
Pridané:
26.6.2026 19:04
Ťahať sa napríklad 80km/h vlakom, v ktorom sprievodkyňa zakáže otvárať okná kvôli klimatizácii, a o 15 minút prikáže otvárať okná lebo klimatizácia nejde, je slovenská sociálna demokracia. =))))
|
| |
Re: Lajdák
Od: No neviem
|
Pridané:
27.6.2026 7:25
Kde je klima sa okna nedaju otvarat, chodis vlakom?
|
| |
Socialna veda
Od: Socialista
|
Pridané:
26.6.2026 22:12
10 rokov dozadu tu boli specialisti ktory preratali roztaznost a dali nam tu v komentaroch cislo v mm na km pri deltaT stupnov.
|
| |
Re: Socialna veda
Od: Socialista
|
Pridané:
26.6.2026 22:18
Tak prevezmem ja rolu specialistu. 0.00012 X 1000 X 20( Budem ratat zmenu o 20 stupnov) = 2,4metra na kilometer pri zmene stavu z 20 stupnov na 40.
|
| |
Re: Socialna veda
Od: _____________
|
Pridané:
26.6.2026 22:36
takze do zberu to radsej nosit v lete
|
| |
Re: Socialna veda
Od reg.: Kvík?
|
Pridané:
26.6.2026 22:41
Je zaujímavé, ak sa jedinec fyzike rozumie priekazne presne rovnako ako ekonomike.
|
| |
Re: Socialna veda
Od: tortutut
|
Pridané:
26.6.2026 23:55
Zle počítaš, opýtal som sa umelej demencie a ta vypočítala 0.24m na kilometer. To vyzera reálne. 2.4m je nerealne...
|
| |
Re: Socialna veda
Od: čitateľ originál
|
Pridané:
27.6.2026 6:20
Skutočné, neskutočné. Možné, nemožné.
|
| |
ultraradikálny konsenzualizmus
Od: syntaxterrorXXX, . Y
|
Pridané:
27.6.2026 6:43
Bez použitia vákuovej pumpy sa to môže javiť nereálne až nemožné, no tá vie údajne pridať 2 až 4cm priekazne už na malom kúsku.
|
| |
Re: Socialna veda
Od: truhlik 3
|
Pridané:
27.6.2026 7:50
ten most sa roztiahol o 17 m? hej bolo horko. ale o 17m? tak som sa pimylil v des. ciarke, roztiahol sa o meter sedemdesiat . https://youtu.be/CX1MwNEpYZc?is=isp2T2FHkDll6hyD
|
| |
Re: Socialna veda
Od: Socialista
|
Pridané:
27.6.2026 8:02
Mas pravdu. Chyba mi tam jedna nula u koeficientu. To je tak ked sa seru bagrovac-casnik do fyziky.
|
| |
Stellaris 3.6.1 Orion - Gigastructural Engineering v. up to 3.25.x - Birch World ( genuine, powerful, still un-nerfed, yet )
Od: LytaRyta Hochbatnica 3-rybá
|
Pridané:
27.6.2026 5:05
eh, tiež by som si chcel len tak bádat, nad AI, al. gulovými bleskami, fyzikou plaszmatu, atd.. a dalšími xx takými (takmer priam sci-fi ) témami, spústou takích úžasních tém, a oborov, a ešte byt za to, docela fajn a dobre, honorovaný, a chodit, resp. lítat si, a jazdit, po rôzních konferenciách, a kongresoch...
https:// www.idnes .cz /ekonomika/domaci/ ondrej-bajgar-rozhovor. A260626_ 131804_ ekonomika_ ven/diskuse
eh, v dalším živote - už aj ja, a to si pište, veru, reku aj ja, pojdem na totie ..vš, university,
a vbc,
- pojdem do mesta,
tam raz budem medzi snobmi hviezda!
|
| |
Priatelia, zvážme to.
Od: Bežný užívateľ
|
Pridané:
27.6.2026 10:00
Treba prediskutovať, či v tomto extrémnom teple nevypnúť EXPO v biose.
|