neprihlásený Pondelok, 24. januára 2022, dnes má meniny Timotej
Pri sčítaní obyvateľstva bude štát vedieť, kto vyplnil ktorý formulár

Pri sčítaní obyvateľstva 2011, ktoré bude prebiehať na Slovensku v máji a júni, bude mať štát k dispozícii po obmedzenú dobu databázu, ktorá priamo umožní prepojiť anonymný identifikátor vyplneného formulára s konkrétnou osobou. Pri elektronickom sčítaní cez Internet budú použité priamo webové formuláre, ktoré obyvatelia budú vypĺňať priamo na webovej stránke. Ukážky.

DSL.sk, 31.3.2011


Pri sčítaní obyvateľstva 2011, ktoré bude prebiehať na Slovensku v máji a júni, bude po obmedzenú dobu existovať databáza, ktorá priamo umožní prepojiť anonymný identifikátor vyplneného formulára s údajmi o obyvateľovi s konkrétnou osobou.

Vo svojom stanovisku pre server DSL.sk to potvrdil Štatistický úrad Slovenskej republiky, ŠÚ SR, organizujúci Sčítanie obyvateľstva v roku 2011.

Každý obyvateľ, nezávisle na tom či plánuje využiť elektronickú formu sčítania, dostane od sčítacieho komisára zalepenú obálku na meno, v ktorej bude nalepiteľný číselný identifikátor a prihlasovacie heslo do systému elektronického sčítania. Osoby neevidované v systéme alebo osoby zúčastňujúce sa sčítavania mimo miesta svojho trvalého pobytu dostanú tzv. rezervný identifikátor. Pre formuláre o bytoch a domoch budú vydávané samostatné identifikátory.

Identifikátor bude potrebné použiť pri elektronickom vyplnení sčítacích formulárov cez Internet ako prihlasovacie meno, osoby fyzicky vypĺňajúce papierové sčítacie formuláre ho nalepia na formulár.

Identifikátor samotný priamo identifikovať osobu, ktorej bol vydaný, nebude. Na centrálnej úrovni bude ale k dispozícii databáza, ktorá identifikátory prepája s osobou identifikovanou menom, adresou trvalého bydliska a dátumom narodenia. Pre rezervné identifikátory túto väzbu zaznačí do špeciálnych formulárov sčítací komisár.

Databáza sa využíva pre identifikovanie a elimináciu viacnásobného vyplnenia formulárov, napríklad elektronicky, fyzicky v mieste trvalého bydliska a prípadne fyzicky na inom mieste, a tiež kontrole, či sa sčítal každý obyvateľ. S využitím tejto databázy dostane každý sčítací komisár po skončení možnosti sčítať sa elektronicky 29. mája zoznam osôb v jeho obvode, ktoré sa sčítali elektronicky. Od ostatných osôb v jeho sčítacom obvode následne bude požadovať odovzdanie písomných formulárov.

"Samotné elektronicky vyplnené formuláre nebudú sčítacím komisárom ani obci sprístupnené," potvrdila pre DSL.sk Zuzana Štukovská z Odboru štatistiky obyvateľstva ŠÚ SR.

Pri poslednom sčítaní obyvateľstva obdobná databáza na centrálnej úrovni umožňujúca prepojiť vyplnené formuláre s konkrétnymi osobami neexistovala. "V roku 2001 sa takéto informácie nezisťovali – sčítanie sa nerealizovalo súbežne v listinnej podobe a elektronickej forme. Úplnosť sčítania zabezpečoval priamo sčítací komisár, ktorý vedel, koľko obyvateľov sa nachádza v konkrétnej domácnosti / byte. V roku 2001 sa informácie o mene, priezvisku a adrese bydliska zisťovali iba u osôb, ktoré boli sčítané mimo svojho trvalého bydliska. Po "zaradení" týchto osôb do trvalého bydliska boli tieto informácie fyzicky zničené. Neboli zaznamenávané v databázach Štatistického úradu SR," uviedol pre DSL.sk Štefan Tóth, generálny riaditeľ sekcie informatiky ŠÚ SR.

Údaje umožňujúce previazanie sčítacích formulárov s konkrétnymi osobami budú podľa stanoviska Štatistického úradu pre DSL.sk zničené po odstránení duplicít a ukončení logických kontrol, presný čas ŠÚ SR nešpecifikoval.

Zväčšiť Zväčšiť
Podoba sčítacieho formuláru obyvateľa pre sčítanie obyvateľstva v roku 2011, kliknite pre zväčšenie (zdroj: Štatistický úrad SR)

Sčítanie obyvateľstva, domov a bytov oficiálne odštartuje 13. mája, kedy začnú sčítací komisári roznášať sčítacie formuláre a obálky s identifikátormi a heslami. Informácie vo formulároch majú byť vyplnené podľa stavu k polnoci z 20. na 21. mája, následne od 21. mája do 29. mája bude možné vyplniť formuláre elektronicky. Sčítací komisári budú zbierať vyplnené fyzické sčítacie formuláre do 6. júna.

Podobu všetkých sčítacích formulárov je možné nájsť na oficiálnej stránke sčítania scitanie2011.sk.

Pri elektronickom sčítaní sa obyvateľ prihlási identifikátorom a prideleným heslom na stránke scitanie2011.sk a vypĺňať bude priamo na stránke webový formulár obsahovo identický s tlačeným formulárom. Vyplnený formulár po uložení môže definitívne označiť ako dokončený a odovzdať ho alebo sa neskôr vrátiť a dokončiť jeho vypĺňanie.

Zväčšiť Zväčšiť
Podoba webového sčítacieho formuláru obyvateľa, začiatok a koniec. Celý formulár je 1.6-krát dlhší. Kliknite pre zväčšenie (zdroj: Štatistický úrad SR)Povinnosť vyplniť sčítací formulár má každý obyvateľ. Hoci zatiaľ nie je možné odhadovať aká časť obyvateľstva zvolí elektronické vyplnenie formulárov, web pre sčítanie bude zrejme jedným z doteraz najviac vyťažených webov štátnej správy. Systém pre elektronické sčítanie je podľa ŠÚ SR nadimenzovaný dostatočne.

"Systém elektronického zberu je pripravený tak, aby zabezpečil možnosť elektronického sčítania pre každého záujemcu. Dodávateľom je IBM Slovensko," uviedol Tóth.


      Zdieľaj na Twitteri


Vyplníte sčítací formulár / e elektronicky alebo písomne? (hlasov: 1172)

Elektronicky      89%
Písomne      11%


Najnovšie články:

Webbov teleskop v pondelok vstúpi na cieľovú orbitu
Windows 10 sa zrejme začína automaticky upgradovať na verziu 21H2
Nový trailer druhej série Star Trek: Picard
Helikoptéra na Marse neletela kvôli prachovej búrke
Vydaný Wine 7.0 umožňujúci Windows softvér na Linuxe
Rast Netflixu spomalil, pridal najmenej zákazníkov od 2015
TV služby od Telekomu vyraďujú dva kanály, aj jeden populárny
Potraviny nakupuje online údajne už 19% Slovákov
EÚ chce vytvoriť vlastnú službu rekurzívnych DNS serverov
Google ruší bezplatný kancelársky balík a Gmail na vlastnej doméne


Diskusia:
                               
 

rytieri jedi vsetkych krajin, spojte sa ;-)
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

ritieri
Odpovedať Známka: -5.1 Hodnotiť:
 

ritter sport.. mnam dal by som si teraz .. 2:23 bezny cas na cokoladku :D
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

+1
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/scitanie2011
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

Ten skracovac url je super.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

diky, ten je moj :D
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

mne sa najviac paci

Ak máš sťažnosti tak chod@dopice.sk
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

A to ti povolili registrovať si doménu s takýmto názvom?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

nedovolili
Odpovedať Hodnotiť:
 

In FED we trust
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

a co sa mi stane,ak to jednoducho nevyplnim?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nestane sa nic. V CR mali pokutu 10.000, u nas porusis zakon, ale nie je definovany postih, takze si tym dotaznikom mozu vsetci akurat tak vytriet zadnu cast tela...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nic, scitaci komisar, aby nemal problemy to vyplni za teba :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nezamestnany eskimak s prijmom 200.000,- EUR reporting in...
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

affirmative
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Got it! Thanks a lot again for hlpenig me out!
Odpovedať Hodnotiť:
 

roger that
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

vierovyznanie davam Vesmirni lide
Odpovedať Známka: 6.6 Hodnotiť:
 

http://www.venganza.org/
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

ja dsl.sk :)
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

ake su na vyber, ci to je jedno ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si scientolog?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Priznali len to čo všetci už dávno vedeli. Stačí zamestnávateľ a dátum narodenia a keď to prebehne cez databázu Sociálnej poisťovni je to jasné...
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Holandsko/Nemecko scitanie nerobia pretoze to ludia odmietli po zneuziti nacistami na vykonavanie cistiek.
Ja budem vyplnat pisomne aby som to mohol skartovat aj stym identifikatorom.
Anonymne to neni ajtak, aj po zniceny tych databaz ztoho formulara spolahlivo identifikujete 99% osob. Ved neni problem zistit indentitu cloveka co v maske na videu pali mačky.
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

njn, ked sa hlupak sam tagne na facebooku do videa ze jaky som frajer :D
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

ulahcili im aspon robotu:)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

akoze naco to robia?
maju kataster, maju prihlasenych na pobyt, maju soc. poist., maju matriky,maju dopravny inspektorat, maju STkacky, maju banky, maju telecom, maju elektrarne, maju plynarne , vodarne , teplarne.

vsak ked to vsetko spoja budu vediet este aj kedy som si rano prdol
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

"kedy" - to nestaci. Musia vediet aj "kolko".
Odpovedať Známka: 9.6 Hodnotiť:
 

a uplne najhlavnejsie musia vediet, akej bol narodnosti a ake mal nabozenske presvedcenie.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Zabudol si či vieš pracovať z PC ...
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Som zvedavy, ked si vymenim obalku(formular) s mojou mamou....ozaj este zije, ludia, a ma 80 !!! rokov...ci to niekoho trkne, alebo to bude "statisticka" chyba...;-)...ze babka vyplna formular cez web.....
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Vymenme si obalky vsetci, potom moze ist do 3,14...
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

pani co takto zorganizovat hromadnu vymenu obalok v mestach po celom slovensku? :D
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

vynikajuci napad. Aj tak je cele scitanie len akt neslobody, pretoze co je to za slobodu, ked ma niekto nuti odovzdat udaje, ktore pokladam za svoje sukromie a to vsetko pod hrozbou pokuty. Hlavne ze sa tento stat pysi slovami...slobodny a demokraticky.

barani kkt, obycajna totalita a demokratura.

Cele scitanie je tu len na to, aby neskor mohli ludom uvalit tzv. dan z hlavy, tak si potrebuju este raz dokladne spocitat svoje ovce.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

a maju aj volebne zoznamy
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zase to bude stáť náš štát toľké milióny, ktoré sa mohli využiť na prilákanie investorov, aby tu konečne postavili továrne, pripadne to mohli investovať do opravy ciest, ktorá po zime vyzerá katastrofálne.
Vláda by mohla vymyslieť ako zamestnať ľudí aj za cenu zvýhodnenia nových investorov, myslím, že podpory ich vyjdu drahšie a ľudia majú záujem robiť.
Nehovoriac o množstve papiera, ktorý sa rozpošle každému....v dnešnom svete ekológie. Ako bolo vyššie spomenuté, majú o nás dosť informácií, aby vedeli o nás všetko a ak nie, nech sa opýtajú uja googla.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

Zasa až tak úplne vyhodené to hádam nie je... Myslíš, že krajina, ktorá zavádza elektronickú agendu investorov neláka? .. Akože žiadne viditeľné percento to nebude, ale vplyv to podľa mňa má, ak by zvládli dotiahnuť významnú časť byrokracie do elektronickej podoby, tak sem prídu investori určite radšej.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ak stat potrebuje vykonavat scitanie napriek tomu ze drvivu vacsinu udajov ma po roznych uradoch, tak to prave znamena ze vobec nezvladli "dotiahnuť významnú časť byrokracie do elektronickej podoby".
posledne scitanie bolo v roku 2001, uz vtedy bola IT na takej urovni ze by nebol problem poprepajat registre. Mali na to 10 rokov, vedeli ze to budu zase potrebovat. Ale to by potom polovicu statistickeho uradu mohli prepustit.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Keby tento stat nekrmil tych romskych darmozracov,mal by tento stat dostatok penazi aj na ine.Rozhodol sa ale investovat bez moznosti navratu do tejto komunity,tak aj vsetci na to doplacame. Maju skoly zadarmo,dopravu do skoly zadqrmo,obedy za korunu avy ich nalakali do ako a k comu to je? Aj tak z nich nic nebude...
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

Až tak nechceme, ale skús im nedať, hneď máš na krku úniu...
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

príklad švajčiarko, ak nerobí 5 rokov, nemá nárok na peniaze od štátu, nikto sa s nimi nesúdi a všetko je v poriadku? keby to je tu tak, tak sa máme všetci lepšie
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Švajčiarsko nie je v únii
http://en.wikipedia.org/wiki/EU
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Nech si ich unia berie
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

co z toho vyplyva? daj vo formulari narodnost "romska" a potom ked ti stat nebude chciet nieco dat, tak sa stazuj, ze si ako rom diskiminovany a pozaduj vsetko to, co pozaduju oni ...
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Keby štát nekŕmil tých nenažraných zahraničných investorov peniazmi, na ktoré sa im musíme poskladať my, hneď by tu bolo lepšie.
Prínos EÚ je hlavne v tom, že už im Miklož nemôže dať aj modré z neba, 20-ročné daňové prázdniny a zaplatiť hoci aj 1/2 investície, hoci aj 15 % je príliš veľa!

Všetky tie dotácie investorom by sa mali zrušiť – toto predovšetkým!
Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

Áno, áno, to by vám bolo treba, okrádať ľudí a pchať tie peniaze do vreciek zahraničným investorom, na legalizované úplatky, že tu vytvoria pracovné miesto za 43000 €, napríklad, to je hudba pre vaše vymyté pravicové hlavy, že?!

Aby ste sa nepokakali z tých zahraničných investorov a z ich lákania naozaj za každú cenu...! Taký zahraničný investor to tu najprv využije, najmä tie dumpingové dane, kvôli ktorým sa tak zadlžujeme (aj tak máme príliš malé príjmy i výdavky štátu v porovnaní s (vyspelými) štátmi EÚ), za pár rokov sa zbalí, všetko to tu predá, napakuje si vrecká a poberie sa korumpovať a vydierať ďalej na východ...!
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

"vymyté pravicové hlavy" ... ale no. Mne sa to tiez nepaci. Je to proti logike.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ty lalo, takze radsej budes sediet doma na riti a vyzierat stat cez socialny system, ako by si isiel robit k zahranicnemu investorovi, ktory tu vytvoril miesto, na rozdiel od tych uzasnych domacich "podnikatelov".
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

vytvoril tu miesto za ktore sme mu MY ZAPLATILI!!! radsej budem davat peniaze do socialneho systemu, pre nasich obcanov, ako investorovi, ktory aj tak po skonceni obdobia vyhod, ktore pre nas nie je vyhodne, aj tak odide a bude tu to iste...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Stat ma prehlad o svojich obcanoch, obcianske preukazy, dane, adresa, vzdelanie, deti, plat, auta, domy, byty atd.
Scitanim ziskavaju lepsi prehlad len a len o majetku, vsetko ostatne uz vedia. Prehlad majetku moze sluzit iba na jednu vec: na podrobnejsie analyzy oviec a toho ake dane a poplatky este znesieme.

necyklopedie.wikia.com/wiki/Sčítání_lidu
http://goo.gl/FDWmu

Sčítání ovcí - antinávod
http://goo.gl/bXKFc

Sčítání vovcí II - písek do ložisek!
http://goo.gl/RuhT1

Sčítání a písek do ložisek: Další tipy na pískoviště
http://goo.gl/1xVyu

Sčítání lidu se nezúčastním. Videa ČSÚ a argumenty pro a proti
http://goo.gl/wEW3k

Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

Môže mi prosím niekto vysvetliť význam tejto vety? "Povinnosť vyplniť sčítací formulár má každý obyvateľ."

Akú povinnosť? Mám v pláne to NEUROBIŤ už čisto z recesie a bojkotu tejto banánovej republiky. Čaká ma pokuta? Väzenie?

Mimo iné, prečo ja mám "tomuto štátu" odpovedať na osobné otázky o mojej osobe? Čo je koho do toho akú školu som vyštudoval či akého som vierovyznania? Nie je snáď moja vec ako chodím do zamestnania? To sú moje osobné záležitosti a nemám záujem sa o to deliť s nikým, pokiaľ tým nemám čo dosiahnuť (preto to neporovnávajme so životopisom).
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

presne to som sa chcel spytat. Uklada zakon povinnost takyto formular vyplnovat?? Ked tam budu otazky, na ktore nechcem odpovedat, musim? pravdivo? Scitanie obyvatelov je scitanie kusov, ked sa ma tam budu pytat na nabozenstvo, ci mam televizor, auto.....ci si utieram rit lavou/pravou, tak im ten formular skrcim a hodim do kosa.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Ale to je somarina... len zmenšíš štatistickú vzorku. Nič hrozné. Práveže tam treba zaniesť čo najviac chýb :)
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

v zakone mas povinnost, ale neni tam sankcia takze zakon je imperfektny a nic ti nehrozi. mozes to skartovat.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Na to by som sa nespliehal.
Zbierka zákonov č. 263/2008 § 17 hovori:
Ak tento zákon neustanovuje inak, na postup a konanie
v ňom neupravené sa použijú ustanovenia osobitného
zákona.17)
17) Zákon č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike v znení neskorších predpisov.
.
A v zakone č. 540/2001 uz su tie sankcie pekne rozpisane :).
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

§ 15
Sčítanie obyvateľov, domov a bytov
Sčítanie obyvateľov, domov a bytov upravuje osobitný
zákon. 4)

Tym je povedane vsetko. A osobitny zakon o scitani obyvatelstva pokuty nedefinuje...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kewl you should come up with that. Exceelnlt!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď sa človek narodí hneď mu na zadok napíšu číslo neskôr ho zapíšu do matriky -potom ho pokrstia -prihlásia do jaslí atď až po smrť a všetko sa pekne eviduje tak o človeku vedia všetko čo potrebujú.Cez mobil ťa lokalizujú tak vedia kde sa aj práve nachádzaš Tak načo je to dobré?
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

nech sa paci:
-stat riadia skorumpovani politici
-politici robia zakony
-zakony su pre ovce zavazne = povinne
-neuposluchnutie je trestane

"...POVINNOSŤ, ktorá im vyplýva zo zákona č. 263/2008 Z. z."
www.scitanie2011.sk/ co-je-scitanie/scitanie-pravo-alebo-povinnost
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

"..podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady.."
uz len kvoli tomuto sionizmu si s tym vytriem zadok
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

je jedno co tam pisu, pokial, za to nie je ziadna sankcia, tak sa na to mozes kludne vysrat ... co daju ta na nastenku ? alebo co ? :-)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nie je náhodou dátum narodenia osobný údaj chránený zákonom o ochrane osobných údajov? Dátum narodenia v spojení s názvom obce v mnohých prípadoch jednoznačne identifikuje daného človeka!!! Na toto im kašlem...
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Real brain power on display. Thakns for that answer!
Odpovedať Hodnotiť:
 

tic0ck <a href="http://xwyfkcqumzmz.com/">xwyfkcqumzmz</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

GWgEOH <a href="http://qhzccvkgxgmu.com/">qhzccvkgxgmu</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

The forum is a brighter place thanks to your posts. Thnkas!
Odpovedať Hodnotiť:
 

zakon 263/2008 Z. z. neobsahuje ziadne sankcie ako v cechach takze klud ;-)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

treba si precitat paragraf § 17 č. 263/2008 a s nim suvisiaci zakon o statistike. Tam uz tie sankcie su.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prestan mystifikovat!

540/2001 Zákon o štátnej štatistike
§ 15
Sčítanie obyvateľov, domov a bytov
Sčítanie obyvateľov, domov a bytov upravuje osobitný
zákon. 4)

Tym je povedane vsetko. A osobitny zakon o scitani obyvatelstva pokuty nedefinuje...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak potom nevidím problém. KAŠLEM im na to! A ak by sa pokúsili vyvodiť nejaké dôsledky konkrétne voči mojej osobe, tak sa porozprávame o tej ich "anonymite".
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

sa bude scitavat
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

.. zucastnil som sa scitania v Cesku. Prva otazka - miesto bydliska, Druha - rodne cislo, Tretia - datum narodenia (jak keby to nebolo jasne z rodneho cisla) ... u nas robia drahoty s anonymnostou. V Cesku je inac ochrana osobnych udajov este v plienkach oproti tomu co mame na Slovensku.
Elektronicky sa dalo aj v CR scitat. Prebiehalo to staihnutim, vyplnenim PDF formuláru a odoslaním.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

jasne ... dal som vieru JEDI
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Ja si dam pastafarian, to je skutocne uznane nabozenstvo recesistickych umelcov, maju svoju knihu, svoje obrazy, vsetko. A co uznavaju? Lietajucu spagetovu priseru. Googlite, nekecam.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

tiez mi dali v cr formular, nejak som na to zabudol..
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

ja som im napísal meno, adresu, RČ. na ostatné som odmietol odpovedať :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked idem na urad a chcem odnich nejake udaje, obycajnu peciatku, chcu vsade kolky aspon 3€.
Dufam ze komisar pochopi ze za vyplnenie toho formulara chcem kolok v hodnote 10€ inak sa nebavim :)
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

super napad, a este ich posli najprv pre podpis kamarata na opacny koniec mesta a potom nech sa vratia
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak tak ale iba v neparny pondelok. A v case 10:00-10:30
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

CImKkK Tnhaks alot - your answer solved all my problems after several days struggling
Odpovedať Hodnotiť:
 

Odpovedať na VŠETKY OTÁZKY v sčítacích tlačivách (A. Údaje o obyvateľovi, B. Údaje o byte, C. Údaje o dome) je teda pre občanov Slovenskej republiky POVINNOSŤ, ktorá im vyplýva zo zákona č. 263/2008 Z. z. o sčítaní obyvateľov, domov a bytov. „Každý, kto je povinný poskytnúť údaje …, ich poskytne ÚPLNE, SPRÁVNE, PRAVDIVO A VČAS“.

no jasne, mam ich ..
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

1) Miesto trvaleho pobytu: mesto na uzemi SR
2) Pohlavie: zaskrtnut muz aj zena - hermafrodit
3) Datum narodenia: 30.2.1901
5) Stat a miesto narodenia: vyplnit vetou "Narodil som sa v SSR, co je neexistujuci stat, co mam vyplnit?"
8) Vztahy medzi clenmi domacnosti: vyskrtat vsetko s poznamkou "demokraticka domacnost, o vsetkom rozhodujeme spolocne"
10) zamesnanie: mam
11) Postavenie v zamestnani: sefovia mi seru na hlavu

a podobne inspirativne odpovede


Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

je to na grc...
načo sa bavíme o anonymnom sčítaní? Už tu nás štát klame...
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

A co ludia zijuci mimo uzemia SR?
Ako ich spocitaju?
Ako im to dorucia?
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

ved..im to poslu mailom, oni si to z PDA vytlacia vo velkom zahranicnom kancli
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

Keďže je sčítanie "anonymné", navrhujem vyplniť iné meno, iné rodné číslo (koncové štvorčíslie), možno aj pozmeniť adresu. Veď tieto údaje im pre účely sčítania niesu potrebné...
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

ako moze byt anonymne, ked sa tam uvazda meno/rodc/adresa/dlzka penisu ?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ci? vo formulari tie polozky niesu. takze im mozem prdiet na ich formular.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Lidi, to má byť akože vážne OK, že toto vraj sčítanie porušuje zákon o ochrane osobných údajov? A to, že tento zákon je porušený, to je fakt! Obsahuje otázky na údaje, ktoré v menších dedinkách (ktorých je neúrekom) môžu viesť k 100%nej identifikácii konkrétnej osoby, a to aj napriek tomu, že sa tam neuvádza meno a priezvisko.
Alebo sčítanie ľudu patrí k výnimkám?
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

meno daj realne, ale dajme sa k skupine ROMOM.
aspon nebudu v mensine, ale v mensine budu SLOVACI
tym padom nam daju BYTY a DOMY zadarmo !!!!!

som genius!
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Ale vy ktori sa date k romom uz nedostanete nic, pretoze budete vacsina a budete robit na nas, bielu mensinu. A domy dostaneme pre zmenu my.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ak sa dáme k rómon, vyčlení sa na nich väčší balík, my dostaneme z neho prd, iba im sa zväčšia dávky
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ako napoveda titulok o nic ine v tomto pripade nejde. A argument ,ze elektronizacia prilaka investorov (jeden z prizpevkov) prosim Vas aka elektronizacia (na ktorom urade podate bez problemov elektronicky dokument ?).
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

v formulari som zbadal moznost "Bez statnej prislusnosti". To sa da ako dosiahnut? Ake to moze mat vyhody/nevyhody?
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Dosiahnut to mozes napriklad ako vo filme Terminal, obcianska vojna v krajine a zrusenie nazvu/statutu krajiny. Vyhody/nevyhody mi takto z hlavy nie su zname, ale skus si nieco pohladat na nete o ludoch bez statnej prislusnosti, ktori maju tzv. "Nansenov pas". Mozno tam nieco popisane bude.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

vsetci skuste sql injection v prihlasovani a vo formulari. urcite tam niekde bude a potom sa to bude dat krasne manipulovat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

http://goo.gl/1r9kr
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Aj keď som presvedčený ateista, ako náboženstvo si tam si dám islam.

Zatiaľ totiž ešte nie je registrovaným náboženstvom, po tomto by už mohol byť. Aby sa tak vytvoril väčší tlak na stavbu mešít, veď vraj za náboženstvo treba uviesť také, na ktorom sa náležite zúčastňujeme.

Nech teda majú (farizejskí) kádéháci tak vášnivo obhajujúci slobodu vierovyznania, majúci plné ústa náboženskej slobody a neustále odvodzujúci si svoju legitimitu od údajného niekdajšieho náboženského útlaku, nech majú konečne radosť a zadosťučinenie...
:-&#222;

Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

Ja som napriklad agnostik a tato moznost tam chyba, pricom agnostikov je daleko vyssi pocet, ako nejakych jewish,baptistov, bahajcov a podobnej havede. Zaujimave, ze ucelovo tam nedali ani islam, ktory ma urcite pocetnejsie zastypenie ako 3/5 z tych co tam su napisane.a viem velmi dobre co tym sleduju.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"Nezúčastním sa sčítania."
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Ludia nedajte sa oklamat a nedavajte ak ste bez vyznania do kolonky ine - vymyslene veci.Aj ine (vymyslene)nabozenstvo znamena v statistike scitania ze ste veriaci a podporite to, ze stat bude nadalej financovat organizovane cirkvy.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

A z čoho budeme my Jediovia platiť svetelne mece?? Sebec odporný..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Netáraj, človeče, keby Slovensko zrazu z toho prieskumu vyšlo ako moslimský štát, hneď by kádéháci prestali tlačiť na zvyšovanie financovania cirkví, to mi ver!

Veď preto som to hore aj napísal...
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

V hre je vela.Sranda to nie je. Vysledky z predosleho scitania posluzili na to aby sme podpisali dohodu s Vatikanom a niektore body co su podpisane este nie su u nas v platnosti. Caka sa prave na scitanie a hlavne kolko ludi sa bude hlasit ku katolickej cirkvi. Politici najma z KDH pri velkom pocte obyvatelov hlasiacich sa ku katolickej cirkvi budu mat v rukach argumenty aby vstupili do platnosti jednotlive body zmluvy a verte ze s demokraciou to nebude mat nic spolocne.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

ja nic nevyplnim, lebo v okrese nove zamky zarabame od 300 do
400 evry a robime na skurvenych korejcov a nemcov benzin
stoji 1,5 evro hanbim sa za takyto tat a zahodim aj obciansky preukaz do smeti
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

podla mna nas DSL.sk nachytalo na 1.aprila o den skor :)
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

povinnost je vyplnit, nikto nevravi o pravdivosti vyplnenych udajov
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

z principu sa mozem na to cele vy...
cele je to len o tom aby statisticky urad, sorry teda toto "ministerstvo zbytocnych veci", vykazalo nejaku cinnost. a aby mohli zaplatit tisice svojich zamestancov. tato republika je len o tom kto komu a kolko atd
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V čase, keď hulvát Lip-shit a jeho spolitizovaná polícia si odpočúvajú 40 poslancov NR SR, nejaké anonymné vyplnenie dotazníka naozaj nie je dôvodom na paniku...


Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

V UK uz scitanie prebehlo a tam si vypytali bez problemov meno, priezvisko, adresu, rodne cislo, meno a adresu zamestnavatela a este kopu inych veci a vy sa na slovensku strachujete o anonymitu. Vyplnit formular bolo povinne a kto tak neurobil moze dostat pokutu.
Odpovedať Známka: -7.4 Hodnotiť:
 

Krasne praktiky totality, popierajuce slobodnu volu.

Ale kludne, budte ako telce a nechajte sa zratat a skakat si po hlave. Ale ked Vas budu hnat na porazku, tak bude neskoro si zacat otvarat papule.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Takéto jednanie s človekom nemá ale nič spoločné s demokraciou a pripomína mi fašistické praktiky!!!
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Mojko, stavím sa, že ty nemáš potuchy ani o tom, čo je to demokracia, nieto ešte o fašizme...!

Len tak mimochodom: fašizmus je (definitoricky) štátny korporatívny kapitalizmus.

Odpovedať Známka: -2.4 Hodnotiť:
 

Som zvedavy, odkial su si na statistickom urade taki isti, ze system je dostatocne nadimenzovany. Bud rataju s tym, ze ho takmer nikto nevyuzije, alebo este nevideli, co robi danovy portal, kataster ci socialna poistovna pocas spicky, ked je tam 10% ludi :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

JE TO LEN PRE NESKORSIU IDENTIFIKACIU JEDNOTLIVCA,KTOREMU BUDU RAZIT RFID CIP POD KOZU.ALE TO UZ VIEME..S VYPNUTIM TELEFONOM TA ZATIAL NIKTO NEMOZE LOKALIZOVAT..VELKY BRAT TA CHCE MAT NA OCIACH..NEW WORLD EGE......
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

prečo sa to volá sčítanie obyvateľov?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Fakt iba elektronicky?? No nevidaneee. Danovy urad chce elektronicky a potom vytlacene, podpisane poslat postou. Esteze nechcu aj sadrovy odliatok mojho falusu. A aj ked poslete elektronicky, mila teta vam kludne po dvoch mesiacoch zavola, ze oni to tam nemaju a ze pokuta 300 EUR. Ale ked im poslete kolkovanu ziadost (do slova, kolok 16,60 EUR!!!), tak vam ju mozno odpustia.

Este by ma zaujimalo, kolko tento, na slovenske pomery, hightech sofistikovany system stal danovnikov. Tipujem nieco medzi informacnym systemom nemeckej statnej kasy a rocnym rozpoctom NASA.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vies, ked IS Socialnej poistovne stal 1,5 mld. Sk, a nevie ani spocitat, kolko tvoj zamestnavatel odviedol za teba na odvodoch (aj ked to tam tetusky z call centra vidia do detailu rozpisane), tak sa nediv, ze danovy portal nikdy nebude ani v beta verzii.... Tolko penazi na dokoncenie nema ani FED.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Volam sa jano, mam tri piva a som maďarskej narodnosti, musim to priznať v totem formurale???
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

DidnÂ’t know the forum rules alowled such brilliant posts.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Scitanie nieje nic ine ako s prepacenim cista buzeracia ludi neverim ze keby sa nasiel dostatocny pocet ludi a dal to na Ustavny sud ako zalobu pre priame porusenie ochrany svojich osobnych dat identity zeby sa predsa v tom nezacalo konat a ktovie mozno byt i z rýť Europoslancov isli dake Eura na odskodne dnes a hlavne na Slovensku si kazdy zo seba moze urobit KOMISARA dokonca i formulare vytlacit a slbat ludi hlavne starsich o peniaze aj preukaz sa da vyrobit aj posobit vierohodne ale jedno nemozu ak skutocne nieste presvedceny ci ten clovek skutocne komisarom je kontaktujte nato urceny organ alebo ked bude dotieravy a vyhrazat sa aj Policiu ide predsa o vase osobne data rodne cislo, majetok a vsetko co sa bezne dotyka vasej osoby a pribuznej rodiny scitanie by sa malo chapat nieco ako meno, bydlisko, narodnost, zaujmy a pod.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ale naco je niekomu co vlastnim aky mam penazny prijem, moje myslienky a hotovo? na nic ine ako na zdiskreditaciu osoby ktora sa moze pouzit hocikedy ci v sudnom spore alebo vzdy ked sa to tomu alebo tomu politikovi +blizkej osoby hodi vsetky tie data su a budu ulozene v systemoch ku ktorym maju pristup zas len ludia a ty ludia boli a su neraz krasne podplatitelny nikto nikdy mi nezaruci na 100% ze tie data sa nezneuziju v prospech vykoristovania, ohranicovania slobody a celkovo manipulacie s mojou osobou aj Europoslanci su korupovatelni ako to nedavno dokazal test jednej televizie vsetko to je o informaciach a peniazoch kto ma ako
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

tahat za nitky vyhrava a o tom je mat kontrolu aby som vedel o tebe co si ty myslim o mne ja formular nevyplnim a nikto s tym neurobi nic ked neuvediete svoje meno a rodne cislo moze vam s prepacenim Eurokomisar z hola pobozkat ryt lebo vasich osobnych udajov sa pod natlakom jednoducho dozadovat nemoze je ine vydavat udaje slobodne a ine pod natlakom este raz ine je to zdoverovat sa slobodne a ine pod natlakom ak budete mat podozrenie ze sa vam Eurokomisar zacne vyhrazat urcite sa nezlaknite a nebojte sa naopak tiez je to len clovek a väcsinou bude pochadzat z mesta, dediny a okresu kde kazdy kazdeho pozna teda ak si spravy frasku ta pojde len na jeho plecia doslova opluty chrante si sukromie ak nespravite zlocin stat EU s tym nic nenarobi banky tie svoje data maju a su spokojne jediny ucel pre co sa toto cele divadielko robi je dozvediet sa ci skutocne prascami su a co mienime konat aby vypaseni neboli este tucnejsi z nasich dlani odmakanich hodin tak nezaplatenej roboty...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Keďže:
Zákon jednoznačne stanovuje, že smú byť použité iba údaje z formulárov:

1.ŠÚ bude zisťovať miesto trvalého bobytu ... najskôr z registru obyvateľov.

2.ŠÚ bude z formulára zisťovať identifikátor osoby, bytu, domu čo mu zákon neukladá a teda ani nedovoľuje.

3.ŠÚ ukladá komisárom v metodickom pokyne zisťovať a vyplniť údaje o osobách, bytoch a domoch za tých ktorých nezastihli na základe evidencií vedených obcou alebo informácií im známych, čo ani komisárom ani miestnym úradom zákon neukladá a teda ani nedovoľuje.

4.ŠÚ bod zámienkou zisťovania odvetvia ekonomickej činnosti zisťuje konkrétneho zamestnávateľa, čo mu zákon neukladá a teda neumžňuje.

5. Komisári budú vypracúvať "formulár D zoznam osôb v dome" a ŠÚ bude tieto údaje spracúvať, čo im zákon neukladá a teda ani nedovoľuje.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

6. ŠÚ bude skryte zisťovať miesto pobytu v čase sčítania s presnosťou na byt a to minimálne požiadavkou na uloženie sčítacích tlačív v predpísanom poradí formulár D. Zoznam osôb v dome s najnižším súpisným číslom tlačivo C. Údaje o dome s najnižším súpisným číslom, tlačivo B. Údaje o byte - 1. byt v dome s najnižším súpisným číslom, obálka údajov o obyvateľovi so všetkými tlačivami A. ...

7. Podobným skrytým spôsobom bude zisťovať kde dom alebo iné prístrešie stojí, a v ktorom dome sa byt nachádza, čo mu zákon neukladá a teda ani nedovoľuje.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zákon neukladá poskytnúť informácie inak ako úplným a pravdivým vyplnením údajov zákonom určených v sčítacích formulároch.

1. Nie je povinnosť komisárom preukázať svoju totožnosť ani im poskytovať akékoľvek iné informácie.

2. Nie je povinné uviesť zamestnávateľa, keďže toto zákon neukladá.

3. Zákon neukladá vyplniť identifikátor osoby, bytu, domu - je teda možné si od sčítacieho momisára vyžiadať čisté formuláre, alebo tieto identifikátory znečitelniť.

4. Zákon neupravuje spôsob doručenia sčítacích tlačív ŠÚ, nie je teda povinnosť tieto vyplniť na interbnete alebo odovzdať komisárovi. Je možné ich napríklad odoslať poštou, alebo osobne na podateľni pracoviska ŠÚ - s potvrdením prevzatia na kópiach formulárov, prípadne sčítacej komisii pri obecnom úrade - aj mimo miesto svojho bydliska alebo pobytu v okamih sčítania.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Takým spôsobom je možné dodržať požiadavky zákona a údaje poskytnúť relatívne anonymne. (neplatí pre osoby ktoré uvedú miesto obvyklého pobytu v malej obci, kdľ ich možno identifikovať napríklad na základe dátumu narodenia alebo zamestnania).

Odpovedať Hodnotiť:
 

Your answer was just what I neeedd. ItÂ’s made my day!
Odpovedať Hodnotiť:
 

No more s***. All posts of this qauilty from now on
Odpovedať Hodnotiť:
 

jasne ze je to anonymne, ved kazdy dostane na meno JEDNOZNACNY IDENTIFIKATOR .... kto tam nevidi tu anonymitu, prosim urychlene kontaktujte svojho lekara :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako príklad uvediem katastrálny portál. Nesporné výhody prístupu na KP má aj túto nevýhodu. Lebo podľa mena alebo dátumu narodenia dokážem zistiť aký má kto majetok. Exekútor to dokáže na celom Slovensku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja sa určite nesčííítam
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak potom to teda nikto neodovzdajme. Co sa stane?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dostal som identifikátory obálka A meno rok narodenia.
obálka B, a C kompletná adresa. Z toho vyplýva že tvorba identifikátorov bolo reálne sčítanie obyvateľstva, na čo sú potom hárky? Takže určite sa nejedná o anonymné sčítanie a naviac úradníci štatistického úradu arogantne považujú obyvateľov SR za hlupákov. A to ma uráža. Teraz aj úrad potvrdil, že sa pravdepodobne jedná o porušenie ochrany osobných údajov. Ja si myslím že nie pravdepodobne ako už píšem vyššie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mám však otázku hárok je evidentne naviazaný na údaje v identifikátore (hneď prvá otázka obvyklý pobyt zhodný s trvalým pobytom) Teraz sa ukazuje, že požadovanie nalepenia identifikatora nie je úplne kóšer takže rovná sa zbytočne minuté peniaze štátu čiže nás. A naviac to prepojenie identifikátora a hárku bude spojené zo softvérom, ktorý bude využívaný pri súhrne výsledkov a keď tieto identifikátory tam nebudú tak bude celé sčítanie veľký prúser alebo sa vleje zopár tisíc éčiek na prerobenie systému sumarizovania údajov. A to nie sú konšpiračné teórie (aj keď hárok pripomína zložku policajného vyšetrovateľa.)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo tak urobiť si svoju prácu poctivo, rozvážiť si následky nesprávneho nastavenia takejto formy sčítania a uvedomiť si že ľudia nie sú stádo ale občania ktorí svojou prácou umožňujú existenciu aj štatistického úradu. V dnešnej dobe by sa peniaze mali investovať do prepojenia systémov štátnej správy (napríklad každý občan musí byť poistený v zdravotnej poisťovni až do smrti a to poznám prípady že aj po smrti, tam je všetko meno adresa rodné číslo zdravotný stav podľa výšky odvodov sa dá zistiť či je zamestnaný a koľko asi zarába a to máme matriky obecné úrady a podobne. pripojenie na internet je na meno, auto musí byť zaregistrované mobil zohnať bez občanky je tiež problém....) Skrátka nerozumiem tomu prečo takto mrháme peniazmi.Áno cirkvi menšiny potrebujú štatistiky aby mohli búchať číslami o stôl ale kto zaručí, že napíšem pravdu to sú otázky citlivé ale s možnosťou kúpenia si čiarky ale toto nemienim rozvádzať
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dámy a páni na štatistickom úrade nesplnili ste si svoje povinnosti nezabezpečili ste sčítanie ľudu v rámci platných zákonov SR aj keď s televíznej obrazovky presvedčujete občanov že oni sú tí zlí, ktorí si nechcú splniť zákonnú povinnosť. Asi toľko, ale je to na dlhšiu debatu o tunelovaní verejných peňazí v práci nesiem za následky svojích chýb finančnú aj morálnu zodpovednosť v štátnej správe by som čakal dvakrát viac tej morálnej(finančná by mala byť automatická)no čo naivita. Nie som totálny oportunista. Viem že údaje už sa potulujú všade a toto je len ďalšie pokračovanie zhromažďovania informácii, ale opakujem štve ma klamanie úradnikov
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a co ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akožééééé....môžu si ten sprostý papierik na sčítanie strčiť! Nie som tovar z obchodu, aby som mala čiarový kód....zachvílu nám ho dajú vytetovať, alebo nás budú chcieť očipovať jak domáce zvieratká, nie....?!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár