neprihlásený Streda, 17. júla 2024, dnes má meniny Bohuslav
Windows 7 a 8.1 sa bez súhlasu užívateľa automaticky upgraduje na Windows 10

Značky: Windows 10Windows 7Windows 8.1

DSL.sk, 13.3.2016


Napriek prísľubu Microsoftu, že pred reálnym uskutočním automatického upgradu na Windows 10 si bude musieť užívateľ vybrať či upgrade uskutočniť alebo nie, sa viacerým užívateľom v uplynulých dňoch Windows 7 alebo 8.1 upgradoval na Windows 10 automaticky bez ich súhlasu.

Upgrade bez súhlasu

Tvrdia to mnohé desiatky až stovky užívateľov len v tejto diskusii na Reddite.

Microsoft začal šíriť upgrade na Windows 10 pre počítače s Windows 7 a 8.1 cez automatické aktualizácie Windows Update ako odporúčanú aktualizáciu vo februári. Takáto aktualizácia sa v štandardnom nastavení Windows Update automaticky stiahne a spustí.

Ešte v októbri minulého roka spoločnosť avizovala, že pred reálnym uskutočnením upgradu ho bude musieť užívateľ potvrdiť alebo odmietnuť. To sa teraz u sťažujúcich sa užívateľov nemalo stať a viacerí sa sťažujú, že počítač našli už upgradovaný na Windows 10 respektíve počas používania sa im reštartoval a odštartoval upgrade.


Ilustračný obrázok, Windows 10 na notebooku, kliknite pre zväčšenie (obrázok: Microsoft)Jednému čitateľovi DSL.sk sa na Windows 7 zobrazilo pop-up okno informujúce ho o odštartovaní upgradu o 60 minút s postupným odpočítavaním zostávajúceho času. Možnosť upgrade zrušiť v ňom nemal. Ak proces okna ukončil, odpočítavanie 60 minút začalo znova. Bližšie okolnosti tohto automatického upgradu zisťujeme.

Je samozrejme možné, že podobné okno sa zobrazilo aj ostatným užívateľom. Ak v čase zobrazenia okna nesedeli za PC, upgrade sa mohol odštartovať aj bez toho aby toto okno reálne videli.

Či ide opäť o ďalšiu chybu v automatickej distribúcii Windows 10, aká sa Microsoftu stala už v minulom roku, alebo vedomý krok Microsoftu a či sa takto Windows 10 sám nainštaluje na všetkých počítačoch s Windows 7 alebo 8.1 alebo sa to týka len niektorých PC nie je zatiaľ známe.

Nie je ale vylúčené, že takýto postup spoločnosť naozaj plánovala. Možnosť zvoliť si, či sa upgrade uskutoční alebo nie, totiž avizovala nasledovnou formuláciou: "Predtým ako upgrade zmení operačný systém Vášho zariadenia, budete jasne požiadaní zvoliť si či pokračovať alebo nepokračovať." A podľa informácií niektorých užívateľov je užívateľovi po upgrade ponúknutá na odsúhlasenie licencia Windows 10. Ak ju neodsúhlasí, podľa niektorých sa na počítači obnoví predchádzajúca verzia Windows. Odsúhlasenie licenčných podmienok Windows 10 je ale samozrejme niečo iné ako odsúhlasenie uskutočnenia upgradu a predpokladane veľká časť užívateľov bude považovať ich schválenie za automaticky potrebné aj keď na Windows 10 v skutočnosti nechceli upgradovať.

Ako sa upgradu vyhnúť

Jedným a univerzálne najistejším spôsobom ako sa vyhnúť automatickému upgradu na Windows 10 je vypnutie automatických aktualizácií. Tento postup nie je samozrejme z dlhodobého hľadiska najmä pre bežných užívateľov ideálny, keď pre zachovanie bezpečnosti vyžaduje následné trvalé manuálne inštalovanie aktualizácií.

V januári spoločnosť zverejnila aj viackrokový oficiálny návod, ktorý má zabrániť upgradu Pro verzií Windows 7 a 8.1 na Windows 10 a ktorý zároveň skrýva ikonu aplikácie Get Windows 10. Návod v podobe zmeny registrov je možné technicky zrealizovať aj na nižších edíciách Windows, či tu budú nastavenia rešpektované nie je jasné.

Rovnaký účel na všetkých verziách Windows plní jednoduchý nástroj tretej strany GWX Control Panel, jeho účinnosť môže byť ale dočasne obmedzená zmenami vykonanými Microsoftom.

Nechcený upgrade, napríklad po následných zlých skúsenostiach s Windows 10 alebo jeho uskutočnení nedostatočne informovaným užívateľom, je možné odinštalovať a vrátiť predchádzajúcu verziu Windows do 31 dní.

Zároveň vrátiť predchádzajúcu verziu Windows je ako bolo spomínané podľa niektorých užívateľov možné aj odmietnutím zobrazenej licencie Windows 10 po upgrade na tento OS. Či sa ale licencia zobrazuje každému užívateľovi nie je jasné, keď ju spomína len niekoľko užívateľov.

Sťahovanie bez súhlasu

Keď sa operačný systém Windows 7 a 8.1 bez súhlasu užívateľa nainštaluje, aj gigabajtové inštalačné súbory sa tak zrejme musia stiahnuť bez jeho súhlasu.

Po tom, ako takéto správanie Windows 7 ešte v minulom roku spôsobilo Slovákovi 20-eurový účet za prekročenie mesačného limitu na množstvo prenesených dát, slovenská pobočka Microsoftu avizovala pre server DSL.sk korektné správanie pri plánovanom automatickom upgrade aj čo sa týka sťahovania inštalačných súborov.

"Používatelia Windows 8.1, ako aj Windows 7 používajúci dátovo merateľné pripojenie, budú pred stiahnutím aktualizácie Windows 10 upozornení, že stiahnutie aktualizácie môže viest k extra poplatkom ich internetovému poskytovateľovi. To sa týka aj zariadení pripojených prostredníctvom wifi cez mobilný hotspot. Ak používateľ s dátovo merateľným pripojením nestiahne Windows 10 aktualizáciu, bude dostavať bezpečnostné aktualizácie aj naďalej," tvrdila spoločnosť.

Keďže toto stanovisko sa odlišuje od pôvodných informácií centrály Microsoftu a hlavne Windows 7 nepozná koncept dátovo meraných spojení, spoločnosť sme požiadali o opakované preverenie tohto stanoviska. Spoločnosť to ešte v novembri prisľúbila, následne ale nereagovala a doteraz sa v tejto veci neozvala.

Slovenská pobočka Microsoftu serveru DSL.sk rovnako prisľúbila poskytnutie ukážky súhlasu s upgradom, ktorú bude musieť užívateľ pred uskutočnením upgradu na Windows 10 potvrdiť. Doteraz ju neposkytla.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Ďalšie búrky spôsobili výpadky elektriny pre desiatky tisíc ľudí
Ponuka vysokokapacitných SSD pre PC sa rozširuje, pribudol ďalší 8 TB model
FFmpeg už podporuje hardvérové dekódovanie H.266
Packeta ide na Slovensku stavať až 1000 ďalších balíkoboxov
Apple sprístupnila verejné beta verzie iOS 18 a macOS 15
FBI sa dostala do mobilu útočníka na exprezidenta
Predaje smartfónov narástli, stredná trieda ustupuje a Xiaomi sa doťahuje na Apple
Mestá a obce chcú rozšíriť optiku pri elektrických vedeniach, podpísali memorandum s distribučkami
Vydaný Linux 6.10
Markíza dnes spúšťa piatu stanicu Klasik so starými programami, štartuje napríklad s Knight Riderom


Diskusia:
                               
 

Ano, potvrdzujem ze sa to deje. Jednoducho uprostred prace sa mi pocitac restartol a upgradol na Win 10. Neskutocna drzost a arogancia od Microsoftu.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Ty vole prečo už celá EÚ vrátane úradov nežaluje Microsoft za to čo robí ? Keď im toto dovolíme, tak sa to už nezmení.
Prosím príďte už niekto s novým OS a nepredajte to nikdy MS, lebo čo kúpi a valstní to poserie. Viď skype, viď Nokia, všetko serú a serú...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ten "nový" OS niektorí volajú linux.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

jeminenku, ludia, co vy tu riesite? aj laik vie, ze staci odinstalovat update "KB3035583", resp. skryt tuto aktualizaciu a mate po probleme... aj noob to vie, a nemusite si stahovat pofiderne tooly ani si vypinat aktualizacie ;)
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

pes je zakopany tam, ze ty nevies, ze aj ked to odinstalujes, samo sa to nainstaluje s5. Pocitacov co prerabam koli aktualizaciam na w10 naspet na 7 zacina byt tolko co volakedy vist co som prerabal spet na XP.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

myslis ten najmenej spolahlivy OS linux?
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

Takým ako M$ a Prochádzka, ktorý klamú a podvádzajú patrí svet.
Dúfam že existuje peklo a skončia v ňom všetci spolu, a poriadne si to užijú navzájom.
Odpovedať Známka: 2.8 Hodnotiť:
 

Takých je najmenej 10...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nie je, je len jedna, mam to odskusane.
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz som tu KBcku niekolko krat odinstalovaval z rovnakeho PC
ta svina sa tam sama nainstaluje po urcitej dobe aj ked ju skryjes
takze jedinym riesenim je fakt vypnut auto aktualizacie
a aj potom mi ju stale odkryva v manual ponuke :(

Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/gOy tu máš link ako sa zbaviť upgradu, najlepšia možnosť je cez registre (regedit) tento spôsob som spravil pred pol rokom a už sa aktualizácia neobjavila
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja som odinstaloval aktualizaciu, dal som ju skryt a uz sa mi nikdy nezobrazila. Vyskusane na viacerych pocitacoch.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne sa osvedcil GWX Control Panel.. Zakaze Win10 upgrade blbosti a zmaze aj pripadne downloadnuty upgrade z disku...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

odporucam

Aegis for Windows 7/8.x - Block all known Microsoft spying and Windows 10 upgrade elements

http://dopice.sk/gPS

pouzivam asi na 20 pocitadlach k velkej spokojnosti
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Staci odinstalovat KBcko a odstavit volitelne aktualizacie. Nastavoval som to na 100+ Win7 a nikde mi znova neinstaluje Win10. Dolezite bezpecnostne aktualizacie instaluje v pohode.

Niekedy staci rozmyslat. Win10 je volitelna aktualizacia.
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

zajtra bude povinna a pozajtra ti nepredaju chleba a mlieko ak nepreukazes, ze nemas win10
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Jasne.. a nakoniec zakazu tlac vo velkom kancli na wifi tlaciarni a DSL.sk to neprezije.
Este daj tu o Cervenej ciapocke.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

To máš tak, keď necháš ťahať updaty samostatne
Teda ak hovoríš o niekoľkých kompoch tak sa to dá spravovať cez WSUS
Odpovedať Hodnotiť:
 

karel capek, zapomen kuratenko

keby si pouzil to co mas v hlave zistil by si, ze uz kazdy to tu vyskusal pred pol rokom a zistil:

- odinstalovat a skryt to tvoje jedno-jedine potentovane KB nestaci, pretoze sa ti to tam nasackuje zas
- tych KB je viac, okolo tucta, zdroje su dost podobne ze ktore KBcka, ale nie su uuuuuuplne jednotne ze ktore
- ani ich odinstalovanie a skrytie to este stale neriesi !!! (vlastna skusenost)
- nieco je nadrbane aj v registroch, mozno na 500 miestach, neskumal som, nechcelo sa mi

mne pomohol gwx kontrol panel (som zvedavy dokedy) a nastavenie ze o aktualizaciach len informuj, ale nech ta panboh chrani ked ich budes stahovat, alebo dokoca nedajboze instalovat

Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

JJ. Ja som minulý týždeň nainštaloval Ubuntu
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Problém je v tom, že microsoft chce mať všetky ovečky v jednom stáde. Najskôr ukončenie podpory XP - aby si ludia kúpili nový hardvér a hodili si tam 7/8. Takže už 90% OS sú 7/8/8.1. Tak keď to chceme zjednotiť, dajme to zadarmo a ludia sú blbí a prejdu. Ešte lepšie dajme to zadarmo len na rok, aby sa ovečky ponáhľali. No ale ako vidieť, ovečkám sa moc nechce, tak sa začali robiť praktiky ako zahrnutie do odporúčaných aktualizácii. Ale ovečkám sa aj tak moc nechcelo a bolo veľa takých ktorí odmietali ísť do jedného spoločného košiara. Tak sa Bača zavolal psy, ktoré tieto ovečky budú obháňať toľko kým do košiara neprídu. No a čo bude potom keď budú všetky ovečky v jednom košiari ? Budú všetci spokojní ? Tak to ani náhodou, vtedy to ešte len príde a potom uvidíme moc Microsoftu.... tešte sa.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Na to sa teším, ale len ako pozorovateľ. Zatiaľ fungujem na W7. Ak W nepríde s nejakým rozumným OS (čo asi už nepríde) tak s novým HW automaticky prechádzam na linux. Momentálne skúšam libreoffice a zatiaľ spokojnosť. Jediné čo sa mi v LO nedarí je podpísať dokument - vyzve ma aby som vložil token do čítačky, zobrazí certifikát, potvrdím a nič. Bez toho ale dokážem (zatiaľ) žiť.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

suhlas
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akurat ti odporucam radsej stary hw. pretoze niekedy sa linux neznasa s novym hw .. hlavne ak je hw prilis novy :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

To nieje pravda, len to na novy HW casto chce bleeding edge distro, alebo s LTS kernelom a udrziavane.
Napr. CentOS 7 nemal problem s broadwellom ci Skylake aj napriek kernelu 3.10 vdaka backportovaniu podpory, ale uz napr. Ubuntu/Debian s 3.16.7 problem malo a bolo nutne pouzit aktualnejsie jadro s backports.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Linux možno nie je zlý, ale trochu mi vadia časté vychádzanie nových verzií a roztrieštenosť. Čo sa týka bezpečnosti a odosielania údajov neviem vôbec ako na tom je, ak sa tam dá však tieto veci povypínať tak je to OK.
A čo mne pri mojej práci vadí, že niečo spravím vo Worde a ak to upraví, či otvorí niekto s Libre office, tak potom ja keď to otvorím vo Worde to mám dosť pozmenené - chýba číslovanie strán a rôzne iné grafické vecičky z pôvodného dokumentu. Pre mňa je Linux prijateľná varianta, ak by bol Libre office resp. kancelársky balík na Linux plne kompatibilný s MS Office, presnejšie s Wordom.
A ďalšia vec, ak bude mať takú verziu (asi aj má, možno Ubuntu je také), že jednoducho to rozšlapem, nainštalujem ovládače bez toho, aby som musel riešiť prikazový riadok a pod. A tretia vec programy, aby šlo na Linuxe spúšťať bežné aplikácie, prípadne hry. Takýto OS by som bral.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Roztrestenost je dolezite, pretoze bez toho by to nemalo vyvoj a ani moznost volby ked to s jednou distribuciou ide dole vodou.
Co je problem na casom vychadznai verzii: Debian stable kazde dva roky a 5 rokov podpora, CentOS/RHEL kazde 3 a 10 rokov podpora, aj to zabugovane ubuntu vychadza LTS len raz za dva roky a ma 5 rokov podporu.

Je rozdiel LibreOffce v Linuxe a pod widlami ta widle verzia nieje uplne kompletna, podobne GIMP. Kompatibilita s Word je uz aj natom ako to pouzivas, na druhu stranu hlavny problem je v MS nedodrziavaju vlastne stadardy pre formaty a aj napriek deklarovanej plnej podpore ODF ju rozhodne nema.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Bezne aplikacie? vacsina je v repe (taky Debian ma v repe cez 70 tisic balickov to snad staci)
Neviem kazdu hru co som psoledne skusal som len nainstaloval a zapol: Gothic 3 Forsaken Gods, Unreal T. 3, Bioshock, heroes V tribes.., VI... Vsetky sli bez problemov, pod wine aj ked je rozumnejsie pouzivat samostatne prefixi(ak nechces prist o to co mas pod wine a moznost to bezproblemov odobrat)
Inac v steame je uz 2000 hier pre Linux sam mam 70.

Ziadne sledovanie tam nieje takze nemas co vypinat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

apt-get update & apt-get upgrade & apt-get dist-upgrade
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

skor takto:
apt-get update && apt-get upgrade && apt-get dist-upgrade
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

alebo aj takto:
sudo apt-get update && apt-get upgrade && apt-get dist-upgrade
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

sudo sice nepouzivam ale musi byt pred kazdym.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

sudo, staci raz. Po zadani hesla je aktivne asi 10-15 minut aj pre dalsie prikazy. Pokial nevyprsi cas, alebo nenastane logout resp. neztvoria session.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

sice nemusis zadavat heslo ale ak chces spustit program s root opravnenim musis to sudo pred prikaz napisat. Za pravdu mi dava snad tento priklad: porovnaj vystup:
$ sudo id && id
s vystupom:
$ sudo id && sudo id
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Tak potom takto:
sudo su && apt-get update && apt-get upgrade && apt-get dist-upgrade
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

alebo
sudo su && apt-get update && apt-get upgrade && apt-get dist-upgrade ; exit

nech neostane po dokonceni dlheho upgradu nestrazena konzola s rootom :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

to co je "sudo su"?

Davam do pozornosti "sudo -s"...

Odpovedať Hodnotiť:
 

asi si myslel
sudo su -c 'apt-get update && apt-get upgrade && apt-get dist-upgrade'
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

sudo je aktivne ano ale ku kazdemu prikazu ho aj tak musis dat, inac to nevykona ako spravca.
Pre istotu som si to vo VB kde mam Ubuntu-mate 16.04(len kvoli obzretiu tej unity like theme, inac skor pouzivam Debian/openSUSE/CentOS/Arch a nie podobne zabugovanosti) skusil a funguje len ked das sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade inac vykona len prvy prikaz.
Odpovedať Hodnotiť:
 

sudo -i
root@xy:# apt...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dokonca to nie je staticky cas, ale cas neaktivity. Ak pises prikazy kazdych par minut, tak ti sudo nevypne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

za upgrade este -y inac sa nevykona
Odpovedať Hodnotiť:
 

no cela EU vratane uradov mozno o tom nevie , lebo ludia ako si ty sa len vyplacu na internete a zivot ide dalej...

Treba si najst stranku EK a poslat na nich ziadost o presetrenie , tak ako som to urobil ja , cim viac ludi sa take nieco opyta , tym vacsiu motivaciu budu mat to riesit
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

It technik na univerzite, hovori, ze MS zazaluje, ked sa nieco take stane. Maju vela custom upraveneho SW a taky upgrady by im kompletne hodil SW system za niekolko 10 000 EUR.

Dufam, ze sa z toho stane hromadna zaloba, nech nech si MS uvedomi, ze nie kazdy pouziva PC len na facebook a MS office.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Hej máš pravdu. Niekto používa PC aj na dsl.sk
A niekto si v PC tlačí 3D Janku Hospodárovú vo veľkom kancli.
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

vsetko, co im ide 'custom' na w7, im pojde aj na w10. w10 ma navyse len 'telemetriu'. a uz vidim IT technika s velkou hubou ako ide zalovat :D
Odpovedať Známka: -5.1 Hodnotiť:
 

Kto vie prečo sú všetky IT fóra plné otázok na riešenie problémov vzniknutých po upgrade na W10, keď podľa teba všetko čo išlo na W7 pôjde aj na W10... hmmm? No a čo sa týka "telemetrie", tak všetko čo beží na W10, beží aj na W7, aj W8, ak boli automatické aktualizácie zapnuté. Na zbavenie sa tohto bordelu zďaleka nestačí odinštalovať a zakázať len jeden update KB3035583, ako sa domnieva karolkooooo. Je ich cca 15.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

nic zasadne okrem omalovanok sa nezmenilo. kernel, .NET, >90% driverov bude funkcnych. "fora plne otazok" nie je ziaden dokaz.
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

takže už iba >90% vecí? Nie všetko
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Mám opačnú skúsenosť. Aj to čo išlo už nejde. Skvelý a bezproblémový prechod vám prajem :P Ja pri najbližšej príležitosti sa vraciam k Linuxu. To je snaď prvý krát v hystórii, čo na Linuxe toho ide viac ako na Widlach.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vzhľadom k nejednoznačnosti považovania zamerania tejto webovej lokality na IT doménu nie je možná formulácia overiteľne absolútne pravdivej odpovede po jednoduchom kliknutí na odkaz "Fórum o DSL", vhľadom k jeho veľmi nenápadnému umiestneniu v štatisticky najexponovanejšie časti zobrazovaného obsahu či dokonca jej formulácia výhradne vulgárnym adjektívom, popisujúcim základnú vlastnosť id, v zmysle http://dopice.sk/gOA, autora otázky.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

tak este raz pre amaterov, co radi minuskuju http://dopice.sk/gOB (cit. "In other words, if it runs on Windows 7 or 8, it’s almost guaranteed to run on Windows 10.").
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

Tak teraz ešte raz pre "profesionálov" ako si ty. Ty si zrejme vôbec neuvedomuješ, že niektorí ľudia používajú PC aj na prácu a tá môže v niektorých prípadoch vyžadovať aj viac ako len nejaký textový editor a web browser. Pre tých je OS len obyčajný spúšťač programov, ktoré k tej svojej práci potrebujú. Čiže otázka neznie, že prečo by si nemali upgradovať OS na W10, ale naopak - prečo by to mali robiť? Aby mali "almost" garantované, že im programy (často aj v cene auta nižšej triedy) pôjdu bez problémov aj potom? Takže načo? Navyše je to podľa teba to isté, zmenili sa len omalovánky - ďalší dôvod zbytočnosti upgradu.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

aky mas ty superunikatny sw je irelevantne, s vysokou pravdepodobnostou ti pojde aj na w10, tak nekecaj hovadiny. ak pouziva standardne WinAPI, .NET a pod. tak no problem. problem mozu mat hlavne rozne atypicke/stare kusy hw.

opodstatnenost upgradu je samozrejme otazna.

ja som neriesil dojmy ale technicku stranku OS. a 'almost guaranteed' je myslim dost presvedcivy argument, narozdiel od tvojich pocitov.
Odpovedať Známka: -6.6 Hodnotiť:
 

Naivka c.1 - nainstaloval w10 na dvojrocny ntb. Problem so zvukovkou, reinstal, babranie sa s tym tyzden, problem so zvukom pretrvava. Naivka c2. - PC skoncil rovno v servise, lebo upgrade nerozchodil, tiez nebol este stary. Miliarda clankov o problemoch a kontroverznych rieseniach. Stale je treba migrovat? Posledna podstatna otazka: Co mi kurva ta W10 prinesie lepsie aby som prechadzal z FUNGUJUCEJ W7? Okrem problemov nic. A to vobec nehovorime o firemnej sfere, kde su programy a riesenia na mieru. Kde musia spolupracovat rozne SW aby fungovali ako jeden celok.
Pokial pre novy HW nebude OS brzdou, pokial neuvidim drivery pre moju tlaciaren a ziadne negativne reakcie na ne + dalsi HW, nic take ako W10 nehrozi. A ak to takto pojde dalej, tak aj keby boli podmienky splnene, W10 u mna nema sancu. Bud az dalsia verzia, alebo uplne zmenim system.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

bohuzial so zmenou systemu to nieje jednoduche prave kvoli driverom, co je sposobene aj preto ze vyrobcovania nemaju moc zaujem podporovat linux...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Hw moze byt problem, ale standardne napisane softy, ktore sli na 7 pojdu aj na 10, to bolo predmetom 'hadky'. A ja s tebou suhlasim v jednej veci na 100% - w10 nie, uspesne som presiel este z XP na linux. V praci w7, w8 a w10 - vsetky sli uplne v pohode, ale doma nestojim o novu 'telemetriu' :-)
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

"standardne napisane softy"

ani sam windows nie je standardne napisany soft .. okrem toho OS nie je na to, aby sa menil ako ponozky, sluzi na to, aby si v nom mohol pouzivat to, co potrebujes. A OS, ktory sa musi cely vymenit kvoli podpore noveho HW, nie je OS, ale chobotina :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

OS nie je zodpovedny za funkcnost HW, to je hlavne starost vyrobcu hw. vyrobca OS do neho integruje bud genericke ovladace, ovladace dodane vyrobcom, pripadne opensource ovladace, ktore ale nerobi vacsinou vyrobca OS, ale komunita.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak v tom mas namocene desattisice eur, tak "takmer isto ti to pojde" nestaci.
"takmer isto ti to pojde" je dostacujuce, ked na tom pises zaverecnu pracu, o ktoru keby si prisiel, nespravis skolu.
"takmer isto", bez blizsich detailov o tom, kvoli akym situaciam je tam to 'takmer' ani zdaleka nestaci ak v tom mas zivotne uspory, rodinny podnik alebo inu obrovsku investiciu.

'almost guaranteed' nie je ziaden argument, je to prazdna fraza, ktora vlastne nic nehovori. objasni detailne preco je tam to 'almost', ze ci sa to 'almost' bude tykat mojho sposobu vyuzitia a potom je to ok. nic take ale vysvetlene nebolo.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

vobec to nie je prazdna fraza.
je to fakt, ktory hovori, ze prostredie pre beh samotnych aplikacii nebolo zmenene (alebo sa zmeny tykaju len novych funkcii) a vsetky DLL a systemove subory a nastavenia su na svojom mieste. je to informacia pre IT oddelenia, ze migracia je uspesne zvladnutelna, avsak za podmienky predoslych testov (logicky).

kedze sa to presne takto robi uz snad od prichodu win95, tak sa to tak bude robit aj nadalej bez ohladu na to, co ty na to hovoris. teraz len kecas, ale aj tak sa prisposobis.

a rovnako ako toho dole sa aj teba pytam, ci aj ty garantujes na 100% svoju pracu, ked ziadas od inych 100% garanciu... no na 100% garantujes hovno, pretoze to ani neni v ludskych silach, takze klidek...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

negarantujem svoju pracu na sto percent. ale popisem, kde su ake slabiny, kde mozu za akych okolnosti ake problemy vzniknut.
tuto nam ms nepovedal absolutne nic, iba ze "takmer garantuje" a ze "skoro urcite to bude fungovat, dufame".

v kombinacii s tym, ze sa niektorym uzivatelom system aktualizoval sam, bez ich suhlasu to zdaleka nestaci. mohlo sa to takto robit od prveho windowsu, avsak este som nepocul, aby sa niekomu 95 same updatli na 98, bez toho zeby o to uzivatel explicitne prejavil zaujem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ono je to tak, ze ked mas sw v hodnote auta strednej triedy, mas k nemu aj maintenance, ktory si platis kazdy rok.

Dodavatel ti presne povie, na ktorej verzii akeho systemu podporuje prevadzku a na ktorej nie. Ked ides na jednej z vymenovanych, tak ak vznikne nejaky problem, dodavatel riesi. Ak ides na niektorej z nevymenovanych, tak si riesis sam.

Nie je to len preto, ze "API je aj tak rovnake". Jednoducho, dodavatel ma/nema rozchodene testovacie prostredie a urobenu QA s danym systemom. Ked uz mas taketo drahe softy, tak ho budes pouzivat iba podporovanom systeme. Ked ti povie, ze napr. podporuje iba Win2012 bez R2 alebo Win7 bez SP1, tak budes pouzivat iba Win2012 bez R2 alebo Win7 bez SP1, aj keby bol dostupny free update na windows milion.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Almost guaranteed znamená veľké hovno. Ja môžem skoro garantovať, že máš v riti kaktus, ale to neznamnená, že to tak aj je.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A to je škoda.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

fakt silny argument. este by ma zaujimalo, co vies ty svojou pracou garantovat na 100%... no ja to viem, velke hovno.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

nikto nevie nic garantovat na 100% (snad okrem Fica a jeho istot). ani pekar ti nevie garantovat na 100%, ze v tom chlebe nie je zapeceny potkan.
ale nestane sa ti, ze k tebe pride pekar, vymeni ti chlieb co mas doma, za novsi so slovami "takmer isto ti mozeme skoro urcite garantovat, ze tam potkan zapeceny nie je".
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty sa douc anglictinu ... "it’s almost guaranteed"
Odpovedať Hodnotiť:
 

gramaticky je to spravne, relativisticky tiez. este nejaky argument, ktory je uplne od veci?
Odpovedať Hodnotiť:
 

kolko ti dal microsoft za tvoj plateny prispevok?
ak nic, tak musis byt homo..
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

kurva sa vas tu vyrojilo. tak este ty ako posledny.

MS ma neplati, homo nie som, doma na kompe tucniak (som myslel, ze meno napovie).
presiel som od MS-DOS az po sucasne systemy, vzdy mi vsetko fungovalo ako malo. len tu mate vecne s niecim problem. MS som prestal pouzivat doma z jednoducheho dovodu (uz vyssie spomenuty) - 'telemetria'. Staci tak?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ty si srandista, hromadna zaloba dokaze co? Ze im daju pokutu par drobnych? V dobe, ked sa schvaluje TTIP a podobne zvr*hlosti, nejaky ms je a bude vzdy na koni. To je cielom, aby si us firmy po svete robili co chceli, windows je na to, aby ovladli svet, aby vedeli o kazdom co prave robi/pise. Nic ine. Rusi win10 zakazali, neviem ako cina, ale zrejme podobne, my ako privesok usa sa tesime co noveho nam ms do nasich obyvaciek nachystal a poniektori su az tak bl*bi, ze to tu bezvyhradne ospevuju. Ale ked niekto nevie a nechce pochopit dnesnu situaciu, tak si ine nezasluzi, len byt otrokom.
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Kazdy normalny spravca velkeho poctu PC v sieti ma vypnute automaticke aktualizacie a vykonava ich cez group policy raz za obdobie urcene planom (t.j. napriklad aj pouziva vlastny aktualizacny server a nie MS). Ked vsak Jozko Mrkvicka z Hornej-Dolnej sa stane z udrzbara zo dna na den IT technikom, tak podobne veci ho bud ani nenapadnu, alebo ani len netusi ako sa to vo velkom robi a spravuje.
A pre rypalov dodavam, ze nie, nemusia byt pocitace v domene, aby sa takymto sposobom s nimi pracovalo - je vela inych SW, ktore riesia hromadnu spravu pracovnych stanic.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

presne toto ma napadlo ako prve
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tie samoupgradujuce KBcka sa dostali uz aj tam :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

keby si ten iformatik robil svoju pracu a nainstaloval verziu, ktoru maju univerzity zakupenu (verziu enterprise) a nenechaval predinstalovane OEM licencie tak by s tym nemal ani najmensi problem, kedze pri tychto verziach nie je ani mozny upgrade
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

„Ľudia často nevedia, čo chcú, kým im to neukážete.“

-Steve Jobs
Odpovedať Známka: -4.4 Hodnotiť:
 

Často vidím medzi bežnými ľudmi, anevidía presný opak:
- ku*va toto jaký ko*ot schoval sem
- to písmo mohlo byť ešte menšie, už teraz ho nevidím
- jak to v reklamách ospevujú a pomalé to je jak pi*a
- toto myslia vážne

- Neznámy čitateľ DSL
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

keby si mal 7 rokov nepretrzite zakazane automaticke aktualizacie tak by sa ti to nestalo..:D
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ja ich mam 5 rokov zakazena, funguje vsetko krasne. ale to az po vyladeni systemu.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak proces okna ukončil, odpočítavanie 60 minút začalo znova. Bližšie okolnosti tohto automatického upgradu zisťujeme.

staci na to patch, ktory bude odstranovat proces kazdych 4,9 minut napr..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Odporucam volat do Microsoftu so ziadostou o refundaciu... porusili podmienky.. aj keby nie, odporucam ich extremne spamovat so ziadostami o refundaciu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Žiadosť o refundáciu bez presnej špecifikácie porušenia podmienok je možné nahradiť výkrikom "Bueeeee!", sprevádzaným dupaním nožičkami.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

heeej, nekradni syntaxterrorXovi nick. viem ze to nepisal on, pretoze toto dava zmysel a dokonca si to zasluzi aj plus.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ono je to podvod, pretoze..
ak si mal win 7, ZAPLATIL za upgrade win 8
po pol roku dostanes win 10
tak je to legalny podvod, pretoze ty si si zaplatil za windows 8

seriozne, toto chce hromadnu zalobu za 50% majetku microsoftu, plus natvrdo basa sefom, co to odsuhlasili.

predpokladam, ze skody ktore tymto upgradom vzniknu, mozu byt stovky miliard eur.. staci ak to upgradne citlivy pc, napr v sudnictve, a strati sa par spisov. a aj ked su zalohy, treba najat stovky brigadnikov na obnovu z pisanej, tlacenej formy.

sranda bude, ked sa budu upgradovat letiska..
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Nainštaloval som Win7 SP1, vypol automatické aktualizácie a mam kľud. Aktualizujem len drivery na kartu.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Takze mas dieru v kerneli, na ktoru sa da krasne vzdialene utocit so specialne skonstruovanymi fontami? Very clever. Aka je tvoja IP adresa? :D goo.gl/gL7vl6
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

stale lepsie riesenie, ako mat W10
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

dufam ze vyuzivas financne sluzby online (ibanking, platba kartou online a pod).
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mas klud :) hackeri si z tvojho PC urobia ulozisko virusov
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie je nic lahsie, ako tomu zabranit :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takže bez suhlasu mi to začne inštalovať a potom ak nepotvrdím licenciu, tak mi to vráti, celkom by ma zaujímalo kto mi preplatí čas, ktorý nebudem môcť pracovať na pc, hlavne ak nutne lotrebujem niečo dokončiť, lebo predpokladám že prwchod na 10 a s5 na 7 nebude do 5minút
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

ak si odignoroval alebo len nedočítal možnosť zrušiť plánovanú inštaláciu a už sa spustila, tak ešte stále máš možnosť po spustení upgrade ihneď stlačiť reset alebo vypnúť PC a pri nasledujúcom spustení sa z dôvodu problému pri inštalácii automaticky vráti pôvodná verzia, takže nie je potrebné čakať na dokončenie upgrade ... rollback trvá štandardne od jednej do troch minút, podľa fázy, v ktorej bol upgrade prerušený ...
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

ale len ak vies co robis alebo to chces risknut.
mam pocit ze pocas upgradu kdesi na obrazovke pise ze 'nevypinajte pocitac'.
ak si BFU ktory nevie co sa deje, tak sa pravdepodobne zlaknes ze tym by si si cely komp odpalil a tak budes podstivo cakat.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

BFU má na to správcu, aby to za neho urobil a ak nemá, tak asi ten jeho čas zase až taký drahocenný nie je, aby toľko nepočkal ;) ... aj tak len škodia sami sebe tí, ktorí na Windows 10 neprejdú a nechajú sa zlákať propagandou predajcov softvéru a hardvéru, ktorí zámerne šíria paniku, aby po skončení ročného bezplatného upgrade mohli zarobiť na Windows 10 licenciách a nových PC s predinštalovaným Windows 10 :) ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nepoznam jedineho BFU, ktory by si doma platil spravcu systemu.

a neviem ktory predajca a SW/HW siril paniku v notebookoch, na ktorych sa vsetko po upgrade rozsypalo pred mojimi ocami. neviem ktory predajca to tam prisiel manualne rozsypat.

to, ze som jeden z mala ludi, ktorym desiny slapu bez jedineho problemu neznamena, ze budem slepo odbijat existujuce problemy ako fantomove. zvlast, ak som ich sam videl.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a hlavne, je uplne jedno ci upgrade je, alebo nie je stabilny a super. nemal by sa nanutit ludom, ktori s nim nesuhlasia. vzhladom na to, ze aj EULA je na 10 ina. a ti ludia maju aj ine veci na praci, nez kazdy den si najst doma nainstalovany upgrade, odmietnut eula a cakat na downgrade.

si predstav ze by ti to tvoj hypotekar spravil, pride k tebe domov, vybura stenu k vedlajsiemu bytu, ze upgrade na vacsi byt a da ti do ruky papiere. a ze ak nechces, tak mozes odmietnut a oni tu stenu postavia spat. prehnany priklad, viem, ale je to nieco podobne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ten príklad sa sem síce nehodí, ale takéto veci, aj horšie, sa dejú bežne ... ani na "upgrade" cesty prvej triedy na diaľničný obchvat na nikto majiteľov priľahlých reštaurácií nepýtal a zrazu prišli o klientov, pretože vodiči už cez mesto nejazdia a podobne ... Microsoft dáva jasne užívateľovi na výber a aj v tom 60 minútovom odpočítavacom okne je možnosť upgrade zrušiť a to, že BFU nevie čítať, to už nie je problém Microsoftu ... ľudia takým spôsobom podpisujú aj zmluvy v bankách a nebankovkách a tiež potom takisto plačú, že im nikto nepovedal, že môžu prísť o byt, atď. ... ak niektomu Windows 10 po upgrade nefunguje správne, tak ani verzia pred upgrade nebola v poriadku ... napríklad niektoré trojany neprežíjú upgrade v poriadku a výsledok je nefunkčný systém, prípadne keď má niekto už veľa bad blokov na disku, že mu systém ledva nabehne, tak po upgrade môže "kľaknúť" ... také sú moje skúsenosti s BFU, ale to už samozrejme nie je zodpovednosť Microsoftu ...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

suhlas na upgrade PC potrebujes len a jedine od majitela daneho PC (ani od jeho deti, ktore ten PC mozu vyuzivat ho nepotrebujes). stavebna firma nepotrebuje suhlas od restauracii, soferov a pod. potrebuje ale suhlas spravy ciest (alebo pod koho cesta spada).

a 60 minut mi je na 2 veci, ked pocas tych 60 minut nemusim byt pri PC. aj hypotekar z mojho prikladu ti dal moznost odmietnut este predtym, nez zacali burat stenu. tvoj problem ze si nebol doma.

btw, ked uz sme pri podpisoch a suhlasoch, s W10 je nova EULA. a neviem o ziadnej bankovej zmluve, ktora by hovorila, ze mozu zmenit zmluvu (a aplikovat zmeny) bez tvojho suhlasu vopred. NAJPRV podpisujes, potom sa aplikuje zmluva.

a k tomu ze ak niektory neprezije upgrade, cista instalacia 7, z ofic media (ziadne cracky, ziadne picoviny). do toho upgrade s moznostou "zmazat vsetko". ak tvrdis, ze povodna verzia nebola v poriadku, hovoris vlastne ze sedmicky su rovnako rozjebane ako desiny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak ti Windows 10 pri upgrade ponúkol iba možnosť "zmazať všetko", tak to znamená, že si nepoužil upgrade cez Windows Update, ale použil si inštalačné médium inej edície alebo iného jazyka, než bol ten Windows 7.

A čo sa týka tých bánk, tak ťa asi sklamem, ale v bankách to funguje presne rovnako, že zmenia podmienky a klient má právo odstúpiť od zmluvy alebo jednoducho pokračovať v používaní služby, čím súhlasí automaticky s novými podmienkami. To isté pri telekomunikačných operátoroch, atď. Ak sa mení cena alebo iné podmienky zmluvy, tak ťa len informujú, že k zmene dochádza a ty máš právo od tej zmluvy odstúpiť, ak s novými podmienkami nesúhlasiť. Microsoft je v tomto ešte veľkorysý, pretože ti umožňuje po odmietnutí nových podmienok fungovať ďalej podľa tých starých.

Veľa ľudí si mylne myslí, že zaplatením ceny za krabicu s CD/DVD si kupujú softvér do osobného vlastníctva, ale to, žiaľ, nie je pravda. Kupujú si len právo používať softvér.
Odpovedať Hodnotiť:
 

windows mi pri upgrade ponukol 3 moznosti. vybral som tu, ktora je co najviac podobna cistej instalacii, kedzesom nepotreboval nic zachovat.
robil som tych upgradov asi 10, z toho asi 5 mali nejaky problem. jeden z coho bola zavazna nefunkcnost tlace (na 5 roznych tlaciarniach). objavil zahadne, po par mesiacoch fungovania a po mesiaci problem rovnako zahadne zmizol.

banke zmenit zmluvu nemozu, nie pri napr. hypoteke. pri vyuzivani sluzieb (telefon, internet, telka) ano, lenze ziaden win pred 10 nebol poskytovany ako sluzba, ale ako produkt ktory mozes po zakupeni dozivotne pouzivat. to nie je velkorysost, to je to, za co si clovek zaplatil pri kupe licencie.

k poslednemu odstavcu len doplnim: zopar ludi si mylne mysli, ze zaplatenim za licenciu ziskavaju pravo pouzivat software len na dobu urcitu. pokial vsak v podmienkach nie je uvedene inak, nie je to pravda!
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj pri hypotéke to banky môžu a v takom prípade máš možnosť odstúpiť od zmluvy, to znamená vyplatiť naraz celú zvyšnú dlžnú sumu alebo neodstúpiť od zmluvy a pokračovať s novými podmienkami ... licencie Windows síce neobmedzujú dobu používania, ale je otázne, aká je doba použiteľnosti ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

o nicom podobnom sm pri hypoteke nepocul. a vzhladom na to, ze hypoteku si beries prave preto, lebo nemas celu sumu, nezda sa mi takyto postup legalny.
pri sw nie je nic otazne. doba pouzitelnosti je (ak je licencovany na konkreny hw) zivotnost daneho hw. inak zivotnost majitela licencie. teda, pokial nie je v podmienkach explicitne uvedene inac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pri hypoteke a inych uveroch je v zmluve explicitne uvedene, kedy moze banka pozadovat splatenie celej sumy. Zmena VOP medzi ne nepatri.

Zmena VOP sa automaticky poklada za akceptovanu pri nepodstatnych veciach, ako je vedenie uctu. Tam, kde by to mohlo sposobit problem niektorej strane, to nie je.

Jednoduchy sposob ako si to zapamatat je, pamatat, ze: riziko = niekto to zaplati. Ak banka umelo zvysi niekomu (dlznikovi) riziko, musi pocitat s tym, ze si to bude musiet zaplatit, napr. v podobe nizsej marze/poplatkoch na danom obchode. Preto to banka zbytocne robit nebude.

Odpovedať Hodnotiť:
 

ano, cas je najdolezitejsi faktor, ale osobne by som k tomu zaratal aj vsetky podruzne veci: stiahnute data, dodatocny wear systemoveho SSD a pod... Vsetky tieto veci sa stanu napriek tomu ze som spravil kroky, aby k tomu VYSLOVNE nedoslo. TOto uz vazne hranici s diletantstvom a niekto by mal MS stupit na krk tak, aby to aj realne pocitili. Napr pokuta na urovni 20% zo svetoveho obratu
Odpovedať Hodnotiť:
 

tlieskam microsoftu a jeho indickym manazerom.

to co v poslednej dobe predvadzaju, by nedokazal ani elop.

mali dobre naslapnute s novymi deviceami a windowsom 10 ci uz na mobile deviceoch alebo PC, mali sancu napravit to co za posledne roky zameskali.

posrali to na celej ciare...

microsoft is dead.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Podla mna Indovia zboznovali Nokia telefony. Dlho vydrzali a sluzili na telefonovanie.

Z pomsty Microsoftu, ze Nokiu zlikvidoval, ho Indovia pod zavojom "technologickeho pokroku" pomaly ale nutne privadzaju do bolestiveho krachu.

-zatrhhli uspesne hry, ktore by mu zarobili nejake tie miliony z
-zverejnil .NET Core, kupil Xamarin a uvolnil SQL Linuxu pod zamienkou vysokych predajov v Azure
- zviazal DX12 k Win10 podla tradicii s "neoblomnou" vierou, ze konkurencia neprerazi
- minul obrovske mnozstvo penazi a casu vyvojarov pri prehadzovani Win Mobile -> Win10 AllIn1 -> Windows 10 Mobile; zatial co konkurencia uteka dalej
...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Akože bez súhlasu???
Každý predsa súhlasí s aktualizáciami!
Ak užívateľ nevie čo robí, nech si nesťažuje.
Odpovedať Známka: -6.1 Hodnotiť:
 

ale ty si riadny kkt
Odpovedať Známka: 4.9 Hodnotiť:
 

Teba ucil Maniak4? Pretoze toto je presne jeho styl.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Nudíš sa?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

To okno s odpočítavaním som mal včera aj ja. Zrušiť sa to dá, ale bežný užívateľ asi nemá šancu. Musel som sa tam preklikať niekoľkým postupmi až kým som sa dostal ku zrušeniu upgradu. Zo začiatku som si ale tiež myslel, že to nepôjde, MS to pekne maskuje.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

To jedno nastavenie v registri nestačí...
Prečo si ľudkovia nechávajú zapnuté automatické aktualizácie???
Mnohé z tých aktualizácií, ktoré pripravujú napr. W7 na prechod na W10, aj keď dáte skryť, tak sa onedlho objavia znovu, ako by sa nechumelilo.
To zabránenie prechodu na W10 nie pre laikov.
Pre laikov je toto:
Nestaraj sa, zajtra budeš mať novší OS, rozumej W10.
Ale zabrániť tomu nie je také jednoduché, ak máte zapnuté automatické aktualizácie, treba ich manuálne sledovať a odstavovať nežiadúce.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Vobec ich netreba sledovat... Boze, keby ste aj citali, nielen odklikavali naslepo. Pri prvotnej instalacii Win7 sa pyta, ako ma instalovat aktualizacie. Staci zvolit druhu moznost a ziadny Win7 sa nekona. V existujucej instalacii staci odkliknut prvu moznost - Poskytovat odporucane aktualizacie ako dolezite.
Ked tu citam, kolko je tu "odbornikov" a "spravcov sieti", tak mam chut nieco vytlacit nie vo velkom kancli cez wifi, ale inde...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

oprava - ziadny Win10 sa nekona...
Odpovedať Hodnotiť:
 

95% populacie sveta si nevsimne rozdielu, keby rano zapli PC a on sa I'm zaktualizoval cez noc.
A tym zvysnym ostava len vyplakavat na DSL...
Odpovedať Známka: -5.1 Hodnotiť:
 

mozno by som suhlasil, keby to vacsine ludi nedodrbalo cely system. 10na nieje az tak zla ako 8ka, ale musi byt cista instalacia, upgrade zo 7/8 je nachuja.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

z mojich skusenosti, viacero upgradov hned po cistej instalacii 7 maju obrovske problemy.
v jednom pripade sa v decembri rozhodol ntb, ze prestane fungovat tlac (na lubovolnej tlaciarni, skusal som asi 5 tlaciarni, cez siet, cez USB, cez tlacovy server a nic). support MS velmi napomocny, poradil akurat preinstalovat tlaciaren (skusil som 5x). po mesiaci sa to same rozchodilo.
v inom pripade vypadol kompletne zvuk z YT videi (a zrejme aj inych stranok), avsak zvuk v systeme fungoval.
v dalsom pripade neskutocne problemy s externym monitorom (zrejme problem ovladaca grafiky, ale aj tak, predtym ficalo).

doma mam 10 cistu instalaciu a zatial som nemal vaznejsi problem (az na to, ze cortana obcas reaguje na audio vo filme. asi ju komplet vypnem), ale uz aj o cistych instalaciach, ktore boli totalne nefunkcne a rozbite som pocul. znamy po velmi kratkej skusensosti s 10 sa rozhodol uz natrvalo, bezpodmienecne ostat pri linuxoch a nikdy windows uz ani len z dialky nezahliadnut.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Máš tam AMD grafiku?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie
Odpovedať Hodnotiť:
 

A tu?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

si genius - vypnuty pc a aktualizacie??? uz sa ti to stalo???
suhlasim s tym ze vacsine to bude jedno ked su iba na facebooku!!! a bola tu dobra poznamka nic nie je samovolne ak mas auto aktual tak s tym suhlasis. ak das na antivir auto aktual ani ten sa ta nepyta!!! je to vsetko v sulade s politikou uzivania.
samozrejme nepaci sa to ani mne - hlavne koli tym verejnym blabolom co microsoft pusta do sveta a poyom si spravi co chce, ale treba si stym vediet poradit. darmo pojem sukromie dnes straca svoju podstatu...az zanikne...stara dobra doba kamenna....
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Skús sa opýtať starej mamy, čo znamená slovíčko "keby".
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Pytal som sa. Stara mama len sucho odvetila: "keby nebol linux, nebolo by tolko linuxovych okotkov"
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

No vidíš, ty génius.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Nič nevidím, mám okno
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

A to len tak? Bez odkazu na zdroj?
Odpovedať Hodnotiť:
 

zdroj: http://dopice.sk/gP6
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zdroj nie je aktualny lebo predaj skoncil
Odpovedať Hodnotiť:
 

nestaci vypnut auto aktualizacie v control panels, treba zakazat sluzbu windows update ako taku. Vsimli sme si to hned na zaciatku, ked sa klient opakovane stazoval ze mu ide pomaly internet, kedze ma obmedzeny mobilny na 2GB. Drbnuty MS mu furt nastahoval 10nu. Nieze by to spravili opacne, ze chce? chcem. tak stahujeme. Najprv pekne natahame a potom sa spytame ci chces. A ked nechces, nevadi, zas natahame.

Som za udelenie pokuty vo vyske rocneho obratu a Nadellu vykastrovat.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Nezmar Vytrvaly - odborny nazov pre windows 10
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Take moje NV-cko.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Je to ich OS, môžu si s tým robiť čo chcú. A pokiaľ to nechápete mali ste si pred inštaláciou (alebo predtým ako ste kúpili HW s OEM) prečítať licenciu. Ak vám to vadí... nuž tak si nainštalujte nejaký ten Trashinux. Alebo kúpiť Maca ako správny power user.
Odpovedať Známka: -7.7 Hodnotiť:
 

verim tomu ze znak Microsoftu mas nad postelou a vytetovany na cele
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

predavam psenicu. Ty kupujes psenicu. Vyberies si mna lebo mam dobru kvalitu v priaznivej cene. Po niekolkych dodavkach tam ale zacnem miesat plevy, ved preco nie, moje obilie. Ty vobec nebudes nahnevany, ale zoberies to aj ked bude 50:50 zmiesane s plevami, ved to je moje obilie a mozem si stym robit co chcem. Aj ked bude 10:90 vobec sa nebudes stazovat. Nie.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ty mysliteľ, bola k tej pšenici EULA, v ktorej bolo napísané, že súhlasíš so zmenami? Ak áno, nemáš sa na čo sťažovať. Mal si si vybrať dodávateľa s inou zmluvou.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

v tej tvojej eule je napisane ze ti mozu dojebat pocitac a ty to potom musis niest do servisu a platit za napravu na povodny stav?
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

V podstate áno. Skús si ju niekedy prečítať, keď už s ňou súhlasíš. ;)
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

EULA v nasich krajinach neplati
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Eventuálne platí, pokiaľ je predávaná samostatne či ako súčasť jasne označeného balíka produktov( napr. Windows8.1 a EULA").
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Je to uz komicke citat vsetko okolo toho ako sa win10 tlacit na silu do popredia :D...mam si mysliet, ze to je taky posledny zalostny vykrik od MS?
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Na to, že je to vraj posledný výkrik, je tu nejako veľa uplakancov. Vlastne je otázka, prečo sa vlastne všetci sťažujú, veď určite majú všetci ešte xpčka, veď nikto nechcel prejsť na shitnú vistu, potom ani na sedmičku, na osmičku už vôbec (ako sa tu človek pravidelne môže dočítať pri každej novej verzii). No a z xpčok sa predsa upgrade neponúka.
Odpovedať Známka: -6.2 Hodnotiť:
 

Ne tak rychle, ještě sis nenandal šprcku!
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Posledna kvapka, serem uz aj cely poje*bany microsoft. S cim zacali, to dojebali. Znicili Nokiu, OS pre mobily neni ani pre autistov, aj tych urazaju primitivne farebne (ouuu!) stvorceky, ale ti s downovym syndromom by mohli byt poteseni, rovnako ako aj sfetovane nagelovane buzny v ruzovych kosielkach a ludia so skromnou mentalnou vybavou ako sportovci, vidlaci, blavaci... OS ktory coskoro bez cloudu ani kalkulacku nespusti... (vsak aspon na uzivatelskych datach sa da zarobit, ked uz OS je na ***u)

Aj ked dofetovany ballmer uz neni v Ms, vidim ze na konkurzoch o debilkov nemaju uz roky nudzu.

Cele zle!
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

myslite ze to bude chcet updatnut aj moju ilegalnu kopiu? normalne ma budu nutit do dalsieho zlocinu? :)
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

To je jedno, Ms moze byt rad ze maju dalsieho pouzivatela v statistikach pouzivanosti :)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

tu ide o princíp ,nie o w 10,8,7.. . Je to BANDA zločincov ktorí sa sdostali k moci ,a drzo presadzujú svoju moc ,prostredníctvom všetkých dostupných prostriedkov, ako aj prostredníctvom osobných počítačov .
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

nikto ta nenuti to pouzivat, mas aj ine alternativy
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

kreten, statna sprava zaplatila stovky milionov za licencie microsoftu.
cize aj ty, cez dane.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Co je to windows?
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Stačí nechať na disku C: okolo 2GB volného miesta
a Microsoft automaticky nainstaluje akurát tak prd makový.

Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Super, takže som zahojený... Odjakživa si na notebooku disk delím na C ako win systém + software, sdk... a D na dáta... Len pri W7 sa mi prvý krát stalo že z 32GB mám voľných cca 1GB. Keď nevysipem kôš tak kľudne pod 100MB
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Dal som +, no nepíše sa nevyšípem, ale nevystrelím šíp! Sypeš si popol na hlavu.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Mimo ich svojvolnosti a strate nasho casu su tu aj uplne ine problemy.

Este par mesiacov dozadu Toshiba odporucala neinstalovat win10 pretoze nema ovladace a moze nastat poskodenie notebooku.

Jednej znamej zasa HP notebook vykonal update, kamera v nom nie je ani v zozname hardware-u. Ovladace na nu nie su. Nefunguje jej ani Canon multifunkcna tlaciaren - Canon na oficialnu poziadavku odkazuje: "ovladace nebudu, kupte si novu tlaciaren."

Druhej znamej s Dell notebookom nefunguje prave tlacidlo mysi(!) a odinstaloval sa jej antivirusovy program. O dva dni nato schytala ransomware. Prisla o hromadu dat a vela penazi.

Mozeme sa bavit na teoretickej baze "Co ak, keby, mozno...", ale priamym vysledkom neschvalenych updatov mame nefunkcne pocitace a priame straty, nutnost kupit novy hardware a platit servis.

Ked nie je kompatibilita zarucena, tak automaticky upgrade nie je akceptovatelny.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Výborne napísané, ale obávam sa že aj po takomto vyčerpávajúcom objasnení sa nájde pako čo povie že na vine je použiváteľ aj keď na wine je windows :)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Ked niekto schyta ransomware je to len a len jeho chyba. Iba idiot si moze mysliet, ze antivirus ta ochrani, ked otvaras podozrive prilohy, klikas na maskovane odkazy na podozrivych strankach a system nemas aktualizovany (nemyslim na win10).
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

Idiot si ty, ty gebula degenerovana.

Antivirus nepouzivam, pretoze aj tak je vzdy pozadu oproti virusom, zbytocne zatazuje system, heuristiky ako od rEsetu narobia viac neplechy nez uzitku.

Prilohy otvaram jedine od banky - heslovane vypisy v PDF, aj to len na android mobile, ostatne maily mi chodia len text, ktory potrebujem... Na podozrive stranky vobec nechodim ako za mlada, len oficialne stranky, nepotrebujem cracky, keygeny, warez, Photoshop na orez fotiek - staci Gimp a tak dalej; a ak o tom ani nevies, aj na regulernych, akoze-cistych strankach mozes chytit infekciu. System aktualizovany vzdy, jebnuty pokus o bezpecnost a la UAC vypnute - to je huste, vsak?!
Ak si nepamatas, tak aj v casoch Xp sa siril virus, nazov nepamatam, ani si nemusel mat pusteny prehliadac, on sa ti deravymi otvorenymi portmi nahodil sam, stacilo pripojenie k netu.

Roky hovorim ze najbezpecnejsi Pc je ten nepripojeny k netu s ujebanymi USB-ckami, Cd/dvd-romkou, FDD...
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

A doma chodíš v celofáne jak robokop?
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Prečo by som mal, jebe ti? Alebo bol môj výklad natoľko komplexný, že ho nedokážeš pochopiť a to ťa donútilo splodiť takýto nezmysel?
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Ani nie tak komplexný ako nezrozumiteľný. Zrejme kvôli celofánu.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Lsasser a Blaster32
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano, tie to boli tusim
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hej, ukludni sa. Ten ransomware sa tykal hadam tvojej znamej s Dellom, nie?
Kua ako malo staci aby si sa vytocil a zacal pouzivat vulgarizmi. Nalej si vina, nasad si baranicu.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

v tychto pripadoch su skor na vine vyrobcovia toho HW, ze ho prestali podporovat, samozrejme sa vzdy da nainstalovat aj driver urceny pre starsiu verziu windowsu, cize riesenie je, podarilo sa mi bez problemov rozbehat webkameru, ktora nema drivery ani na vistu s xp driverom
Odpovedať Hodnotiť:
 

kurva ta tvoja znama nachytala vsetky choroby naraz. mala by nieco brat na posilnenie imunity. medosan kurkuma plus by mozno pomohol... :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

aj nieco na klby nech berie, lebo sa z toho casom po*erie
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

klby sa daju vzdy poriesit amputaciou co ale take kurie oka?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Oco ma fčera folal ze na noutbúku mu vyhadsuje nejake okno z findofs 10 tak som mu stiahoľ GéWéIks kontrol panel a šičko je ot ftedy v poriadku. Ak mu tam zasa butú nejaké zlé fevi fiskakovať pouzijem nafot oficialny ot EmEs a zaplokujem to šicko.
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Trapné jak anál gay porno herec v porote talentovej šou.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

viem, bude to trapné, co napisem, dobre myslis, ale zle pises a hovoris... spravne sa hovori a pise "trápne", nie "trapné" ...pisal si to jak cech... EJ ale ta veta neni ani 100% sk ani cz...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To preto ze otec je slovak a mama ceska
Odpovedať Hodnotiť:
 

je hned jasne, kto z tych dvoch ma vacsie slovo, (otec sa zmohol aspon na to "ej"... to je nieco, ako ked marge simpsonova zaveli na homera a z homera vypadne aspon to "D'oh" ?:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nic nie je jasne. Casto chodim do ciech
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak Aš -teraz mi je to Jasná
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som na tom dost podobne. Som doma aj v Cechach, aj na Morave, aj na Slovensku. Ty, co si nectis slovanske korene, chces ist za Bukovske vrchy ty holopupkac? :-D
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

install arch
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

arch zrovna nepatri medzi stabilne linux distra, to uz radsej windows10 :-))) a to pisem ako linuxak :-))) a arch som dokonca par rokov mal :-)))
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Človek čo nadáva na Arch sa nemôže označovať za linuxáka!
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

clovek, co si mysli ze linuxak nadava na arch ked povie pravdu o archu, tak taky clovek sa nemoze oznacovat za triezveho ... arch nie je zla distribucia linuxu, ale rozhodne to nie je stabilne distro z dlhodobeho hladiska .. s tymto nesuhlasia iba zmagoreni linuxaci a spol., ti ostatni linuxaci vedia o com je rec ...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Arch ako distro je stabilne, ale len co sa tyka base core systemu, appky z ostatnych repo ako extra, community, tak ano tam uz su aj rozne bleeding edge veci, appky s verziami z gitka a podobne, tam sa tu a tam stane, ze nie su prave v najlepsom stave, ale zas na druhu stranu treba povedat, ze sa v nom aj chyby a problemy fixuju rychlejsie ako v inych distrach.
Odpovedať Hodnotiť:
 

s tymto sa ako tak da suhlasit, dostal som reakciu na kritiku archu, ktora nesmrdi.. i ked rychlejsie fixovanie co znamena v pripade archu? ze len co vyjde dalsia nova verzia, tak fix.verzii si archista velmi neuzije, pretoze hned prechadza na novu vetvu verzie a tym na dalsie nove bugy. ked je rec o stabilite, v tomto pri triezvom uvazovani musi byt vseobecna zhoda
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

používajúci dátovo merateľné pripojenie

Ja som ešte nemerateľné prepojenie nevidel kde sa da také zohnať
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Internet od 4-ky. Skor nez prenesies 2MB, pripojenie sa odpoji, strati

Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Správne. Videním by bolo merateľné.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

to upgraduju nasilu aj ludom, co si ten upgrade nezaregistrovali?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Čože?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Hej, Slováci, ešte naša
slovenská reč žije,
Dokiaľ naše verné srdce
za náš národ bije.

Žije, žije, duch slovenský,
bude žiť naveky,
Hrom a peklo, márne vaše
proti nám sú vzteky!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Slovníková definícia márne znamená súčasť pointy štátnej hymny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja zatiaľ ten problém nemám síce sa pokúša sťahovať a inštalovať ale kvôli dual bootu s Linuxom vždy skončí s chybou, zatiaľ.
Odpovedať Hodnotiť:
 

neboj nic , oni pridu na to ako to obist , kedze windows pouziva GRUB tak je to len otazka casu , resp. otazka je ci sa im oplati investovat do toho 2% podielu uzivatelov ktori bezia dualboot :)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ako citam, tak vlastne vsetci ti, co si win7 nekupili ale ukradli, maju vyhodu! Pre uzivatela je cracknuta win7 vyhodnejsia ako platena! Bravo Mrkvosoft...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

upgradnu ti aj nelegalny win 7 s tym, ze win 10 bude tiez nelegalny :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Po prečítaní článku sa bojím nechať zapnuté updaty na mojom minte. Čo keď to tie kurvy nebudú rešpektovať a ráno sa zobudím a bude tam win10.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

nic, pravidelna zaloha citlivych dat, plus pred spankom odporucam naklonovat disk.
v pripade upgradu len restore disk.
este vidim ako vyhodu, ze win10 ma vela dat, tj, limitovat internet.. pripadne nejak bloknut nejake update porty ci co..

este by to slo tak, ze by si zakazal internet kompletne na host PC, a virtualne masiny by ficali na win7, tie skartujes a obnovis do 10 sekund.. microshit mi potom moze lizat chlaptu prdel, nepomoze mu to.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

klikajte lajkujte a sharujte ;)
http://dopice.sk/mrkvosrot
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne nie pretoze mam odinstalovane aktualizacie ktore to sposobuju.
Mne ten balik spyweru (teda W10) na moj stroj nikto nikdy nedostane!
Odpovedať Hodnotiť:
 

M$ trolluje a dobre vie čo robí, v M$ vedia že žiadny bežný užívateľ licenčné podmienky nečíta a hneď odklikne že súhlasí a teraz to obrátili vo svoj prospech a preto si ľudia v podstate nechtiac nainštalujú Windows 10 aj keď to vôbec neplánovali.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nechcem byt za luzra, ale na tablete mi nejde urobit upgrade z w8.1 na w10. ten smejd vsetko ponukne a ked ma stiahnut 2 giga aktualizacii tak spadne s chybou ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Som zvedavý, aké problémy v tejto súvislosti nastanú v štátnej správe
Odpovedať Hodnotiť:
 

--------------- --------------- ---------------
Kedy ich uz ku*va za tieto neskutocne drze fasisticke praktiky niekto zazaluje a nadrbe im pokutu aspon 50 miliard $/€ !?!?!?!?!?!?

Predsa je absolutne nemyslitelne ze robim si na kompe a mam svoj OS, ktory mam a chcem mat a vyrobca OS mi bez mojho suhlasu a dovolenia zacne v strede prace preinstalovavat OS !!?!?!?!?

TO NEMA OBDOBY !!!!!!!!! Kurva co je toto za doba?
--------------- --------------- ---------------
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

niekedy s tvojimi principialnymi postojmi nesuhlasim a najradsej by som ta poslal do prdele, ale teraz musis na 100% pritakat.

Ze si system obcas urobi co chce u menej zdatnych uzivatelov, sme si uz tak nejak zvykli a je to seda zona. Ale ak si system spravi po svojom NAPRIEK tomu, ze som spravil kroky aby to VYSLOVNE neurobil, tak je nacase aby MS niekto ZAJEBAL tak likvidacnu pokutu, ze ich nic taketo najblizsich 100 rokov nenapadne.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No ja dufam ze v najblizsej dekade tu prestanu "kazit vzduch" a nie to este aby boli naokolo po 100 rokoch...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Za 20 rokov tu mame spravu iba v zneni "Microsoft oficiálne končí" pretoze take sprostosti co uvadzaju na trh a take hovadiny co robia, posledne roky tak to nema obdoby. Naco su mi do r*ti v serverovskom OS Win Serv 2016 nejake poondialte dlazdice = to ma byt akoze OS pre dotykove zariadenie? To je server do boha. Ano je viem, ze to Win8/10 based, to je ten problem. Fasisticke nanucovanie Win10 (coby po troch rokoch konecne dokonceneho Win 8.1, update1, patch1, SP1, prd1, trt1) vyvola iba dalsi odpor....ale netesme sa, nekonecny pribeh bude pokracovat aj dalej a bude Win 10.1, 10.1.1, redstone1, yellowstone1, milestone1, sprt1, grg1 ....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Od Win7 a Off2010 im to ide cele dole vodou pretoze nevydali jediny normalny produkt, vsetko su len vycackane, spehovacie a oblakoidne humusy. A ten humus Edge vo Win10 ...

Tak ako skoncila majorita Internet Explorera na poli browserov (pred 15 rokmi v roku 2001 v casoch 96% podielu IE bolo absolutne nemyslitelne ze IE nebude mat majoritu), tak skonci aj majorita Wokienok a Kancla ako produktov MS.

Na co sahnu, to doseru, Nokia, Skype, McAfee, hracie konzoly a teraz sa hraju na distribuciu hier ... HUMUS !!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nam sa na firme objavila aktualizacia aj s 15min odpoctom po zruseni odpoctu aj tak sa pocitac sam restartoval bez upozornenia a aktualizoval
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Viete čo je na tom na riť? Že 65 % zariadení nemá dobré drivery na tento windows a hlúpy microsoft nás "núti" aby sme tam prešli. Dobre, niekto si to vieme spraviť, že tam pohádžeme nejaké ovládače, ale veľa ľudí na to "prejde" a nebude si to vedieť spraviť a potom sa im počítač bude spúšťať 4 - 5 minút a vypisovať kadejaké hlášky... a kde to nakoniec skončí?? No predsa v servisoch..
Odpovedať Hodnotiť:
 

> a kde to nakoniec skončí?? No predsa v servisoch.

Je to komplot!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď mám zakúpený Windows nemôžu mi vnucovať iný !!!!!, jednoducho nechcem Windows 10 a basta , v opačnom prípade bude na Microsoft podané Hromadné trestné oznámenie !!!!!
Ktoré bi mal v prvom rade podať aj štát !!!!!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Štát má iný typ licencie, ktorej porovnaním so single-user licenciou je možné pochopiť jeho spôsob inicializácie podania žaloby.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som zakazal update na win 10 velmi elegantne a efektivne hned ked zacal MS nanucovat tieto prasaciny... cez AOMEI Partition Assistant, ktory tak ci tak nainstalovany uz mam som si zmensil C:/ tak, aby tam ostali iba 3GB volneho miesta a nikdy ma MS neotravoval so zianym popup oknom ohladom win 10 pricom mam vo win 7 zapnute aktualizacie. Toto je zda sa jedina najucinejsia antikoncepcia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No comment...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne sa tiež po aktualizácií nainštalovalo to GWX - prechod na Win 10. Vyriešil som to veľmi jednoducho:

V správcovi úloh som si našiel proces GWX.exe - zistil som, kde sa nachádza. Myslím, že to bola zložka GWX niekde v system32 (nie som si istý).

Proces som vypol. (možno tam boli 2 procesy ktoré bolo treba vypnúť)

Následne som zmenil povolenia pre zložku GWX tak, aby som ju celú mohol zmazať. Zložku som zmazal a odvtedy mám už niekoľko týždňov, resp. mesiacov pokoj. Aktualizácie mám pritom nastavené na automatické sťahovanie a inštaláciu...

+ možno mi ešte pomohlo, že používam firewall a hneď ako sa objavila žiadosť o povolenie pre GWX.exe dostal procesík na trvalo prostredníček ;)


Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Haha, tak som sa preriekol, po dnešnej aktualizácií sa mi tam zasa nahodilo GWX...tentokrát vyskúšam zmazať obsah priečinka, ale samotný priečinok GWX tam nechám, len zmažem povolenia pre System a Trusted installer, uvidíme, možno sa chudáčisko zacyklí :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

...aj mňa to postihlo, uprostred práce sa spustil upgrade na win10, nedalo sa to stopnúť, bez vyzvania, oznámenia, ako keď príde svokra... Nechal som to zbehnúť, pri potvrdení súhlasu s údajmi som si nebol istý, čo to urobí... Ale (!!!) po inštalácii win 10 som zadal vrátenie do win 8.1, čo pekne zbehlo, teda musel som niečo doinštalovať... no však cca do 20 min. ten "debil" opäť spustil automatický upgrade na win10. Celé sa to dalo posunúť len o nejaké hodiny a tak som to posunul a blúdil po fórach, čo s tým? Odporúčali zmazať stiahnutú aktualizáciu, „KB3035583“, úpravu registrov, zmazanie priečinka GWX... všetko som spravil v domnienke, že som vyhral, win nemá cestu, súbor aktualizácie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

...pokračovanie... Ups, chyba, PC mám pripojené na nete a tak sa ten "debil", myslím windows, opäť po "xy" hodine opäť sám preinštaloval na win10, súbor si online stiahol z netu. Rezignoval som... keby som mal dobrého právnika a bol by som v Amerike, tak by som ich žaloval. Nakoľko mám v PC kopec info a moja blbosť, že nie všetko je zálohované, tak som už viac nešpekuloval. Mám teraz mesiac, resp. už iba 2 týždne, ako to celé vrátim, alebo si zvyknem... Musím sa ospravedlniť mojej rodine, ktorú som upodozrieval, že spustila inštaláciu, teraz viem, že to bol vírus s názvom windows...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne toto sa mi stalo včera okolo 18.00 z nicoho nic mi vyhodilo upozornenie ako za pise ze o 60 min sa nainštaluje windows 10. A po reštarte sa nedalo už nič robiť len preckat cca hodinu
Odpovedať Hodnotiť:
 

GWX Control Panel
http://ultimateoutsider.com/downloads/
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár