neprihlásený Streda, 15. júla 2020, dnes má meniny Henrich
Udržiavame Windows rýchle - defragmentujeme

Prakticky každý užívateľ zaznamenal postupné znižovanie výkonu operačného systému Windows v závislosti na dĺžke jeho používania po inštalácii. Jedným z hlavných dôvodov tohto znižovania je časom čoraz viac neefektívne usporiadanie súborov na disku, aj tak úzkom hrdle moderných počítačov. Tomuto problému možno ale predísť a vrátiť Windows ich pôvodný výkon pomocou softvéru určeného na tzv. defragmentáciu. Ako na to?

DSL.sk, 18.3.2006


Čo je to fragmentácia súborov?

Súbory sú na pevnom disku počítača uložené po častiach, tzv. blokoch. Vo Windows majú štandardne bloky súboru veľkost iba 4 KB, na uloženie 10 MB súboru je tak potrebných 2,560 blokov.

Pri manipulácii so súbormi na disku Windows ale neudržiavajú jednotlivé bloky daného súboru pri sebe a tak bloky sú postupom času čoraz viac rozhádzané po disku a súbor je uložený vo viacerých fragmentoch. Tento stav sa označuje ako fragmentácia.

Fragmentácia výrazne znižuje rýchlosť, akou je disk z fragmentovaného súboru schopný čítať alebo doňho zapisovať. Hoci maximálne sekvenčné rýchlosti moderných diskoch sa pohybujú aj na úrovni 60 - 70 MB/s, v krajnom prípade a pri maximálnom rozhádzaní blokov súboru po disku dokáže disk prečítať len približne 50 až 100 blokov tohto súboru za sekundu.

Z takto fragmentovaného súboru je tak možné čítať dáta maximálnou rýchlosťou cca do 400 KB/s. Toto má samozrejme veľmi výrazný vplyv na výkon Windows, ktorý sa prejavuje s pribúdajúcim časom čoraz viac.

Defragmentujeme

Vo Windows je preto pre udržanie rýchlosti disku a tým celých Windows užívateľom doporučované pravidelne fragmentáciu odstraňovať a súbory na disku udržiavať podľa možnosti nefragmentované. Slúžia k tomu nástroje zahrnuté priamo vo Windows, doplnkové nástroje zdarma a k dispozícii sú aj komerčné nástroje, ktoré poskytujú oveľa vyššiu kvalitu a často pomerne dlhú dobu na odskúšanie.

Vhodný časový interval pravidelnej defragmentácie závisí na miere používania počítača. Pri každodennom intenzívnom používaní môže byť vhodná aj každotýždenná defragmentácia, inak minimálne raz za mesiac.

Základnými nástrojmi k defragmentácii sú nástroj Disk Defragmenter od Microsoftu obsiahnutý priamo vo Windows a napríklad zdarma dostupný nástroj PageDefrag od SysInternals.

Používanie oboch nástrojov je priamočiare a jednoduché, Disk Defragmenter sa spúšťa z vlastností disku vo Windows Exploreri dostupných napríklad z My Computer, PageDefrag je možné sťahovať z tejto stránky, nie je ho potrebné inštalovať.

Zväčšiť Zväčšiť
Disk Defragmenter a PageDefragPo spustení Disk Defragmentera si užívateľ vyberie disk, ktorý chce defragmentovať a spustí defragmentáciu, prípadne predtým samostatne analýzu. V zobrazenej správe sa je možné dozvedieť, aká je aktuálne fragmentácia disku a ktoré súbory sú najviac fragmentované.

Disk Defragmenter a ani ostatné, ani zdarma dostupné ani komerčne dostupné nástroje na defragmentovanie, ale nevedia defragmentovať počas behu Windows niektoré systémové súbory ako napríklad odkladací súbor virtuálnej pamäte a iné systémom exkluzívne otvorené súbory.

Práve na to slúži nástroj PageDefrag, ktorý umožňuje nastaviť spustenie defragmentácie týchto špeciálnych súborov po reštarte Windows. Doporučované je spustenie takejto defragmentácie po každej bežnej defragmentácii a len pri najbližšom reštarte, nie opakovane pri každom reštarte.

Zväčšiť Zväčšiť
Spúšťanie Disk Defragmentera a nastavenie pagefile pevnej veľkostiJedným z najviac fragmentovaných súborov najviac ovplyvňujúcim výkon Windows sa pri štandardnom nastavení a bez defragmentácie stáva systémový odkladací súbor virtuálnej pamäte pagefile.sys, keďže jeho veľkosť Windows neustále menia podľa potreby. Preto je, aj v prípade pravidelnej defragmentácie, doporučované nastaviť jeho veľkosť na stálu, ako ukazuje ilustračný obrázok. Doporučovaná je veľkosť približne rovná veľkosti fyzickej pamäti.

Pravidelné používanie nástrojov Disk Defragmenter a PageDefrag na všetky logické disky vo Windows a nastavenie pevnej veľkosti pagefile.sys pomôže uchovávať disky nefragmentované a Windows tak nebudú s pribúdajúcim časom znižovať svoj výkon pre prílišnú fragmentáciu.

Ostatné nástroje

Hoci existuje viacero zdarma dostupných nástrojov pre defragmentáciu, ktoré poskytujú viac možností ako základný Disk Defragmenter, nemôžeme pre používanie doporučiť žiaden, keď sú väčšinou prevedené v nedostatočnej kvalite a napríklad na veľkých diskoch pracujú neefektívne alebo bez viditeľných lepších výsledkov.

Pre odskúšanie a porovnanie rozdielov oproti štandardnému Disk Defragmenteru ale doporučujeme vyskúšať napríklad O&O Defrag V8, u ktorého je trial verzia k dispozícii na 30 dňové odskúšanie. Ďalšími komerčnými produktami sú napríklad PerfectDisk 7.0, Diskeeper 10, DefragManager a DefragMentor Premium.

O&O Defrag V8 kombinuje funkčnosť Disk Defragmenteru a PageDefragu, navyše umožňuje napríklad nastaviť automatickú pravidelnú defragmentáciu.

Zväčšiť
Informácie o stave fragmentácie disku v O&O Defrag V8Podstatným funkčným vylepšením je najmä voľba spôsobu defragmentácie, ktorá umožňuje optimalizovať rozmiestnenie súborov pre rozličné účely a najmä umožňuje pri pravidelnej defragmentácii znížiť čas potrebný na defragmentáciu.

Za týmto účelom je napríklad vhodná metóda defragmentácie COMPLETE/Modified, ktorá premiestňuje a zoraďuje súbory na disku v poradí podľa času poslednej zmeny. Na začiatok disku dáva súbory, ktoré sa najdlhšie nemenili a tak je predpoklad, že k zmenám bude prichádzať najmä na konci obsadenej časti disku, čo umožní veľmi rýchlu defragmentáciu aj v budúcnosti.

Zaujímavými sú aj oveľa detailnejšie informácie o fragmentácii disku, ktoré napríklad dokážu pre vybranú skupinu blokov zobraziť všetky súbory, ktoré niektoré z týchto blokov obsadzujú.

Pokročilé doporučenia a informácie

Dočasné súbory, cache

Za výraznú fragmentáciu súborového systému sú zodpovedné najmä často vznikajúce, meniace sa alebo mazané súbory. Špeciálne nepríjemnými sú dočasné súbory, cache súbory Internetových prehliadačov a iné cache súbory.

Pre obmedzenie defragmentácie je tak doporučované tieto typy súborov umiestniť na samostatný logický disk, aby nezvyšovali defragmentáciu systémového disku a samotných Windows. Takýto špeciálny disk môže mať samostatný defragmentovací režim, prípadne nemusí byť defragmentovaný vôbec.

Cesty niektorých z adresárov obsahujúcich takéto súbory sú prestaviteľné, u niektorých je doporučené použitie linkovania popísaného v tomto článku. Zvyčajne sa na takýto samostatný disk premiestňujú napríklad adresáre "C:\Windows\TEMP", "C:\Documents and Settings\[USER]\Local Settings\Temp", "Temporary Internet Files", "C:\Documents and Settings\[USER]\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\[PROFILE]\".

Windows vs Linux

Na rozdiel od Windows u Linuxu pravidelná defragmentácia nie je potrebná. Linux sa totiž u štandardného súborového systému ext2/3 snaží udržiavať obsah disku nefragmentovaný priebežne. K fragmentácii tak dochádza zvyčajne až pri takmer plne obsadenom disku.

Vo Windows u súborových systémov FAT a NTFS za fragmentáciu môže spôsob, akým Windows prideľujú voľné bloky novým súborom. Windows vždy prideľujú voľné bloky postupne od začiatku disku. Ak už je disk fragmentovaný, často aj po jednotlivých nesúvislých blokoch, čo výrazne ďalej zvyšuje fragmentáciu.

Fragmentácia voľného miesta

Často sa hovorí tiež o fragmentácii voľného miesta na disku v prípade, keď voľné miesto netvorí jeden súvislý blok na konci disku. Fragmentácia voľného miesta môže samozrejme pre spôsob, akým Windows prideľujú voľné bloky, zvyšovať aj fragmentáciu súborov.

Fragmentované voľné miesto má tiež vplyv na rýchlosť diskových operácií, keď disky majú najvyššie rýchlosti na začiatku disku. Pri existujúcej fragmentácii voľného miesta sa uložené dáta posúvajú smerom ku koncu disku a tak sú pri ich čítaní dosahované nižšie rýchlosti. Toto spomalenie nie je ale výrazné voči spomaleniu spôsobenému súborovou fragmentáciou.

Všetky štandardné defragmentovacie nástroje sa tak samozrejme okrem defragmentácie súborov snažia defragmentovať aj voľné miesto na disku.

Ďalšie nežiadúce dôsledky fragmentácie

Okrem pomalších Windows vysoká fragmentácia prináša ďalšie nežiadúce efekty. V dôsledku častejšieho presúvania diskových hláv pri fragmentovaných diskoch sa totiž disk viac zahrieva a zvyšuje sa tiež jeho opotrebovanosť a teda znižuje životnosť.


      Zdieľaj na Twitteri


Ako často defragmentujete Vaše disky vo Windows? (hlasov: 740)

Raz za týždeň alebo častejšie      13%
Raz, dvakrát za mesiac      23%
Raz za niekoľko mesiacov      31%
Občas      16%
Vôbec      18%


Najnovšie články:

AMD uviedla Threadripper Pro pre najvýkonnejšie pracovné stanice
Menší operátori žiadajú zopakovať výber šéfa telekomunikačného úradu
Apple zaplatí za spomaľovanie iPhonov novým iOS pol miliardy, užívatelia sa už môžu registrovať
Intel má u CPU pre PC skombinovať výkonné a úsporné jadrá, ukazujú ďalšie informácie
Dnešný štart na Mars odložený
Operátori majú štátu hlásiť prichádzajúcich z nebezpečných koronavírusových krajín, zákon je opäť široký
Prvý trailer animovaného Star Trek seriálu
Huawei v Česku nahradí Google Seznamom
Prichádzajúce Intel grafiky majú hardvérové dekódovanie AV1
Štart Starlink satelitov s tienidlami tretíkrát odložený, opäť nie pre počasie


Diskusia:
                               
 

Ten O&O Defrag pouzivam 2 roky. Je podstatne lepsi ako ten shit od windowsu :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mám diskeeper,fakt nema chybu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jooo dnes tu pisem ako DRUHY tam mate.....:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si ale infantilny idiot
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja pouzivam jedine diskeeper. zial. pro verziu sa mi nikdy nepodarilo uspesne cracknut a tak som bol nuteny pouzit free verziu http://www.majorgeeks.com/download.php?det=1207 ,ktora sice otravuje a nema tolko moznosti nastaveni, ale stale ma rovnaky a perfektny algoritmus defragmentacie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten od WINDOWSU to este pohorsi :D ...ja mam 0&0 Defrag PROF. a som 100% spokojny...je super...:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj ja pouzivam O&O Defrag. Som spokojny. Inak dobry clanok,najma pre tych,ktori v tom nemaju jasne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ako dlho spravi ten O&O defrag defragmentaciu disku cca 20GB ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Záleží na rýchlosti disku a type defragmentácie, ale myslím, že do 30-40 minút by to malo byť spravené.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja defragmentaciu v zasade nerobim ,lebo naposledy co som daval tak 6hodin a nic nespravilo (vlastne hej ale malo)... mam seagate ATA 100 alebo 133...
Odpovedať Hodnotiť:
 

A cim si to defragmentoval?Ak mas vsetko rozhadzane tak to potvra dlhsie,ale tak dlho to zas trvat nemoze.Stiahni Diskeeper a pust to na noc,neexistuje aby ti nedal disk do poriadku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pouzivam Windows defragmenter tak raz tyzden a trva to asi 5 min. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nj :) mne tak isto... pred 5.rokmi 10gigacowy hdd ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak mas maly disk alebo ho mas uplne prazdny ak ti to trva 5min hehe..
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie, to je blbost, mne OO spravi 40GB a 80GB disk za 15 minut(MAXIMALNE)) metodou Stealth pri fragmentacii do 25%...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja radsej preinstalujem win
Odpovedať Hodnotiť:
 

dobra blbost,to preinstalujes kazde dva mesiace?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A to si myslíš, že Ti to pomôže ? :P však windows ti potom znova nainstaluje len do tych volnych clusterov a si tam kde si bol :D mozno este horsie...to by si musel aj formatnut, aby to malo nejaký efekt :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie, to je blbost, mne OO spravi 40GB a 80GB disk za 15 minut(MAXIMALNE)) metodou Stealth pri fragmentacii do 25%...
Odpovedať Hodnotiť:
 

prosim skade zozeniem ten program na defragmentaciu HDD pls dajte mi link
Odpovedať Hodnotiť:
 

ved ho mas priamo v clanku :) ja toto asi nikdy nepochopim... :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

prosim skade zozeniem ten program na defragmentaciu HDD pls dajte mi link
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.oo-software.com/cgi-bin/download/download.pl?lang=en&product=OOD8PRO
Odpovedať Hodnotiť:
 

Btw. prednedavnom som defragmentoval a opakovanymi analyzami som zistil, ze cache Opery strasne fragmentuje disk.. Tak som spravil ramdisk s velkostou 50 MB, presmeroval tam cache oboch uzivatelov, vypol swap vo Windows a odvtedy to beha bleskovo ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aký ramdisk používaš?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Super článok! Konečne ma nakopol ku defragu, ktorý som nerobil už asi pol roka :) Skúsim O&O.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Super článok! Konečne ma nakopol ku defragu, ktorý som nerobil už asi pol roka :) Skúsim O&O.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no podla mna este dolezitejsie ako defragmentacia je udrziavat registry .....v poriadku a pouzivam na to TuneUp Utilities 2006
dokaze vam to take veci ze najde a opravi chybne registry,upravi vam to stahovanie dat atd skuste./stym stahovanim dat je to ozaj cool cca 15% vam to da pri dsl odskusane
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja zase pouzivam PerfectDisk 7 a som s nim velmi spokojny :) Ten od Windowsu nevie spravit ani prd
Odpovedať Hodnotiť:
 

tusim nie som sam, co nedefragmenotva pol roka minimalne :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som minule bezal cely rok bez defragu ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

to musela byt jazda :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a mame defragmentovane :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ked ma niekto len jednu particiu a system rozhadzany po celom disku to je ina sranda. A ktory z tych vasich defragov da system k sebe alebo aj na zaciatok disku??
Odpovedať Hodnotiť:
 

len jednu particiu ma len kamikadze.urob si novu zvlast pre data,lebo si koledujes o pruser :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

on mozno nema jednu particiu len poznamenal ci by nejaky defrag program dokazal dat na zaciatok system a na koniec data
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak som to po polroku defragol a šlape to podstatne rýchlejšie. Windowsácky defrag je naprd, nepoužívajte ho!!!
Inokedy to trvalo aj niekoľko hodín, s O&O som dal za cca. pol hodiny rozhádzaný disk do poriadku.
Aj TuneUp Utilities fungujú super!
Odpovedať Hodnotiť:
 

100%ne s tebou musim suhlasit. O&O Defrag 8 Pro a TuneUp Utilities powa...windowsovy defragmentator odpad ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

moze sa stat,ze by som pri defragmentaci stratil niake subory alebo data?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ja by som povedal, ze v momente, ked sa premiestnuje subor a vypadne elektrina a nemas UPS, tak je sanca ze prides o data ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

najlepsi soft na defragmentaciu je Norton Utilities a obsahuje aj utilitu na odstranovanie chyb z win...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najlepsi bol kedysi Dosacky Nortonacky Speeddisk.
NU strasne zasier*ju registre a Speeddisk na NU 2k4 mi zdrbal particiu ked som menil dake nastavenia ako ma defragmentovat neprerusil defragmentaciu.
Ja to riesim tak, ze 32GB particiu so systemom formatujem, ale to len v tedy ked mam kde data zalohovat :D dalsie dve <64GB particie neformatujem lebo tolko fleka na zalohu nenajdem :D
BTW Windblows defrag je strata casu.
Ono velmi dolezita vec je napr. pri novom disku davat na D: particiu zo stareho disku filmy a mp3 ktore clovek neplanuje nikdy mazat, potom idu instalacky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako presmerujem tie cache subory na druhy disk ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak mas na mysli spominanu Operu tak v profile edituj subor 'opera6.ini' a dopis do sekcie [User Prefs] tento riadok:

Cache Directory4=(a tu daj cestu kam to chces ukladat)

Vo Firefoxe zial neviem chcelo by to vypnut cachovanie na disk.
Odpovedať Hodnotiť:
 

najlepsi soft na defragmentaciu je Norton Utilities a obsahuje aj utilitu na odstranovanie chyb z win...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam otazku: ked s TuneUp utilities-ami cistim registre a pod. , nemoze sa tam nieco pobabrat?(ak sa odstranuju stare odkazy a pod..)
Odpovedať Hodnotiť:
 

vie nikto poradiť ? ak pri inštalácii Windowsu formátujem cez NTFS FILE SYSTEM a nie FAT aj vtedy je potrebná defragmentácia ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pravdaze je potrebna...
Odpovedať Hodnotiť:
 

too faaaakt? fiiiha....no ppc :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no tak som pouzil aj Tune Utilities na registre.. smao mi to vyhladalo chyba a dal som Clean a vono mi to vymazalo aj ikonky z plochy :-O ale uz neviem co to bolo, kua
Odpovedať Hodnotiť:
 

ROFL ;D
Odpovedať Hodnotiť:
 

O&O Defrag je totalna blbost, rozhadze cely disk, 2x pomalsie a gulasoveksie ako pred def. FUJ
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty LOLko asi ho vies pouzivat by som povedal.
Odpovedať Hodnotiť:
 

caute. mam jednu otazku. ak mam RAMku 256 tak mam nastavit velkost virtuálnej pamäte 256 ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

radsej 3-krat tolko...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Joj vsade dajake registracie... :( napiste link kde mozem ten O&O Defrag 8 Pro stiahnut jednoducho a free pls... nesom v hladani nijaky macher :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Joj vsade dajake registracie... :( napiste link kde mozem ten O&O Defrag 8 Pro stiahnut jednoducho a free pls... nesom v hladani nijaky macher :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://rapidshare.de/files/8285813/O_O__Defrag_Proffesional_8.zip.html
Odpovedať Hodnotiť:
 

zaujimalo by ma aka je naj metoda na defragmentaciu disku pri tom O&O Defrag, lebo je ich tam akosi viac...
Dik :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

Pouzi STEALTH alebo SPACE je to jedno, SPACE pouzivam ked mam tak do 20% inak STEALTH
Odpovedať Hodnotiť:
 

STEALTH pouzivam hlavne pri velkych fragmentovanych suboroch, ako su napriklad filmy a SPACE pri mensich ako su mp3, programy,atd... SPACE by mal urychlovat pracu so subormi, takze je fajn aj na systemovy disk... mne to pomaha :)
end - pouzivam hlavne SPACE
Odpovedať Hodnotiť:
 

...je dost prawdepodobne, ze pri winblowsoch skor sformatujes cely disk, nez stihnes 1.x defragnut :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam jeden dotaz neznalca...co by malo znamenat do Degree of Fragmentation..este prelozit by som vedel ale dalej..dikes..
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam jeden dotaz neznalca...co by malo znamenat do Degree of Fragmentation..este prelozit by som vedel ale dalej..dikes..
Odpovedať Hodnotiť:
 

100% sposob ako urychlit tie zasrate widle, je vypnut swap, predsa len pamet je xxxx krat rychlejsia ako hdd. vysledok zaruceny, len treba 1GB ram je minimum.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A co tak pouzit program Norton Ghost? Ja to mam a ked okna zblbnu len to preklopim a trva to asi 10 - 15 min.
Neviem sice ci to ma nieco spolocne s defragmentaciou alebo s clankom vyssie uvedeným ale niekto tu pisal ze radsej preinstaluje win, radsej pouzivam toto ako reinstal okien.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Tiez pouziva Ghost, je to fajn. Reinstalacia Windoze za 3 min. potesi. A mam tam aj nejake programiky, takze nemusim pri installoch presediet popoludnie :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako a kde sa vypían ten SWAP ???
Odpovedať Hodnotiť:
 

vo win 98 bola taka inteligentna funkcia, aby pouzival swap, az ked sa vyminie ram, ale v XP treba v ovladacich paneloch v systeme tusim vo vykone vypnut strankovaci subor, alebo ako sa tomu nadava, potom je radost prepinat medzi aplikaciami, ziadne spomalene odozvy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

v XP je možné systém prinúť, aby začal využívať Swap súbor až po úplnom zaplnení operačnej pamäte cez Štart | Spustiť | msconfig.exe. záložka system.ini, otvoris sekciu 386enh a pridas do nej novú položku v tvare ConservativeSwapfileUsage=1.


Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako a kde sa vypían ten SWAP ???
dík
Odpovedať Hodnotiť:
 

moj postup-1.pravým tlacidlom mysi na ikonu tento pocitac
2.lavym tlac. mysi klikni na vlastnosti
3.najdi tam upresnit-klikni lavym
4.tam najdes vykon-modre pismena,klikni na nastavenia
5.zase tam najdi upresnit-klikni pravym
6.na samom spodku je modrym napisane virtualna pamät-klikni na zmenit
7. tam najdes vsetky disky C,D ak mas suflik aj ten. daj C a moznost nepouzivat strankovaci subor daj OK,pouzit,OK Ked znizujes velkost alebo rusis strankovaci subor,pyta to restart.
8.podobne vypni strankovaci subor na D,E,F alebo ake pismana mas
9.skus vypnut len na tom disku,kde mas windows,napr.mas rozdeleny disk na 2 alebo tri(hlupost) casti,tak na tych toch vypni a ak mas suflik-tam nechaj aj 1536MB-niektore hry pytaju aj 1GB RAM a ked nemas ...
10.prosim
Odpovedať Hodnotiť:
 

v bode 5-klikni lavym,ale ak si dal pravym nic sa nedeje aspon sa dozvies viac
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chlapci kupte si Maca.A na OS X nemusite defragmentovat nic.Ten to vie aj sam.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie som odbornik... ako si vytvorim dalsi disk na disku...aby som tam mohol premiestnit cache z exploreru a mozily??
Odpovedať Hodnotiť:
 

nasledovna veta:
Pre obmedzenie defragmentácie je tak doporučované tieto typy súborov umiestniť na samostatný logický disk, aby nezvyšovali defragmentáciu systémového disku a samotných Windows.
ma byt takto:
Pre obmedzenie fragmentácie je tak doporučované tieto typy súborov umiestniť na samostatný logický disk, aby nezvyšovali fragmentáciu systémového disku a samotných Windows.
Odpovedať Hodnotiť:
 

skusil som ten page defrag teraz sa ho neviem zbaviť . defragmentuje mi to pri kazdom spusteni . na nervy ako to mam vymazať ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

v msconfig daj pri spusteni tam odznac ten proces,daj pouzit a ok. restartni strojovnu.ak nevies ako sa vola,vacsinou to byva nazov programu+/-nejake pismena po starte ti vypise,ze bol zmeneny sposob spustania systemu,oznac policko aby ti to uz nezobrazovalo a daj ok,OK? nabuduce ked budes nieco instalovat citaj pozorne a nedavaj len NEXT,NEXT,NEXT.. staci ked ti pri instalovani vytvori len ikonu(y),nemusis oznacovat moznost aby ti to spustalo pri starte. ak je to pre teba tazke tak to odinstaluj a POZORNE nainstaluj. a ak nepojde odistalovat to je na dlhsie rozpravanie. si z okolia ZH?napis ako si dopadol. ostavam s pozdravom
Odpovedať Hodnotiť:
 

vďaka že sa niekto ozval. ten program bol vo winrari ja som ho len rozbalil. Nič sa nedialo tak som ho hodil do koša no ale pri najbližšom spusteni mi začalo defragmentovať.takže to vôbec nie je nainštalovane.Štart-programy-po spusteni tam to je keď na to kliknem aby som to aspoň nastavil tak sa to neotvori. Keď to dam odstraniť dostanem sa do (pridať alebo odobrať) ,lenže tam to nie je. Zdravim ťa .Chodim aj na DC++možno aj ty . Keď vieš tak poraď ja v tom nie som zbehly.
Odpovedať Hodnotiť:
 

skus dat obnovu systemu pred datum a cas,kedy si to instaloval.prides len o programy a hry instalovane po tomto datume. Trva to minutu az 20 minut-aj s restartom.ak sa ti to nebude zdat mozes to vratit spät. alebo START,SPUSTIT(napis-MSCONFIG),PO SPUSTENI a tam odznac daj POUŽIŤ A OK. Na DC++ nechodievam,lebo mam orange internet a tych skvelych 2000 MB mi vydrzi 24 hodin a to sa nusim krotit
Odpovedať Hodnotiť:
 

Veľmi pekne ti ďakujem. Konečne som sa toho zbavil. ja myslim že taketo nepodarky by sa tu ani nemali prezentovať.
Tak sa maj a rozdavaj stale take dobre rady.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dnes to zase defragmentovalo
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak vies, kde to mas nainstalovane,vrat posledny bod obnovenia spät a natvrdo to odstran alebo cez total commander.mrzi ma to viac ako teba,ze to nevyslo
Odpovedať Hodnotiť:
 

Stiahnite to a najdite na nete nejake crack-y potom tu nechajte link a ja budem VELMI rad az to budem uzivat zadarmo do nekonecna.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A si ty v norme?? ;) Ô Ô.... na verejnom diskusnom fore pytas CRACKy? A nemam ti to rovno poslat domov UPSkom? ;)) Ax SLOVAČ... kedy dospejeme. (ale inak tiez by som nevyvalil za program´s tolko LOOVE)
RADA: Kto hlada najde,.. skus si to vyGOOGLOVAT alebo zeby DDL??.... :)) hmm? Ciest je MILIOON a skoro vsetky su spravne xixixi...
Odpovedať Hodnotiť:
 

co znamena cervena, modra, zelena, a biela ???
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár