neprihlásený Nedeľa, 19. mája 2024, dnes má meniny Gertrúda
Najúčinnejším antivírom proti novým vírusom čínsky Qihoo

DSL.sk, 21.11.2011


Najúčinnejším antivírusom pri detekcii nových vírusov je podľa aktuálne zverejnených výsledkov nového testu AV-Comparatives čínsky antivírus Qihoo 360 Antivirus 2.0.

AV-Comparatives testovali antivírusy plne aktualizované k 12. augustu na 9003 vzorkách nového škodlivého kódu, ktoré boli objavené od 13. do 20. augusta.

Testu sa zúčastnilo len štrnásť antivírusov, tvorcovia ďalších ôsmich nechceli zahrnúť svoje produkty do testu voči novým vírusom.

Qihoo dosiahol najvyššiu účinnosť 67.6%. Qihoo používa skenovacie jadro od Bitdefender a vlastné technológie. Navyše v júni čínska spoločnosť oznámila aj licencovanie jadra od Avira, či testovaná verzia už využívala aj toto jadro nie je jasné.

Druhý skončil G Data s účinnosťou 64%, tretí Avira AntiVir Personal 10.2 so 62.4%, štvrtý Nod32 Antivirus 5.0 od slovenského Esetu so 61.6% a piaty Trustport so 61.3%.

Nasledovali Kaspersky so 60.1%, F-Secure s 57.5%, Bitdefender s 57.2%, eScan s 56.9%, Microsoft Security Essentials 2.1 so 48.7%, Avast Free Antivirus 6.0 so 46.1% a posledný skončil antivírus Panda so 41.4%.

Z antivírusov s účinnosťou nad 60% ale zaznamenalo Qihoo druhý najvyšší počet falošných pozitívnych detekcií, 25. Vírus nebol chybe detekovaný ale v žiadnom rozšírenejšom softvéri a falošné detekcie mali maximálne stupeň závažnosti 3 z 5 podľa hodnotenia AV-Comparatives.

G DATA mal 14 falošných detekcií, Avira 11 vrátane dvoch stupňa 4, Nod32 3, Trustport 59 vrátane dvoch stupňa 4 a Kaspersky 1.

Kompletnú správu je možné nájsť na av-comparatives.org.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Starlink zdvojnásobuje cenu globálneho programu pripojenia
Apple pripravuje výrazne tenší iPhone, má prísť budúci rok
Android smartfóny na základe pohybu rozpoznajú, že sú kradnuté, a zamknú sa
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť viachodinovú odstávku služieb
Nové ARM notebooky budú mať dobrú oficiálnu podporu Linuxu
Po dlhých rokoch sa zvýšila kapacita 2.5" HDD
V Česku sa DSL zrýchli zrejme až na 500 Mbps / 100 Mbps
Sci-fi seriál 3 Body Problem bol predĺžený
Hokej pomohol vytvoriť ďalší rýchlostný rekord slovenského Internetu
Raspberry Pi ide na burzu


Diskusia:
                               
 

čo je proti ich vírusom najúčinnejšie?
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

Vypnuty PC
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

Je najlepsie vytvorit virusi vypustit ich do sveta pocitacov a nasledne vytvorit tomu adekvatny antivirusovy system menom qihoo. Najnovsie virusi z činy vam ochrani len činsky antivirus. Pekna reklamna kampaň na ktoru sa chytia tak akurat blby čiňania.
Odpovedať Známka: 0.2 Hodnotiť:
 

ty kokso douc sa gramatiku, lebo tvoje hurbky by neprehliadol ani blby cinan.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

eset sa už nechyta hehe
Odpovedať Známka: -4.2 Hodnotiť:
 

a kedy sa chytal, len tak medzi nami? :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

nechyta? Mna praveze prekvapil. Pekne stvrte miesto v pocte detegovanych virusov, pri com mal len 3 falosne detekcie (vsetci pred nim mali viac).
Odpovedať Známka: 5.5 Hodnotiť:
 

tak tak, este tam chyba aj vytazenie systemovych prostriedkov kde by bol na tom este opat podstatne lepsie ako hihooo
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Pre BFU ako ty je Eset adekvátny :)
Odpovedať Známka: -5.8 Hodnotiť:
 

nahodou poznam vela ludi, co maju eset a su bfu, samozrejme klikaju na kazdu OCARUJUCU reklamu a nik z nich nema ziaden virus a ani problemy.. samozrejme eset vsetko blokoval a hned upozornoval.. mna, ako ITckara to dost presviedca...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ked ich eset nenasiel, neznamena, ze nemaju PC komplet zavirene. Od Esetu som dal ruky prec odvtedy ako mi hlasil virus az ked nim bol sam napadnuty a uz ostavalo len riesenie format C:
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:
 

pravda, volakedy davno som ochranu pc zveril nodu.. ale pc sa mi zdal nejaky pomaly, tak som nod odhodil a dal nieco ine. nasledovalo detegovanie asi len 30tich problemov. nod sa tvaril ze je vsetko ok.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

efet, ak by si dal po niečom inom nod, tiež by si zíral
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Akoze nechyta ? Ved teraz predbehol Kasperskeho, F-Secure, Bitdefender a aj Avast. A mal aj skoro najmensi pocet falosnych detekci...
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

A ty sa nauč čítať....4. v rozpoznávaní ale iba s rozdielom 5%... A miesto 25 falošných detekcií, detekoval len 3 falošné...tak si to daj dokupy, v tej sprostej hlave a zistíš že NOD je stále No1.
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

vyzeráš a máš tú hlavu
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

shanghai kola 2x
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

Iba blbec moze pouzivat cinsky antivirus.

Ako priklad uvediem sukromnu Cinsku firmu Huawei, ktora vyraba modemy, mobily a BTSky. Tato firma je v skutocnosti statna, vlastni ju Cinska vlada, tato firma do svojich produktoch davala tajne pristupy pre Cinsku armadu co odhalili Rusi a Indovia a zakazali ich predaj na svojom uzemi. O tom, ze Huawei pokradol technologie Ciscu a je nelegalne dotovany ani nemusim pisat...

Taktiez Cinsky Telecom vlastneni Cinskou vladou odpocuval dlhu dobu komunikaciu cinskej pobocky IBM...ktora na to prisla.

Nedivil by som sa keby tento Cinsky antivirus ma podobnu "featuru".


Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

vždy lepši činania ako arabi židia alebo američania
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Kamarat, ak vo veducej pozicii je nejaky hajzel, nezalezi na tom ci je zid, arab, americna, rus, cinan. Je to jedna pakaz. BTW: zid ae do tejto skupiny nepatri, pretoze vsetci ostatni su prislusnici narodov, ale zid je prislusnik nabozenskej a sekularnej skupiny, podobne, ako muslim, mohamedan, budhista, krestan, jehovista. Spravne by sa mal uvadzat izraelita, resp. izraelcan.
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

dalsi mudry...jehovista = krestan
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

Jehovista v ziadnom pripade nie je to iste co krestan. To si na omyle. Laskavo si pozri aspon tie najvacsie rozdiely, skor nez sa strapnis.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

On si nemoze pozerat na nejake rozdiely! To mu nikto nekazal. Jemu len povedali, ze za to, ze je skaredy, sprosty, lenivy a chodobny moze ZID (a niekedy aj arab). Ked ZID (alebo arab, alebo hocikto, koho urcia) "zmizne", stane sa z holohlavca zrazu pekny, mudry, pracovity a bohaty clovek.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

heš do búdy!
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Nic v zlom ale 67 percent dost ked si zoberete z k vam prejde minimalne kazdy 3 novy virus...No pekne
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

antivir je vir ktory sa kruti naopak?
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Ani jeden AV nedetekoval najvacsi vir v historii, Windows :S
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

Slabota!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano ,bohuzial , takychto veci je vo svete niekolko. Tak isto je to aj s chorobami a farmaceutickymi spolocnostami. Nevyberies si. Ale mozes si vybrat svoju znacku :D

Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Preco mam pocit, ze ak ludia, ktori kricia Windows je fuj, virus, pada to a ida UX je super v zivote videli nieco ine ako Windows tak to bolo Playstation?
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

škodlivý kód ... :Dpreinštalovať windows .:D aj ja idem pomaličky.:D

Odpovedať Hodnotiť:
 

antivir? samotny antivir si dnes kupuje len blazon. Dnes si ludia kupuju kompletne zabezpecenie pod nazvom internet security kde, mate firewall+antivir, regcleaner, facebook a twitter ochranu proti odcudzeniu vaseho uctu a mnoho dalsich veci v jednej vyladenej aplikacii, ktora sa vam v pc nebije a nasledne ho tak nespomaluje. v tomto je na spici bitdefender total security 2012 s revolucnou funkciou autopilot ktora sa prisposobuje aktualnemu vytazeniu pc a podla toho v realnom case pozmeni nastavenia aplikacie aby minimalne pc spomalovali. ucinny prvotriedny firewall s IDS bude vo vasom pc absolutnym panom! nasledne velmi rychla portscan detekcia a zablokovanie tohoto pokusu automaticky znemozni odpocuvanie vasich portov a nasledne zistovanie slabich miest v zabezpeceni vaseho pc. tento produkt nema konkurenciu a cela aplikacia intuitivne pracuje pomocou funkcie autopilot absolutne bez vaseho zasahu dokonca aj pri napadnuti samotnej aplikacii sa dokaze takemuto utoku ubranit.
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

ďakujem za reklamu
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Vdaka za reklamu, ale to co popisujes ako "absolutnu spicku", je dnes uz akysi standard kazdeho seriozneho bezpecnostneho programu ktoreho autori to s ochranou pc myslia len trochu vazne.. G DATA, Avira Internet Security 2012, etc..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

hej? g data som mal a nenaslo ani zdaleka to co bitdefender. absolutne slaba stranka u gdata su cookies ale o tom sa nemam chut s neznalcom hadat, co len opakuje to co mu synteticke testy natrubia do hlavy. v realnom prostredi bezneho uzivatela pc je poradie uplne ine, to by ste sa teda divily. bitdefender je spicka a jeho jadro vyuziva niekolko spolocnosti vratane gdata takze to uz dava jasne vediet kto ma najlepsi detekcne jadro.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

hej standard? co tu trepes? ukaz mi kde ma avira alebo g data internet security ochranu uctov na socialnej sieti? vies ti o com vlastne hovoris? Bitdefender ti chrani jak facebook tak twitter ucet. regcleaner, tuneup a funkciu autopilot tiez nema ani jeden s tych co si spominal. u gdata stoji za zmienku firewall ale po prvom vaznejsom utoku aplikacia zamrzla a vystavila tak pc ohrozeniu. o spomaleni pc u avira is ani nejdem hovorit. mas moznost stiahnut si bitdefender total security ako trial, tak ked ho vyskusas potom tu nieco hovor.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Avira chrani pohyb vsade kvalitne.Je nemozne dokonale chranit ucty soc.siete.Tak ako Bitdefender,to robia aj ine,pre kazdu stranku nielen soc.siete.Regcleaner,tuneup?Ak mas sys.bez virusov,nepotrebujes takych zrutov sys.prostriedkov!Autopilot?Avira zisti problem na stranke,nepusti ma tam.Stahujem virus?Automaticky upozorni,da na vyber,ak nezareagujem do par sekund,zamietne download,virus je nefunkcny.Pocitac je uz napadnuty?Automaticky spusti vlastnu opravu systemu.Ide do tuheho?Stiahne,napali bootovacie cd na baze linuxu co ti pri starte vycisti pc.Avira to nechvali ako super funkciu Autopilot,toto je standard.Firewall blokuje utoky.Nejaky program chce na siet?Musim to povolit.Nastavim skryte stahovanie aktualizacii kazdych 15 minut,naozaj sa stahuju.Vychadzaju nove kazdu chvilu.U niektorych programov vychadzaju prinajlepsom raz za den.Toto je dobry "autopilot",chcem mat prehlad o diani v pc,nie nechat program mazat subory oznacene za virus.Antivir sa moze zmylit,ty ako uzivatel na to nesmies doplacat.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

to je uplne nieco ine a nie to co tu hovoris ty. nefunguje to na bazi toolbaru alebo samostatneho pluginu ktory sa ti nainstaluje do prehliadaca a monitoruje vsetky stranky. bitdefender ti na svojich serveroch vytvori robota ktory tvoj ucet na socialnej sieti neustale monitoruje, chrani pred spamom a inym malware vratane neopravneneho pristupu k tvojmu uctu aj ked nemas prehliadac spusteny alebo vypnute pc. je to uplne nieco ine ak to chapes?. vsetko co si spominal dokaze bitdefender hravo urobit po vypnuti autopilota. nezabudni ze sa da ta funkcia vypnut ale naco by som to robil, ked viem ze sa mozem na program spolahnut, pretoze existuje nieco take ako karantena ak ti to nic nehovori? sam od seba ti urcite nezacne antivir mazat subori len tak. chcel by som vidiet ako by obstala avira pri napadnuti samej seba. ptetoze moze byt vymakana ako chce, ked ju hravo dokaze vypnut hned prvy utok.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Naco mi je antivir ktory mi bude chranit ucet na socialnej sieti ked potrebujem mat v prvom rade ochraneny pocitac a pripojenie na internet aby som sa vobec okrem ineho aj na tu soc. siet dostal? Ohanas sa slovickami ako karantena, ako prepac ze sa zase opakujem ale to je v dnesnej dobe standard kazdeho antiviru. Ziadny antivir ale nie je dokonaly ako bolo spomenute vyssie. Roky existuje teoreticky skodlivy kod, ktory by dokazal zrusit akukolvek ochranu v systeme a tak ti pocitac hravo poskodit. Dokazalo by to obist väcsinu sucasnych antivirovych softwarov vcetne Bitdefenderu, Aviry, G DATA, ESETu atd.. Toto ti zrejme uslo, ale ak sa jeden nemenovany vyrobca antiviru ohana vetou: "Nemyslime si ze je tento kod hrozbou pretoze ho ziadny virus este nevyuzil a preto nemusime nas produkt proti tomu chranit", tiez to o niecom svedci.. Preto radsej volim antivirusovu variantu od spolocnosti ktorej tento problem nie je lahostajny, ale to som ja, kazdemu podla jeho gusta :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

k tomu sa este aplikacia dokaze sama ucit algormitmy pre vypocty dolezitosti vypoctov dolezitosti, do troch az piatich rokov sa predpoklada ze sa uvdedomi a potom vsetci vieme co sa stane...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

"Najúčinnejším antivírom proti novým vírusom čínsky Qihoo"

Toto tvrdenie mi pride trosku prehnane, na jednu stranu odhalil najviac virusov ale na druhu stranu, co z toho ked bol aj jednym z tych co mali najviac falosnych detekcii? Z falosnych detekcii boli najvyssie 3. stupna z 5, to uz nie je software pre bezneho uzivatela by som povedal, to je skor software ako "zurivy hladaci pes" s prikazom "Najdi a znic a ked nenajdes nic tak znic aby si nasiel" :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Co bolo skor? Vajce, alebo sliepka? Cinsky virus, alebo cinsky antivirus?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Tomuto hovorim paradox.. Boh povedal: Budis svetlo, bolo svetlo.. Boh povedal, budis Cina.. bol virus :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár