neprihlásený Utorok, 21. mája 2024, dnes má meniny Zina
Na dve firmy sa rozdelí aj Symantec

Značky: ITbiznisbezpečnosť

DSL.sk, 10.10.2014


Ďalšou veľkou IT spoločnosťou, ktorá sa rozdelí na dve samostatné firmy, bude Symantec.

Spoločnosť to oznámila vo štvrtok.

Symantec sa rozdelí na dve nezávislé verejne obchodované spoločnosti, pričom jedna bude zahŕňať bezpečnostné produkty a služby a druhá produkty a služby pre manažment dát.

Vo finančnom roku 2014 vygenerovala bezpečnostná časť spoločnosti, zahŕňajúca okrem iného antivírusový a bezpečnostný softvér pre koncové zariadenia, predaj SSL certifikátov, riešenia pre zabezpečenie mailu, webu a dátových centier, riešenia na predchádzanie straty dát a služby spravovania bezpečnosti, obrat 4.2 miliardy dolárov.

Časť zameraná na manažment dát, zahŕňajúca služby pre zálohovanie a obnovu dát, archivovanie, manažovanie úložného priestoru, dosiahla výnosy 2.5 miliardy dolárov.

Aj Symantec podobne ako ďalšie veľké spoločnosti sa delí kvôli väčšej flexibilite, keď obe vzniknuté spoločnosti budú môcť podľa oznámenia lepšie využívať príležitosti na rast. Rozdelenie by sa malo dokončiť do decembra 2015.

Tento týždeň oznámil rozdelenie na dve podľa výnosov približne rovnako veľké firmy aj IT gigant HP, ktorý sa rozdelí na spoločnosť zahŕňajúcu výrobu PC, ostatných osobných výpočtových zariadení a tlačiarní a spoločnosť zameranú na firemné produkty zahŕňajúcu všetky ostatné divízie, teda napríklad výroba serverov a ďalšieho hardvéru pre firemný sektor, vývoj softvéru a služby.

Len minulý týždeň oznámil rozdelenie aj eBay, ktorý vyčlení do samostatnej spoločnosti PayPal.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Známy výrobca PC chladičov začal ponúkať ventilátory pre domácnosti, postavené na PC ventilátoroch
Intel už vyrába novú generáciu CPU, uvedie ju v treťom štvrťroku
Na iPhonoch sa začali objavovať staré zmazané fotky, podľa Apple to spôsobilo poškodenie databázy
Windows 11 pridal podporu vytvárania 7-Zip a ďalších formátov archívov
ARM razantne vstupuje do PC iných ako Apple
Android 15 predĺži výdrž smartfónov na batériu
Nové .sk domény sú oddnes dočasne lacnejšie
NASA oznámila ďalšie posunutie prvého letu vesmírneho Boeingu
Starlink zdvojnásobuje cenu globálneho programu pripojenia
Apple pripravuje výrazne tenší iPhone, má prísť budúci rok


Diskusia:
                               
 

a to je dobre alebo zle.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

to sa pytas.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

preco sa nenaucite pouzivat otazniky.
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

co
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

ake otazniky
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Symantec by mal zaniknúť. Tri najhoršie riešenia na trhu, aj keď v globálnych a svetových AV testoch končia "najlepšie", sú to kusy lajna, ktoré v PC len zavadzajú a nedovolia užívateľovi nič čo chce a potrebuje, blokujú kvantum aktivít produktívnych užívateľov a spomaľujú a blokujú aplikácie ako 3D Studio Max, Creative Suite/Cloud, celú Avidovú strižnu dokážu za*ebať tak že jej ani svätí nehelfnú, brutálne zlý filter sieťového trafficu v rámci intranetu a kopec iných "vychytávok". Aj keď v umelých testoch končia najlepšie, v praxi sa správajú ako tlstá vypasená chorá sviňa ktorá potrebuje len utratiť. A tri top ho*ná sú: Symantec Norton Internet Security, McAfee Endpoint Protection a Data Center Security a Trend Micro Titanium AVS. Zlatý Kaspersky Pure/Internet Security a Microsoft Security Essentials s Defenderom, ktoré sú síce len "entry" úroveň zabezpečenia, ale aspoň sa s nimi dá existovať.
Odpovedať Známka: 4.8 Hodnotiť:
 

keby si nebol retardovany tak pouzijes exclude list na "3D Studio Max, Creative Suite/Cloud, celú Avidovú strižnu"

to ze nevies robit z antivirusom a nechavas ho scanovat cely disk nieje problem AV ale je to medzi stolickou a klavesnicou.

Predsa data ktore viem ze su ciste tak poviem antiviraku nech ich vynechava pri kontrole nie ?
Odpovedať Známka: -1.6 Hodnotiť:
 

si zabudul, ze moze byt vo firme, kde si v trapnom Symantecu nastavi tak velky prd, lebo je to zaheslovane....
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Pointa je, že keď dostanem predinštalovaný noťas s NiS, alebo McAfee AVS, tak naň nahadzujem circa 25-30 kusov "defaultného" softu. Pre McAfee musím vždy použiť MCPR, aby mi dovolil nainštalovať viac ako tretinu toho softwaru. Nemám záujem o nastavovanie predpotopného softwaru, ktorý sa vždy a tým vždy myslím vždy prejavil tým, že spravil nejakú chybu počas normálnej práce užívateľa. V 90% prípadov keď niečo nefunguje správne na pc, vyjmúc hw príčiny, tak je na vine NiS, McA AVS, alebo TrendMicro riešenia na čele s Avastom mnohokrát. Jednoducho človek nemá čas "nastavovať" výnimky, potrebuje aby AVS riešenie fungovalo out of the box. To je všetko. A to je v kocke MSE, MD a Kaspersky Pure.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

co sa tyka Symantecu, tak s tebou uplne suhlasim. Kedysi to pre firemne prostredie bola dobra volba, ale posledne roky to zacalo vykon pocitaca uplne degradovat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

veritas cluster do symantecu je snad najvacsia kk=ina na svete, oproti tomu ich storage patri medzi tie najlepsie...
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

v USA bezi at&t a verizon na VCF a VSF a nestazuju sa ;) a to im tam bezi napr. ebay, paypal...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

hej v USA na tom bezi ten a ten a spravuje to Karol Retard z vychodu co prisiel po job do Ba po tom co ho vyjebali z t-systems.

Good job :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Microsoft taktiež nie je len Windows a Office, ale málokto vie o Visual Studiu, Source Safe, Macro Assembleri, AutoCollage, Expression Studiu, či PowerShelly, ToGo, alebo ich hrách. Proste sú známi svojím OS a kancelárskym balíkom, to je všetko. A navyše na notebookoch, ultrabookoch, tabletoch či hybridoch nenachádzam predinštalovaný ich storage, ale ich AVS riešenia.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

no neviem, ale viac mi lezie na nervy eset a jeho pripeceny internet security...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Eset je ďalšia galiba, ale to verejne neprezentujem. Firma v ktorej som pracoval a momentálne som ich pt partner, poznám ich ako decko od založenia, ešte keď ich AVS riešenie nieslo meno "NOD" a fičalo najprv na jednej diskete a potom na viacerých 3,5" disketách. Eset bola dobrá firma, do roku 2002-2005, potom to s nimi šlo dole vodou. Zistili že "Apple" politika sa vypláca a bolo. A je to smart security tuším, ich "balík".
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nejako tomu nerozumiem... najprv sa tie firmy nafukuj=u a požierajú kadekoho, aby si „konsolidovali portfóliá“, alebo bohviečo... a potom sa takto „konsolidované“ delia?!

Nechápem, prečo by HP nemohol vyrábať aj osobné počítače, aj servery... nechápem, načo eBay tvrdil, že kupuje PayPal, aby mal všetko zjednotené pod 1 strechou... a teraz ho spod tej strechy vyhadzuje...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Manazerska hra: Skatule hejbejte se.

Nema to ziaden zmysel, ale udrzuje to vsetkych v stave: ho, nieco sa deje, treba sa prisposobit, menime nazvy, menime lokality, menime strukturu.

A zamestnanci si to aj tak musia odmakat ako predtm a zakaznici maju tiez toiste - produkt sa nezmeni.

Buzz words popritom vysypu presne tolko kolko chcu mat $ premie.



Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár