neprihlásený Streda, 8. júla 2020, dnes má meniny Ivan
Google spúšťa platenie mobilom

Spoločnosť Google, okrem iného prevádzkovateľ najpoužívanejšieho webového vyhľadávača, tvorca v súčasnosti už najpoužívanejšieho operačného systému na nových predávaných smartphonoch Android a celkovo najväčší poskytovateľ webových služieb, oznámila vstup do ďalšieho odvetvia, začínajúceho segmentu platenia mobilom. Spoločnosť na konci uplynulého týždňa predstavila novú službu respektíve aplikáciu Google Wallet, mobilnú elektronickú peňaženku.

DSL.sk, 29.5.2011


Spoločnosť Google, okrem iného prevádzkovateľ najpoužívanejšieho webového vyhľadávača, tvorca v súčasnosti už najpoužívanejšieho operačného systému na nových predávaných smartphonoch Android a celkovo najväčší poskytovateľ webových služieb, oznámila vstup do ďalšieho odvetvia, začínajúceho segmentu platenia mobilom vo fyzických kamenných obchodoch.

Spoločnosť na konci uplynulého týždňa predstavila novú službu respektíve aplikáciu, mobilnú peňaženku Google Wallet, a ďalšie súvisiace služby a platformu.

Základným produktom Google v oblasti platieb mobilom bude aplikácia Google Wallet. Google Wallet je aplikáciou pre operačný systém Android, ktorá je elektronickou obdobou fyzickej peňaženky a v ktorej sú uchované informácie o skutočných platobných kartách, virtuálnych platobných kartách, darčekových kartách, vernostných kartách, zľavových kupónoch a podobne.

Google Wallet následne umožňuje užívateľovi iba pomocou tejto aplikácie, bez nutnosti mať fyzicky pri sebe v elektronickej peňaženke uložené platobné karty, platiť a to bezdrôtovo pomocou technológie NFC, Near Field Communication. Platba pozostáva z autorizácie platby priložením smartphonu so spustenou aplikáciou Wallet k platobnému terminálu.

Aplikácia a celá platforma majú byť dostatočne bezpečné, informácie o platobných kartách potrebné pre platenie sú uložené v na to určenom NFC čipe.

Google sa podobne ako pri iných produktoch zameriava zatiaľ na USA, Wallet zatiaľ podporuje z dnes existujúcich platobných kariet iba MasterCard karty vydané americkou bankou Citi. Okrem toho ale podporuje virtuálne platobné karty s kreditom prevádzkované priamo spoločnosťou Google, kredit na ktorých bude možné dobíjať platbou napríklad z ľubovoľnej platobnej karty.

Platiť pomocou Google Wallet bude hneď od začiatku možné minimálne na všetkých predajných miestach, ktoré podporujú bezdrôtovú platbu pomocou kariet MasterCard PayPass.

V súčasnosti je s aplikáciou priamo kompatibilný a disponujúci potrebným NFC čipom iba jeden smartphone, Nexus S 4G predávaný operátorom Sprint. V najbližších mesiacoch sa očakáva uvádzanie viacerých modelov s podporou NFC, Google zároveň plánuje umožniť platiť aj smartphonmi s NFC čipom v podobe nálepky.

Google Wallet navyše oproti náhrade fyzických platobných kariet umožňuje využívať výhody elektronického fungovania aj u ďalších často používaných nástrojov pri spotrebiteľskom nakupovaní, vernostných kariet, darčekových kariet, zľavových kupónov. Protokol a služba označované Google SingleTap umožnia informácie o týchto nástrojoch medzi aplikáciou Wallet a platobným terminálom vymeniť jedným priblížením telefónu, od predajcov sú ale vyžadované terminály špecificky podporujúce SingleTap.

Aplikácia zároveň umožní pridávať do peňaženky zľavové kupóny nájdené na Internete, spojením cez Google účet, ale tiež zľavové kupóny napríklad na plagátoch prenesiteľné do telefónu pomocou NFC. Google samozrejme vo Wallet umožní využívať aj zľavy zo svojej skôr ohlásenej služby Google Offers.

V budúcnosti Wallet zároveň umožní po zaplatení do telefónu priamo preniesť účet, prvá sprístupnená verzia to umožňovať zrejme nebude.

Celá platforma ohľadom Google Wallet je podľa spoločnosti otvorená a integrovať jej podporu môžu ľubovoľné banky a spoločnosti vydávajúce platobné karty prípadne iné platobné nástroje, spoločnosti spracúvajúce platby, tvorcovia platobných terminálov, výrobcovia mobilov a mobilní operátori, predajcovia.

Podľa FAQ banky a spoločnosti vydávajúce karty Google za podporu svojich kariet neplatia, zároveň si spoločnosť neberie ani percentá z uskutočnených transakcií.

Podľa vyjadrení predstaviteľov spolupracujúcich spoločností počas predstavenia Google Wallet sú aplikácia a služba v súčasnosti už technicky funkčné, oficiálne budú ale sprístupnené neskôr tento rok, podľa Google v lete. Zatiaľ nie je definitívne jasné, či bude služba spustená najskôr len v USA.

Zatiaľ zverejnené informácie o Google Wallet je možné nájsť na google.com/wallet.


      Zdieľaj na Twitteri


Vadí Vám respektíve máte obavy z čoraz viac eletronických dát uchovávaných o Vašej osobe a prípadne ako to riešite alebo plánujete riešiť? (hlasov: 526)

Nevadí mi to a nemám obavy      32%
Diverzifikáciou a používaním čo najväčšieho počtu poskytovateľov služieb      2%
Výberom čo najmenej čo najdôveryhodnejších poskytovateľov služieb      9%
Používaním viacerých ľahko nespojiteľných identít      4%
Obmedzovaním používania elektronických služieb      37%
Iným spôsobom      3%
Neviem ako to riešiť      14%


Najnovšie články:

Známa cena 100 TB SSD
Google balóny začínajú poskytovať 4G v Afrike, ale iba keď svieti Slnko
Výroba 5G iPhonov údajne výrazne mešká
Chrome prekročil podiel 70%, ako tretí prehliadač v histórii
Vydaná prvá RC verzia LibreOffice 7.0, má zmenené označenie
H.266 zrejme dokončený, videá budú oproti H.265 menšie až o 50%
Chrome na Androide bude čoskoro 64-bitový
Dieťa minulo v hre na smartfóne tisícky z platobnej karty otca
Pre americké nepokoje menia softvérovú terminológiu aj MySQL a Twitter
Chrome testuje výrazné zlepšenie spotreby a výdrže, výrazným obmedzením webov


Diskusia:
                               
 

no keby sa to rozmohlo, tak by to mohlo byť dosť v pohode si myslím
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

No ked sa pozriem ako dopadol Google Checkout, tak nemyslim si ze u nas sa to nejako vyrazne rozmohne :D
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

to ako prídem dajme tomu do pekárne dám im svoj mobil a oni mi dajú chleba napr. ni iba v tom prípade ak mám google taže žiadne qvatro ale gogle

Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

"Dobrý deň"
"Dobrý"
"Dá sa u vás platiť Googlom?"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"Pán Gašparovič, že vy ste zasa utiekli opatrovateľom!!
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Samozrejme, dajme googlu vsetko! Naše emaily, polohu, fotky, históriu nasho surfovania po nete a hovorov z telefonu, nosme ho všade so sebou a este aj naše peniaze.

Očipovali nas a ani to nebolelo...
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

Uz potrebujeme umelu inteligenciu.. ludia zacinaju mat privelku moc a silne pochybujem ze ju zvladaju. Aj ked nic ludske nie je dokonale si myslim ze ak zverit zivot pocitacu alebo cloveku stale viac ma to priklana k pocitacu.. smutne..
Neviete niekto ci je tazke spravit si vlastny mailovy server?
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

Aha, takze zivot zveris pocitacu ale maily ne ? Ci len vlastnemu ? :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja si zalozim server na maily a mozes sa u mna bezplatne registrovat.. a ked vas budem mat dost tak to strelim google :P.. ako sorry strasne ako si niekto mysli ze sa svet toci okolo jeho zadku...
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

No vsak nikto ta do toho nenuti, ale pokial si myslis ze doteraz o tebe nevedel nikto nic, tak prosim zi si vo svojom vymyslenom svete aj nadalej ;)...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

KFC mam rad aj ja :)
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Trend je vsetko napchat do mobilu, pred 15 rokmi vedeli pociatky mobilov akurat pipnut ze prisla sprava, dnes je vnich od GPS cez dokumenty, 3D hry, aplikacie, PC, modem .. a.. telefonovanie.

Uz len domysliet holo obrazovku, holo klavesnicu, zvysit vykon a napchat tam totalne vsetko, a mame tu buducnost za 10-15 rokov....
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Uz jak som cital ten tvoj prvy odstavec, vedel som ze to bude zaujimave. Ale ten koniec..

"a mame tu buducnost za 10-15 rokov"

:D :D
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

"Deklarovaným cieľom je roztriediť všetky informácie na svete, urobiť ich všeobecne prístupnými a užitočnými."

Ešte sa pýtate prečo Google robí čo robí?
Toto je akože oficíálny cieľ Googlu. Ak mi niekto neverí tak stačí zájsť na Wiki.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Ješteri z pekel nás chcú očipovať!!!
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

Neskoro, Google ich predbehol
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Ľudia, toto raz prísť musí :) .. snaha google sa mi celkovo páči, a ako veľká spoločnosť si nemôže dovoliť robiť nejaké prešľapy.. pokojne si prečítajte toto: http://www.google.sk/intl/sk/privacy/ a tu zasa môžete prezrieť aké dáta o vás google uchováva, zmeniť ich, alebo zrušiť danú službu .. dobre, dajme tomu, že by som mierne trpel stihomamom ako zvyšok vás tu hore, ale veď mám možnosti ako tieto veci obmedziť, zrušiť a pri najhoršom nepoužívať. O to, že to bude kontrolované sa nebojím, pri googli .. určite! A aj keď útok sa môže stať, omnoho menej je to pravdepodobné pri spoločnosti akou je google. Osobne som veľmi rád, že takéto novinky zavádza práve google, a nie nejaká neznáma spoločnosť ktorá otázky bezpečnosti ešte nemá takto zvládnuté. Pre mňa je to skrátka krok vpred, bezpečnosť si posúdim sám, keď sa táto služba spustí.. nechápem, prečo by som mal už teraz výskať od radosti, alebo nebodaj nadávať že ojojoj, ojojoj, zasa ďalšie dáta na nete :)
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

presne moj nazor, uz len o tom presvecit aj zvysok paranoikov
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Idiot to nazyva paranoja, inteligent opatrnost.
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

budem sa tvarit, ze som tu invektivu voci mojej osobe prehliadol.
opatrnost je to, ze si zvazim, ako budem so svojimi udajmi narabat. paranoja je to, ked niekto tvrdi, ze velke spolocnosti zhromazduju nase udaje a budu o nas vsetko vediet, budu ako velky brat...
je to podobne ako s terajsim scitanim obyvatelov. naco tolko povyku? nech si pre mna za mna vedia aj aku mam velkost topanky, co z toho? 10 rokov dozadu sa tam vyplnalo este aj meno a nikto o otazke ochrany osobnych udajov ani nepipol...
dnes je ale tlak za vsetkym vidiet zneuzivanie osobnych udajov, tlak vytvorit z ludi paranoikov, ktori budu z principu proti vsetkym velkym spolocnostiam, ktore ako jedny z mala aj robia nejaku zasluznu cinnost pri vyvoji a presadzovani novych technologii do praxe (napr. prave Google)...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Tvar sa ako chces, to mi je skutocne ukradnute. To, ze je niekto paranoidny este neznamena, ze ho nik nesleduje.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

ako v tom vtipe :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

príklad, ako sa google stará o bezpečnosť dát svojich používateľov: http://goo.gl/CtdLS dobre že ich pomaly za ručičku nevodí, keď už dobrovoľne odovzdajú svoje heslá niekomu...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Praveze ako VELKA SPOLOCNOST si preslap dovolit MOZE !!

Vid nasu vladu.. je velka a predsa o(ehmehm) na kazdom kroku.

"Spoločnosť Google, okrem iného prevádzkovateľ najpoužívanejšieho webového vyhľadávača, tvorca v súčasnosti už najpoužívanejšieho operačného systému na nových predávaných smartphonoch Android a celkovo najväčší poskytovateľ webových služieb,"

Stacilo by napisat "Boh Google vie vsetko a je vsade pritomny."
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

Len si musis uvedomit, ze NIK ta NENUTI pouzivat ich prehliadac, zariadenie s Android ani ich sluzby. Tvoje udaje sa k nedostanu same...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

No iste a co google-analytics na kazdej druhej stranke? Staci ze budu trochu spolupracovat s inymi spolocnostami a si v ..
Problem je ze toto sa moze vyvinut do stadia kedy nebude google v mobile ale rovno v pokladni, a uz si ani cipkovanu Ancu nekupis bez toho aby o tom Google nevedel,..
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

mas pravdu ale problem je vtom ze ked tam pride niekto s tym ze potrebuju tieto udaje inak ti prejde cez dom hurikan alebo to tam odpalia `teroristi` tak neviem neviem ci neskoncia v rukach koho nemaju.nehovorim ze to tak urcite je ale v poslednom case mi to tak pripada.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Na ale či to buďe aj s mojú valašku cooperúvať. Raz velmo bez nej ja do obchosu nepojde. Či kieho časi platiť bez valašky.
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

To je čo za jazyk?
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Posts like this brighten up my day. Thanks for tiakng the time.
Odpovedať Hodnotiť:
 

rrQG80 <a href="http://mdwbsednjjmp.com/">mdwbsednjjmp</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

OKgW5E <a href="http://nbagblyajmrz.com/">nbagblyajmrz</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak si dobre pamatam tak v Japonsku je toto uz niekolko rokov?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/ph
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

http://DOPICE.sk/ph, kua pravdu mas
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

aj ing. miloslav durina si to mysli, ze to nie je dobry napad, lebo nebude vediet ojebavat ludi ako doteraz. :))
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

a uz ich za to paypal aj zazaloval
Odpovedať Hodnotiť:
 

Samozrejme, niektoré spoločnosti dokážu iba žalovať tie, ktoré tie nápady dávajú aj do praxe. Škoda že PP je pichnutý všade a Google checkout nie..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Po precitani prveho odstavca som priam uvidel toho, kto to pisal ako trci Googlu z riti. Bravo!
Odpovedať Hodnotiť:
 

No google je mozna big brother, ale na rozdiel od inych maju aspon relativne ciste ruky v priehladnych zmluvach a maju centrum v ktorom si mozete lahko pozriet co na vas google vie a pouziva (napriklad historiu hladania urcenu na addsense, stacia par klikov a da sa to zrusit).

Bezny user povie na facebooku 100x tolko co googlu, vylieva si dusu na nezabezpecenych forach <script>alert(xss,fuck yeah)</script> a s googlom sa nanho da najst nehorazne vela (a nielen googlom, existuju databazy ktore obsahuju cisla obcianskych alebo zdravotneho preukazu na pristup staci 30 dolarov na paypale). Ak si clovek mysli ze sa sprava paranoidne, zvycajne nema dost informacii (skutocny paranoik si o sebe nemysli ze je dost paranoidny).

Tusim som na bhole videl na toto nejaku zaujimavu diplomovku (za ake blbosti nedavaju u nas bakalara), beznemu BFU by sa po jej precitani chcelo ustrihnut sietovy kabel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

chyba tam v tej ankete este moznost "mam fpici" a "mam silno fpici"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Keď som v pondelok po koncerte Roxette čakal na parkovisku pol hodiny v rade pred automatom na zaplatenie, tak som si hovoril, nech už sú tu platby mobilom. Len priložíš a ideš. Takže tento krok vítam a dúfam, že sa to čím skôr rozšíri aj do týchto končín.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cool! That's a clever way of looknig at it!
Odpovedať Hodnotiť:
 

YMMD with that awnser! TX
Odpovedať Hodnotiť:
 

gugl je popularny hlavne koli ludskej vlastnosti mat nieco zadarmo....ale nakoniec sa to otocilo proti nemu :)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár