neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Orange dostal povolenie na väčší LTE test

DSL.sk, 9.12.2010


Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky rozšíril spoločnosti Orange povolenie na testovanie mobilnej siete technológie LTE, Long Term Evolution.

TÚ SR o tom informoval v tlačovej správe.

Spoločnosť už mala vydané povolenie na testovanie LTE na dvoch BTS v Banskej Bystrici od 1. januára 2011 do 30. júna 2011. Aktuálne požiadala a TÚ jej vydal povolenie na testovanie v rovnakom termíne a v rovnakej lokalite na dvoch dodatočných BTS.

Povolenie platí pre pásmo 2.6 GHz.

Tento rok realizovala test LTE v Banskej Bystrici aj spoločnosť Telefonica O2, žiadny zo slovenských mobilných operátorov zatiaľ ale nezverejnil konkrétny plán na vybudovanie LTE siete.

Minulý týždeň Telekomunikačný úrad informoval, že frekvencie v pásme 2.6 GHz zatiaľ vo svete najčastejšie využívané pre LTE siete budú od januára 2012 aj na Slovensku uvoľnené pre elektronické komunikačné služby, zrejme LTE.

V súčasnosti tieto frekvencie využívajú najmä poskytovatelia tzv. bezdrôtových kábloviek systémom MMDS, Multichannel Multipoint Distribution Service.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

"Long Term Evolution" - no mne to hovori velmi malo, i ked k telekomu mam blizko. Mohli to aspon trosku rozpisat o co ide aka technologia a pod.
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

http://en.wikipedia.org/wiki /3GPP_Long_Term_Evolution
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

možno ti viacej povie správny termín pre LTE, čo je EPS :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

3,9G by mohlo napovedat.... je to nieco ako GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, .... len novsie, rychlejsie, drahsie.... teoreticka max rychlost az 100 Mbps. (realne maju teraz Svedi tusim tak 20Mbps) latencia pod 10 ms, takze uz by sa z toho malo dat aj VoIP volat, pozerat priame prenosy a hrat hry a co ja viem vsetko co je zatazene na latenciu.... Ale pre bezneho smrtelnika myslim staci aj 3G...
Odpovedať Hodnotiť:
 

goo.gl/mPb8o
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co je v BB, ze vsetcia testuju LTE tam?
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

No predsa my, Bystričania ;-)
Ale k veci: môj amatérsky názor: ide o oblasť s relatívne "hustou" sieťou so slušným množstvom účastníkov na rôznych frekvenciách a celkom členitý terén. Čiže to najnáročnejšie prostredie na testovanie.
Dáva to zmysel?
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

inak povedané, BB je v takej p**i, že keď to tam pôjde, ta už všade :D
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

nevysvetlil si to sice politicky korektne, ale zato dost vystizne :-D (bystricania, no offense..)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Všetcia? Ty si skade vyletel?
Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

No sorry, ze som jedno slovo napisal hovorovo!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Povedal by som ze to bude tym ze tu ma centralu ako O2 tak aj Orange..
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Lebo odtial nesposobia rusenie do zahranicia a existujucim MMDS na Slovensku.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

je to blizko zvolena...
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

Aha hneď som si myslel , že kvôli Zvolenu to všetci robia . Aj Viedeň je takmer pri našich hraniciach kvôli Zvolenu. A viem, že aj Metro vo Zvolene majú
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Zvolen este existuje? Mne sa zdalo ze sa mali zlucovat s Banskou Bystricou? :o
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

V BB je tusim dohladove centrum Orange. Tam sa to vsetko zbieha.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

v BB ma pomaranc technicku podporu,adminov, 400 servrov ...kompletne hniezdo..preto v BB..irtet?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nie som si stopercentne istý, ale Orange aj O2 majú OMC (Operations and maitenance center) práve v Bystrici. Neviem ako sú na tom ružoví...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Viete ako sa hovorí medzi ľuďmi o Banskej Bystrici:
Pažravá pri Zvolene.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Centrum.sk nefunguje
idem na email a ked dam prihlasit, tak mi to nic nenacita, dam spat na homepage a nic, asi maju pokazene cookies alebo co?
ak ich vymazem stranka ide, ale nie do emailu.
nie ze by som tam mal primarny email, ale toto su LOLKOVIA..
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

na centrum.sk alebo zoznam.sk by som si nezalozil ani email na registracie a spamy.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Lolko je ten ktor využíva ich "služby".
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

..tam su uz hackeri ako doma
XD
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Je to vsetko fajn, len si treba uvedomit, ze mikrovlnny ohrev potravin bezi na frekvencii 2450MHz. Tak si budeme piect mozocky kvalitnejsie ako doteraz.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

tvoj je uz pripeceny
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Test nie je plnohodnotna prevadkza, len si vyskusaju co sa z toho da vytiahnut, porovnaju si to s parametrami pripojenia ktorym uz disponuju a potom vybehnu s ponukou. Hlavnym kriteriom pre tvorbu ponuky bude ale konkurencna ponuka, tu je O2 v nevyhode voci Orangu pretoze O2 je na Slovensku kratsi cas, takze si asi pockaju s cim pride Orange - ak vobec s niecim pride a potom urobi tradicny tah smrti ako s O2 jednotkou :-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To bol fakt tah smrti. Preto skoro vsetky jednotky v roku 2008 pokapali, vsak? :-D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár